Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Starsky72


Starsky72
addikt

szóval egy csöppet melegem van és szeretnék gyorsan beszereltetni egy klímát. Nem tom, hogy a Panasonic ezen a területen milyen minőségűnek számít, illetve ami általános, hogy számít-e a hajtógáz. R22 és R410 eseket láttam, a régiek a 22essel vannak, mi a diffi?
Tud valaki használható infót?

[Szerkesztve]

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#2) L3zl13 válasza Starsky72 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Panasonic tudtommal elég jó. Az eltérő hajtógázból kétlem, hogy te túl sok különbséget vennél észre.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Starsky72 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Starsky72
addikt

igen, azt gondoltam, hogy a hideg levegő akkor is hideg lesz, ha a régi R22es gáz van benne, de azért valami oka mégis van, hogy az újakat már nem ezzel töltik és végülis engem ez érdekelne, hogy érdemes-e még 22est venni, mert most van egy akció, aminek a keretében 35%al olcsóbban tudnám megvenni vagy már nem érdemes ilyenbe beruházni.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#4) L3zl13 válasza Starsky72 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz vagy előállítása olcsóbb valamiért az ilyet használó cuccoknak, vagy maga a gáz olcsóbb. Esetleg minimális hatásfok béli eltérést is el tudok képzelni.
Lehet, hogy hosszú távon jobban megéri a 410, de ezt valaki hozzá értőbb tudná csak megmondani.

Annó volt egy ilyen topic (tavaly nyáron ha jól emlékszem) de nem találom.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) süti5


süti5
őstag

Úgy tudom, hogy az új gáz környezetbarát, a régebbi talán ózon-károsító. Más különbség is lehet, bár ez sem biztos:))

(#6) L3zl13 válasza süti5 (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz ózonkárosító cuccot már évek óta nem használnak. Nem hiszem, hogy ez még olyan lenne...

Aki hülye, haljon meg!

(#7) süti5 válasza L3zl13 (#6) üzenetére


süti5
őstag

Nemtom, valahol olvastam, lehet, hülyeség, de még az enyémben is a 22-es van, pedig az ha jól tudom 2001-es.

(#8) agrarfiatal válasza Starsky72 (#1) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

hát ezek az R... a hűtőközeg megjelőlések.
az r22 a régi fajta freon amely jobban károsítja az ózont. (a többi is mert mind halogénezett szénhidrogén) amúgy az egyik legjobb hűtőközeg.
az r410 az igazából egy keverék közeg. ha jól tudom akkor van benne r22 is.
ha jól megcsinálják (forrasztják a csöveket v sajtolják stb. nem szivárok egyik sem) tök mindegy milyen hűtőközeget használsz.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#9) agrarfiatal válasza süti5 (#5) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

hát sajna mindegyik károsítja a környezetet. Amúgy ha valami oknál fogva ki kell ''szedni'' a gázt a gépből a környezetbe elvileg tilos kiengedni, le kell fejteni a közeget.

amúgy hogy milyen gázt töletenek a gépekbe attól is függ, hogy milyen olaj van a kompresszorban.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#10) Kraptor


Kraptor
őstag

Egy kis érdekesség angolul:

http://www.franksac.com/freon.htm

[Szerkesztve]

(#11) Starsky72 válasza agrarfiatal (#8) üzenetére


Starsky72
addikt

király, akkor a régi még ráadásul jobb is.
amúgy meg ha nem szivárog ki, akkor elvileg tök mind1, mi van benne.
köszi :P

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#12) Starsky72 válasza agrarfiatal (#9) üzenetére


Starsky72
addikt

te amúgy milyen márkát ajánlanál?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#13) neduddki válasza Starsky72 (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az epuletgepesz kollega a Daikin-okra eskuszik, a koreat megjartak, meg a koreaikakra, merthogy ha ott megfelel akkor nalunk rohogogorcsot kap a legkondi, ezen belul egyesek az lg dicserik, vmifele arannyal futtatott hocserelokrol beszelnek /sok ev gar/, amugy a hitachi, es toshiba-kat sem szoktak szidni. Ezeket hallomabol tudom esmerem, egyedul a Daikin-ert harapnam meg azujam, :- )))) [L]http://www.daikin.com/[/L] /arakrol jobb tan nem beszelni:- (((((/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) MarKoo válasza Starsky72 (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

A Panasonic jó márka a klíma terén, de Samsungot ajánlok. Bátyám minden rendelésnél azt ajánlja. No meg van még pár német márka, meg most a Tungsram klímák, amik a múlt hónapban kerültek kereskedelmi forgalomba ha jól tudom. A hajtógáz nem számít annyira, vagyis észrevehetetlen, inkább olyan különbség van, hogy az egyik drágább, vagy nehezebb beszerezni. :P

Szerk.: Most olvastam neduddki írását :) és az a kílmamárka is jó.

[Szerkesztve]

(#15) Starsky72 válasza MarKoo (#14) üzenetére


Starsky72
addikt

Bátyád melyik cégnél van?
Amúgy ezt néztem ki [L]http://www.panasonic-online.hu/cgi-bin/videopart.storefront/40fcf29701baf076137dc33848a90747/Product/View/CS&2DSC9BKP_CU&2DSC9KBP5[/L]
Ezt ennyiért megéri megvenni, nem?
Ja és 5 év gari van rá.

[Szerkesztve]

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#16) fLeSs


fLeSs
nagyúr

NILEline klímám van, olcsó is, 3 év garis is, jól is hűt, mi is kell még?
A szobában kellemes 26 fok van, ha kinyitom az ablakot, ömlik befelé a sivatagi levegő. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) L3zl13 válasza Starsky72 (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én csak azt nem tudom eldönteni megtérül-e a kezdeti plusz befektetés egy tesco gazdaságos klímához képest? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#18) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ez a téma engem is érdekel. Megéri inverteres klímát venni, tényleg sokkal kevesebbet fogyaszt? Illetve split klíma esetén kell-e a társasháztól engedélyt kérni a kültéri egység elhelyezésére? Hogy megy az ilyesmi?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#19) fLeSs válasza L3zl13 (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igazából először egy megbízható klímást kell keresni, akinek adsz a véleményére. Elfogja neked mondani, hogy milyen klímát vegyél, amivel kevés gond lesz (vagy nem lesz gond), és vállalja is rá a garanciát.
Vagy rá fogod bízni a klíma kiválasztását, vagy megveszed magad, és beszerelteted vele, ő pedig elvállalja rá a garit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs válasza fLeSs (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Még annyit ehhez, hogy beszereltetés előtt nézzétek meg, hogy a klímásnak van-e klímaszerelési engedélye, illetve hogy a kiválasztott márka hazai disztributorával/viszonteladójával kapcsolatban áll-e, mert ha vmelyik feltétel ezek közül nem teljesül, akkor át akar vágni, nem tud valódi garit vállalni a munkájára.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) fLeSs válasza TheVeryGuest (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én úgy szereltettem fel, hogy nem kértem senkitől engedélyt, 11 emeletes ház 8. emeletén lakom. Viszont apám már rebesgette, hogy lesz ennek később vmi adója, hogy azok a külső klímaberendezések, amelyek ablakban vannak, és nem pl. erkélyen, azokat meg fogják adóztatni. Kíváncsi leszek rá, hogy ezt hogyan fogják nálam elérni. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) L3zl13 válasza fLeSs (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, megbízható klímást... :U
Ha van ismerős a szakmában, vagy legalább valamimismerősnek tapasztalata, akkor ok, de más esetben úgyis azt fogja mondani, hogy a tesco-s klíma (és itt nem somyra meg panasomicra gondolok, hanem csak az újságokban hirdetett de azért nem ismeretlen nevű cuccokról) sz@r. (Vagy mert neki anyagilag jobb az általa favorizált márka, vagy csak mert nem akar mással szenvedni.)
Ezt meg én vagy elhiszem vagy nem... :(
Sajna nincs ismerős. Ezért gondolkozom.

Aki hülye, haljon meg!

(#23) MarKoo válasza Starsky72 (#15) üzenetére


MarKoo
őstag

Egy Debreceni cégnek a tulajdonosa, de szerintem nem kellene ide írni a nevét, nem igaz fless? ;]

Szerk.: Megéri, mert jó a panasonic. Ha jól tudom nagyszüleimnek Panasonic van ami hűt meg fűt és nincs vele probléma.

[Szerkesztve]

(#24) fLeSs válasza L3zl13 (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az én szomszédom klímás, vele szereltettem fel a klímát.
Én is megkérdeztem tőle, hogy lehet-e gond a tescós klímával később, és elmondta, hogy valószínűleg nem lesz vele baj, a meghibásodási arány annál is ugyanannyi, mint pl. az LG klímáknál, mert ugyanolyan belseje van, mint mitudomain melyik márkáknak, csak átcímkézik (mint pl. az ATI kártyákat :D).

Akkor miért nem azt szereltettem fel? Mert ő a NILEline termékekkel foglalkozik, és mivel itt lakik a bejárati ajtónktól kb. 2 méterre, ezért nem fogok más márkával szórakozni, ha bajom van, akkor átfüttyentek, és már jön is. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) MarKoo válasza fLeSs (#24) üzenetére


MarKoo
őstag

Ezt nem is olvastam végig a felénél olyan dolog van. ;] Amúgy megnéztem a BIOS-t, tényleg lenne rajta mit tanulmányozni melyiket is kell átírni. :U

(#26) fLeSs válasza fLeSs (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ja igen, megkérdeztem azt is, hogy egy 2,7 kW-os tescós klíma miben különbözik egy LG 2,7 kW-ostól, ami duplájába kerül.
A válasz: semmiben. Ugyanott gyártják, csak az egyik LG, a másik meg ShaoTsun. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) agrarfiatal válasza Starsky72 (#12) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nem értek a klimákhoz csak egy előző állásom kapcsán kerültem közelebb a hűtéstechnikával.

Szerintem inkább az számít, hogy milyen minőségű kompresszor, mágnesszerep (hűtő-fűtő klima esetén) mekkora a kondi mérete és az mennyi hőt tud leadni stb.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#28) MarKoo válasza fLeSs (#26) üzenetére


MarKoo
őstag

Mint az nVidiánál nem? ;] Jaja, sok ilyen dolog van.....

(#29) NoNick válasza fLeSs (#16) üzenetére


NoNick
tag

Azért ne feledkezzetek meg az energiaosztályról se...

(#30) Starsky72 válasza MarKoo (#23) üzenetére


Starsky72
addikt

huhh, mondjuk Debrecen egy picit odébb van, nekem igazából Bp-i ember kellene.:U

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#31) Starsky72


Starsky72
addikt

nem véleményeznétek a #15-ös linket?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#32) MarKoo válasza Starsky72 (#30) üzenetére


MarKoo
őstag

Akitől meg akarod venni a klímát, vagy aki beszereli. Mert elég sokat jár Pestre. :U

(#33) Starsky72 válasza MarKoo (#32) üzenetére


Starsky72
addikt

szerintem az a jó, ha mind2 a közelemben van, ha valami gáz lenne, hamar utolérjem:P

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#34) MarKoo válasza Starsky72 (#33) üzenetére


MarKoo
őstag

Minden héten megy Pestre, szóval ha gondolod megbeszélem vele. Milyen árban gondolkozol?

Szerk.: Van amikor majdnem minden nap ha hívják a laborokba meg ilyen helyekre. (Richter...., Tungsram...)

[Szerkesztve]

(#35) Starsky72 válasza MarKoo (#34) üzenetére


Starsky72
addikt

#15 :Y

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#36) MarKoo válasza Starsky72 (#35) üzenetére


MarKoo
őstag

110k. Oké. Felhívom és elmondom mit szeretnél, természetesen ha érdekel. :)

Szerk.: Ő úgy is jobban el tudja mondani melyik klímát ajánlja. Tudomásom szerint a Samsung de nem mernék rá megesküdni....

[Szerkesztve]

(#37) Starsky72 válasza MarKoo (#36) üzenetére


Starsky72
addikt

úgy 110, hogy vissza van akciózva 170ről, szal úgy értem, hogy ne alap 110es legyen, hanem ami több szolgáltatást nyújt. Ez most ezért is izgatja a fantáziámat. Amúgy, OK.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#38) MarKoo válasza Starsky72 (#37) üzenetére


MarKoo
őstag

Oké. Mindjárt visszíhav engem és ha gondolod beszélhet veled is.

(#39) L3zl13 válasza Starsky72 (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vissza van akciózva...
Nem tom mennyire akció, mert egyrészt kifutó termék. Másrészt meg az akciók soxor vannak ám úgy, hogy ''Mennyit tegyünk rá, hogy leértékelve ugyanennyi legyen?''...

Aki hülye, haljon meg!

(#40) TheVeryGuest válasza Starsky72 (#35) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Én invertereset vennék de az minimum 200.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#41) Starsky72 válasza L3zl13 (#39) üzenetére


Starsky72
addikt

igen, tom, hogy soxor az a lényeg, hogy azt higgyem, milyen jól jártam :D
de akkor mind1, a lényeg, hogy nem zavar, ha kifutó, asszem 2002-es, a mai darabok közül a legolcsóbb kevesebbet tud, szal innen nézve nekem ez megfelel :P

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#42) MarKoo válasza Starsky72 (#41) üzenetére


MarKoo
őstag

Egy kis türelmet kérek. Téged telefonon el lehet érni? :U

(#43) Starsky72 válasza TheVeryGuest (#40) üzenetére


Starsky72
addikt

már csak azt kéne tudnom, hogy mi az az inverter, mert látni láttam ugyan a listákon, de lövésem sincs, hogy az miért jó.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#44) Starsky72 válasza MarKoo (#42) üzenetére


Starsky72
addikt

most már igen :P

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#45) yerico válasza L3zl13 (#6) üzenetére


yerico
senior tag

Magyarországon sok mindent sokkal később vezetnek be, ha valkinek egy kis érdeke is fűződik hozzá. Egyébként a régi gáz ózonkárosító.
Viszont nagy kánikulában sokaknak van melege - sokan akarnak beszereltetni - nagy a várakozási idő, és elmúlik a meleg, mire beszerelnék. 3 héttel számolhatsz átlagosan, mire felrakják.

(#46) fLeSs válasza yerico (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én ezért szereltettem fel már májusban.
Mondjuk az idei nyáron eddig összesen nem ment egy hetet sem, nem kellett használni a 25 fokban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) MarKoo válasza Starsky72 (#44) üzenetére


MarKoo
őstag

Nah akkor majd hívni fog. :P

(#48) Kraptor


Kraptor
őstag

Megéri energiatakarékosat venni és többet ráfordítani az elején, főleg, ha sokat akarod használni, mert nagyon sokat tud a klíma fogyasztani, ha szereted a jó kis hüsikét.

(#49) MarKoo válasza Starsky72 (#44) üzenetére


MarKoo
őstag

Beszéltem vele, fel fog hívni és a Whirpool klímát mondta nekem.

(#50) Starsky72 válasza MarKoo (#49) üzenetére


Starsky72
addikt

Kill! nem hívott a bátyád :F
Megsülök, hol a Whirpool klímám :Y:D

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.