Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Polgárőrség

Hozzászólások

(#2) Agyasima válasza Kalandor (#1) üzenetére


Agyasima
senior tag

A Polgárőrség alapvető célja jó. Tapasztalatból elmondhatom azonban, hogy sajnos nagyon sokan vannak, akik csak azért állnak be közéjük, mert így frenkizhetnek és szórakozhatnak másokkal. Kicsit jobban kellene szűrni a felvételinél a polgárőröket.

Azt hallottam, hogy a polgárőröknek igen barátságos percdíjakat adnak a mobilszolgáltatók, szóval, ha nem a cég fizeti a számládat, akkor érdemes áttérni.

Mit jelent az, hogy eredményes szolgálat?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#3) Integra válasza Agyasima (#2) üzenetére


Integra
titán

jaja, a mobil percdíjas téma bizony így van, rendőri tarifával beszélnek asszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) _seth_


_seth_
veterán

Polgárőrök.... vagy legyen több joguk vagy szüntessék be az egészet. Nevetséges amikor látják, hogy vki ellop egy biciklit majd jön a breko breko rendőrség ők meg nem csinálnak/csinálhatnak semmit max követik az illetőt.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5) amargo válasza _seth_ (#4) üzenetére


amargo
addikt

Nem kevered Te a biztonságiőrökkel?
Lehet rosszul tudom, de valamennyi ''hatalma'' van a polgárőröknek is. Vagy valaki gyújtsa fel a lámpát nálam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6) _seth_ válasza amargo (#5) üzenetére


_seth_
veterán

Nem :)

Ja annyi mint neked :)

Ha tudnád egy rendőr hányszor sérti meg a jogaidat amikor igazoltat. Akkor a polgárőr mit tehet :)

Pl.: Rendőr csak alapos indokkal igazoltathat, persze úton-útfélen igazoltatnak amivel nincs is bajom csak ugye ő elkérheti a papírjaidat de egy polgárőr nem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7) _seth_


_seth_
veterán

Ja és az biztonsági őrnek nincs több joga de van fegyvere :D

Persze lehet egy polgárőrnek is de nem abból kifolyólag, hogy polgárőr.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8) amargo válasza _seth_ (#6) üzenetére


amargo
addikt

Az ok, hogy nem kérheti el a pappírokat, de megnyalathattja veled a betonszegélyt. Vagy nem?
Mert úgy KB annyi értelműk lenne mint a Biztonságőröknek.. Csak az uttcán.
Valaki! Pontosítás? (érdekel a dolog, mert legközelebb legalább nem kérdezek hüleséget..)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9) Esmein válasza amargo (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ugyanolyan jogai vannak, mint egy civilnek. Csak van rajta egy polgárőrség feliratú ruci. Kb annyit mondhat, hogy ejnye bejnye, vagy feljelent, mintahogyan egy civil is megteheti. Persze ha valakit betörésen kapnak vagy vmi, akkor amikor nem látják meg lehet simizni :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Vangelis válasza amargo (#5) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah igen nekünk vagyonőröknek sajna szinte nicns semmi jogkörünk:(

A pogárörök elleni erőszak hatóság ellnei erőszaknak minősül, de egy vagyőr ellen sima elverés:D..sajnos.



[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#11) _seth_


_seth_
veterán

A polgárőr ha hozzádér egyből törvényt sért, ez van. Persze vanak olyanok akik csak verekedések miatt mennek polgárőrnek na azokat meg kellene verni (szokták is :DDD).

Alapvetően jó, hogy vannak mert az lenne az egész célja, hogy a jelenlétükkel megelőzzék a bűncselekményeket, ők nem rendőrök, prevenciós célt szolgálnak valamint segítenek a rendőröknek de nem hajthatnak gyorsan, nem lövöldözhetnek (önvédelem persze mindenki joga max az egyenruhásoké nem mert volt rá példa, hogy majdnem megölték a rendőrt visszalőtt az ürge meghalt a rendőrt felelősségre vonták...) szal csak azt tehetik meg amit te. Amiben segítenek pl ha keres vkit a rendőrség, üldöznek vkit akkor figyelhetnek ők is de legfőképpen a jelenétük a fegyver sztem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Hát elég vicces egy cserkész-szövetség ez a polgárőrség.:DDD
Én legalábbis nem láttam még, hogy a nagyképűsködésen kívül más értelme, haszna lenne.
Volt egy haverom régen aki csak azért lett polgárőr, hogy janizhasson elöttünk.
Elég vicces volt.
Pár hete meg majdnem megfeküdtem a röhögéstől mikor egy másik példánnyal találkoztam:
Történt, hogy a Corvin mozi mellett haladtunk haverommal a WB felé -tehát a járdán- mikor is látom jön szembe egy biciglista. Ez eddig OK. De úgy 10-15m-re tőlem bekapcsol egy kormányra szerelt mini szirénát ami rendesen nénózott mint egy rendőrautón csak kicsit halványabban és elemesebben, csoffadtabban. Abból az indítattásból, hogy ugyan álljak már félre mert Ő JÖN!!! Holott jobbra is balra is kb 10-10m hely volt mellettem, tehát simán kikerülhetett volna. Megálltam mert nemtudtam mire vélni. Néztem a srácot ahogy eltekert mellettem hót komoly fejjel én meg közbe ordítottam, hogy vigyázat rendőőőőr!! -mert ugye viccesnek találtam a szirénázást és szimplán azt hittem hogy egy nagykorú fogyatékos jött le kicsit bringázni....tényleg ez volt az első benyomásom-
De mikor elhaladt mellettem akkor láttam meg a hátán a POLGÁRŐRSÉG feliratot és ott a döbbenettel vegyes csodálkozás elegyedett valami hihetettlen helyzetkomikummal aminek aztán őrűlt röhögés lett a vége.

Egyszóval semmi bajom velük sőt......
.....több bohócott Budapest utcáira!!!!!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#13) amargo


amargo
addikt

Esmein: Nem sok, bár nem is kapnak kiképzést, vagy tévedek?

Vangelis: Ejha, nem parázol akkor? Mármint több milla felet is őrködhetsz és ha belehasz annyit kapsz, hogy a TV2ben egy statisztikai átlag leszel. vagyonőröknél már van valami kiképzés, nem? vagy csak annyi, ha golyók röpködnek, akkor vágd hasra magad és mormold a bölcseket.. :F

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#14) hunluigi válasza Vangelis (#10) üzenetére


hunluigi
senior tag

Tévedés! Nem hatóság ellei erőszak hanem közszolgálati tevékenységet ellátó személy elleni erőszak.

A polgárőrnek pontosan annyi joga van mint bárki másnak! (ha persze rendőrökkel vagyunk vegyesvágottban ami nálunk elég gyakori azért picit változik a felállás)

Amúgy én a Gödi polgárőrségnél vagyok.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#16) rup1u5 válasza Kalandor (#15) üzenetére


rup1u5
nagyúr

szerinted a biciglis kolégád viselkedése nem meríti ki a bohóc kategóriát_?

biztos vannak normálisak mint mondjuk Markos koléga de mit csináljak ha eddig vagy nemnormális vagy agresszió kedvelő embereket láttam a kötelékben?

ha szabad tudni te miért döntöttél úgy, hogy polgárőr leszel?
mi vonzott benne?
de őszintén!
tényleg kiváncsi vagyok.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#17) amargo


amargo
addikt

Nekem a volt haveri körömben többen is mentek polgárőrnek (nem is értettem), akkor olyan
18környékén lehettek és mind1ik 1-1,5fejjel alacsonyabb volt, meg tömegileg is nálam.. és tuttam róluk, hogy iszákosak, fűveznek, meg egy olyan igazi kis súttyók akik csak verekedni akarnak (kicsit erősen fogalmaztam, de ettől nem kevésbé igaz). Őket, hogy a halálba vették fel? Milyen szűrés van itt? Vagy örülnek a jelentkezőknek?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#18) hunluigi válasza rup1u5 (#12) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nyilván vannak ilyenek is. (spec mi is fogtunk ilyen ''álpolgárőröket'' a saját területünkön) Bár gyanitható, hogy hivatalosan eggyik egyesülethez sem tartozott az illető. Nem hinném hogy bármely polgárőr szervezetnek szüksége volna (a sajnos amúgy is csorba) tekintélyét romboló egyénekre.

Nálunk az hogy valakit ''beengedünk'' magunk közé vagy sem közös döntés, sőt néha még a rendőr ''''''''kollégák'''''' is kifejtik véleményüket egy-egy jelentkezőről.

Én nem nevezném sem a saját-sem kollégáim munkáját eredménytelennek, feleslegesnek. Nem szeretnék statisztikákat linkelgetni, de hidd el 30 évesen 6 éves katonai multal nem a jampizás kedvéért áldozom a szabadidőmet erre a tevékenységre, hanem azért mert látom hogy van értelme, haszna.

Sajnos a polgárőrség megítélése manapság nem a legjobb. Ez álltalában annak tudható be hogy a régi öregek kikoptak, fellazult a fegyelem, felhigult a társaság. Szerencsére ez ránk nem igaz, ami látszik abból is hogy a helyi önkormányzat is támogatja munkánkat gőzerővel (pl.: épp most kaptunk új járőr autót), és a rendőrség részéről is meg van a bizalom (esetenkén rendőrök is beülnek hozzánk és együtt végezzük a dolgunkat).

Persze nem szeretném senki véleményét megváltoztatni de a tisztánlátás végett ez azért szvsz fontos volt...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#19) Szeke válasza rup1u5 (#16) üzenetére


Szeke
senior tag

Tudod mire jó a polgárőrség? A rendőrhiány enyhítésére. 1 rendőr + 1 polgárőr járőrözik, az azt jelenti, hogy feleannyi rendőrrel is el lehet látni egy adott terület járőrözését. És a rendőr legalább mégsincs egyedül (ezt nem kell magyarázni, miért jó). Én ebben látom az egész polgárőrség legnagyobb értelmét.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#20) hunluigi válasza Szeke (#19) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ebben is van igazság... Ráadásul pihen addig a rendörségi járőrkocsi... a mi benzinünket meg fizetik úgy is a támogatók, meg az önkormányzat.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#21) Vangelis válasza hunluigi (#14) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Oké, tévedni emberi dolog, amikor én tanultam a jogot, akkor volt kibontakozóban az egész, akkor még azt szrették volna talán.
De legalább van valmi, de nekünk semmi.


kiképzés nem tudom most milyen van nekünk anno önvédelem volt csak, meg fegyvervizsga.
Most már van tanfolyamhoz szükséges orvosi vizsga is, hogy minél jobban meg tudják szűrni.

Ja jogunk az tényleg szinte semmi:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#22) rup1u5


rup1u5
nagyúr

értem, hogy a rendőrségnek ez nagy segítség de egy magamfajta ezt nem látja csak az utcán flangáló keménylegényeket. ezeket is inkább a 90es években tapasztaltam. lehet most már más a helyzet. azért szűrésre akkor is jobban oda kéne figyelni.

és mikor alszik egy PÖ? Merthogy mellette még dolgozni is kell.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23) hunluigi válasza Vangelis (#21) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nekem van vagyonvédelmi igazolványom is. Tény hogy ahoz azért legalább valamicske kézés van (és persze bizonyítvány hogy el is végezted) Jelenle a polgárőrnek semminemű képzésen nem kell részt vennie. Gyakorlatilag bárki lehet polgárőr aki tiszta erkölcsi bizonyítványt tud produkálni, és persze a helyi polgárőrség érdemesnek találja arra hogy felvegye soraiba... Ezek után (nálunk legalábbis) 3 hónap próbaidő utána véglegesítés, igazolvány megrendelése, ruhaosztás, és persze a tagdíj befizetése, biztosítás megkötése.

Nem túl bonyolult a dolog és igazából csak a szervezet szubiektív véleményén múlik az alkalmasság.

Tényleg jó volna ha volna valami képzés. Mi nálunk a vagyonőri ''végzettség'' (már ha lehet annak nevezni) bizonyítványa szükséges azért (vagy legalábbis erősen ajánlott). Egyébkén ha jól tudom a BM és az OPSZ tervez valami képzési rendszert de nem hinném hogy egyhamar lesz is belőle valami...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#24) hunluigi válasza rup1u5 (#22) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na igen ez egy jó kérdés...:U Arra nem mindíg van idő... Mindenesetre nálunk kb 2 szoli esik egy emberre/hó (ki lehet azért bírni)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#26) #16741888


#16741888
törölt tag

én is polgárőr vagyok, rójuk a kilométereket havonta egyszer Taksonyban a Nivával.:DD Csak egyszer jönne valami jó kis autósüldözés,:DDD mert rohadtul nem történik soha semmi és elég unalmas..
Kalandor: Te hol vagy polgárőr?

(#29) rup1u5 válasza Kalandor (#25) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:C

#28: jó tudni, hogy vannak ilyen polgárőrök.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#31) #16741888 válasza Kalandor (#28) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ott volt a smájli, nyilván én se így gondoltam. Csak azt mondtam hogy amikor egész este, kb10 emberrel találkozol, az eléggé uncsi tud lenni, azok is a 2kor munkába menő pékek meg husosok.. persze nyilván Budapest más, mint egy viszonylag kis község.

(#32) hunluigi válasza #16741888 (#26) üzenetére


hunluigi
senior tag

:( akkor lehet hogy te sem érted a lényegét a dolognak...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#33) Esmein


Esmein
nagyúr

Bocsi az offért :)
[kép]
...vagy mitudomén,... Jenőhü...
:DD

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) rup1u5 válasza Kalandor (#30) üzenetére


rup1u5
nagyúr

elnézhetnétek du 6-8 felé néha a Corvinhoz hátha felbukkan a dilis-szirénás.:)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37) hunluigi válasza #16741888 (#31) üzenetére


hunluigi
senior tag

Az esetek 90%-ban hálistennek eseménytelenül múlik az esténk nekünk is. Persze vannak rázós szolik amikor reggel 6-kor még forgalamat terelünk baleset miatt mindezt úgy, hogy közben volt már vagy 4 másik küldésünk is... (de ez azért igen ritka) én személy szerint jobban szeretem úgy leadni a szolit, hogy na ma sem történt semmi... Nem olyan jó buli pl.: 16 éves srácot kirángatni az autóronycsból és megállapítani hogy na ezzel sem tudunk már mit kezdeni... (sajnos volt ilyen is)

Tudom hogy ott volt a smájli de akkor sem jó ezt az egészet az ''autóüldözősdi'' irányából megközelíteni, tekintve hogy elég érzékenyen reagál erre a társadalom. (szvsz)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#38) BosX válasza #16741888 (#31) üzenetére


BosX
aktív tag

gyertek át miklósra itt mindig van vlami szép dolog;)

Délelőtt is szoktak járőrözni a polgárőrök, mert mifelénk ez a kritikus időszak ugyebár hívatlan vendégek szempontjából:F

[Szerkesztve]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#39) #16741888 válasza Kalandor (#36) üzenetére


#16741888
törölt tag

Na igen, 1 azaz 1 darab szórakozóhely van nyitva, ahol a múltkor bunyó volt a polgárőrök beavatkoztak, és szegényeket úgy megverték hogy, 8napon túl gyógyultak.:(
Bolt meg semmi nincs nyitva. A vasútállomást, meg a postát szoktuk körülszaglászni, egyébként meg csordogálunk az utcán.
a múltkor találtunk egy elég illuminált embert, dülöngélt, ide oda, megkérdeztük haza tud e, menni, mondta hogy igen itt lakik valahol:D, picit kisértük és mondta hogy ez az a ház, becsöngettünk, ahol a felesége már várta.;]

(#40) bbazsy


bbazsy
őstag

kérdés:

adott egy kis városka, egy nagy várral+park szerűséggel, itt esténként szoktak járkálni polgárőrök...
mi általába biciklivel, stbstb..

namost egy ilyen helyzetnél Ő mit tud csinálni, mire figyel, mit tehet?
ezt nem értem...

..

(#41) hunluigi válasza bbazsy (#40) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nem egészen világos a kérdés :F

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#43) bbazsy válasza hunluigi (#41) üzenetére


bbazsy
őstag

kivel mit tud csinálni..
pl állítólag nem igazoltathat, ejnyebejnye, stb, ennyi :F

megállíthat, kérdezősködhet, köteles vagy válaszolni, ilyenek érdekelnének

..

(#45) hunluigi válasza bbazsy (#43) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nem is az a dolga hogy igazoltasson. A polgárőrségnek preventív feladata van! Vagyis hogy a jelenlétükkel eltántorítsák azokat akik esetleg rosszban sántikálnak. (pl nekünk a járőrautó fel van csíkozva. Látnád hogy lassítanak a gyorshajtók... ;]). Persze ha büncselekményt észlelnek megvan a lehetőségük, joguk közbeavatkozni (bár ezt a rendőrök nem nagyon javasolják), ugyan úgy mint bárkinek.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#46) bbazsy válasza Kalandor (#44) üzenetére


bbazsy
őstag

szóval akkor ahogy én látom:
csak ilyen ''távoltartás (akármitől)'', meg az a tudat, h valaki figyel, de komolyabb nem ?

..

(#47) bbazsy válasza hunluigi (#45) üzenetére


bbazsy
őstag

ok, kb igy ertettem :)


jaaj, kocsit ne említsd, májusfaállítás, 11kor, kisfaluba, előzök (50el ment, LADA NIVA), melléértem, nézek jobbra, POLGÁRŐRSÉG, hellóka :) de végülis semmi ;)

..

(#49) bbazsy válasza Kalandor (#48) üzenetére


bbazsy
őstag

jojo, persze, csak feleslegesen ne kötöszködjön már..
pl kegyetlenül idegesít, ha mész(mentek) éjjel, és beállt mögétek, lassan. hát nc.

..

(#50) hunluigi válasza bbazsy (#47) üzenetére


hunluigi
senior tag

Természetesen közúton sem intézkedhetünk... De ha valaki nagyon bedurvúl leadjuk a drótot a zsaruknak. Nagyon bedurvúl=pl.: hajnali 2 kor atom részeg nőci ároktól árokig kocsikázott a 2-es úton, úgy hogy menekült az útról mindenki lefelé. Rendszám útirány zsaruknak leadva és kiséret a megérkezésükig.

Na kb ennyi a beavatkozási lehetőség. Nincs üldözősdi meg hasonlók (ha csak a rendőr nem mondja), tehát ebből azért gondod biztos nem lehet. Persze azt nem tudhatod nem-e ül rendőr is a Polgárőr kocsiban... na akkor más a szitu...

[Szerkesztve]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Polgárőrség
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.