Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) FattyDove válasza zsiga68 (#3948) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem egyezik a modell, meg nem ertem, hogy miert linkelted

(#3952) zsiga68 válasza Matrox1995 (#3949) üzenetére


zsiga68
senior tag

Azért szégyenletes hogy ilyen betümérettel és szerkesztéssel /inkább nélküle/ tudták kiküldeni ezt a tájékoztatást.

(#3953) zsiga68 válasza FattyDove (#3951) üzenetére


zsiga68
senior tag

Mert ezt találtam.A Te általad használt modelről találtam leírásokat,illetve infókat a neten de sehol nem emlitik a hogy kezelne bármilyen merevlemezt.....

(#3954) FattyDove válasza zsiga68 (#3953) üzenetére


FattyDove
őstag

Hat nyilvan kezelnie kellene, ha ott van a beallitasok kozt.

[ Szerkesztve ]

(#3955) tomee987 válasza Matrox1995 (#3937) üzenetére


tomee987
tag

Jól értelmezed. Az új jogszabály értelmében a szolgáltatók évi egyszer követik az inflációt a havidíjakkal és ez a hűségeseknél is igaz.
Így jár el a Voda, a T és a Digi is. Vezetékes és mobil esetén is.
4iG-é lett a Digi meg a Voda, kellett is gyorsan egy ilyen szabály...

(#3956) Alteran-IT válasza FattyDove (#3954) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Elvileg kezelnie kellene, viszont gyakorlatilag nem. A lehetőség, illetve a funkció az ott van gyárilag, a probléma csak az, hogy általában vagy gyárilag, vagy utólag tiltják a szolgáltató kérésére vagy biztonsági, vagy egyéb okokra hivatkozva, amivel egyébként nincs akkora nagy probléma, mivel ugye a szolgáltató még WiFi képes modemet sem köteles biztosítani sajnos, így az USB fájlmegosztási funkció abszolút nem elvárható tőlük.
De persze megpróbálhatod azt, hogy fájlrendszer nélkülire formázod a pendrive-ot hátha úgy felismeri és a modemmel formáztatod, bár ha nem is ismeri fel, akkor valószínűleg tiltva van.
Anno a Cisco EPC3925-ös modemek is így voltak a T-nél és a UPC-nél, gyárilag tiltva volt az USB összes szoftveres funkciója, pedig a menüben elérhetőek voltak a beállítások, egyedül telefon töltésre lehetett használni a portot, másra nem.
A UPC egyedül a TC és Ubee modemeken engedélyezte az USB-t, azt is azért, mert saját szoftvert csináltattak rá a gagyi gyári helyett, szóval az is más helyzet, viszont általában az USB nem használható, így ha szükséged van hálózati USB-re, akkor muszáj vagy egy külön routert venned, egy normálisabb TP-t, vagy Mikrotiket, bár utóbbi esetében inkább csak USB 2.0-t találsz, 3.0 talán csak az RB3011-ben van, ezt meg annyiért nem éri meg megvenni, amennyiért most adják, egy éve még kb. féláron volt újonnan.

(#3957) FattyDove válasza Alteran-IT (#3956) üzenetére


FattyDove
őstag

Hát ha ez így van, akkor megbaszhatják magukat...De komolyan...

Azért a fájlrendszer nélküli tippet megpróbálom. Kössz

[ Szerkesztve ]

(#3958) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Már megint... Nem tudtam miért megy el a net összevissza, a saját eszközünket kapcsolgattam, aztán egyszer csak látom a szolgáltatós újraindult, utána csak a DS led villogott. Na mondom megint Router csere kell? Közben mobilnettel megnéztem a Pr oldalt hátha kiírtak valamit és hát mit látok? Már megint karbantartás!
2022-10-04 00:00
2022-10-04 05:00 Internet Telefon
Rendszer karbantartási munkálatok

Alig 1-2 hónapja volt, minek már megint? Ezek egyre rosszabbak. Amúgy semmit nem értünk az új saját Routerrel, mert ugyanúgy szakadozik a net naponta többször is. :\
Nem tudom minek, de ki kellett írnom magamból. 😐

[ Szerkesztve ]

(#3959) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Ezek a fogyatékosok minden hónap első keddjén karbantartás címszóval lekapcsolják a szolgáltatást, de általában nem nagyon csinálnak semmit, sőt nem is tudom mikor visszakapcsolni sem tudták, mert vagy 3-4 órával eltolódott az egész, úgy hallottam elbasztak valamit, csak azt nem értem, ha ennyire hülyék, minek nyúlnak ahhoz, ami jól működik na mindegy.

Milyen routert vettél? Illetve most milyen szolgáltatói modemed van?

(#3960) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
A mostani számlámon több szerepel mint az előzőhavin, tudna segíteni valaki?
Mégis miért? :D
Nem kaptam erről semmilyen tájékoztatást, hogy drágult-e..
Előző

Mostani

Tud segíteni valaki?
Nyilván nem nekem akarnak rosszat, csak érdekelne hogy ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#3961) tomee987 válasza Imilenni (#3960) üzenetére


tomee987
tag

Kaptál róla tájékoztatást. Ha e-számlás vagy akkor az értesítő e-mailben van, ha papír alapú, akkor a borítékban papíron.
Minden évben egyszer a hűség nélküli csomagok (jövőre már a hűségesek is az új törvény alapján) emelkednek a KSH infláció mértékével (bár ahogy látom neked kevesebbel emeltek, mert az infláció 15% körüli volt akkor). Ez minden szolgáltatónál így van, már jópár éve.

[ Szerkesztve ]

(#3962) Imilenni válasza tomee987 (#3961) üzenetére


Imilenni
addikt

Ha jó pár éve így van akkor eddig miért nem emlekedett?

Egyébként hűségidőben vagyok még tudtommal.

Az egy dolog hogy emelik az infláció miatt az árakat, de a 0 Ft-os modem díjből hogy lesz 125 Ft?

Press "F" to pay respects.

(#3963) Alteran-IT válasza Imilenni (#3962) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát a matek nem az erőssége sem a kormánynak, sem a szolgáltatónak, így nem kell csodálkozni :DDD
Egyébként a modemdíj mindig elég érdekes dolog volt ezeknél a hülyéknél, mert hol volt, hol nem volt, sőt talán mikor volt, akkor ennél magasabb összegű volt szóval ez még úgy elmegy ahhoz képest ami eddig volt, bár akkor is érthetetlen amit csinálnak modemdíj kapcsán.

(#3964) tomee987


tomee987
tag

Nem tudom mikortól, nekem most tűnt fel a weboldalon, hogy Halásztelket is átépítették FTTH-ra. HFC-s ajánlatok már nem is érhetőek el a weboldalon.

(#3965) Imilenni válasza Alteran-IT (#3963) üzenetére


Imilenni
addikt

Hívjam őket, vagy örüljek hogy eddig nem kellett fizetnem? :D

Press "F" to pay respects.

(#3966) tomee987 válasza Imilenni (#3965) üzenetére


tomee987
tag

Jobban jársz ha itt: https://pr.hu/internet megrendeled. Online e-számla kedvezménnyel, 1 év hűséggel 5 390 Ft-ért Tiéd lesz a PR-Net 500.

(#3967) Imilenni válasza tomee987 (#3966) üzenetére


Imilenni
addikt

Hát az szuper, akkor holnap fel is hívom őket, hogy váltani szeretnék :C

Remélem sikerül, köszi a tippet!

Press "F" to pay respects.

(#3968) Button válasza Alteran-IT (#3959) üzenetére


Button
aktív tag

De azért azt nagyon jól tudjuk miért csinálják, hiszen vannak gyártók amik csak akkor adnak némi supportot a dobozokra ha azon legalább bizonyos fw van fenn. Aztán az esetleg sz*rabb mint az előző, és nem is biztos, hogy a felhasználó (ezesetben a szolgáltató) tehet erről. Rossz esetben pedig a következő alkalommal vissza is kell állni vele.

Nem itt dolgozok, minden esemény csak a képzelet szüleménye :DDD

(#3969) Akosman válasza tomee987 (#3964) üzenetére


Akosman
aktív tag

Most lett átadva az optika teljes területén Halászteleknek. Eddig csak Halásztelek-Észak részén volt elérhető, de már év elején elkezdték az optika kiépítését a település minden részén. :)

(#3970) fery02


fery02
addikt

A weboldal csomagajánlatai már elvileg az aktuálisan drágított árak szerint sorakoztatják a csomagokat?
A településemen a "Full GP240" csomagot jelenleg 7690 Ft-nak mutatja, amiért eddig jónéhány hónapon át fixen 7810 Ft-ot, viszont szeptemberben már 8378-, most legutóbbi számlám pedig már 8850 Ft-os volt!

Mindig is e-számlás voltam és hűségem is van még, szóval nem tudom mennyire reális ez a kétlépcsős drágulás, ami történt nálam.

[ Szerkesztve ]

(#3971) Imilenni válasza fery02 (#3970) üzenetére


Imilenni
addikt

20%-os infláció van KSH szerint.
Ők is ezzel számolnak.

Press "F" to pay respects.

(#3972) fery02 válasza Imilenni (#3971) üzenetére


fery02
addikt

Akkor még örülhetek is úgy tűnik, hogy a második lépcsővel történő drágulással sem érte el az ár az eddig fizetettnek a +20%-át.

(#3973) Imilenni válasza fery02 (#3972) üzenetére


Imilenni
addikt

Igen, ahogy utánna számoltam :D
Viszont arra gondoltam pont, hogy még örülhet is az ember.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#3974) Alteran-IT válasza Imilenni (#3971) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Még jó hogy nem a valós 58%-os infláció van kint a KSH szerint, mert akkor lenne már nagy probléma, ha a szolgáltatók azután mennének, mondjuk a gond az, hogy az áram ára megkétszereződött, ezeknek a szerencsétleneknek meg még a legtöbb hálózatuk mindig HFC így drága az üzemeltetés, de remélem így legalább már rájönnek, hogy talán kicsit sietni kellene az FTTH hálózatokkal, ha spórolni akarnak, mert mi nem fogunk dupla árat fizetni azért, mert egy elavult hálózatot tartanak fent, az is biztos.

(#3975) tomee987 válasza fery02 (#3970) üzenetére


tomee987
tag

Jelenleg még nem emeltek hűség alatt senkinek.
Hívd az ügyfélszolgálatot és tisztázd inkább.

(#3976) fery02 válasza tomee987 (#3975) üzenetére


fery02
addikt

Hm, mintha olvastam volna itt, hogy másnak is emeltek már rajtam kívül.
Akkor lehet tényleg felhívom őket, köszi!

(#3977) Akosman válasza fery02 (#3976) üzenetére


Akosman
aktív tag

Nekem is hűségem van, és nem emeltek a havidíjon! :)

(#3978) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Na, a környéken megint nincs internet egy ideje és nem is lesz, milyen jó hogy az ember lassan egy kisebb vagyont fizet ezért a szarért, azt ezt kapja, de a vicc az, hogy megint gerinckábel vágás miatt, csak most az új ipari park helyett némahegynél vágták el a változatosság kedvéért, komolyan mondom, ezt nem hiszem el, miért nem lehet megjelölni rendesen azt a hülye kábelt, arról meg már inkább nem is beszélek, miért nem lehetett volna mélyebbre ásni, Istenem ennyi hülyét, mint amennyi itt van.
Remélem az FTTH-t nem ilyen szarul tervezték és nem ugyan erre a szar többszálas kábelre, mert akkor inkább húzzák le most a rolót, úgy is mindjárt kész a telekom FTTH.

(#3979) Matrox1995 válasza Alteran-IT (#3978) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Az FTTH-nak nem hinném, hogy külön gerinc megy, már csak azért sem, mert FTTH-s település is érintett.
Amúgy nekem inkább az az érdekes, hogy az FB oldaluk szerint egy ideig (13:30, amit módosítottak 16:30-ra) tartalék vonalon ment.
Már csak az a kérdés, hogy mégis milyen tartalék vonal az, amit szerelés idején le kell kapcsolni?
(Amúgy nekem nem PR netem van, illetve Sárospatak most nem érintett; a T már itt is erőteljesen csinálja az optikát)

(#3980) tomee987 válasza Alteran-IT (#3978) üzenetére


tomee987
tag

16:48-tól 19:39-ig volt leállás. Utoljára 2 éve volt ilyen a városban.
1 hónapja itt Miskolc egy részén 18:20-tól másnap 13:35-ig állt minden a Vodafonenál, Node optikai kábel szakadás miatt. De tudjuk csak a PR dilettáns, meg sz*r.

(#3981) Alteran-IT válasza Matrox1995 (#3979) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem néztem a többi települést, meg hogy milyen hálózat van, mert már az bosszant, hogy valami miatt megint nincs (az utóbbi két hónapban volt már vagy 2-3 alkalom mikor nem volt, az egyik az egyik karbantartásnál volt, mikor kicsit kiterjedt a szolgáltatásmentes idő, már nagyon bosszantó), de ezek szerint nem volt annyi eszük, hogy az FTTH-s településeket egy új gerincen kicsit másfele vigyék, helyette rápakolták az olcsó többszálas "gerincre", amit ha elvágnak, egy fél nap mire megcsinálnak, úgy látszik ezek nem tanulnak semmiből.
Az egyébként nekem is érdekes volt, de már nem hoztam fel, mert hülyeség. Ide patakról jön át közvetlenül az üvegszál az oszlopokig a CMTS-től és egy média konverterrel megy tovább koax-al a háztartásokig, tehát egy tartalékvonallal újhelyt nem tudják lefedni, mivel nincs itt külön CMTS, hogy esetleg egy máshonnan jövő üvegszál ellássa a települést, másrészt mint írtad is, a tartalék vonalat nem kell a szerelés idejére lekapcsolni, de szerintem már ők sem tudják mit beszélnek. Esetleg lenne egy olyan megoldás, hogy külön üvegszál és egy elosztó/prizma, de az egy szegmensnyi kapacitást adna mindenhova, plusz minden oszlopra ki kellene vinni, nem hinném hogy így csináltak volna, meg ez már nagyon tákolás, mondjuk egyébként is egy tákolmány a hálózatuk, szóval mindegy.
Lassan már nekünk sem PR-es netünk lesz, mert már hihetetlen, hogy ezekkel állandóan van valami.

#3980 tomee987: Úgy hogy itt szakadt el a Újhely és Patak között, olyan 2 éve volt, ebben igazad van, azóta viszont volt máshol is szakadás, illetve egyéb kiesés, volt hogy külföld használhatatlan volt vagy 3 hónapon keresztül a covid idején, meg belföld is annyira túlterhelt volt a hálózat mikor mindenki rajta lógott (amivel ugye a hülyék általában nem számolnak, mert "optimális" esetben ugye nem használja minden előfizető egyszerre a hálózatot, csak ugye gondolni kellene tervezéskor ilyene esetekre is), arról meg nem is beszélek, mikor a mi körzetünkben volt csak szar, illetve helyesbítek, mert volt viharos időszak, mikor 2-3 szegmens is szar volt, mert PR-es ismerős is kérdezte, hogy nálunk jó-e, mert nála nem volt, 3 utcával odébb lévő ismerősnél jó volt, nálunk meg megint nem, szóval nem az a baj, hogy ilyen hiba konkrétan 2 éve volt, hanem hogy ezeknél mindig van valami és nem tanulnak, mert már illett volna egy másik gerinckábelt húzni, az új településeket konkrétan már arról ellátni és majd Újhely új FTTH hálózatát is arról ellátni, ami persze nem pataki OLT-ról menne, hanem egy helyben lévőről, bár valószínűleg ezt is szétspórolták és ugyan olyan trehány módon lett megtervezve, mint a HFC.

A Vodafone-t meg hagyjuk is, mert mobil szolgáltatások terén sem voltak sosem a toppon (tudom, Vodafone-os vagyok, egyelőre), a UPC-től meg úgy vették át a hálózatot, hogy még talán a mai napig vannak olyan szolgáltatások, illetve útvonalak, amit a UPC szolgál ki, mert annyira nem értenek hozzá, hogy rövid idő alatt egyszerű dolgokat nem tudnak kivitelezni, másrészt még mindig nincsenek tisztában azzal, hogy mi merre van, főleg hogy történtek személyi változások is, meg ugye vannak alvállalkozók és így tovább, volt ahol kisebb probléma szintén elég sok ideig fennált, erre nem tudok mást mondani, sajnos tele van a távközlési piac hülyékkel, ezt nap mint nap bizonyítják a piaci szereplők.
Ja és ugye az a jó, hogy nemrég lett a Vodafone-é a UPC, éppen hogy lassan befejeződtek az átállások és lassan minden tisztába lenne rakva, erre most átveszi egy méghülyébb állami cég az egész Vodafone-t (mert ugye eddig csak a UPC vezetékes hálózata került át máshova, most a UPC volt vezetékes hálózata és a Vodafone vezeték nélküli hálózata is átkerül más kézbe) és kezdődik az egész kabaré elölről, hidd el, nem irigylem a volt UPC-s ügyfeleket, legalább is azokat akik egyáltalán ott maradtak a Vodafone alatt, bár szerintem akik egy kabarét, akarom mondani váltást kibírtak, nem biztos hogy mégegyet elviselnek, inkább átmennek a konkurenciához ha van, mindegy hogy az most PR vagy valami hasonló gagyi szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#3982) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Na, tegnap megint szar volt egy jódarabig a PR-es net és a TV is újhelyben, a net a router logon is látszik, hogy kimaradt egy darabig, illetve egy kis akadozás most is látható, jó páran újhelyből panaszkodnak FB-n is, hogy mi van már megint ezzel a szar szolgáltatóval, úgy látom nem csak nálunk volt gond és kezd már az embereknek elege lenni, hogy ezeknél mindig szar valami.
Egyébként érdekes, de a downstream jelszint tovább csökkent, nem is kicsit (ahhoz képest hogy -6 és -8 között volt, most -9 és -12 között vannak dBmV), bár ha városszerte ez okozná a problémát, az eléggé gáz, amúgy azt sem értem, ilyen értékekre mi az anyjuk picsájáért hagyják leesni, mikor hálózatszerelőket vettek fel, mindig láttam kiírva az önálló munkavégzést, egy kis önállóságból miért nem lehet figyelni a jelszinteket és ahol már szar, ott megcsinálni, hogy ne legyen mégszarabb, miért kell mindig megvárni, míg minden lassan használhatatlanná válik, vagy teljesen beszarik.

(#3983) jociolaszi


jociolaszi
tag

Bodrogolasziban is szar volt rtl kuka volt este. De nekem mostanában egyre több a kockázás meg a net is régóta játszik velem, online rádiók nem mennek folyamatosan 1-2 percenként megáll pár másodpercre.Hívtam öket reggel jönnek!

(#3984) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kb. 5-6 évig minden hardware nagyjából változatlan volt, és gond nélkül működött. Most a szokásos hűségidő megújításkor, kb. 2 hete nagyobb netet kértem, és ehhez már kicserélték a régi Cisco modemet ARRIS-ra. Központilag konfigolták nekem be bridge módba, ahogy kértem. Azóta állandóan problémák vannak. A kis házi szerver gyakran kiírja, hogy "link down", majd "link up", vagyis mintha kihúznám és visszadugnám az UTP kábelt. Ilyenkor sokszor kézileg kell erőltetnem, hogy próbálkozzon a DHCP kliensem, míg kap végre IP-t. Ha ezután megnézem a modem diagnosztikáját, látom, hogy a számlálók (octets, uncorrected, stb) nullázódtak, a "system uptime" 2-3 perc, a napló szerint néha újraregisztrál a telefon MTA. De a telefonos ügyintéző esküdözik, hogy minden jelszint rendben van és semmiféle szakadást nem lát, szerinte a kapcsolat stabil a modem és az ő oldaluk közt. A szerelők is erősködnek, hogy biztos nálam van a hiba. Harmadik látogatáskor már végre kicserélték a modemet egy másik ugyan ilyenre. Előtte csak a koax kábel csatlakozókat, elosztókat nézegették, cserélgették. Persze próbáltam másik UTP kábelt, másik ethernet portot (másik NIC-en, ami szintén Intel vezérlős, de más driver hajtja), korábbi Linux kernelt, ilyesmit. Már fogalmam sincs mit mindjak nekik, mikor hétfőn negyedjére is kijönnek, mert 99%, hogy ráfogják, hogy "a hiba az ön készülékében van". De most végképp elegem lett, mikor arra ébredtem fel, hogy a modem-en csak a power LED ég és a mellette lévő kitartóan villog és villog. Áramtalanítottam a modemet, és utána egy darabig volt net, de továbbra is szakadozik. (Jászalsószentgyörgy)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3985) zsiga68 válasza janos666 (#3984) üzenetére


zsiga68
senior tag

Azért ajánlott lenne a routert visszaállítani gyári beállításra. Frissíteni a firmware-t. Nem írtad a router milyen tipusú, Milyen netet fizetsz elő. Milyen CAT tipusú utp kábeled van.
Egyes problémák lehetnek belső hálózatra utalók is.
Javaslom hogy ide írj: [link]
UI: Ha több osztó is van a koaxon az is lehet gond. Ellenőrizni kellene a jeszinteket.

[ Szerkesztve ]

(#3986) janos666 válasza zsiga68 (#3985) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, hogy válaszoltál, de szerintem nem olvastad végig, hogy mire. :U
A csomag 500Mbps-os (bár nem tudom, hogy ez miért fontos).
Amit valóban nem írtam le elég egyértelműen, az az, hogy a "router" az egy x86-os PC. Ezt neveztem "házi szerver"-nek (azt pedig már írtam, hogy próbáltam régebbi Linux kernellel boot-olni, bár más szoftvert nem görgettem vissza korábbi verzióra).
Írtam, hogy egyszer cseréltem már kábelt. Mindkettő ~2m CAT6 (gyárilag szerelt csatikkal).
Sok elosztó van, de a modem a legelsőn lóg, és már írtam, hogy két kiszálló csapat is átnézte az elosztókat, csatlakozókat, jelszinteket.

Igen, ők is mutogatnak a belső hálózatra. Na de mégis mivel lehetne a belső hálózatról rávenni a modemet arra, hogy regisztrálja újra a telefon elérést, és nullázza a "system uptime" számlálót? Ki vagyok zárva a konfigurálásából, etherneten át újraindítani sem tudom a modemet, csak státuszt/naplókat nézni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3987) zsiga68 válasza janos666 (#3986) üzenetére


zsiga68
senior tag

Én azt javaslom hogy szerezz be egy "hagyományos" routert aminek giga portjai vannak. /ezért kérdeztem a sebességet/ A pc-ből pedig egy NAS-t építenék.
Persze ez csak az én véleményem. Ha van az ismerőseid között valaki akinek van hagyományos routere elfekvőben akkor kölcsön kérném hogy le legyen tesztelve a modem és a hálózat. Lehet hogy valamivel nem kompatibilis a mostani pc-d. /Esetleg a lan port sebessége vagy maga az oprendszer../ Az nem lehet hogy van energiatakarékos módja és kikapcsolja? Vagy a lankártyát zárja le?

[ Szerkesztve ]

(#3988) janos666 válasza zsiga68 (#3987) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze gondoltam rá, hogy lefújom a port valami félredobott TP-Link router-ről, és közé teszem. Először akár csak úgy, hogy switch-nek használom a LAN portjai közt, aztán esetleg úgy, hogy az NAT-ol. Csak hát igazából nem érdekel, mert nem úgy akarom használni (mondjuk a switch-elés beleférne akkor is, ha hülyén kinéző kókány megoldás is, de a NAT-olás ilyen gagyi cuccal nem).

Ha elromlik a villanykapcsolód, akkor bekötsz egy kábelt a csillár és egy konnektor közé, aztán ki/be dugdosod minden nap? Sőt, ha kihívsz egy villanyszerelőt, akkor ő fogja ezt javasolni neked egy villanykapcsoló csere helyett? :((

Ha tényleg valami idióta inkompatibilitásról van szó, az én felfogásom szerint akkor is meg kell próbálni kijavítani. Gyűjtsenek diagnosztikai infót, írjanak az ARRIS-nak, az ARRIS küldjön javított firmware-t, a PR telepítse a dobozra. Ne én kínlódjak ezzel többet, mint ők. :O
(Egyelőre 10x annyi időm ment el erre, mint amit a szerelőik itt időztek. Ha most még hardware-t is kezdenék cserélgetni, akkor több pénzt is költenék el, mint ők gázolajra és technikusi órabérre.)

Ez egy Intel workstation deszka, ECC RAM-al, szerverbe való NIC-ekkel, Gentoo Linux-al. Szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gagyi, és egy szimpla SOHO dobozka kéne legyen mellette a referencia vas (csak maga a I350 chipes hálókártya, amibe most be van kötve a modem, többe kerül, mint egy átlagos SOHO router - bár én nyilván sokkal olcsóbban szereztem, mint a listaára...). És ahogy írtam, kipróbáltam két NIC-el is (mindkettő Intel chip-es, de nem ugyan az a driver való hozzájuk). Most egy 4 portos NIC-be van dugva, és a többi port nem kapcsol le, ahogy a Cisco modem sem szakadt le soha (se kifelé, se befelé).
Más se szakad le, van pl. pár IP kamera is, amik képét szintén ez a PC rögzíti, és folyamatos a felvétel.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3989) richard_d85 válasza janos666 (#3988) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Szia, próbáltad laptop/másik pc-t direktbe a modemre kötni és úgy tesztelni? Én is használtam épített routerrel, de nekem nem volt gondom vele(pfsense,opnsense), most xiaomi ax3600-on van még nem hivatalos openwrt(robimarko), amivel szintén nincs gondom.

[ Szerkesztve ]

(#3990) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sátoraljaújhelynél megint elvágták a kábelt ezeknél a szerencsétleneknél, beszarok, alig telt el két hét az előző óta gondolom bepótolják az utóbbi egy évet mikor nem volt.

(#3991) janos666 válasza richard_d85 (#3989) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azonnal veszek egy Mikrotik router, ha valaki megmagyarázza nekem, hogy egy minőségi, szerverekbe szánt hálókártya hogy tudja előidézni azt, hogy a modem eldobja a telefonvonalat is. :U
Így néz ki a modem státusza egy szakadás után (nem, nem áramtalanítom ilyenkor, csak várok ~1 percet). Ezt csinálja kb. 10 percenként. Nyomatékosítom az utolsó sort. [kép]
MTA InProgress Down
Az MTA az szerintem független az ethernet résztől.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3992) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, betettem egy régi TP-Link switch-et a PC és a modem közé. Ugyan úgy leszakad a modem. Csak annyi változott, hogy most már nem látom a PC naplóüzenetei közt, hogy "link down" (mert a PC és a switch közt már nem szakad meg a kapcsolat).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3993) fripi9608 válasza Alteran-IT (#3990) üzenetére


fripi9608
csendes tag

Ne is mond, szörnyű amit művelnek újhelyben :( Még most sem oldották meg, lehet ebből már semmi sem lesz a mai nap..

(#3994) bnorci71 válasza Alteran-IT (#3990) üzenetére


bnorci71
addikt

szerinted egy szolgáltató tehet arról, hogy egy másik fél elszaggatja a vezetékét? :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3995) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tessék! Itt van a modem státusza követlenül egy ~10 percen át tartó szakadás után:

Magyarázzátok meg nekem, hogy ezért én miképp lehetek felelős (MTA!!!!)!
Ha nincs válasz, akkor a holnap kiszálló technikusok élete egy kicsit "trippy" lesz. :W
(Nem engedem ki őket a házból ~1 órányi stabil link nélkül, és közben "*****dözök" a falra.)

#3994bnorci71

Hát nem tudom, de bennem lenne annyi tisztesség, hogy ha lopni akarnám a kódolatlan TV csatornákat, akkor úgy csinálnám, hogy senki ne vegye észre (megcsupaszítanám egy ponton a karón húzott vezetéket, és rákötnék, de úgy, hogy biztosítanám az áram/jelkör folytonosságát). Ugyanakkor ha van ennyi érzéked a "lopáshoz", akkor valószínűleg nem kell lopnod semmit...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3996) richard_d85 válasza janos666 (#3995) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Szia! Ezt mutasd meg a kiérkező technikusoknak is, nálam olyan hibát generált pár utcával arrébb lévő kábelszakadás, hogy random időközönként vissza esett a feltöltésem 0.01-0.1Mbits-re.(úgy tűnt fel, hogy homokórázott a youtube kábelről, na mondom mérek egyet és ment a telefonálgatás kijöttek kábelvéget cseréltek, jelszinteztek, mire kiderült, hogy messzebb van a kábelszakadás, mert másnak is szórakozott, akinek állitottam be routert a pr-hez)

(#3997) tomee987 válasza Alteran-IT (#3990) üzenetére


tomee987
tag

Fél éve a Sárospatakra menő főnyomó vízvezetéket vágták el építkezés közben Patak-Újhely közt, most az optikát (FB-on képeket is raktak fel) kétszer, megy ott más optika is ahogy az egyik képen látszik, majdnem abba is beletrafáltak, nem sokon múlt.
Csak nem valami "haver" kapja ezeket a beruházásokat ott, aki úgy van vele, hogy durr bele, toljuk neki úgyse lesz belőle semmi, ha meg igen akkor majd bevéd a "főni" fentről. Mert nagyon ilyen szaga van az egésznek.

(#3998) janos666 válasza richard_d85 (#3996) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most már összesen 4. alkalommal voltak kint, ebből kettőt átaludtam, és vagy a húgom, vagy az apám beszélt csak velük, a 3. alkalommal pedig totál másnaposan ébredtem arra, hogy felkopogtatnak az álmomból.
De már a legelső alkalommal is, mikor én fogadtam őket józanon, akkor a rangidős srác ránézett még az Advanced log-ra is (password=password, és előjön egy csomó új detail...). Aztán kérdeztem: "Na látod már, hogy gáz van?", mire elkezdett pakolni, és kifelé sétálni. Én pedig hangosan "Héh hé hé héééé!!! Én mégis mit kezdjek ezzel?" Erre elkezdte nyomni a dumát, hogy "indítsd újra a router-t, cserélj switch-et", stb..., és elhajtottak (mire elgurult az autó és visszamentem a házba, máris le volt szakadva a net...).
Azóta mindig ugyan az a 2. csapat jött ki 3x, és mindig csak 1 csatlakozót, 1 elosztót, vagy 1 rövid kábeldarabot cseréltek ki, és leléptek (őket már nem érdekelte a log, se a sima, se az advanced, mikor mutogatni próbáltam, akkor menekülőre fogták).

Nem tudom miért jó nekik ez a magatartás. Ha egyenesen a szemebe mondanák, hogy valami központi hiba van, akkor nyugodtan ülnék, de nekik jobb, ha az ember minden hülyeséget kipróbál, ide-oda dugdossa a kábeleket, cserélgeti a hálózati eszközöket, és még ő kételkedik abban, hogy talán tényleg nála lehet a hiba, ezzel ~10x annyi időt költve rá, mint amit ők szánnak rám.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3999) richard_d85 válasza janos666 (#3998) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Szolgáltató váltás?

(#4000) tomee987


tomee987
tag

Változott a digitális csatornalista.
RAI3 -> RAI3 HD (a csatorna felbontása is full HD lett)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.