Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Pajac: Windows XP még mindig letölthető
- Vezeték nélküli porszívók - alapok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Toomy: FOXPOST: régen jó volt, de már jobban jársz, ha elfelejted
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szirty
őstag
Hali belys!
"Thumbweel Switch kiolvassa a plc-ből az aktuális értéket de ha modosítani szerenék akkor mindig vissza áll eredeti értékre."
Az időtag hogy van paraméterezve a programodban?
És hogyan paraméterezted az NT-n a Thumbweel Switch-et? Mit adtál meg neki? A timer számát?Mert ha igen, akkor azért nem jó!
Egy időtagnak van egy PV (process value) és egy SV (set value) értéke.
Az egyik (PV) azt tartalmazza hogy az időtag az idő számlálásában éppen hol tart (ha éppen nem telik, akkor ez az SV értékkel azonos). Amikor telik, akkor ez az érték pörög lefele. Szerintem ezt akarod módosítani.
A másik az SV érték, ami megmondja az időtagnak azt az időt, amennyit időzítenie kell. Ez teljesen más mint az előző. Az idő ettől az értéktől kezd el telni.
Amikor a timer elindul, az SV beíródik a PV-be és a PV csökken. Amikor eléri a 0 értéket, a timer kimenete bekapcsol.Ha így csináltad:

Akkor nem jó, mivel az SV értéke konstans (vagyis fixen a programba bebetonozott érték)
Az SV-bek egy változót adj meg és az NT a Thumbweel Switch-et erre a változóra állítsd be és akkor menni fog.
Persze arra neked kell figyelned hogy melyik változót (ebben az esetben DM címet) hol és mire használod... Ellenkező esetben komoly határincidensek lehetnek

Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását
- Eladó egy HP omen 17-w131ng laptop 1,5 TB ssd vel Dobozában
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Eladó Google Pixel 9 Pro 16/256GB / Ajándék fólia és tok! / Akku 100% / 24 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


