Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) viktorhu válasza Fücsök007 (#3250) üzenetére


viktorhu
veterán

Pont a letöltést tudnák olcsón növelni ED3.1-gyel. A feltöltés drágább beruházás lenne. Ezt csinálják a nagyok is koaxon, ezt most egy telekom 1000/25-ös netről írom.

(#3252) Fücsök007 válasza viktorhu (#3251) üzenetére


Fücsök007
őstag

Igen, de a Telekom meg a Vodafone más nagyságú cég, nekik szükség volt erre az átmeneti megoldásra az FTTH előtt. A PR-nél eleve még optikán sincs gigabites csomag, és HFC-n ahol van 500MBit-es csomag, ott csak a feltöltés marad el a konkurenciától. Az ED3.0-s rendszerükből ki lehetne hozni a mostani 12 és 20Mbit helyett 25 és 40Mbit-et. Nem tudni hogy állnak az optikázással PR-nél, de 1 éven belül ha minden igaz a lefedett települések kb. 2/3-a FTTH lesz, a kihagyott településeken már nem fognak kicsit sem ED3.1-re költeni, mivel ahhoz új beltéri egység is kell.

(#3253) viktorhu válasza Fücsök007 (#3252) üzenetére


viktorhu
veterán

Mennyi feltöltési csatorna van? 4 csatornánál van 120 megabit feltöltés az egész szegmensre, ezen kell osztozni.

(#3254) Fücsök007 válasza viktorhu (#3253) üzenetére


Fücsök007
őstag

Maximális modulációval és 8 csatornával megoldható a fejlesztés ha úgy döntenek, de a szegmensek mérete változó településenként. 24/8-as eszközeik vannak már, ezekből lenne is elég ha az optikázott településekről áthozzák a beltériket.

(#3255) viktorhu válasza Fücsök007 (#3254) üzenetére


viktorhu
veterán

A 8 feltöltési csatornát elég nehéz összehozni ED3.0-n, legalábbis ami nálunk (nem PR) van erősítő, abba fakanállal erőltették be az ötödiket :) 65 MHz-ig viszi az erősítő, 30 alatt inkább ed3.1 kellene, szóval van 35 MHz feltöltésnek a szegmensre. Ezért kérdeztem, hogy nálatok hány feltöltési csatorna van, meg esetleg milyen frekvenciákon működnek.

[ Szerkesztve ]

(#3270) Imilenni


Imilenni
addikt

Srácok!
Most hívtak hogy falura is megérkezett az 500-as net.
VISZONT!
Sajnos váltani kell a jó öreg Cisco modemet, erre: Arris tg1652s
Mint olvastam nem lehet brige-ként használni, pedig pár hónapja vettem egy jó kis Asus RT-AC65P-t.
Természetesen jól működik, mert mindenre is van használva.
Itthoni szerver van, filmekre, két tv-t hajt meg :U
6 telefont és 3 PC-t.
Kétlem hogy az Ő általuk adott dolog bírná, vagy tévedek?

Press "F" to pay respects.

(#3271) tomee987 válasza Imilenni (#3270) üzenetére


tomee987
tag

Kérheted Bridge módban is az Arris tg1652s modemet.
Csak szólni kell a szerelőnek vagy a telefonos ügyfélszolgálatnak.

(#3272) Imilenni válasza tomee987 (#3271) üzenetére


Imilenni
addikt

:C
Ez szuper, köszönöm szépen!

Press "F" to pay respects.

(#3273) Imilenni


Imilenni
addikt

Jó lassú a PR.
Pénteken hívtak ugye, fél 1 kor okéztam a dolgokat, azt mondta a nő akivel beszéltem hogy küldi a szerződést és majd hívnak legkésőbb hétfő délig egyeztetni a modem cseréről, hát azóta is hívnak, de még a szerződést se kaptam meg mélben... lehet hogy elfelejtettek? :U

Press "F" to pay respects.

(#3274) Alteran-IT válasza Imilenni (#3273) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ezt egyszerűbb ha személyesen intézed és magad mégy be az ügyfélszolgálatra, ugyanis akkor a szerződést ott aláírod, másrészt ha szerencséd van, akkor ha viszed magaddal a modemet, akár cserélni is tudják, bár előtte érdemes odaszólni, hogy legyen náluk egy olyan modem, amire cserélni kell, de a kérdésedre válaszolva, nem felejtenek el, inkább ilyen lassúak, az általuk kijelölt határidőkhöz szinte sosem tudják tartani magukat, de néha a törvényeshez sem.

(#3275) tomee987 válasza Imilenni (#3273) üzenetére


tomee987
tag

Ha telesales hívott, annak mindenhol van átfutási ideje, mert általában külsős cégek csinálják és nem is a szolgáltató dolgozóival beszélsz.
Az adatok átadásának és feldolgozásának meg van átfutási ideje (általában pár munkanap szokott lenni). Egyébként ÁSZF szerint 15 napjuk van teljesíteni a megrendelést.

(#3276) Imilenni


Imilenni
addikt

Tegnap hívtak volna, nem tudtam felvenni.
Aztán 2 óra múlva hívtam őket (2kor), azt mondta a telefonnal lévő szemely hogy félórán belül hívnak, hát nem tették.
Ma megint akkor hívtak és nem tudtam felvenni, kész kabaré ami van. :o

Press "F" to pay respects.

(#3277) Kaba


Kaba
veterán

A PR-Telecom Szeptember 21-től Tv-ket kínál kedvezményesen 24 havi hűség vállalása esetén.

(#3278) Akosman válasza Kaba (#3277) üzenetére


Akosman
aktív tag

Erről tudsz valami pontos infót linkelni?

(#3279) Kaba válasza Akosman (#3278) üzenetére


Kaba
veterán

Még nincsenek részletek megadva.Infót találsz a PR honlapján és a PR Facebook oldalán.

(#3280) Akosman válasza Kaba (#3279) üzenetére


Akosman
aktív tag

Köszi!:)

(#3281) Imilenni válasza Kaba (#3279) üzenetére


Imilenni
addikt

Azért adhatnának pontosabb információkat :D
Messze még a 21.-e

Press "F" to pay respects.

(#3282) Alteran-IT válasza Imilenni (#3281) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Annak is örüljünk, hogy ennyi idő kellett, hogy ide is eljussanak, most már az a pár nap a jó pár évhez képest mit számít :D

(#3283) Kaba válasza Imilenni (#3281) üzenetére


Kaba
veterán

A Pr-Telecom honlapján már megtalálhatók az információk és a Tv kínálat.

(#3284) freeknight válasza Kaba (#3283) üzenetére


freeknight
őstag

Egy forinttal nem olcsóbbak, mint bármelyik boltban, talán a prémium extra előfizetőknek, max 5ezerrel.
Még csak 0 thm-es részletre se lehet kihozni őket, ami vonzó lehetne még, mint pl a telekomnál.
Ez így elég semmilyen akció.

[ Szerkesztve ]

(#3285) Kaba válasza freeknight (#3284) üzenetére


Kaba
veterán

Igazad van ezt én is így látom.Ez egy kicsit parasztvakítás,gondolom arra játszanak,hogy a "kedvezményre" majd ráugranak a tájékozatlan emberek.

[ Szerkesztve ]

(#3286) Akosman válasza Kaba (#3283) üzenetére


Akosman
aktív tag

Én egyenlőre nem találtam. Hol kell keresni? Melyik menüben vannak?

(#3287) Akosman válasza Akosman (#3286) üzenetére


Akosman
aktív tag

Megvan.:) Valóban olcsóbb boltban,mint itt a kedvezményes ár. Honnan szedték azt az iszonyat magas listaárat,amit kiírtak rá!:D

[ Szerkesztve ]

(#3288) tomee987 válasza freeknight (#3284) üzenetére


tomee987
tag

Nyilván egy szolgáltatónak nem az a célja, hogy bárkinek olcsón adjon készüléket, hanem az, hogy a szolgáltatása mellé vigyék el a bolti ártól olcsóbban.
Arra viszont van kedvezmény azért elég szépen. Igaz csak két típust néztem most meg hirtelen az árukeresőn, de pl. a főoldalon lévő N32HD105 boltban 39000 Ft a legolcsóbban. Szolgáltatás mellé már 26000 Ft-ért viheted.
Vagy a Hitachi 50HK5601 smart boltban 101000 Ft alatt nincs sehol (inkább jócskán felette), itt azért már 85000-ért a Tiéd.
Vodafonetól most én olyan ajánlatot kaptam emailben, hogy a bolti árhoz képest 1-2000 Ft-tal drágább TV-k, 24 havi részletre, szolgáltatás mellé, 10000-30000 Ft előleggel. Na azt én átb*szásnak éreztem, mert a Mediaban megkapom kamatmentes részletre, ugyanazt a TV-t 1-2000 Ft-al olcsóbban és szolgáltatás nélkül.

(#3289) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Akik SetTopBoxot használnak, nálatok normálisan jelenik meg bővített nézetben a műsorújság? Nagyon lassan és hiányosan tölti be az aktuális műsorokat. Sok adónàl csak akkor jeleníti meg, ha átkapcsolok arra az adóra. Nagyon idegesítő.
Kártyával sem volt tökéletes, de ott az 1-es csatornára kellett kapcsolni és utána betöltte a többit is.

(#3290) tomee987 válasza Krystal_s (#3289) üzenetére


tomee987
tag

Az AMIKO set-top boxokat nem árt időnként kikapcsolni vagy áramtalanítani, mert betelhet az EPG memóriája (amikor DVB-T-n használtam AMIKO Impulse-t ott megtapasztaltam). Jól tudod egyébként, ha a 306 MHz valamelyik csatornájára kapcsolsz (M1 HD, M2 HD, Duna HD, M4 Sport HD), akkor letölti az összes csatornára az EPG-t kb. 30-50 mp alatt, egy hétre előre. Működik Samsung TV-n és boxon is.

[ Szerkesztve ]

(#3291) Krystal_s válasza tomee987 (#3290) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.

(#3292) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Már megint nincsen internet, kb. az egész megyében, röhej ... nesze neked 21. század, de inkább sötét középkor.

(#3293) aicon válasza Alteran-IT (#3292) üzenetére


aicon
senior tag

Szamodra nem vigasz, de ilyenkor elgondolkodom, hogy jól döntöttem, hogy nem mentem át ehhez a céghez

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#3294) Alteran-IT válasza aicon (#3293) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szerintem életed egyik legjobb döntése volt, vagy legalább is megkímélted magad egy csomó bosszankodástól.
Amúgy én örülök neki, ha másnak jó valami, vagy hogy pl. nem PR-es, csak az a baj, hogy elgondolkodtam azon is, hogy mi van ha valakinek csak PR-es telefonja van otthon, mint pl. idősebbeknél és valami baj van és egy fél napra elmegy az internet, vele együtt pedig ugye az IP alapú telefonhálózatuk is, bármi történjen azalatt a fél nap alatt, se mentőt, se semmit nem tudnak hívni, ha csak a szomszéd nem veszi észre és van mobilja, vagy éppen a T-től van vezetékes telefonja, szóval hihetetlen, hogy ilyeneket megengedhet magának egy ilyen cég és nincs se valami tartalék mikrós vonal ilyenkor legalább a telefonhálózat fenntartására, vagy valami, de mindegy, ha minden igaz a Telekom itt is végez jövőre az optikával, az biztos hogy abban az évben az lesz a legboldogabb napom, mikor megszabadulok tőlük.

(#3295) freeknight válasza Alteran-IT (#3294) üzenetére


freeknight
őstag

Miért, szerinted a telekomnál nem megy el sose a telefon? Elárulom, elment, nagymamámnál is többször. Ezért vettem neki mobilt is.
Szóval ezért megint kár volt litániát írnod.

Ja, nálam persze tökéletes a pr tegnap is és most is.

(#3296) sziszi-fuszi válasza freeknight (#3295) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A keleti országrészben nem volt PR mert átvágták az országos optikai gerincet. Ő elég gyakran (évente többször) szív ilyen és ehhez hasonló a PR-en kívül álló okok miatt. Abban egyetértünk, hogy erről nem a PR tehet, más szolgáltatónál is előfordul, és felesleges litániát írni. De ha ő itt szeret dühöngeni, ám tegye! Ha neki ettől jobb...

Mi alá kell írás?

(#3297) Alteran-IT válasza freeknight (#3295) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én értem, meg tudom hogy van ilyen máshol is, de ez a havonta lassan többször több mint 8 órára már több mint nevetséges, arról meg nem is beszélek, hogy én nem vagyok a fogyasztói társadalom bohóca, szóval nem fogok azért több szarért előfizetni, hogy hátha amikor kell, legalább az egyik működik, ennek nem így kell működnie, függetlenül attól hogy sokak szerint így kell, meg így van jó, aztán beállnak a sorba és osztják a hülyeséget.

(#3296) sziszi-fuszi: Miért a PR-en kívül álló ok? Ki mondta, hogy a levegőben kell nekik elvinni az országos optikai gerincet vagy éppen azt kell kibérelni, ugyan így mikor a föld alá éppen hogy elkaparják, ki mondta hogy nem lehet 3-5 méterre leásni? Mert a jogszabály oké hogy minimum 1 métert ír elő, de egy háznak is az alapja kb. minimum annyi és így tovább, szóval nyugodtan lehetne normálisan csinálni, ha nem lennének ennyire ostobák és zsidók, persze itt a pénzsóvár értelemben, mielőtt valaki félreértené.
Azt meg szintén nem mondták nekik, hogy itt a keleti hegyvidékes részen nem lehetne mikrohullámú megoldást kiépíteni, amivel tudnának akár 1 Gbit/s mikrohullámú gerincet is kialakítani nem egy nagy költségen egy ilyen cég számára, azt mehetne a telefon, meg ilyen 0-2-2 Mbit/s internet előfizetőnként, ami már alap kommunikációra éppen elég, de ugye mit várunk, ha az egész hálózatuk egy tákolmány, TFTP szerverükből sincs itt a megyében egy se, így a kábelmodem fel sem csatlakozik, hiába van kapcsolat a CMTS-el és így tovább, szóval ez nem dühöngés, szintén egy szakmai megállapítás, amit egyébként jó ha más is tud, főleg itt a keleti országrészben, de egyébként máshol is gyakori, csak máshol nem évente 20x, hanem mondjuk csak 7x vágják el a gerincet, persze szinte csak az övéket, de a legszomorúbb tényleg az, hogy semmi redundancia nincs és még csak hajlandóság sem arra, hogy legyen, pedig többféleképpen megoldható lenne, nem is olyan nagy összegekért és ez eléggé bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#3298) sziszi-fuszi válasza Alteran-IT (#3297) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Téged meg ki szólított meg? Mert én nem!

Mi alá kell írás?

(#3299) Alteran-IT válasza sziszi-fuszi (#3298) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát ha emlegetsz, az kb. olyan, de ezt a személyeskedést befejezhetnéd, mert gyerekes.

[ Szerkesztve ]

(#3300) freeknight válasza sziszi-fuszi (#3296) üzenetére


freeknight
őstag

Én is a keleti országrészben lakok (Mezőcsát), nálam mégse volt baj.

Alteran-IT: én megértem, hogy tudatos fogyasztó vagy, dehát akkor miért szenvedsz még mindig a pr-el, miért nem mész át a telekomhoz a jó kis adsl-re, ha szerinted ők annyival jobbak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.