Hirdetés

2024. július 7., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-02 19:47:57

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Hauptmann válasza Kicsirics77 (#5099) üzenetére


Hauptmann
addikt

Sajnálom. :( Elektromos zárlat?

(#5102) Kicsirics77 válasza Hauptmann (#5101) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

nem, nem volt a villany bekapcsolva mert előtte nyaralni voltunk, valami gázos szar robban be, ilyen piezzos forrasztó lámpa, már majdnem üres volt, és elszált a nyomástól.
előtte voltam mkint egy órával és még semmi nem volt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5103) Hauptmann válasza Kicsirics77 (#5102) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nektek a lelkieken kívül semmi bajotok? Sok erőt a biztosítóval való víváshoz, ismerősi körben volt hasonló eset.

(#5104) Kicsirics77 válasza Hauptmann (#5103) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

szerencsére senkinek nem lett semmi baja sem itt sem a szomszédban.
hát készülök majd lelkiekben.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5105) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#5100) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Köszi, majd át kell most gondolnom hogyan tovább :P

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5106) doberman válasza Kicsirics77 (#5099) üzenetére


doberman
senior tag

:-(

8lnu

(#5107) baly81 válasza Kicsirics77 (#5105) üzenetére


baly81
aktív tag

:(( :((( Nagyon sajnálom a történteket! Mielőbbi megoldást kívánok a problémáitokra, kitartást, sok erőt mindenhez! Összetartást a családban!!
Szívesen felajánlanám, hogy kétkezi erővel és pár szak tudásával a hátam mögött segítek a helyreállításban. Azonban mi új ház vásárlás és költözés előtt állunk, minden szabadidőnk odavan. Ettől függetlenül, műanyag nyílászárógyártóként szívesen segítek, ha az ablakaitok is sérültek! Debrecen-Martfű nem távolság. Írj rám ha szükséges valami!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#5108) Kicsirics77 válasza baly81 (#5107) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia,köszönöm a felajánlást, nálam a bejárati ajtó meg egy udvar felöli ablak 1000%, hogy cserés mert az ablak külső rétege a hőtöl szétrepedezett, az ajtó meg elvetemedett hosszában és meg is égett.
Nálam csak takarítani kell majd az udvaron a törmeléket, azt megoldom mert 2 szolgálat között szerencsére van idő.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5109) Nagus


Nagus
senior tag

Sziasztok. Adott két gyártó PMR rádiója aminek a kiosztása ugyan az PMR446. Baofeng BF-88E és Motorola Talkabout T42. Semelyik csatornán nem hajlandóak együtt működni. Mennyire általános ez a jelenség, hogy nem kompatibilisen a gyártók rádiói egymással?

(#5110) Nemo1001 válasza Nagus (#5109) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

szia fel van programozva mind2 rádió? a pmr 446 csatornára?

(#5111) Doky586 válasza Nagus (#5109) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit értesz azon hogy nem működnek együtt???
Az egyedi funkciók (dcs, számozás, hívóhang) természetesen egyediek, nem teljesen kompatibilisek. De beszélnek egymással.

(#5112) Nagus válasza Nemo1001 (#5110) üzenetére


Nagus
senior tag

A két Baofeng működik egymással és a Két motorola is. Ugyan azon a csatornán (pl. 5-ös 446.05625, vagy bármelyik a 16-ból) a Motorola és Baofeng nem egymással. Ugyan úgy PMR446 mind a két gyártó és a kézikönyv szerint is egyezik a 16 csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#5113) Kicsirics77 válasza Nagus (#5112) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Motorolánál nincs véletlen alcsatorna is ctcss beállítva???
az okozhat ilyen anomáliát, de a baofengeket is lehetne ellenőrizni ugyanígy.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5114) Nemo1001 válasza Nagus (#5112) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

Szia ha van lehetőséged akkor rakd számitógépre,nagy valószinűséggel valamelyiken "CTCSS" van beállitva a második képen nincs beállitva "ctcss" az elsőképen pedig nem a magyar pmr rádió freq van beállitva

[ Szerkesztve ]

(#5115) Nagus válasza Nemo1001 (#5114) üzenetére


Nagus
senior tag

Szia. Pont most futottam bele egy videóba amikor kerestem. Ez egy BF 888S lesz és nem PMR hanem FRS van programozva rá, vagy az amit te írsz, ezért nem megy a motorolával. A dobozon 888s van a készülékben is akku alatt de a user manual 88e ami volt hozzá. :DDD
Kábel nem volt hozzá így programozni nem tudom sajna.

[ Szerkesztve ]

(#5116) Nemo1001 válasza Nagus (#5115) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

persze azért nem komunikálnak együtt a két radió :) mert nem jóa frekvencia :)

(#5117) Doky586 válasza Nagus (#5115) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem PMR rádió és nem PMR sávra van programozva akkor NE csodálkozz ha nem jön össze egy PMR rádióval... :))

(#5118) Nagus


Nagus
senior tag

Köszönöm a segítséget. Úgy döntöttem 1500 forintot megér a kábel, hogy tudjam használni. A PMR frekvencia kiosztása adott. Ha megjött a kábel írok sikerült e a programozás. Ez egy ismeretlen terület nekem még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.