Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1849) inf3rno válasza kenwood3 (#1846) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A covid oltás provokálja az autoimmun betegségedet. Én keresnék egy immunológus szakorvost mielőtt bármilyen oltást beadatnék. Az biztosan jobban tudja, hogy mi a jellemző autoimmun betegeknél, és hogy lehet e adatni. Egyébként is célszerű ilyen szempontból is tájékozódni, nem csak gasztros oldalról, hátha tud valami hasznos tanácsot adni. Személy szerint nem sok hitem van az ilyen vizsgálatokban, mármint nekem nyomás érzés van jobb oldalt már 15 éve, voltam több epe ultrahangon, semmi az eredménye, pedig tudom, hogy valami az epeúttal nem stimmel. Nincs kedvem végigjárni a te utadat. Most elkezdtem kólát fogyasztani nagyobb mennyiségben, és fodmap diétát csinálni, ezek úgy tűnik helyrehozzák. Arra tippelek, hogy valami diszbiózis, gyulladás lehet a háttérben. Plusz van egy refluxom is, azon is szintén javít. Én nem vagyok híve ennek a minden áron élethosszig tartó savlekötőzésnek. Szerintem pont, hogy a túl kevés sav okozza a refluxosok nagyobb részénél a problémát, illetve a vékonybélben kialakuló baktérium elszaporodás, diszbiózis, azért most leirtom az összeset, és tolok rájuk egy resetet. Szoktak még széklet átültetést csinálni, ami elég undi, de állítólag még hatékonyabb, mint a fodmap és utána a probiotikumok. A Crohn esetében is működik úgy tudom. Szóval én arra tippelek, hogy a Crohnnál is diszbiózis áll fenn, és az provokálja folyamatosan a gyulladást. Úgy tűnik ezt valamennyire a tudományos kísérletek is igazolják, bár annyira soft science ez a téma, hogyha az ellenkezőjét írnám be, valszeg arra is dobna valamit a kereső. [link]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.