Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29701) fokukac válasza zoltanz (#29700) üzenetére


fokukac
nagyúr

a mi első gépünket '90-ben hozta a Jézuska, és úgy emlékszem, 170 ezer Ft-ba került, ami akkor kurvasok pénz volt. Egy olivetti akármicsoda volt, kicsit már jobb, mint az XT-k, de még rosszabb, mint az AT-k. 640 KByte memória, mert az elég. a vinyó 20 mByte-os volt. Volt hozzá egy fasza monochrome CGA monitor is... ezen a gépen tanultam meg a dos-t :) megvolt egészen '96-ig.
Aztán valamikor '93 körül szereztünk egy 286-ost, '95 körül 386-ost, '97 körül 486-ost.
Én az első saját gépem '98-ban vettem, egy AMD K6-2-s proci volt, 266 MHz-en, asszem 32 MByte memóriával, 3,2 GB-os vinyóval... na nekem az volt a nagy előrelépés.
Aztán 2001-ben tönkrement. 2002 januárjában jött helyette az 1 GHz-es Duron, majd 2003-ban a Barton magos Athlon XP 2600+, ami egészen 2010-ig(!) kiszolgált...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29702) zoltanz válasza fokukac (#29701) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Korán kezdted az ipart. :)
91 -ben a pontos típusára nem emlékszem, talán AT volt a suliban 3. -ban szakiskolában, azon tanultunk (DOS), NC megmaradt, el voltunk tőle ájulva. :DDD
Ebben az időben a csajomnak (ő akkor már egyetemista) volt egy hasonló gépe otthon (jól ment nekik).
486-oson emlékszem nyomattuk a Doom 1-et vagy a Quake 1-et már nemtudom.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29703) bandus válasza Viszlát (#29699) üzenetére


bandus
veterán

sajnos szervezett út, nem nagyon lesz alkalmam elcsászkálni. párizsban leszek egy hetet, egy napot pedig itt le havre-ban :)

más: megkérdeztem már ugyan a szakértőt, de több szem, többet lát alapon: tud-e ajánlani valaki valami jó, profi szakirodalmat az excel makrók világának megértéséhez? :)

köszi!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29704) BlacKSouL válasza fokukac (#29701) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Asszem 88-at írtak, mikor apámék hazajöttek a ZX Spectrum-al. Aztán kb. 2000-ig semmi.
Majd PII 450MHz, 2x64MB-al, 32MB-os Asus V3800-al, 8,4GB-os Quantum Fireballal. De az tönkrement, cserébe egy 40GB-os valami lett.
2005-től meg P4 3.0@3.6, 2x512MB Kingston DDR1, Gigabyte X600Pro-val, először 120GB Maxtorral, majd hozzá egy Spinpoint F1 640GB-al.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29705) bobsys


bobsys
addikt

We are pleased to offer you the position of Advisory Architect at IBM :C

koszonom a tamogatast a felesegemnek, anyukamnak, Gaborbolnak es mindenki masnak, nelkuluk/nelkuletek nem kaphattam volna meg. Igerem mindenkinek, hogy kemenyen fogok dolgozni a vilagbekeert

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29706) kételkedem válasza bobsys (#29705) üzenetére


kételkedem
addikt

grat! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29707) Viszlát válasza bobsys (#29705) üzenetére


Viszlát
addikt

Grat! Ha esetleg mainframes kell nekik, dobj már rám egy privit légyszi. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29708) bobsys válasza Viszlát (#29707) üzenetére


bobsys
addikt

Most, hogy tudom ertesz hozza mindenkepp.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29709) bobsys


bobsys
addikt

Darth Vader Disneylandben
[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29710) kraftxld válasza bobsys (#29705) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már 6 számjegyű az éves fizu? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29711) bobsys válasza kraftxld (#29710) üzenetére


bobsys
addikt

Az alap fizu majdnem, nem sok kell hozza, de ha hozzaadom a juttatasokat akkor megvan :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29712) lujó55


lujó55
őstag

Én már túl vagyok rajta...

(#29713) kraftxld válasza lujó55 (#29712) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még jó hogy pár ezer milliárd HUF-ból megépítették az ügyfélkapus infrastruktúrát, és nem lehet azon keresztül ilyen ügyekben kommunikálni a népekkel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29714) bobsys válasza kraftxld (#29713) üzenetére


bobsys
addikt

Ugyfelkapun keresztul a szemelyi igazolvanyom lejartakori figyelmeztetesen kivul erdemi tajekoztatas meg nem jott

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29715) kraftxld válasza bobsys (#29714) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem küldött a NAV valami semmitmondó általános levelet a jómultkorában, de elpöcsöltem vele vagy 10 percet mire meg tudtam nyitni a dokumentumtárból vagy mi a kórságból :D
Simán küldhették volna csatolmányként is, nem a jegybankelnök fizetési papírja volt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29716) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

ó hát a faszkivan már tényleg a tévékettő híradójával, meg a többszörösen büntetett előéletű visszaeső bűnözők bűncselekményeinek felsorolásával.
Visszaesőket munkatáborba küldeni Szibériába. De neeeem, engedjük vissza őket a társadalomba.

Ja, és a legősibb magyar ünnepek a helovín meg a valentín..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29717) tildy válasza BlacKSouL (#29716) üzenetére


tildy
nagyúr

All Hallows Evening meg csak veletlenul sem mindenszentek estejet jelenti...

Egyebkent otthon is megvolt ez a pogany unnep, megha kicsit mas formaban is. Amire aztan a keresztenyseg szepen racsuccsent, mint ahogyan tette ezt a karacsonnyal, meg husvettal is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29718) tildy válasza bobsys (#29711) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg mindig azon filozok, ha valasztanom kene Ausztralia vagy Usa kozt, Ausztraliat valasztanam. Meg ha lassabbis netan a net, meg ha kevesebb is a lehetoseg.

De szivem szerint Uj-Zeland. Na majd ha oreg leszek....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29719) bobsys válasza BlacKSouL (#29716) üzenetére


bobsys
addikt

Itt fel oraja ment el az utolso kiskolok. Aztan a fiatalok meg elkezdtek bulizni (ahol lakunk, ismerosok, a nagyhazban epp egyedul van a 16 eves kolok meg a haverjai + nehany csaj :) )

(#29718) tildy: en meg nemtudom mi lesz, ott mar eltem egy picit itt meg nem. Egy ev mulva terjunk vissza ra, de vagyok annyira kocka, hogy mindegy csak net meg munka legyen a turazas az spec eppen hianyzik

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29720) tildy válasza bobsys (#29719) üzenetére


tildy
nagyúr

Ize, no offense, csak probalom kicsit felfogni a motivaciotokat:)

Na aztan lehet jovore ( vagy azutan) megvaltozik a velemenyem , de egyelore jobban vonzanak a commonwealth teruletek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29721) kraftxld válasza tildy (#29718) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A net már nem gáz itt falu végén a föld másik oldalán, nyomják az optikai kábelt mindenhová. És ékezetes billentyűzet is van :-)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29722) bobsys válasza tildy (#29720) üzenetére


bobsys
addikt

non taken

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29723) bobsys válasza tildy (#29720) üzenetére


bobsys
addikt

Motivaciokent a kalandvagyat tudnam felhozni, meg a lehetoseget. Ausztralia kalandvagybol volt, nem voltak anyagi gondjaink, szepen eldegeltunk Budapesten az I. keruletben a vartol 2 sarokra. Megvolt mindenunk.
USA meg a lehetoseg miatt, ha nincs a zoldkartya eszembe se lett volna idejonni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29724) Csyppa válasza Tim82 (#29628) üzenetére


Csyppa
senior tag

Belenéztem tegnap, és tényleg jó. Kösz a tippet.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#29725) fokukac válasza Csyppa (#29724) üzenetére


fokukac
nagyúr

én meg már mind a kettőt befejeztem, hüpp. :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29726) 7


7
addikt

Van valakinek jó tapasztalata budapesti költöztetőkkel?

(#29727) Tim82 válasza 7 (#29726) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyik ismerősömék az elmúlt három évben kétszer költöztek, ugyanazt a céget bérelték fel, valami kemény 6000 Ft / óráért. Ha gondolod, elkérem a cég nevét, telefonszámát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29728) 7 válasza Tim82 (#29727) üzenetére


7
addikt

Várom privátban. :)

(#29729) fokukac válasza 7 (#29726) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak NEked :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29730) Tim82 válasza 7 (#29728) üzenetére


Tim82
nagyúr

Átküldtem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29731) fokukac válasza Tim82 (#29730) üzenetére


fokukac
nagyúr

én azért vágási ferit választanám... :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29732) 7 válasza fokukac (#29731) üzenetére


7
addikt

Tim Chuck Norrist ajánlotta. Gondolkodtam, hogy felkérem mindkettőt, de félek, hogy az univerzum megszűnne létezni, ha ők ketten megismerik egymást. :(

(#29733) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29734) bobsys válasza Kassadin (#29307) üzenetére


bobsys
addikt

Ahogy igertem.
Magyarorszagon dolgoztam egy multinal mint ITs, feleseg meg egy masik multinal mint team leader/manager.
Aztan egyszercsak ugy gondoltuk mi lenne ha es elkezdtuk nezegetni az orszagokat igy esett a valasztas Ausztraliara. Nekem akkor volt picit tobb mint 7 ev tapasztalatom neki meg 4 ev a munkakoreben.
Ausztraliaba valo kijutasnal volt ket lehetosegunk. Magyarorszagrol intezunk mindent es megszerzem a letelepedesit 1,5-2 ev alatt. Masik lehetoseg kimegyunk, o elmegy tanulni azt amit amugyis szeretne en meg keresek munkat es orszagon belul csinaljuk meg a PRt. Masodik opciot valasztottuk. 2011 februarban felultunk a reoulore es kimentunk. Talatam munkat, dolgoztram, menet kozben lett egy munkavallalasi vizum a tanulo helyett igy mikor feleseg vegzett akkor o egybol eltudott menni dolgozni (a vizum sajatossaga, hogy en nem valthattam munkaltatot mig o barkinek korlatozas nelkul dolgozhatott). Errol a vizumrol pedig upgradeltunk a PRra a ceg segitsegevel akinek dolgoztam. Igy is volt masfel ev csak kozben kint eltunk nem pedig Magyarorszagon.

USAba n a letelepedes nem mukodik ugy mint Ausztraliaba. Van 3 ut, csalad alapjan, menekultkent vagy zoldkartya lotto. Minden evben jatszottunk a lotton, 2011ben kihuztak. Papirok intezese, levelezes es egy kovetsegi interju utan megkaptuk a green cardot 2012 majusaban. Ekkor meg nem volt meg az Ausztral PR igy megvartuk mig megkapjuk majd szeptemberben kijottunk ide. Feleseg regen elt/dolgozott itt mint babysitter igy vannak itt ismerosok valamint imadta az idojarast es be kell valljam nekem is tetszik, hogy nincs hideg. Ausztraliaval kapcsolatban az egyik tevhit, hogy ott mindig meleg van, mikozben van 5-6 honap amikor fel kell oltozni es van kemeny 3 honap tel a futetlen, szigeteletlen lakasban.

Munkam. Sima rendszergazdakent kezdtem abban az oktatasi intezmenyben ahol megszereztem az OKJs bizonyitvanyt, majd elkezdtem jobban megtanulni a Microsoftos rendszereket es elkezdtem vizsgazni belole. Igy lett meg par Microsoftos minosites. Aztan volt par kitero (szakman belul csak nemtudtam eldonteni melyik munka jo nekem) es kikotottem az egyik multinal. Ott level 2 administratornak vettek fel, de hamar feldolgoztam magam level 3-ba igaz (onnan mar nem volt feljebb) ellenben nagyon sok dologban reszt tudtam venni, rengeteget tanultam es termeszetesen megszereztem ujjab vizsgakat amik kozul nem mind volt Microsoft de kapcsolodott a munkahoz. Nagyon jo munkahely volt, kollegak jok voltak, jo volt a csapat, vaolt egymas iratni tisztelet, de sajnos a ceg a valsagot rosszul kezelte, jottek a felhok es leleptem egy masik nagyobb multihoz mint vezeto system engineer. Ott eppen epult ki a csapat, hoztak a munkakat Budapestre nyugatrol, a feladat az volt, hogy kimenni a nyugati vallalathoz es elhozni a melot, kiepiteni itt Budapesten a csapatot valamint az egyik belso rendszert megkalapalni es tervezni egy ujat. Miutan ezzel vegeztem leptunk le Ausztraliaba. Ott az elozo munkakhoz kepest "visszalepes" kovetkezett, kis es kozepes vallalkozasoknak a teljes IT rendszeret kellett masszirozni szerencsere az orszagot elkerulte a valsag igy volt a cegeknel loveja es voltak erdekes, kihivasos munkak, rendszer upgrade, uj rendszer bevezetese. Oszinten szolva nem nagyon szerettem a munkat, de csinaltam hisz kellett meg kitudja lehet a jovoben alapitok egy hasonlo ceget es jol johet az ott megszerzett informacio.
USA. Florida nem egy IT kozpont igy ket honap alatt lett meg ez az IBMes munka. Itt elvileg az lesz, hogy mas cegeknek az Ms megoldasra valo atallasat fogom csinalni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29735) 7 válasza bobsys (#29734) üzenetére


7
addikt

Gratula a green card lotteryhez, ahhoz azert nem kis mazli kell. :)

(#29736) fokukac válasza 7 (#29732) üzenetére


fokukac
nagyúr

"...and after five days of suffering, the cobra died..!" :)
:)

Ui. én is grat!
Uui. de én a síma magyar lottón is megelégednék egy kisebb nyereménnyel, nem kell nekem green card lottery...

amúgy úgy hallottam, hogy aki már játszott valaha a green card lottery-n, azt akár vissza is fordíthatják a határon, ha épp' amerikába megy, merthogy azzal, hogy részt vett a lottón, kinyilvánította bevándorlási szándékát, tehát potenciális bevándorló. :)
ki van ez találva.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29737) bobsys válasza 7 (#29735) üzenetére


bobsys
addikt

kb 1:60 az esely

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29738) bobsys válasza fokukac (#29736) üzenetére


bobsys
addikt

Azon a reszen sirva rohogtem

Ez igy van, sot megha megkapod es benne van az utleveledben akkor is visszafordithatnak.
Olvastam, valakit nem engedtek egyszer vissza, mert gren card holderkent nem elt az USAban eletvitelszeruen evente csak par honapot toltott ott, aztan x alkalom utan szepen hazakuldtek a hatarrol. Aztan sirt az egyik forumban

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29739) bobsys válasza bobsys (#29737) üzenetére


bobsys
addikt

rosszul mondtam, iden 15,503 jelentkezobol 325 embert fognak sorsolni. Ez 1:48 arany

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29740) fokukac válasza bobsys (#29739) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak ennyien jelentkeznek?
ezt nehéz elhinni. arra kisebb az esély, hogy kettesem legyen az ötöslottón...

hát mindjárt applikálok én is, most a suits-tól kedvet kaptam new york-hoz... ;)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29741) bobsys válasza fokukac (#29740) üzenetére


bobsys
addikt

Igyekezzel November 3-an 12:00PM EDT lejar a jelentkezesi hatarido. Kb 10 perc az adatlap kitoltese es 1 ora, hogy olyan fenykepet keszits ami megfelel a felteteleknek
Aztan majd felveszunk itt a repteren :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29742) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Holnap reggel irány H.szoboszló ;) . Jó lesz egy kis kikapcsolódás végre :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#29743) zolynet válasza Tothgera30 (#29742) üzenetére


zolynet
addikt

mi Gyenesdiáson futkorászunk ... durván kihalt, simán lehetne forgatni zombis filmet :K

Life is too short to stay stock!

(#29744) FehérHolló válasza fokukac (#29740) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

Skynet is real. It's called Google.

(#29745) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

Ekkora egy szarfaszú céget...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29746) pohár válasza BlacKSouL (#29745) üzenetére


pohár
félisten

eddig se voltak jobbak... :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29747) tildy válasza BlacKSouL (#29745) üzenetére


tildy
nagyúr

Apple termeken gepelek, de ja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29748) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#29745) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Emlékeztet a visszataszító arrogáns pökhendi egoista stílusuk egy kis ismeretlen közép európai banánköztársaság kormányára.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29749) Csyppa válasza fokukac (#29725) üzenetére


Csyppa
senior tag

Nyugtasson a gondolat, hogy épp most néztem meg belőle még két részt.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#29750) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kinőttem a világhálós csevegésből. Kizárólag szakmai fórumokon "lopom a napot". A felnőttség újabb jele. :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.