Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) NdrewSunix válasza a2d2 (#99) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mi a növényt és esetleg bontott elelmiszeres zacskót ( édességek) mindig kivisszük.
A növényt egyesek szerint nem feltétlen kell, de mi inkább kicipeljük.
Páromék munkahelyén ózonoztak és megkérték őket, hogy takarják le a monitorokat egy ruhadarabbal, na ezt azóta sem értem mire volt jó.

(#102) a2d2 válasza NdrewSunix (#101) üzenetére


a2d2
addikt

Na pont a hálóban kezdtem a tesztelést, ott a projektor mondjuk.
De szerintem csak azért mondták mert rozsdásodást okoz fémekkel érintkezve.
Lehet tényleg nem túl jó ha bejut a gépekbe.

Szerintem az élelmiszernek már mindegy, az kipurcant :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#103) NdrewSunix válasza a2d2 (#102) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen, elméletileg hűtőbe is lehet venni kis teljesítményű ózont előállító kis valamit, szóval feltehetően nem okot gondot ha bent marad amúgy.
Elméletileg ugye korrodálja a nem kezelt fémeket, valahol azt olvastam a rezet különösképp.
Nem tudom mennyi idő alatt öl meg egy elektronikai eszközt, TV-t, PC-t, monitort, laptopot, de egyelőre az enyémek még mennek. A ruhadarabbal letakarás megítálásem szerint nagyon kevés ahhoz, hogy a gáz ne szivárogjon át a készülékig.

(#104) d@minator válasza a2d2 (#96) üzenetére


d@minator
addikt

Behúztam én is 2db 10G-WL-t, 18.819Ft-ba jött ki darabja, kíváncsi leszek milyen. A képen nem látszódik, hogy van benne venti de mindenhol az írják van benne. Na meg a képeken hűtött ózonlap látszódik arra nem jöttem rá melyik van benne. Azért köszönöm a kupon tippet :R lehet elsiklottam volna felette. Fura volt, hogy ennyi kedvezményt ad, na meg fizetéskor előbb kérte a bankkártya számot csak továbblépve jelent meg a kuponkód lehetőség.

(#105) d@minator válasza d@minator (#104) üzenetére


d@minator
addikt

Természetesen van benne ventilátor. A 20G-ECO képei voltak igazán megtévesztőek, mert azokon nem látszódik, hogy lenne [link] .
A nappali kapott 45 percet a 2db 10G-WL géppel (az 20 gramm). A két kisebb szoba egyenként 1x30 percet. Növényt, felbontott csomagolású termékeket kivittem a helyiségekből, biztonság kedvéért a nagy értékű elektronikákat is. Utána 30 perc múlva szellőztetés órákig. A tapasztalat az, hogy ahol sok ruha van ott valamiféle klórszag maradt, illetve a délutáni ózonozás után a paplanból takaróból este is jött az ózonszag, ezért érdemesebb ezt reggel csinálni. Így két nap után frissebbek a helyiségek de úgy gondolom a művelet meg kell majd ismételni.

(#106) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Vásároltam egy AIRCLEAN 10G-WL készüléket, házat /100m2/ is megózonoztam 60percig, elvileg minden élőlényt kinyír, de csalódottan vettem észre, hogy egy-két eldugott helyen lévő kaszáspókok élnek és virulnak, felmerült a kérdés bennem hogy a jóval kisebb atkákkal, gombákkal csinál e valamit.
Ti mit tapasztaltatok, ózonozás után találtatok élő rovarokat, bogarakat? Köszi!

(#107) NdrewSunix válasza Monya78 (#106) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szia!

Biztos elég az a 60 perc? 100nm szép nagy terület.
Én az 5G -s készülékkel szoktam a 15 nm -es szobákat 30 percig fertőtleníteni, majd még egy óráig nem is szellőztetek, hagyom "állni". Nem sok pókkal találkoztam bent mostanság.

(#108) Monya78 válasza NdrewSunix (#107) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Szobánként szoktál ózonozni? Olyankor is teljesen elhagyod az épületet vagy a mellette lévő szobában nyugodtan tartózkodol? Nálunk egyik beltéri ajtó se légmentesen zár....

(#109) NdrewSunix válasza Monya78 (#108) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szobánként szoktam. A házat nem hagyjuk el, csak abba a helyiségbe nem megyünk be olyankor. Az ajtóink a legegyszerűbb OBI -s ajtók, szóval ezek sem nagyon zárnak légmentesen. A küszöbhüz szoktunk tenni egy rongyot, amelyik ajtónál nagyobb a rés. Ott annyira minimálisan jön ki az ózon, hogy a miatt nem kell aggódni. Vagy nyiss ki egy ablakot bukóra ami közelebb van az ajtóhoz, ha aggódsz e miatt. ( Mármint az ózonozott szobán kívüli helyiségben.)

(#110) a2d2 válasza Monya78 (#106) üzenetére


a2d2
addikt

Mi is a kb 10-15m2-es szobákat 30 percig szoktuk külön-külön.
A közlekedő-nappali-konyha-étkező még nem kapott a jóból mert valahogy fóliával el kellene szeparálgatnunk őket (sima falnyílás van köztük ajtó nélkül).
Meg a kocsiba is 30 percre tettem be ami jóval kisebb térfogat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#111) d@minator válasza Monya78 (#106) üzenetére


d@minator
addikt

2db 10G-WL ment 45 percig utána 45 perc múlva bementem a legyek éltek, bár nagyon ki akartak menni. 30nm nappali
Aztán olvastam, hogy a rovarokra nem nagyon hat az ózon (ágyi poloskára sem) de a kisebb egyszerűbb dolgokra hat.

(#112) Monya78 válasza d@minator (#111) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönöm a válaszokat és a tippeket! :R

(#113) White24


White24
kezdő

Spanyol raktárból már a másodikat vettem akit érdekel, dugvilla csere volt az első földeltre. Vágni lehet az ózont egy nagyobb szobában fél óra után. Egyáltalán nem melegszik szerintem a venti szépen pörgeti a levegőt. [link]

(#114) Nikaré válasza White24 (#113) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
A link nem működik.

(#115) NdrewSunix válasza Nikaré (#114) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Próbálom kihámozni belőle a lényeget, de nem jutottam el a honlapig.

(#116) Lacarr1 válasza Nikaré (#114) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Talán így fog [link]
6 nap alatt itt van és mivel EU-n belüli nincs rejtett költség :)

[ Szerkesztve ]

(#117) d@minator válasza Lacarr1 (#116) üzenetére


d@minator
addikt

Ott a hozzászólásoknál vannak fotók és úgy néz ki, hogy 2x2db hűtőborda nélküli 5 grammos lap van benne. Mivel nincs bordás hűtésük és egymásnak háttal vannak nagyon melegedhetnek ezért a 20 gramm kérdéses...lenne...de a teljesítménye alapján (~120W) olyan 10g körül lehet. Szerintem.
Grammonként 7W + a venti folyasztása, olyan 250W körül kellene fogyasztania. Ettől függetlenül jó ára van.

(#118) White24 válasza d@minator (#117) üzenetére


White24
kezdő

Szeretik a nagy szàmokat ez tény . Olcsó és hasznàlható kisembereknek, sok autóban, lakásban jártam már vele ismerősöknél. Ezért ajánlottam nektek aki kipróbálná ezzel nem veszít semmit :) Nálam három kicsi gyerek van wc körül állandó vizelet szag volt hiába hipóztuk naponta. 2 kezelés után eltűnt. Autóklíma tiszta már nincs poshadt szaga leállítás után. Tartóssága kérdéses egy szezont kihúz már nyertem. + Költség 1600 Ft volt és 15 perc a kéterest földeltre cseréltem .

(#119) a2d2 válasza White24 (#118) üzenetére


a2d2
addikt

A földeletlen dugvilla és a kérdéses belső rész után én nem merném kijelenteni hogy nem veszít semmit.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#120) White24 válasza a2d2 (#119) üzenetére


White24
kezdő

Ugyan ezt kapod nagy részben itthon is dupla áron sokszor más dobozolásban.

(#121) Stumbledsix3


Stumbledsix3
újonc

Sziasztok!

Ezzel a géppel szemezgetek: [link]

Valakinek ha jól láttam van ugyanez a típus.
Jók a tapasztalataitok?
Illetve, felhívtam az expondo ügyfélszolgálatát, hogy milyen cserekazetta tartozik bele és mennyibe kerül.
Azt mondták, hogy 3 év jótállás leteltéig ha elhasználódik a kerámia lap, ingyen cserélik... :Y :DD

El se mertem hinni, valakinek van esetleg tapasztalata?

Köszi köszi. :)

(#122) d@minator válasza Stumbledsix3 (#121) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Jól működik. Csak most 10 ezerrel drágább, mint volt és 8500Ft-os kupon sincs.

(#123) NdrewSunix válasza Stumbledsix3 (#121) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Innen rendeltem én is, abszolut pozitív a tapasztalat a géppel és az ügyfélszolgálattal kapcsolatban is.

(#124) Stumbledsix3


Stumbledsix3
újonc

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

D@minator: köszi hogy említetted, azért egy google-t megért és láss csodát: 7FATHER8500_HU
július 19-ig érévnyes. :) de jól tettem hogy feljöttem ide, pedig már csak az infók miatt is megérte.:DDD :C

szerk.: HU15AFF200 2021 december 31-ig, 5000 Ft. :)

[ Szerkesztve ]

(#125) a2d2 válasza Stumbledsix3 (#124) üzenetére


a2d2
addikt

Tényleg ilyen apák napit én is kaptam de azt hittem már rég lejárt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#126) LoLarim válasza a2d2 (#125) üzenetére


LoLarim
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ilyen készüléket. Tegnap kipróbáltam a 30 m2-es szobánkban, ahol sajnos folyamatos hadakozásban vagyunk a hangyákkal. Nem bíztam a véletlenre a dolgot, úgyhogy beállítottam max teljesítményre és 80 percre. A 80 perc lejárta után még vártam egy órát és csak utána nyitottam ki az ablakokat. Mikor bementem akkor elég halvány de tömény füst szerű volt a szoba levegője és még 3 órás szellőztetés után is lehetett érezni az ózon szagot. Tettem be egy szobanövényt próbaképpen, de sem a növény, sem a pókok és ami igazán nagy szívfájdalmam a hangyák sem pusztultak el. Van vkinek hasonló tapasztalata? Vagy lehet az eszközzel van baj?

(#127) a2d2 válasza LoLarim (#126) üzenetére


a2d2
addikt

Én passzolom, nem figyeltem meg állatokon. Azt tudom hogy a tüdőt roncsolja az ózon. Hangyáknál meg hasonlóknál nem tudom milyen hatása van és mennyi idő alatt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#128) LoLarim válasza a2d2 (#127) üzenetére


LoLarim
tag

Köszönöm a válaszodat! Másnak van tapasztalata ízeltlábúakkal, vagy esetleg az általam linkelt géppel?

(#129) NdrewSunix válasza LoLarim (#128) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Innen rendeltem én is gépet, igaz egyel kisebbet, tökéletesen teszi a dolgát nálam.
Mondjuk az igaz, hogy kimondottan hangyára nem teszteltem, mi olyankor szegfűszeget teszink ki egy jó adaggal, attól hamar eétűnnek és a szekrény/ ágy mögött el is fér, nem zavar senkit.
Nálunk nagyon ritka a pók a lakásban, bár sok a szúníygháló is az ablakokon, így ott nem nagyon tud semmiféle állat bejönni. Ezt nem mondom 100%-ra, hogy az ózongenerátor miatt kevés az egyéb állat.

(#130) Monya78 válasza LoLarim (#128) üzenetére


Monya78
veterán

Nálam kaszáspókok vannak a lakásban, és az ózonozás meg se kottyan nekik... a Tiédtől kicsit olcsóbb de szintén 10.000mg-os készülékem van.

(#131) Fikusz válasza nagypasztor (#24) üzenetére


Fikusz
újonc

Szia nagypasztor!

Sikerült végül eltuntetned a portetűket? Sajnos nálunk is vannak, csináltattunk is ózonos fertőtlenítést de nem tűntek el, viszont nem tudom hogy azért mert nem volt elég sokáig a lakásban az ózonos levegő vagy nem volt elég magas a koncentráció stb. Nálatok bevált? Köszi :DD

(#132) MaCS_70 válasza Fikusz (#131) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha még aktuális:

Az ízeltlábúak elég strapabíró jószágok, a légzésük pedig máshogy működik, mint a rendes keringéssel működő élőlényeké.

Az ózon pedig ugye azáltal mérgez, hogy baromi erős oxidálószer, hiszen a háromból egy oxigénatom felesleges abban a molekulában...

Egyébként érdekes, hogy milyen kevéssé közismertek az ezzel kapcsolatos információk. A minap egy orvosi rendelőben derült ki, hogy a megvizsgált páciens covidos. Bevittek egy banggoodos kinézetű ózongenerátort, fél óráig pörgették, aztán ablaknyitás után azonnal simán visszaköltöztek betegeket fogadni.

Ezek az 50 dollár körüli készülékek egyébként lehet, hogy nem hozzák a hirdetett paramétereket, de az általam ismertek 3/3 arányban beváltak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#133) d@minator válasza MaCS_70 (#132) üzenetére


d@minator
addikt

2db 10g-os Ulsonix ment a nappaliban egyszerre 1 órát. Azóta nem keletkezett újabb pókháló. Gyümölcsöket kint hagyva régen muslicák is megjelentek. Azóta nincs egy sem.
Korábban 45 perc után a legyek még éltek. Úgy tűnik nem minden rovarra hat egyformán.

(#134) MaCS_70 válasza d@minator (#133) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ízeltlábúak sem elpusztíthatatlanok, csak sokat bírnak (az egyszerű konstrukciók áldásos hatása). Az otthonra ajánlott kezelést sokszor átvészelik, a rövid életciklusuk miatt pedig nem számíthatsz a hosszú távú károsodásra a szervezetükben.

Simán előfordul, hogy mire egy szobanövényem megjelennek az ózon káros hatásai, már egy újabb pókgenerációt nevelgetsz, amelyik már sosem látott ózont.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#135) modflow


modflow
veterán

Az normális, hogy bekapcsolt állapotban a generátor ilyen zzzzzzzz hangot ad ki?

Már vagy fél éve nem használtam, nem emlékszem. :)

(#136) NdrewSunix válasza modflow (#135) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen, olyan hangot ad ki az enyém is amikor működésbe lép. Halk zzzzzzz hangot. :)

(#137) modflow válasza NdrewSunix (#136) üzenetére


modflow
veterán

Akkor jó. Köszi

(#138) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Otthoni használatra (60nm2 lakás + kocsi klíma tisztításra), elég ez a Ulsonix AIRCLEAN 10G-ECO (10.000 mg/h - 95 W) 39290 ft-ért?
Ennyiért vagy +/- pár ezer ft-ért van jobb vétel? (Csak itthoni beszerzés érdekel)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#139) NdrewSunix válasza FireFox1996 (#138) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Hello!

A leírás szerint 170 m³/h a teljesítménye a ventilátornak. 10G -s max teljesítmény mellett véleményem szerint simán elégnek kell lennie, főleg, mert az ember nem is minden szobát fog egyszerre ózonozni.
Nekem is Ulsonix van, csak az 5G verzió, tökéletesen teszi a dolgát a szobákban és az autóban is. Én tudom ajánlani. Segítőkészek az expondo.hu -n ráadásul én azt tapasztaltam.

(#140) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A szobákban füstérzékelők vannak. Ózongenerátor használatakor kell/érdemes azokat leszerelni, vagy semmi baja, ha ott maradnak?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#141) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok!
Kinéztem 2 készüléket. Szinte egyárban vannak.
OZONEGENERATOR Blue 10000 és Airthereal MA10K-PRO.
Az első ózonkazettával működik, míg a második ózonlappal.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e teljesítménykülönbség a 2 kialakítás között valamelyik javára?
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#142) CsocsoX


CsocsoX
friss újonc

Kicsit beállt ez a fórum, de teszek egy próbát, hátha.. Szóval én hosszasan nézegettem és itt vettem végül egy 10ezres készüléket: ozongeneratorshop.hu

Több helyen írták, hogy az ózongenerátor mint eszköz mennyire vezsélyes, mert nagyfeszültség keletkezik használata során, konkrétan szikrázik benne egy ózonlap, ezért nem ajánlott sajátot építeni. Kiváncsi lennék az építéssel kapcsolatos tapasztalataitokra. Aki csinált már ilyet, hogy oldotta meg a lap hűtését?

(#143) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Az imént ozonoztam a hálót és bent volt kikapcsolt állapotban egy xiaomi légtisztito .
Nos azóta romlott tej szagú a filter, és így a levegő is ha bekapcsolom .
Lehetséges hogy kinyirta a filtert az ózon?köszi

(#144) solfilo válasza szkutyi (#143) üzenetére


solfilo
veterán

Szia! Nem vagyok szaki, de sansosz hogy összevesztek, mindkettő elég reaktív, azért is tudnak ugye szagtalanítani.

#141 speter33 nem láttam másmilyet csak ilyen kazettásat, ezt a Blue 10000-est vettük mi is, szerintem annyit tud, hogy egyszerűbb a csere. Legalább is mást nem írnak a termék oldalán, pedig ha lenne egyéb extra a kazetta miatt, azt biztosan világgá kürtölnék, hogy minél több vásárló ezt vegye, ezzel is hozzájuk láncolva magát, mert gondolom csak náluk van utánpótlás a kazettából (ha már szabadalmaztatott ózonkazettának hívják). :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#145) szkutyi válasza solfilo (#144) üzenetére


szkutyi
őstag

Sajnos ellepték a házat ezek a .... Talán valamilyen atka.. [kép]
Gyerekszobában járattal 20 percet az ozon-t , majd hagytam egy órát úgy állni, szép köd lett bent ....
De a dögök még mindig élnek.:( [kép]

(#146) solfilo válasza szkutyi (#145) üzenetére


solfilo
veterán

Lehet kevés volt az idő, vagy egy kezelés nem elég. Gondolom valahol írva van a neten, milyen koncentráció kell az atkák ellen, így ki tudod számolni, hogy mennyi ideig kell járatni a gépet a légköbméter és a generátor teljesítménye alapján.

Amúgy ilyen ózongenerátorokra specializálódott helyen vetted? Egy kérdést megérne feléjük mailben, hogy mit és hogyan érdemes atkák ellen. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#147) szkutyi válasza solfilo (#146) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi utána nézek
Élelmiszer maradhat a konyhában ozonozáskor?

[ Szerkesztve ]

(#148) solfilo válasza szkutyi (#147) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom, én azért le szoktam takarni. Elvileg csak az élőlényekre, meg még néhány anyagra veszélyes.

solfilo

(#149) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cecotec TotalPure 4000 (27e)
28g/h
Ez mennyire jó gép, valamint mennyire lehet jó vétel most?

Van neki egy ilyen változata is, de szerintem nem éri meg (az itthoni) felárat.
Cecotec TotalPure 4000 Light (47e)
28g/h

Ajánlottak még ilyen olcsóbb gépet is:
Vosoco (17e)
60g/h, de valaki írta, hogy a felét tudja csak max

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#150) Ciccuka válasza Ciccuka (#149) üzenetére


Ciccuka
veterán

Melyik lehet a tartósabb, gondozás mentesebb?
Melyikhez van alkatrész, tartozék jobban (évek múlva)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.