Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) kalmanchris válasza BomiBoogie (#850) üzenetére


kalmanchris
tag

Ha megfelelően van javítva, nem fog rozsdásodni.

(#852) Rivaul válasza BomiBoogie (#850) üzenetére


Rivaul
addikt

Horpadás javításra kell vinni ahol kihúzzák és nem "kiverik". Akkor nem sérül a fény. Ugyan 3x annyiba kerül de korrektebb megoldás. Bár ha rám hallgatsz akkor hagyod úgy ahogy van mert idegösszeomlást fogsz kapni mikor rányitják az ajtó, tolják a bev kocsit vagy ráparkolnak majd...Az ilyenek beleférnek egy ennyi idős gépbe sztem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#853) BomiBoogie válasza Rivaul (#852) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, nem is arról van szó, hogy a legolcsóbban akarom.

A jobb hátsó ajtónál van egy kicsit nagyobb kopás, arra azt mondta, ha gondolom, esetleg azt javíttassam ki, de a többit nem javasolja, pont azért, mert idegbajt kapok, ha megint lesz rajta egy.

(#854) Rivaul válasza BomiBoogie (#853) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezeknek nagyon jó a korrózióállóságuk. Ahol nincs leverve fémig ott nem bántanám egyáltalán. Az alját alvázaztasd ki és akkor még 10 évig rozsda mentes lesz a teljes gép. Arra költsd azt a pénzt inkább mint a "puklikra" :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#855) BomiBoogie válasza Rivaul (#854) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, már rá is kerestem, olyan 30-40 ezerbe kerül. Akkor pár héten belül elviszem. :K

(#856) BomiBoogie válasza Rivaul (#854) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ja, igen, van még egy olyan típushiba, ami szerint az alapjárati vezérlő rossz, emiatt magasabb a fordulat.

Az eladó szerint hiába cserélem ki, úgyis elromlik pár hónap alatt, amúgy semmi hátrányt nem okoz, csak kicsit megnő a fogyasztás. Ez így helytálló? Mert akkor nem szöszölök ezzel sem.

(#857) Rivaul válasza BomiBoogie (#856) üzenetére


Rivaul
addikt

Látszik hogy rég volt meg a kocsim, ki is felejtettem :B Igaza van. Viszont pár perc után ahogy bemelegszik a motor, meg kell hogy szűnjön az ingadozás és be kell hogy álljon egy szintre. Ha ez a szint túl magas akkor meg lehet próbálni egyel visszább akasztani a gázbovdent hátha segít. Tény hogy bár mit csinálsz vele pár hónap és visszajön, de hangsúlyozom hogy üzem melegen nem szabad hogy maradjon a dolog, csak amíg hideg a motor. Ezen kívül 2-3 finomabb gázadás után nagyon hidegbe se szabad lefulladnia. A többi természetes.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#858) snipy válasza Rivaul (#830) üzenetére


snipy
tag

OK köszi. :R
Belesek oda is.

(#859) BomiBoogie válasza Rivaul (#857) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mikor kipróbáltam, hidegen még nem volt magas az alapjárat, de miután a próbakör után megálltam, akkor lett az. Majd meglátom, egy hosszabb út után visszaáll-e alacsonyabb értékre.

(#860) Rivaul válasza BomiBoogie (#859) üzenetére


Rivaul
addikt

Vissza nem fog allni. A tipushiba az hogy hideg inditasnal erezheto mertekben ingadozik az alapjarat. Hidegbe le is fulladhat elsore de ujra rainditasnal mar meg kell hogy tartsa magat. Vagy elso inditasnal ha 2-3x finom gazt adsz akkor is. Ahogy bemelegszik mar rendesen kell ketyegnie akar egesz nap is ha nem hul ki teljesen. Magasra beallo alapjaratnak mas oka lesz, sztem legalabbis. Esetleg valahol falsot sziv a motor mert az okozhat ilyet. Erdemes lehet egy kicsit jatszani a bovdennel is ahogy irtam az elobb is. Sry csak melozok es telorol vagyok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#861) BomiBoogie válasza Rivaul (#860) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, akkor majd megnézem, megnézetem. Még hosszabb úton nem volt alkalmam tesztelni.

Na, ezért nem szabad drágán autót venni, mert utána még úgyis rá kell költeni egy halom pénzt. :D

(#862) Rivaul válasza BomiBoogie (#861) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez így van. Minden használtra igaz. Akkor még arról nem is beszéltünk hogy a vezérlést is illik lecserélni ha az ember vesz egy használt autót... Amúgy ha 2 milláért veszel gépet akkor arra is egy vagyont kell költeni. A használt biznisz az ilyen :K Viszont ha amiket írtam egyszer letudod akkor hosszú ideig "társra" találsz. Én 1,5 éven keresztül olyan helyzetben voltam hogy havi! 3500km-t tettem a saxoba... A szerelők hülyének néztek de egy nyekkenés nélkül tűrte és 5 év alatt egyszer se hagyott ott sehol :N A másik a mai napig meg van és szintén így teljeset. Használt autós vételi ajánló szerint a legjobb kis autó vétel a kategóriájában. A világból kimennek ha kicsit figyelve van rájuk.
Jah még egy. Olajból a total 10w40-et szereti és 10ekm-enként cseréld olajszűrővel. A levegőszűrőjüket elég minden második olajcserénél cserélni :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#863) BomiBoogie válasza Rivaul (#862) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi az olajcserés tanácsot, ezt is felírom a to-do listára, az alvázvédelem mellé. :)

Ja, igen, és gondolom, olajcsere meg levegőszűrőcsere esedékes a vásárlás után is nem sokkal.

Ha minden hozzáveszek, az adminisztrációs költségekkel együtt, kb. az autó árának a dupláját rá kell/lehet költeni...

[ Szerkesztve ]

(#864) Rivaul válasza BomiBoogie (#863) üzenetére


Rivaul
addikt

Én 400 ezret költöttem az első két évbe a kocsira mire ott tartottam hogy tudom mi van benne... 440-ért vettem+az adminisztráció... Lehet úgy is használni ahogy megveszed, évekig el fog ketyegni és aztán megkeseríti az életed mert sorba elkezd meghalni és mindenedet beletolhatod. Nem egyszerre kell ezeket amiket írtam, de egy éves tervbe jó ha beleférsz. Az olaj+szűrő+légsz legyen az első. Köv 2 hónapba a vezérlés, és mivel most már nyár jön így ősszel ráérsz az alvázvédelemre :) Ha már itt tartunk akkor egy váltó olaj csere is ajánlott majd egyszer (max8k). Ezeknek a kiadásoknak viszont a nagy része 3-4-5 évre szól (kivéve az olajcserék természetesen). Viszont így garantálható hogy 10 éven belül nem kényszerülsz arra hogy másik autót vegyél :N (ha majd érdekel akkor tudok még ajánlani márkát, alkatrészt amit érdemes lesz cserélni de egyenlőre ez a fontos)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#865) BomiBoogie válasza Rivaul (#864) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi a tippeket!

A "vezérlés"-ben mire gondolsz? Alapjárati vezérlésre?

(#866) Rivaul válasza BomiBoogie (#865) üzenetére


Rivaul
addikt

Vezérműszíj, feszítőgörgő és vízpumpa. Ez meg egy kicsit erosebb beruhazas (cirka40k) de ha szakad a szij akkor szetveri a motort es gazdasagi totalkar... Ezt minden autovetelnel csereli az ember nem csak ennel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#867) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 206-os SW Peugeot-m és az a problémám, hogy az egyik ablakmosó fúvókán elég gyengén jön a folyadék (a szélvédőt el se éri...). Megpiszkáltam a fúvókát, de nem segített semmit. Orvosolható valahogy ez a probléma házilag, vagy szakember kell hozzá?

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#868) Rivaul válasza lama_lamm (#867) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Felnyitod a géptetőt és lehúzod a csövet a fúvóka aljáról. Utána kitekered a fúvókát a helyéről és vagy ki tudod fújni vagy valami tisztítószerbe áztatod és aztán fújod ki. Ha nem zavar hogy ablakmosós lesz a képed akkor a helyén is próbálkozhatsz úgy hogy a csövet odébb húzod szét nem közvetlen a fejnél.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#869) nesa


nesa
veterán

Probalt mar valaki visszapillanto tukrot javitani(citrom evasion, pug 806, fiat ullyse, lancia zeta), valaki elcseszte a bal oldali tukromet megfeszegettek es eltorhetett valami, ez full elektromos alitasu futheto es elektromossan behajlo, most mar sajnos nem hajlik be csak kattog, ha kezzel huzom behajlik de segitseg nelkul csak porog a motor, nem szeretnek venni ilyen tukrot.

(#870) Rivaul válasza nesa (#869) üzenetére


Rivaul
addikt

Valószínű megdarálták a fogakat. Bár még nem láttam ilyet de én biztos szétkapnám és ránéznék itthon. Aztán e-bay-en vennék hozzá alkatrészt. Az a baj hogy minél többször akarod behúzatni annál többször fogja szétmarni magát... (persze nem igazán tudom milyen belülről, csak az általánosságokra hagyatkozok)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#871) nesa válasza Rivaul (#870) üzenetére


nesa
veterán

Mar rapillantottam de elsore nemigen talaltam rajta fogast, tul zart es osszetettnek nez ki es a motoros haz is erdekes, van rajta egy fekete muanyag de hogy milyen modon bonthato azt nemtudom mintha egybeontott spiater lenne de ez nem biztos, tulzottan szetbarmolni se akarom mert a futes meg a tukorlap alitasa hibatlan.

Kb tobb az elektronika a visszapillantoba mint egy AX be.

[ Szerkesztve ]

(#872) BomiBoogie válasza Rivaul (#866) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Most az átnézés fázisában van. :)

Vannak bosszantó dolgok, pl. hogy a bal első ajtónyitóról (tehát a belső kilincsről) hiányzik a burkolat, és ezért ott süvít be a szél :D, viszont csak teljes ajtókárpitot lehet venni, az meg 5000 forint...

Nem tudom, kinek sikerült azt letépnie, de ha én egyszer visszatetetem, biztosan nem fogom.

(#873) tresh válasza BomiBoogie (#872) üzenetére


tresh
addikt

FB-n érdeklödj peugeot-citroen renault adok veszekbe tuti lesz jó áron :)

(#874) BomiBoogie válasza tresh (#873) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez jó tipp, köszönöm!

(#875) Pecc


Pecc
őstag

Üdv, egy berlingo 1.4 multispace-be (2007) mi a gyári akkumulátor ajánlás? Milyen való bele?

(#876) tresh válasza Pecc (#875) üzenetére


tresh
addikt

Valami ilyesmi megfelelő lehet szerintem :)
Feszültség/kapacitás: 12V 55Ah
Méret: hossz/szélesség/magasság: 241*175*175mm
Indítóáram: 480EN

(#877) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy 2009-es Partnert céges szervizkocsinak.
Nincs véletlenül valakinek egy magyar nyelvű kezelési útmutatója bármilyen formátumban?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#878) pXeeT


pXeeT
tag

Sziasztok,
2012-es Berlingomat az alvázszám alapján nem fűthető visszapillantó tükrökkel adták ki.
A tükör mögötti belső burkolatot levettem, és van ott az állítómotor csatlakozója alatt egy olyan csatlakozó is, amibe nincs bedugva semmi.
Lefotóztam.
Szerintetek egy fűthető tükörlap cserével meg tudnám oldani a dolgot?


Rámértem, nincs benne áram se amikor a hátsó ablak fűtést kapcsolom, sem máskor.
Esetleg alul a biztosítékdobozban nincs bekötve... vagy ez a be nem kötött csatlakozó aljzat a motoros behajtható tükörhöz kell.. van ötlete valakinek?

A műszerfal elejében sem voltak gyárilag csipogó hangszórók, de ott volt a csatlakozó, csak vennem kellett 2 csipogót és összedugni. Szerintetek itt is ilyesmiről lehet szó?

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 >> Google Nexus 5X >> OnePlus 3 >> OnePlus 3t >> OnePlus 5 >> OnePlus 5t >> Poco F3

(#879) tresh válasza pXeeT (#878) üzenetére


tresh
addikt

Igen simán lehetséges. Bár ez több dologtól függ pl hogy kapcsolja gyárilag a tükör fűtést. Külön kapcsolóval vagy a hátsó fűtéssel együtt. A francia autóknál általában sok utólagos opció van/extra így a vezetékezése mindnek egyforma csak valamelyikbe beleteszi a gyár mert úgy kérik valamelyikbe nem :) Amúgy lehet csak 2 fűthető tükörlap és egy biztosítékberakásával működni fog. A biztitáblán nézd meg hol lenne a tükörfűtés biztosítéka mérd ki és rögtön kiderül :)

(#880) nesa válasza pXeeT (#878) üzenetére


nesa
veterán

evasionon ugy emlekszem 1db csati van nekem, es elektromossan alithato, behajthato, futheto, a tukor futes nalam a hatso ablak futes kapcsoloval egyszerre indul es kb 10 perc utan kikapcsol.

Nalam ugy remlik egy hosszukas kb 10-12 labu barna csati van, ill a jobbos tukorbe van meg a homero.

(#881) pXeeT válasza tresh (#879) üzenetére


pXeeT
tag

A bizti táblában a hátsó ablak fűtésnek és a tükörfűtésnek ugyanaz a biztije (40-es) ezt megnéztem.
Nem nagyon értem mi lehet a barna aljzat a tükör mögött amibe nem megy csatlakozó, és közös a kábelkötege a tükörlap elektromos állításának csatlakozójával.
Kell szereznem egy fűthető tükörlapot :K
nesa neked is köszi.

Am. tök gáz, hogy egy ~4,5 M FT-os autóból ilyeneket kihagynak... pl. a csipogókat 3 ezerért meg kellett vennem, és utólag betenni (gyárilag be volt kábelezve) és már működött is. Ennek a 2 kis csipogónak van vagy 800 Ft. az előállítási költsége.
Persze értem én, felárért mindent, meg a márkakereskedésnek is meg kell élni valamiből... nade ez már fillérb@szás szerintem... :(((

Google Nexus 5 >> Google Nexus 5X >> OnePlus 3 >> OnePlus 3t >> OnePlus 5 >> OnePlus 5t >> Poco F3

(#882) tresh válasza pXeeT (#881) üzenetére


tresh
addikt

Nezd egy tempomatert mennyit kernek... kozbe egy kar ha ugyes vagy 10-20k kozott meg van egy diag amibe engedelyezed ket kattintassal. Dw neked ez markaszervizbe utolagos extrakent 150k ;)

(#883) Pecc válasza tresh (#876) üzenetére


Pecc
őstag

Köszi ! :)

(#884) tresh válasza Pecc (#883) üzenetére


tresh
addikt

;)

Nincs mit

(#885) tresh


tresh
addikt

Kicsit pang a topik de ha van igény kedv energia akkor egy normális 1.hszt összedobhatunk pl user autók ect. Hátha kedvet kapnak a kollégák a francia gépekhez :))

(#886) ftc válasza tresh (#885) üzenetére


ftc
nagyúr

Majd fényképezek kocsi mosás után :D

jöv héten klíma tisztításra megyek.

ablakmosó megy végre...vmi elrágta a csövet :D

(#887) pXeeT válasza ftc (#886) üzenetére


pXeeT
tag

Én épp ma voltam 80 ezres átvizsgálás + klíma tisztítás +gáz töltés.
(Berlingo 2012, 1,6 HDI)
30K volt, és kaptam 2 rendszám keretet, mert a mostani elég fakó volt már.
Ja, és kívül - belül le -kitakarították. :)

Peugeot Fábián Budaörs.
[L:/dl/upc/2015-05/06/528478_fvfz7ore5mqcifhz_img_20150308_151811.jpg](IMG:/dl/upc/2015-05/06/528478_fvfz7ore5mqcifhz_img_20150308_151811.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 >> Google Nexus 5X >> OnePlus 3 >> OnePlus 3t >> OnePlus 5 >> OnePlus 5t >> Poco F3

(#888) tresh válasza pXeeT (#887) üzenetére


tresh
addikt

az igen csak kemény összeg a feléért megcsináltam volna neked ;) :U

(#889) pXeeT válasza tresh (#888) üzenetére


pXeeT
tag

Nemrég vettem az autót, és mivel télen történt, a klímát nem tudtam rendesen tesztelni :(
Próbáltam, és működött is, de a hatásfoka nagy kérdőjel volt.
Megjöttek a melegek, és a kérdőjel felkiáltójel lett. (most fázom benne ha maxon megy)
80 ezres szervízen túl vagyunk, pecsét a szervízkönyvben, innentől már szerintem ha nem muszáj, nem látogatom meg a márkaszervízt.
Hatalmas lehúzásnak tartom ami ott megy :U

Google Nexus 5 >> Google Nexus 5X >> OnePlus 3 >> OnePlus 3t >> OnePlus 5 >> OnePlus 5t >> Poco F3

(#890) tresh válasza pXeeT (#889) üzenetére


tresh
addikt

Jaja sose arról volt híres hogy olcsó lenne..kb a szervizből élnek mert új autót nem igazán adnak el :)

(#891) Kalandor válasza pXeeT (#887) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Holnap tervezek ide menni, mert nagyon rezeg az automata 206-osom alacsony fokozatokban. Eddig nem tudtam mi az oka, de ma lejtőn lefele villogott a téli és a sport lámpa, ami azt jelenti, hogy alacsony az olaj.

Remélem korrektek lesznek, ez az automata váltó nagyon kényes dolog, nem bíznám bárkire.

(#892) Kalandor válasza Kalandor (#891) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Probléma megoldva, egy fillérbe se került. Kezd szétmenni a váltó az autóban, nem érdemes megcsináltatni :(
Újat kell venni.

(#893) pXeeT válasza Kalandor (#892) üzenetére


pXeeT
tag

:( részvétem. :F
Automatában egy olajcsere csodákra képes.
Azért tennék 1 próbát, hátha... :K

Kicsit sajnálom, hogy nem angliában vagyunk, ott a second hand alkatrészek fillérekért mennek.
Nálunk bele se merek gondolni mibe fáj egy váltó csere.

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 >> Google Nexus 5X >> OnePlus 3 >> OnePlus 3t >> OnePlus 5 >> OnePlus 5t >> Poco F3

(#894) tresh válasza pXeeT (#893) üzenetére


tresh
addikt

Bontott váltó pont angol autóból kell ;) Bagóért meg lehet venni csak idő és egy kis kapcsolat kérdése ;) Amúgy igen az automata lelke az olaj csere amit sokan elfelejtenek pedig 50ezerként csere csodákra képes.

(#895) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Gyári alkatrészre van valami jó forrásotok?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#896) tresh válasza !Overdose! (#895) üzenetére


tresh
addikt

Mi kéne ? :) Mihez? :))

(#897) !Overdose! válasza tresh (#896) üzenetére


!Overdose!
őstag

Saxo 1.5D-t tervezek venni jövő hétvégén. Első körben olaj és levegőszűrő kéne, de a későbbiekben nyilván több alkatrész is. A Hondához olcsóbb a gyári olajszűrő, mint egy jó minőségű utángyártott. Citroennél mi a helyzet? Vagy egyszerűen legyen Mann? Nem igazán ismerem a francia autók világát még. :DD

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#898) tresh válasza !Overdose! (#897) üzenetére


tresh
addikt

Gombokért van hozzá minden ilyen és nyugodtan tegyél man-t bele meg valami normális totla 10w40 olajat és köszöni kimegy a világból. Vásárlásnál figyelj oda hátsó hídra (szeret meghalni,ne terpesszen) . Vagy ha minden ok ezen kívül akkor alkudj (pesten 50-60kért újat raknak alá garival és utána vagy 5 évig nincs baj vele.)

Pár ár :
Minőség kérdése:

Olajszűrő : 600ft-2000ft-ig
vezmű készlet: 16-22k ig

Más nem igen van :D Bot egyszerű

[ Szerkesztve ]

(#899) !Overdose! válasza tresh (#898) üzenetére


!Overdose!
őstag

Köszi!

Total Quartz 9000-el használta az előző (második) tulaj évek óta. Állítólag nem eszi az olajat, úgyhogy maradok én is ennél, ha elhozom az autót. A hátsó híd rendben van, de már utánanéztem, hogy szereléssel együtt 50k a javítás 1 év garival.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#900) tresh válasza !Overdose! (#899) üzenetére


tresh
addikt

ja ja :) Adagolót nézd meg ne legyen gázolaj folyás rajta :R Minden más egyéb alkatrész pl beltér karosszéria stb Fb-n találsz adok-veszek csoportot és ott annyi van mint a rohadás :)) Bagoért veszel hozzá cuccokat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.