Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Elims válasza neduddki (#349) üzenetére


Elims
veterán

Most már értem..
Eddig nem tudtam ki/mi az a Julia. :-)

Patrick: Pedig nagyon jól néz ki!!!!!!!
De nagyon drága......
Utána néztem én is a tuning 605-nek.
Ha ennyibe kerül,nagyon jó a gyári.

(#352) Patrick válasza Elims (#351) üzenetére


Patrick
addikt

Mondjuk a brutálfelni alapból dob rajta vagy 100%-ot. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#353) Elims válasza Patrick (#352) üzenetére


Elims
veterán

De nagyon sok pénz..
100e-kért nem vennék csak optikát.
Akkor már egy komoly motor generál a-z-ig..
Sok az érte. (legalábbis szerintem)

(#354) Patrick válasza Elims (#353) üzenetére


Patrick
addikt

Ha már oda jutok hogy ennyim lenne, akkor elég sok mindent megcsináltatnék rajta pöpecre, mint, amikor még 0 kmes volt. De ezek tényleg sok pénzek. :) Álmodozni lehet. :D Téligumira sincs pénzem... :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#355) neduddki válasza Patrick (#350) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

max a turas 406osok viiszafogottabb! valtozatat h anagyon muszajj, de a gyari tokeletes

udv

neduddki

mod: "Ha már oda jutok hogy ennyim lenne" ???

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#356) Patrick válasza neduddki (#355) üzenetére


Patrick
addikt

Elég vad képek. :)
Ennyim, jaja, sok pénzem. :)))

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#357) Elims válasza Patrick (#354) üzenetére


Elims
veterán

Ez is igaz...
És még azt akarják behozni,hogy kötelező legyen a téligumi.
Az anyjuk p....t.
Követni a "nagy" nyugatot. De kevesek vagyunk pedig...
Nekem meglesz a téligumi.Elmegyek egy romához -ezzel foglalkozik- és veszek tőle 4db-ot 10-15e Ft-ért.
Nyáron vettem tőle 2db yokohama-t (a-spec,90-95%-os) 7e Ft-ért.Persze a kettő volt ennyi.
Új gumit biztos nem fogok venni.Közel 100e lenne csak a 4 -még a pókerék sehol-.
Kizárt.

(#358) Patrick válasza Elims (#357) üzenetére


Patrick
addikt

Én csak városban használom, azért annyira van erő a motorban, hogy 10 cm-es hóban simán megyek vele. Nyilván nem 50-el haladok a városban, bár a főbb utak nagyjából takarítva szoktak lenni. Ha kimegyek városból, akkor veszek.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#359) Elims válasza Patrick (#358) üzenetére


Elims
veterán

Erő hiába lenne a motorban,ha csak forog a kerék.. :-)

Annak a rendőrnek nem kellett gumit cserélni,aki emiatt halt meg a motoron??
Amíg ilyen szivatások mennek ebben az országban addig nehezen lehet gumit cserélni.Nem egy-két ezer Ft-os dolog...

A tetőkárpit nektek hogy áll?

(#360) Patrick válasza Elims (#359) üzenetére


Patrick
addikt

Hát szerencsére nekem még semmi gondom nem volt, ez a nyári gumi, igaz már két éves lesz, de olyan puha szerkezetű, mint állat. Egyszer sem forgott meg az első kerék, pedig nem egy emelkedőn mentem már, sőt...ki az erdőbe a tóhoz, jeges úton mentünk fel kettesben, meg sem érezte. :)

Inkább egy jó nyári, mint egy agyonkopott téli.

Hát igen, no comment.

Nekem jó, semmi baja nincs. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#361) Elims válasza Patrick (#360) üzenetére


Elims
veterán

Oda érezni is kell vmennyire az autót.
Van egy ismerősöm,aki szava szerint 50éve van jogosítványa..vezetni meg nem tud. :-)
Szokták mondani még a 4 évszakos/keverék gumit is. (szerintem ilyen csak kutyában van...)

Nekem nagyon lógott.A nyáron 3 kemény napom ment rá,amíg vissza ragasztottam.
Gyilkos meló.. Pedig milyen könnyűnek gondoltam. (naponta kemény fizikai munkát végzek és mégis kemény volt)

Szín? Neked még a gyári van rajta?

(#362) Patrick válasza Elims (#361) üzenetére


Patrick
addikt

Jaja, nekem még a gyári, de teljesen jó állapotban van.

A 4 évszakos sztem arra jó, hogy városban ellegyél vele, télen, nyáron, azt aztán tényleg nem kell cserélni, egyszer megveszed, aztán jó egy darabig. Még azt mondom városon kívül és jó.
Nyilván nem totál nyári és téli gumi. Bár gumi-gumi közt is óriási különbség van.

Hála az Égnek, akkor én jól érzem. :) :R Pedig csak 4 éve van jogsim. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#363) Elims válasza Patrick (#362) üzenetére


Elims
veterán

Így-így. Arra jó.Városban ide-oda. Esetleg néha hosszabb táv.De azzal járni dolgozni,ami pár városnyira van,naponta,úgy már gázos lehet..

4éve?? :-) És mióta vezetsz??

(#364) Patrick válasza Elims (#363) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, én is így gondolom. :)

4 éve. :) Amint meg jött a jogsim postán, már mentem is le és go. :) A leghosszabb utam az nem rég volt 600 km egyhuzamban. Persze megálltunk 5-5 percekre. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#365) Elims válasza Patrick (#364) üzenetére


Elims
veterán

Azóta koccintásod volt? Peugeot-val?

(#366) Patrick válasza Elims (#365) üzenetére


Patrick
addikt

Egyszer, amikor be akartam parkolni a helyemre, mert mindenkinek van külön beállója, a kedves szomszéd a kis opel 3 ajtós corsájával nem tud úgy beparkolni hogy én elférjek, mert neki úgy kell kiszállnia, hogy JÓL elférjen, bár vékony egy nő, de neki úgy kell beállnia, na meg nem hátra, jó előre és rá a vonalamra, hogy ki tudjon szállni. Na egyszer ott meghúztam a kocsi oldalát, mert enyém az első a ház oldalától számítva, övé a második.

Aztán, amikor szerelőnél volt az autóm, akkor, mire érte mentem, már meg volt cseszve az eleje, valami barom rátolatott valami furgonnal...

Aztán volt egy olyan, hogy éjjel volt, szakadt az eső, de valami brutálisan. Mentem az úton és egyszer csak nagy huppanás jobb előröl. Megálltam, kiszálltam és láttam, hogy előttem valami barom levitte az útburkolat-javító táblát, így nem vehettem észre, mert vízszintben volt a földel, valamint az a műanyag fekete tartója, nah azt meg pláne nem vettem észre. Az picit megdobta az autót, a jobb első sárvédő becsúszott a kerék alá, de meg tudtuk csinálni, kihúztuk azt csá.

Ennyi volt, hála az Égnek. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#367) Elims válasza Patrick (#366) üzenetére


Elims
veterán

Azért Nő....... Nem jogosítvány kell neki biztos.

Ennyi legyen az összes "bal esetedet". :-)

(#368) Patrick válasza Elims (#367) üzenetére


Patrick
addikt

Hát ja, ennyi legyen max. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#369) Elims


Elims
veterán

Mi a helyzet?Tudsz már vmit?
Átment?Mennyiért?Kötöszködtek?

(#370) Patrick válasza Elims (#369) üzenetére


Patrick
addikt

Nem hívtak még. Holnap jár le a műszaki. Hétvégén hiába hívnám nem veszik fel. Hétfőn majd felhívom Őket, mi a helyzet. 2 éve hívtak előtte, cserélni is kellett pár dolgot, most nem hívtak, remélem nincs is gáz. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#371) Elims válasza Patrick (#370) üzenetére


Elims
veterán

Nem a múlthéten vitték el? Vagy félreértek vmit? :-)
Ha nem értem félre akkor miért adtad oda egy héttel korábban?
Nem félsz?

(#372) Patrick válasza Elims (#371) üzenetére


Patrick
addikt

Jó szerelők, nem félek. :) Mert ünnep volt és még át kell nézni előtte a kocsit stb. és hát elég sok melójuk van. :)
Hétfőn majd felhívom őket. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#373) Elims válasza Patrick (#372) üzenetére


Elims
veterán

Irígyellek. :-)

(#374) Patrick


Patrick
addikt

No, szerdán vizsgázik az autó. Gömbcsuklót kellett cserélni, meg gumibakot, ami tartja a kipufogót, meg ilyen apróságokat mondott, sokáig nem beszéltünk, mert elfogyott az egyenlegem. belement abba is, hogy egy 20-ast odaadok és a többit fizu után.

Reméljük minden ok lesz és nem lesz drága. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#375) Elims válasza Patrick (#374) üzenetére


Elims
veterán

Gömbcsuklót nyáron cseréltünk az enyémben. Gyárit vettem bele tavaly októberben 6.xxxFt-ért.
Gumibakokat -ha szólsz- tudtam volna küldeni.Amikor beraktuk a hátsó hidat a haverom az én gumibakjaimat -kipufogóét- minden áron le akarta cerélni.Merthogy neki újak vannak...
Ha kell,tudok kérni pár darabot.
Annyival olcsóbb lenne. :-)

(#376) Patrick válasza Elims (#375) üzenetére


Patrick
addikt

Á, már meg van, kicserélték, de azért köszi, legközelebb, mert sűrűn kell cserélni. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#377) Elims


Elims
veterán

Jaa,ma meg én elintéztem a kisszöcskémet.. :-/
Elmentem,hogy leengedjem a vizet a hűtőből. (ne itt a parkolóban) Leengedem,beindítom -hogy a blokkból is kiforgassa a vizet-,minden O.K. Lehül,kiegyenlítőbe fújkálok,hogy teljesen kimenjen minden víz a hűtőből,szépen átment a levegő a hűtő alján -fentről a kiegyenlítőből-.Rendesen lehült,beleöntöm a 4liter fagyállót -már bekevertet-,csak 4 liter fért először bele,majd mentem vele,de rögtön melegedett a víz,mire hazaértem 100-110fokos lett......
A ventillátor nem indult el. A kiegyenlítőből eltünt az összes víz -gondolom visszaforgatta a blokkba ami kell-,ráöntöttem a maradék 1litert,simán elnyelte.
Közben a fékpofa kopásjelző is elkezdett világítani.
Újra beindítottam,már itt a parkolóban,megvártam míg újra felmelegszik,felment 90-95-re és nem kapcsolt be a ventillátor. :-/
Fasza lesz,ha megint vmi gubanc lesz vele,3-4hete raktam bele ezt az új kapcsolót/gombát. :-/

O.K. Szólj nyugodtan! :-)

[ Szerkesztve ]

(#378) Patrick válasza Elims (#377) üzenetére


Patrick
addikt

Banyek, mi a francért nem indul a venti?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#379) Elims válasza Patrick (#378) üzenetére


Elims
veterán

Passz.Azzal -a lehet,hogy oltári marhasággal- nyugtatom magam,hogy a ventillátor kapcsoló gomba fentebb helyezkedik el a hűtő szélében és lehet,hogy nem éri/lepi el a víz a kevés mennyisége miatt.Majd ha öntök még rá akkor minden jó lesz.
Persze erre nem sok esély van... A gombának akkor is kapcsolnia kellene,ha nem éri víz,bár ezt nem tudom 100%-ra sajnos.
Lehet,hogy "megfőztem" a gombát,amikor a termosztátott addig felmelegítettem,hogy kihajtsa a blokkból is.
Akkor még ment.Akkor engedtem le a régi vizet.Akkor felment 100° köré és onnantól nem megy.
Kíváncsi leszek ha öntök rá még fagyálló folyadékot.

Tiédben hogy áll?Gondolom nem kell évente szórakoznod vele.. :-)

(#380) Patrick válasza Elims (#379) üzenetére


Patrick
addikt

Nekem tavaly nyáron lett cserélve a hűtővíz, igazából semmi gond nincs vele, annyira szar votl viszont, hogy alig melegedett fel, aztán, amikor ki lett cserélve, akkor pikk pakk elérte az üzemi hőfokot és télen, nyáron is jó. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#381) Elims válasza Patrick (#380) üzenetére


Elims
veterán

Ha úgy hagytad volna,többet fogyasztott volna.
Vmelyik nap öntök még rá és kiderül mivan.

Te mennyi biztosítást fizetsz?

(#382) Patrick válasza Elims (#381) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, az biztos. Most így 1 literrel kevesebbet eszik, ha nem többel.

Én 25-öt, ebben benne van a biztosítási adó is.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#383) Elims válasza Patrick (#382) üzenetére


Elims
veterán

25-t mennyi időre?

(#384) Patrick válasza Elims (#383) üzenetére


Patrick
addikt

Ja, az lemaradt, hogy 1 évre. :) Egyszer befizetem azt csá, nincs vele gond, kövi évben picit olcsóbb lesz. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#385) Elims válasza Patrick (#384) üzenetére


Elims
veterán

Aszrakurva...... :-OO
Egy évre???????????
Én majdnem negyedévente fizetek annyit!!!! Most voltam bent két -ugyanolyan- banknál megérdeklődni,hogy miért???
Nem tudták megmondani.
K&H-nál vagyok,számlám is ott van.
Eddig fizettem 13300-at (baleseti adóval),most szintet léptem a bónuszban és nem olcsóbb lett,hanem 18200Ft. lett negyedévente. Most. Okt.29-én van az éves fordulóm,úgyhogy már lemondani sem tudom.
Tiszta szipka..
A bankban meg felhívták a biztosítót és nem tudták megmondani,hogy miért lett több 5000-rel.
A válasz "Mert ennyi." volt.
És jössz te,25e Ft. 1 azaz EGY évre. :-))))
Tiszta vicc.

(#386) Patrick válasza Elims (#385) üzenetére


Patrick
addikt

Idén még fel lehet mondani, valami ilyesmi van jövőre, január, februártól nem lehet. Én az aegonnál kezdtem, aztán generáli és végül Union. B4-ben leszek asszem.

ja igen, V6 3000-es és ha még Pesten is laksz, élsz, azzal pláne több... mivel nagyobb a kockázat a balesetre, soha ne legyen... :) Így drágább is. na meg köbcenti, meg életkor...

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#387) Elims válasza Patrick (#386) üzenetére


Elims
veterán

Már úgy van,hogy a szerződéskötéstől évenként van a zárás.
Nekem Okt.29. Ezt beszívtam.Bár azt mondta az egyik bankos ember,hogy próbáljak meg írni egy emailt/levelet a biztosítónak,amiben az áll,hogy kérném a biztosításidíj újra kalkulálását.
Megírtam az email-t,elküldtem tegnap,de még nem válaszoltak..

Pont ez miatt vagyok egy kis faluba állandóra bejelentkezve.És pont nem jó. -persze pest biztos tenne még rá-
A másik ember meg azt mondta (egy nap két K&H-ban voltam,ezért),hogy próbáljam meg majd,jövőre azt,hogy bemegyek hozzájuk,beadom,hogy vége,majd kössük újra.Több ezer kedvezményt kapok.

(#388) Patrick válasza Elims (#387) üzenetére


Patrick
addikt

Jól tetted, hogy írtál. Minden lehetséges követ meg kell mozgatni, mert ott "vernek át" minket ahol tudnak.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#389) Elims válasza Patrick (#388) üzenetére


Elims
veterán

Megjött a válasz..:

"......A meghirdetett tarifa szerint a xxxxxxxx-es sz. szerződésének az éves díja a 2012-es évre 56196 Ft.

A biztosító a meghirdetett tarifát nem változtathatja meg.

Tájékoztatjuk, hogy a szerződésére a terjedő időszakra számlázott 18264 Ft. tartalmazza a baleseti adó összegét is ( 4215 Ft.).
A baleseti adót a Népegészségügyi termékadóról szóló 2011. évi CIII. törvény II. fejezete értelmében számláztuk ki.

A fent leírtak alapján kérésének nem áll módunkban eleget tenni, a biztosítás díját nem módosíthatjuk.

Kérjük tájékoztatásunk elfogadását!

Köszönettel: ........

Korrektek?.. Elhajtottak mint a legyet.
Lehet az volt a baj,hogy befizettem tegnap előtt az első 18e-s csekket.
Tiszta szívás. Azt a +20e-t inkább neked adtam volna vagy bárki másnak.Vagy bármi csak ne a biztosítónak..

(#390) Patrick válasza Elims (#389) üzenetére


Patrick
addikt

Hát sajnálom, lecumizhatnak... a pénzéhes ge...

Kétytelen vagy kivárni akkor a dátumot, aztán válts.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#391) Elims válasza Patrick (#390) üzenetére


Elims
veterán

Ez lesz. :-/

(#392) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Peugeot-Citroen-Renault hátsó futómű felújítása,cseréje: pcrhatsofutomu.hu

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#393) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy 2000-es évjáratú Peugeot Partner-ünk.
A műszerfal cserére szorul.
Tudnátok ajánlani bontót, vagy boltot ahol olcsón hozzá lehetne jutni?
Leginkább Budapest, és Kecskemét környékén.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
:R

[ Szerkesztve ]

(#394) Elims válasza akom (#393) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

A hatvani bontóban 90%,hogy van partner.
Féltengelyt kerestem és ha jól emlékszem ajánlottak partnerét is.
Érdemes lenne megkérdezni (csak ne a Márkus félét hívd fel.A beceneve "NagyForintos Tibi".
Ez ugye mindent elárul?)

(#395) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na ma vizsgazott a civic igen komojj felkeszitest vegeztettem, megkertem Zolit, hogy huzzon a kezifeken mert tul fennt fog:- )
ja es visga utan elvittem furomuvet allitani is jo lett

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#396) Patrick válasza neduddki (#395) üzenetére


Patrick
addikt

Nekem is lesz még futóműállítás 5000-ért. Aztá okés az autó. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#397) Elims válasza Patrick (#396) üzenetére


Elims
veterán

Nekem meg csak a gondok jönnek.. :-/
1 hete porvédőt akartunk cserélni a bal első féltengelyen -benti,blokk felőli részen-. Tudtam,hogy rizikós lesz,mert szétugorhat,tűgörgők,stb.
Kár volt darálnom. Az egész csillag -tripod- + a kehely -csésze- amiben benne van + a gyűrűk a tűgörgőkről szarok voltak. Szinte egy az egyben.
Egyetlen bütykön voltak meg az összes tűgörgők a gyűrűvel a többi 2-n nem.
Ott kellett hagynom a "haveromnál" a kocsit.
Nagy hiba volt. Azóta a váltó is kottyan.
Most meg kitalálta a húgom,hogy ő ezzel szeretne vissza,kimenni.
Fasza.
Féltengelyt találtam,de apróságok még lennének.
Téligumit tegnap vettem. Semperit,195/65/15 kb.90%-os.
12e Ft. volt a 4db. Garanciával.Ha szar,kicseréli.

Nekem is kell futóművet állíttatni.Most egy igazi szerelőnél van a kocsi.
Átnézi. Azt mondta,hogy minden O.K.,csak a kétoldali kormányösszekötőt kell cserélni.
Elég baj,hogy a többi hibát nem találta meg..
5e-ért nem állítanak szinte sehol futóművet,Patrick.
Nem értettél félre vmit?
Ja,a biztosítóval is harcolok még.. Az union-nál 21e+6e baleseti adó lenne nekem Évente.
Most 76e évente. Kb.50e megmaradna,
Az már jelentős... Sok követ megmozgatok most a cseréért.

(#398) Patrick válasza Elims (#397) üzenetére


Patrick
addikt

Most van ilyen akció, azért 5k. :)

Semperit nem olyan rossz. Bár a %-nak nem szabad hinni, jól nézd meg, sőt le is mérheted mekkora a profilmélysége. Nekem nincs pénzem téli gumira, igaz csak városban használom.

Jól teszed, nekem így B04-el 15846 Ft lesz az éves díjam + az a szaros adó ami még 4700 Ft.

Hát kitartás, én is sokat szarakodtam, lassacskán a végére érek mindennek az autóval kapcsolatban.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#399) neduddki válasza Elims (#397) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

en szokas szerint 4k fizettem, es nagyon jol dolgozik csepeli temeto mellet

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#400) Elims válasza Patrick (#398) üzenetére


Elims
veterán

Jaa,akkor azért annyi. :-)
7-8e alatt nem hallottam sehol.

Most alaposan át kell nézetnem.Megtesz majd egy pár km-t..
Lámpái is szarok.Nagyon lefelé hord.Igaz,a hátulja meg nagyon fent van,a rúgók felnyomják..Olyan mint egy szöcske.

Neked a futómű állításon van még vmi gubanc vagy már patent?

Az a biztosítás Nagyon Korrekt!!!

Neduddki: Köszi! Sajnos nem pesti vagyok.

A gyertyákkal kapcsolatban megkérdeztem egy nagyon heptikés autósboltost. (Hatvan 21-es autós sarok,igazi bolond hozzáértő) Ő azt mondta csak élettartamban jobb az irridium gyertya.Másban nem. Pedig majdnem megvettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.