Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 17:34:49

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Ateszpapa válasza Intruder2k5 (#4050) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Neked is köszi. :)

Ráér, úgyhogy megvárom, hátha lesz épp akció rá (is)
771-es antennát is kaptam anno a Baofenghez, de szerintem az nem eredeti.

(#4052) Intruder2k5 válasza Ateszpapa (#4051) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ali-n szerintem egyik sem eredeti, amit meg úgy kapsz ajándékba, az nyilván nem. :N

(#4053) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Repsávos Baofeng-el van valakinek tapasztalata?

Pl.: Baofeng M-5R vagy Baofeng UV-5RM, esetleg Baofeng UV-17M

[ Szerkesztve ]

(#4054) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#4053) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Cselesek ezek is, hiába régi seller (BAOFENG MALL Store), de a linkelt terméket nem lehet megvenni, hiába van listázva. Amikor már beraktam a kosárba, azt mondja az oldal, hogy befejezték az értékesítést, nem kapható, keressem az eladót. Persze ugyanaz a rádió de 5-6 ezer forinttal drágábban simán megvehető, csak 13k-t meg én nem fogok adni érte. :N

(#4055) gilfoyle válasza Intruder2k5 (#4054) üzenetére


gilfoyle
őstag

Beraktam az M-5R-t a kosárba és meg lehet rendelni...

(#4056) Intruder2k5 válasza gilfoyle (#4055) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj meg tovább lépni... :(

[ Szerkesztve ]

(#4057) gilfoyle válasza Intruder2k5 (#4056) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nekem sikerült megrendelnem. Ugyan nem volt tervben, de így alakult. :C

[ Szerkesztve ]

(#4058) w.miki válasza Intruder2k5 (#4050) üzenetére


w.miki
veterán

UV5Rplus, és a K5(8) között mi a különbség?
Azon kívül hogy az elsőn nincs USB-C. Ami a K5-ön amúgy sem tölt fel teljesen :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4059) Hauptmann válasza w.miki (#4058) üzenetére


Hauptmann
addikt

Azt hiszem az UV-5R Plusnak nagyobb kapacitású az akkumulátora, a K5(8) fémházas.

(#4060) Intruder2k5 válasza gilfoyle (#4057) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, így engedi, csakhogy ez "Welcome Deal"-el együtt volt listázva, ingyenes szállítással, plusz mellé a BF alkalmából adott 1200Ft-os kedvezmény minden 6000Ft-ból, ami így együttesen 6521Ft-ra jönne ki, be is tudom tenni a kosárba, csak utána közli, hogy nincs. Persze 7,957Ft-ért Welcome Deal nélkül már van.

Na de mindegy, berendeltem mind a kettőt karácsonyi ajándékként magamnak, meglátom milyen lesz. Az az igazság, hogy jó lenne egy olyan "all in one" (repsávos) rádió is, amire nem kell nagyon vigyázzak... Pl. ha kint vagyok a műhelybe, kertbe, stb., mert a 70k-s Yaesu-t azért arra sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#4061) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#4060) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Arra volt jó annak idején az ft-60, jó kis rádió volt csak az akkuja lehetett volna li-on.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4062) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#4061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen... Amúgy van FT-65 is, csak ugye az már nem repsávos, de kocsiban egész nap azt nyüstölöm a 468.805-ön. Kíváncsi leszek rá ez milyen lesz, tegnap sokat kutakodtam repsávos Baofeng videók ügyében, de nem nagyon találtam. Talán egyet, ahol hallani is légiforgalmazást, nekem jónak tűnt a hangja, jobbnak mint a Quansheng-é, pedig az egy valami régebbi és kisebb Baofeng típus volt, már nem tudom pontosan mi. Na de majd elválik ha megérkezik, legfeljebb ezeket is eladom. :D

(#4063) doberman válasza Intruder2k5 (#4060) üzenetére


doberman
senior tag

egyet én is behúztam... csak egy másik eladótól... pont az általad említett felhasználásra..
:DD ..
10000+ eladással és 4,8 értékeléssel hátha nem járok úgy mint az őszi eltűnős vietnámi eladóval... ja ez 4éves háttérrel rendelkezik... Factory Direct Collected Store

8lnu

(#4064) Hauptmann válasza Intruder2k5 (#4053) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ezek között mi amúgy a különbség? Csak a kinézet?

(#4065) Intruder2k5 válasza Hauptmann (#4064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos én sem tudok róluk semmit, ezért vettem két félét, kipróbálom őket, aztán majd meglátjuk a továbbiakat.

[ Szerkesztve ]

(#4066) Intruder2k5 válasza doberman (#4063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez csak UV-5R? Akkor ebben nincs repsáv...

[ Szerkesztve ]

(#4067) doberman válasza Intruder2k5 (#4066) üzenetére


doberman
senior tag

avöröss*gg*ördög.... na lett mégegy... vagy benéztem vagy kéne egy másik szemüveg... :O

8lnu

(#4068) Intruder2k5 válasza doberman (#4067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami rémlik, mintha lehetne sztornóztatni a vásárlást, ha még nem adták fel. Nincs cancel order lehetőséged?

[ Szerkesztve ]

(#4069) doberman válasza Intruder2k5 (#4068) üzenetére


doberman
senior tag

tegnap este rendeltem, ma reggel feladta... azt hiszem lesz egy eladó UV-5R -em... ocón.. :K én meg elkönyvelem, hogy a vénülés kezd kihatni az eszemre is... de most 7,7 ezerért valódi M-5R-t rendeltem... ;] - szerintem ha a nejem megtudja... már a múltkor is megkérdezte, hogy minek nekem ennyi rádió....válasz: neked is sok lábasod van... :DD

8lnu

(#4070) Intruder2k5 válasza doberman (#4069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem emiatt nem kell aggódni, nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem SOS sürgős az eladása, akkor aránylag jó áron ki lehet szállni ezekből. Bár tény, hogy a sima UV-5R már lassan kikopik, de karácsony előtt leszünk, jó árban is vetted, és ha bontatlanul felteszed, mindig akad valaki, aki pl. nem tud, nem akar Kínából rendelgetni. Én múltkor a Quansheng UV-5R Plus-al voltam így, megvettem, kipróbáltam, csalódtam benne, feltettem az apróra, és 2000HUF haszonnal tovább adtam. És nem is egy laikus vette meg, hanem egy amatőr.

[ Szerkesztve ]

(#4071) doberman válasza Intruder2k5 (#4070) üzenetére


doberman
senior tag

nyerészkedni nem akarok.. először úgyis a klubban (8kefeduplawágánygőzös), megkérdem kell-e valakinek árában...vagy akár csere valami bizb*szra.. (nagyfrekis kábel, csatlakozók..tranyó..hosszú a lista). igen, rengeteg amatőr van akinek elvi problémái vannak a netes vásárlásokkal...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#4072) fatpingvin válasza doberman (#4071) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem vagyok rádiós se amatőr, és én is amit csak lehet személyesen, készpénzzel. szerintem ez egy teljesen normális igény.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4073) Anaconda válasza doberman (#4071) üzenetére


Anaconda
tag

Nem bölcs egy rossz élmény miatt megbélyegezni mindenkit. Bár tegyük hozzá vannak zsiványok a rádióamatőrök közt. Nagyobb értékű rádiót jobb szerintem személyesen venni. Pl vettem egy komolyabb kenwood-ot, helyben ki is próbáltuk, ad, vesz, jön megy, hazahoztam és kiderült hogy a végfoka nem megy, csak az előfokát hallottam...ilyeneket érdemes kipróbálni rendesen, de egy quanshengben sok rizikó nincs...

(#4074) doberman válasza Anaconda (#4073) üzenetére


doberman
senior tag

..zsiványok.. 1x már belefutottam egy ilyen adás-vételben. kollineár antenna volt, használtan, amatőr találkozón. az eladó letette a nagy istenbizony esküt, hogy minden rendben van vele. persze otthon az swr mérő mást mondott... IJ mondtam magamban és szétszedtem: nah a talpponti illesztő tekercs összevissza forrasztva, kondi helyett rövidzár..-megvolt aznapra a bütykölés tárgya.
(az eladó egyébként nem tartozott azon humántömeg részhalmazába amit rádióamatörnek hívunk, inkább a 27 és 446 számok bűvöletében él..)

8lnu

(#4075) Kicsirics77


Kicsirics77
Topikgazda

Az a baj, hogy lassan az a szűk kör aki még becsületes, az is elveszti a renoméját a gerinctelen madarak miatt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4076) Intruder2k5 válasza doberman (#4074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem hasonlóba mindenki belefutott már, én egy CEPT-s CB rádiót vettem anno, még vagy 15-18 éve az index fórumon postázással, ami tök süket volt. Kb. az 50 méteren belül adásokat hallotta, semmit több.

(#4077) fatpingvin válasza Kicsirics77 (#4075) üzenetére


fatpingvin
őstag

bárcsak azt lehetne mondani hogy ez a rádiós körre lokalizálódó jelenség, de nem...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4078) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#2689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most már neked is. :D

(#4079) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Jó a műsor az R0-n. :DDD Amúgy valamit csináltak vele? nem tudom nyitni, a CTCSS 114,8. Meg mintha olyasmit hallottam volna,. hogy fent van atz Echolinken is már, de erre semmi utalást nem láttam a neten.

(#4080) Intruder2k5 válasza Hauptmann (#4079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az az R0? :F

(#4081) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#4080) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

A pesti pocsolya átjátszó, 145,600MHz ha jól emlékszem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4082) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#4081) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa, OK. Azt nem szoktam figyelni, nincs is felprogramozva. Egyszer-kétszer bepötyögtem manuálisan a reggeli órákban, volt némi szöveg rajta, de semmi érdekes.

(#4083) Hauptmann válasza Kicsirics77 (#4081) üzenetére


Hauptmann
addikt

Azaz, a svábhegyi átjátszó.

(#4084) Kicsirics77 válasza Hauptmann (#4083) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Jaja, sose tudom melyik hegyen melyik is van.
meg nem is kisérem figyelemmel az átjátszókat sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4085) Kicsirics77


Kicsirics77
Topikgazda

Nemnagyon találtam infót a neten.
Valakinek van infója arról,hogy a yaesu ftm-100dr/de mobilrádióban milyen tipusú pontosan a végfok tranzisztor?
Köszönöm a válaszokat.
73' :R

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4086) Anaconda


Anaconda
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata mostanság, hogy mennyi idő alatt erkezik meg a hívójel?
November 17-én este adtam le az igénylést. Azóta nem jött, online sem találtam hogy esetleg utána lehet nézni. Nemrég volt akinek 3 hét alatt megjött. A hívójelkönyvben sem találom még magam.
Idén már nem igazán bízom benne, hogy megérkezik.

(#4087) Kicsirics77 válasza Anaconda (#4086) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia, hivatalosan 42 nap az ügyintézési idő, szóval még karácsonyig megjöhet, hívójelkönyv meg hektikusan van frissítve, majd egyszer csak benne leszel, utána kérdezhetsz az nmhh-nál de attól nemfog gyorsabban megjönni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4088) Anaconda válasza Kicsirics77 (#4087) üzenetére


Anaconda
tag

Értem. Igen pont miután beírtam számoltam ki, hogy igazából no para, mert annak idén meg kell jönnie.

(#4089) doberman válasza Anaconda (#4088) üzenetére


doberman
senior tag

...türelem, hívójelet terem... :K

8lnu

(#4090) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Elvileg ma jön meg a Quansheng UV-5R.. Majd holnap elszórakozom vele.

(#4091) doberman válasza Hauptmann (#4090) üzenetére


doberman
senior tag

Az M-5R -em elhagyta a vámot... :DD ...
(a hamarabb -tévesen- rendelt UV-5R meg úgy tűnik fennakadt a vámon.. már 4 napja nézegetik... ;] )

8lnu

(#4092) zolee1988 válasza Hauptmann (#4090) üzenetére


zolee1988
tag

Nekem egy hete jött meg a Quansheng UV-K5(8). Vételben gyengébb, mint a meglévő Baofeng UV-16, de ezt a gyári antennának tudom be, a Baofeng antennájával jobb. Hétfőn érkezik 2 nagyobb antenna meg a programozó kábel.
A fizikai kialakulása és a menü rendszere jobban tetszik.
Kaptam kölcsön két sdr vevőt, addig azokkal játszom :)

(#4093) Hauptmann válasza zolee1988 (#4092) üzenetére


Hauptmann
addikt

Milyen antennákat rendeltél? Én a fullos csomagot vettem, 6070 Ft-ért, kamu 771 antenna, programozó kábel, füles, mikrofon. Nem egy Yaesu minőség, de ennyi pénzért ajándék. Bár akkor lett volna ilyen olcsó rádió, amikor kezdtem azu amatőrködést a '90-es években. Sokkal jobb lett volna egy ilyen, mint egy leharcolt FT-10R kurva drágán.

Régebben vettem egy 124 centis 'taktikai' antennát, azzal az Anytone 878 Plus, meg a Yaesu FT-50R szépen teljesít, majd kipróbálom ezen is.

Még nem mélyedtem bele komolyabban, majd felteszem rá az egzumer 0.19-et, ahogy olvasom, az a legjobb fw jelenleg.

(#4094) Intruder2k5 válasza Hauptmann (#4090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kínából elvileg már az enyém is kijött, de december 3.-án valahol elakadt. A határidő 14.-e, majd meglátjuk... Tippre addig nem fog ideérni. [kép]

(#4095) zolee1988 válasza Hauptmann (#4093) üzenetére


zolee1988
tag

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! HUF2,448.42 59% Off | RETEVIS Walkie-Talkie Antenna SMA-F RHD-771 VHF UHF Dual Band for Walkie Talkie Radio Kenwood Baofeng UV 5R 888S UV82 144/430Mhz
https://a.aliexpress.com/_mOGrEnK

És

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! HUF3,663.53 59% Off | Abbree CS Tactical Antenna SMA Female Dual Band 144/430Mhz Foldable Walkie Talkie for Baofeng UV 5R 13 Pro 888S Quansheng UV K5
https://a.aliexpress.com/_mqUSKOo

[ Szerkesztve ]

(#4096) Hauptmann válasza zolee1988 (#4095) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szalagantennám van nekem is, csak a 124 centis. A most jött '771'-ről még nem tudok nyilatkozni.

Egyelőre a gép nem látja az UV-5R-t, kell valami USB drivert vadásznom még.

(#4097) doberman válasza Kicsirics77 (#4085) üzenetére


doberman
senior tag

Gondolom [ennek] az átbogarászása már megvolt...

asszem találtam neked valamit ami vagy az vagy olyan.... ;)
ebben a videoban ilyesmit javítgatnak... [link]
kiragadott kép:

és létezik ilyen alkatrész:
[RD70HUF2] VHF-UHF MostFet rfparts-nál 50 $....
elmebay-os kínai -khmm [link] 30 $...

ennyit talán megér...hacsak ennyi a baja..

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#4098) Kicsirics77 válasza doberman (#4097) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Köszi, közben megtaláltam én is, de lehet csak a meghajtó szart be, egyenlőre haver sem ér rá hogy turkáljon benne, meg én sem szedtem még szét a rádiót, de 50dodót tényleg megér amúgy.
Más: nincs véletlen egy rlt-sdr usb vevőd kölcsönbe? A zöld nem kell az van nekem is de abban 28,8MHz plussz többszörös frekiknél ott a tüske, vagy esetleg ttgo ha lenne, arra még lehet megalkudnánk. :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4099) doberman válasza Kicsirics77 (#4098) üzenetére


doberman
senior tag

jaaa... azt hittem már "orjára" bontottad és látható a hiba...
(magánvélemény: hamarabb szokott elszállni a végfok mint a meghajtó... ha meghajtás akkor inkább annak vezérlése -mert ahogy nézegettem a rajzot van ott bonyolítás..)
na majd a haver...
rtl-usb.
2 is van, de napi használatban... az egyik szondát vadászik 0/24-ben. a másikon magam szórakoztatására fejlesztgetek (a projekt: a meteorológiai állomásom kültéri egységének
rf-adatátvitelét megcsapolva reprodukáljam a beltéri egység kiesésekor az adatbázist..
na ez így bonyolultnak tűnik, csak kezdem megunni, hogy 2 évente dobhatom el a beltéri egységeket meghibásodás miatt...tehát az adatfogadó beltéri állomást építek, melynek rf-vevőjeként használom...)
ttgo.... :D már kölcsönadtam.. másféléve... 8lnr Palinak.. és..használja is mert azért heti egy szondát bezsákol, öröm-bódottág...
pedig ez a lora dolog kezdi megütni az ingerküszöbömet...(bár egy ttgo nem ttgo.. ;] ) rendelni kéne...csak van valami nyűg egy-két gyártó vevőérzékenységével mint a magyar lora gugli threadben olvasom...

8lnu

(#4100) whbear válasza doberman (#4099) üzenetére


whbear
senior tag

Ennek a LoRa fórumnak be tudnád tenni a linkjét? Engem is érdekel a téma, Andy Kirby youtube csatornáján is van egy érdekes projekt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.