Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27751) Bubu79 válasza kételkedem (#27750) üzenetére


Bubu79
addikt

Sok helyen van lehetőség ECDL vizsgát is letenni - a normál számítástechnika órák mellett.

Ha belegondolok, hogy annak idején általánosban semmilyen számtech oktatásunk nem volt ( csak C64 szakkör :D )...

Szakközép első évében pedig 386-okon tanultuk a DOS rejtelmeit, jutalomként pedig az óra utolsó harmadában belekukkanthattunk a Windows 3.1 rejtelmeibe :DDD

Még rémlenek röpdolgozatok, amikor papíron kellett levezetni egy-egy könyvtár létrehozását és egy fájl átmásolását bele - öreg vagyok vazze :DD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27752) NoLF


NoLF
addikt

na üdv mindenkinek, én elrepültem egy kicsit bulizni...

jók legyetek! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27753) tope válasza Bubu79 (#27751) üzenetére


tope
addikt

Comodore 64-es szakköre még én is jártam anno, igaz sok értelme nem volt.
(Sőt 92-ben első számítógépünk egy 286-os masina volt, hátul oldalt a bekapcsoló kapcsolója :D )

Szép napot a népnek.

(#27754) kételkedem válasza NoLF (#27752) üzenetére


kételkedem
addikt

Ibiza sky :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27755) Bubu79 válasza kételkedem (#27754) üzenetére


Bubu79
addikt

[link] :DDD

Tecső - nekattincsálrája!

tope: Neked se mellé :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27756) zolynet válasza NoLF (#27752) üzenetére


zolynet
addikt

jó pihenést, azért legyenek emlékek, ne csak fekete folt legyen az egész :P ;)

Life is too short to stay stock!

(#27757) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

hajjajjj.. :DDD

lett volna lehetőség kimenni tréningre Németo.-ba.
Most szólt csopvezem, h nem, nem én megyek.

CSAK éppen: egy külső pályázat visszajelzésére várok, illetve ma adom be egy belsőre - véletlenül se fogja úgy kiadni magát, h emiatt akarok elmenni, mi?! :DDD

pedig nem. :B

bakker, ezt az életben nem fogom tudni lemosni magamról... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27758) venember83 válasza bolondember (#27757) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem mindegy, hogy miért, ha úgyis elmész? Lényeg, hogy összejöjjön valami jobb. :K

(#27759) Racecam válasza bolondember (#27757) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mit foglalkozol vele? Úgyis elmész, ha tudsz. Nem mindegy mit gondolnak, hogy miért? Pláne, ha nincs igazuk.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#27760) tildy válasza kételkedem (#27750) üzenetére


tildy
nagyúr

De most mond meg nekem, mi a franc szükség pl. access oktatásra?
És ECDL tananyag! Egyébként az ECDL-el kb. kitörölhető a hátsó fertály.

wowwal kapcsolatban:
ha több fiatal wowozna, és nem magyar szervereken, akkor hipphopp fejlődne a nyelvtudásuk. Én legalábbis ezt látom, hogy rengeteget jelent fejlődés szempontjából, ha guild, vagy arénatársakkal ventilózik az ember.
emellett ad egyfajta rendszerező , taktikai, stratégiai képességet, ami lehet elsőre nem látszik, de benne van :)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27761) kételkedem válasza tildy (#27760) üzenetére


kételkedem
addikt

Az ECDL valóban nem jó semmire, hiszen ha beírod az önéletrajzodba, akkor IT munkánál mosolyt, egyéb munkánál közönyt vált ki. Azonban mégis egy kidolgozott egységes követelményrendszeren alapul, ezért alkalmas a tanulók felkészültségének mérésére. Az egyes modulok haszna vagy értelme természetesen vitatható.

wow: az előző hozzászólásom zárójeles része személy szerint Neked íródott. Bár én még egy percet sem wowoztam, de a gyerekeim szoktak vele játszani. Az égvilágon semmi bajom a játékkal és azokkal sem, akiknek tetszik, csupán példaként szerepelt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27762) Bubu79 válasza tildy (#27760) üzenetére


Bubu79
addikt

Tényleg hatalmas fejlődést érhetnének el a diákok, ha mindenki a wow-os szlenget használná a mindennapokban - a nyelv egyszerűbb és rövidebb is lehetne, könnyebben tanulható: két három nagybetűs rövidítés és már el is mondhatnák vele az életük történetét :K

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27763) venember83 válasza Bubu79 (#27762) üzenetére


venember83
nagyúr

Erről inkább nem írok véleményt. :U

(#27764) tildy válasza Bubu79 (#27762) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne haragudj, de angolul taktikát megbeszélni egy arénánál azért .... Még ha van benne szleng is.
Nomeg aztán mikor sima normál beszélgetés megy, mindenféléről, pl. svédekkel meg törökökkel pl...

Mindezek mellett tudom milyen érthetetlen és egyéb helyeken nem használható szövegelések is vannak egy kívűlállónak. A fenti angollal kapcsolatos mondandóm egyébként minden multi játékra , amelyben szükséges a szóbeli kapcsolattartás (pl. SC, vagy lövöldözős gamek) igaz lehet, nem kell ehhez wow.

Az előző hozzászólásomra: Guild -céhet jelentene magyarul, de hülyén hangzik így, wowban meg tudja mindenki , mi az a guild.
Aréna: magyarul is van ilyen .
Ventrilo : "A Ventrilo: (www.ventrilo.com) egy hang kommunikációs szoftver, ahol több játékostársaddal tudsz mikrofonon keresztül beszélgetni."

jóhogy már nem szólod le azt aki azt mondja explorert használ, vagy outlookot :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27765) Bubu79 válasza tildy (#27764) üzenetére


Bubu79
addikt

Való igaz - az előző postodat is azért írtad végig ékes magyar nyelven, hogy bárki megérthesse, aki csak elolvassa, hiszen a fórum nyelve a magyar...

Véncsont: Csak nyugodtan ;)

A szerkesztésre: Persze - itt a fórumon is találni épp elég olyan önigazoló hozzászólást, ami szerint igenis tök jó és elfogadott, hogy az ember csak annyit ír a hogy helyett, hogy "h", az amikor helyett, hogy "am", a vagyok helyett, hogy "vok" és a többi, és a többi...

A játékok csak egy szűk szeletét használják a nyelvnek, specifikus témaköröket - megnézném, ahogyan egy multiban szocializálódott emberke odaáll a külföldről érkezett jóemberek elé és előadja mindazt, amit megtanult...

Ne essünk már át a paci másik oldalára azzal, hogy elhisszük, hogy csak azért, mert jó ötletnek tűnik tényleg gyilkolni kéne a nyelvet, csak mert így szoktuk meg...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27766) pohár


pohár
félisten

Szép reggelt mindenkinek!
Vagyis délelőttöt :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#27767) Bubu79 válasza tildy (#27764) üzenetére


Bubu79
addikt

"jóhogy már nem szólod le azt aki azt mondja explorert használ, vagy outlookot :U" ez nagyon gyenge riposzt volt, kicsit még szedd össze magad ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27768) tildy válasza Bubu79 (#27767) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért is?
3 olyan szót írtam, amit esetleg nem érthet normál halandó.
Ebből 1 egy program neve.
1 magyarul is ugyanúgy van
1 szorulhat esetleg magyarázatra.
:U
bocs :P

De komolyan te wowozol , vagy játszol egyéb olyan játékot, amelyben valós időben, szövegesen kell kommunikálnod külföldiekkel ??? Vagy csak partszélről szólsz be?

Igen elismerem , hogy vannak olyan szövegek is sokszor , amitől nem fejlődik a nyelv, amit nem lehet használni hétköznapi életben . Ezt nem tagadom. Viszont amellett bármikor kiállok, hogy idegen nyelvi kommunikáció, ha gyakori, akármilyen formában is , de viszi előrébb az embert.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27769) bolondember válasza Bubu79 (#27765) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nono, a "h" a hogy helyett még ÉPPHOGY elfogadott, ugyebár... :P

;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27770) 7 válasza bolondember (#27769) üzenetére


7
addikt

Én nem fogadom el, kérem szépen :P

(#27771) Bubu79 válasza tildy (#27768) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem bocs, medve ;)

Feltett szándékod kihozni az egészből azt, hogy márpedig egy nyelvet meg lehet tanulni egy játék segítségével, amit rengetegen használnak, csak mert te úgy látod, hogy hatalmasat lehet fejlődni azáltal, hogy az ember elcseveg egy rakat emberrel, akik ugyanezt a játékot használják.

Több nemzetségből, egy speciális környezetben, aminek megvan a maga szlengje és gyanítom ha valaki mégsem használja a ventrilót, akkor ugyanolyan nyelvformmáló rövidítésekkel beszélget, mint amik a magyar MSN csevegésekben is előfordulnak.

Ne haragudj, de erre azt kell mondanom, hogy marhaság.

Egy nyelvet a saját nyelvi környezetében lehet lehet megtanulni - amit te bizonygatsz, az az, hogy meg lehet tanulni - egészen pontosan fejlődni lehet angol nyelverületen úgy, hogy az ember egy rakás saját magához hasonlatos emberrel beszélget, akik lehet, hogy éppannyira törik az adott nyelvet, mint ő maga.

Persze - az adott szubkultúra nyelvére igaz is, de hadd ne higgyem már el, hogy tényleg jót tesz valakinek az, hogy multikban játszik...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27772) Bubu79 válasza tildy (#27768) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem királylány - én a való világban élek, hús vér emberekkel kommunikálok és megesik, hogy külföldiekkel is szót kell értenem ;)

#27773: Látom az érvekből már kifogytál és már csak a bagatelizálás megy ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27773) tildy válasza Bubu79 (#27772) üzenetére


tildy
nagyúr

Telefonálni meg nem szoktál külföldre:P
Ventrillon meg biztos az automata válaszol azoknak akik játszanak :D:D

Amúgymeg attól még , hogy előfordul, nem kell feltétlen rövidítéseket használnod. Nézd meg a prohardveren hányan írnak h-t a hogy helyett, vagy vok-ot vagyok helyett. Vannak ilyenek kétség nem fér hozzá, de se te, se én, se bolond, se yeti, se a többiek nem használják , ezen nem változtat az sem, hogy Kiskunröcsögei Péter (elnézést a kiskunröcsögei péter nevezetű egyénektől) szlengesen tud csak beszélni, írni , és hülye rövidítéseket használ.
bár látom téged meggyőzni az említett program bizonyos használatának hasznosságáról kb olyan, mint sajtreszelővel ....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27774) Tim82 válasza tildy (#27773) üzenetére


Tim82
nagyúr

Feltételezem, van összehasonlítási alapod a sajtreszelővel... :Y

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27775) Bubu79 válasza tildy (#27773) üzenetére


Bubu79
addikt

Valóban - tök életszerűnek tűnik, hogy szép, kerek mondatokban beszélgettek egymással, miközben éppen lerohantok egy másik csapatot - és persze kifinomult nyelvezettel, udvariasan ;)

Nem, nem fogsz tudni meggyőzni, mert akad pár ismerősöm, akit elragadott ez a játék és épp eleget hallom beszélni ahhoz, hogy világos legyen: lehet, hogy van, aki ügyel arra mit és hogyan mond, de hogy nem lesz senki perfekt csak azért, mert ilyesmivel foglalkozik, az hót ziher, mert ahogyan már említettem speciális környezet, speciális nyelvezettel ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27776) tildy válasza Bubu79 (#27775) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem közben, hanem előtte és utána:P
Múltkor épp az egyik svéd mondogatta, mennyire nem csipázza a bevándorlókat, kiselőadást tartott róla, stb, stb.
Pár perccel később, meg hogy melyik a legélhetőbb külföldi város , ahova kivándorolhatna? Nevettünk rajta nem kicsit :D Ez szerinted mióta wow szleng? :DDD

Úgyhogy hidd el, igenis sok múlik az embereken, és ahogy itt aprohardveren is el tudunk bezsélgetni szakmai témákról is akár a saját szakzsargonjával (pl. vcore) , ugyanúgy ahogy itt megfér a fáradt gőz, ott is megvan ez a része is a beszélgetéseknek.
De élj csak a saját kis világodban, hogy az egész nem jó semmire, fejlődésre meg aztán semmiképp. :U

yetike: filmek is nagyon jók nyelvtanulásra, de egy probléma van vele: egyirányú kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27777) 7 válasza Bubu79 (#27775) üzenetére


7
addikt

Javarészt egyetértek veled, de minimálisan tényleg segíthet (amellett pedig még többet árthat) a nyelv elsajátításában: ha más nem, konyhanyelven meg lehet tanulni belőle beszélni, vagy legalábbis a hatására képes lehet valaki megérteni alapvető dolgokat, és activityvel kombinálva meg is tudja majd értetni magát, ha arra kerül a sor.

Mindemellett én sem hiszek benne, hogy akár csak egy középszintű nyelvtudást össze lehessen hozni mindösszesen annyiból, hogy online játszik valaki. Akkor már inkább a filmek, rajzfilmek, de azok is csak tudatosan válogatva.

[ Szerkesztve ]

(#27778) bandus válasza 7 (#27777) üzenetére


bandus
veterán

nem, egyikse... semmiféle filmből, vagy hanganyagból nem fogod megtanulni a szórendek, igeidők helyes használatát. ehhez kell az iskola/nyelviskola.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27779) CsíkosMókus válasza 7 (#27777) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Valóban óriási nyelvtudást lehet abból összeszedni, hogy "Find the red key then open the red door and kill the blue dragon", és "i pwnt u n00B". :D

(#27780) 7 válasza bandus (#27778) üzenetére


7
addikt

Félreérthető voltam, nem azt akartam kihozni belőle, hogy azokból perfekt módon el tudjuk sajátítani, hanem azt, hogy az online játékoknál akkor már szerencsésebbek a filmek, ha valaki mindenáron ilyen jellegű megoldásokban gondolkodik. :)

[ Szerkesztve ]

(#27781) tildy válasza 7 (#27780) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

Aki nem jár magyar nyelvtanórára, az akkor nem beszél, nem tanul meg rendesen magyarul?
És ezt a tudást nem lehet összeszedni rengeteg olvasással ?Vagy csak idegen nyelvekre igaz amit írtok?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27782) Bubu79 válasza tildy (#27776) üzenetére


Bubu79
addikt

Egy apróság elkerülte a figyelmedet az egyik előző hozzászólásomban:

"egészen pontosan fejlődni lehet angol nyelverületen úgy, hogy az ember egy rakás saját magához hasonlatos emberrel beszélget, akik lehet, hogy éppannyira törik az adott nyelvet, mint ő maga." - erre valahogy nem sikerült reagálnod ;)

"De élj csak a saját kis világodban, hogy az egész nem jó semmire, fejlődésre meg aztán semmiképp. :U"

Látom azért a sértődős vagdalkozás még mindig megy, csak az értő olvasással akadnak gondjaid:

"speciális környezet, speciális nyelvezettel "

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27783) Tim82 válasza tildy (#27781) üzenetére


Tim82
nagyúr

Aki nem jár magyar nyelvtanórára, az akkor nem beszél, nem tanul meg rendesen magyarul?

Aki nagyon régóta Magyarországon él, arra még a magyar nyelv is ragad, legfeljebb akcentussal, de nyelvtanilag helyesen beszél. Ehhez az kell, hogy éveken át nap, mint nap legalább több órán át hallgasson/figyeljen magyar nyelvű kommunikációt (IRL, nem online), illetve próbáljon maga is részt venni benne...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27784) tildy válasza Bubu79 (#27782) üzenetére


tildy
nagyúr

Látom elkerülte a te figyelmed is :
"Úgyhogy hidd el, igenis sok múlik az embereken, és ahogy itt a prohardveren is el tudunk beszélgetni szakmai témákról is akár a saját szakzsargonjával (pl. vcore) , ugyanúgy ahogy itt megfér a fáradt gőz, ott is megvan ez a része is a beszélgetéseknek."
Magyarán nemcsak speciális nyelvezet megy.

"egészen pontosan fejlődni lehet angol nyelverületen úgy, hogy az ember egy rakás saját magához hasonlatos emberrel beszélget, akik lehet, hogy éppannyira törik az adott nyelvet, mint ő maga."
Erről beszélek én is , de ehhez nem kell angol nyelvterületen lenni. Lehet akár simán levelezni , skypeolni külföldiekkel, úgy, hogy az országból ki nem teszed a lábad. Egy a lényeg: rendszeres és változatos kell legyen. Aki akarja, el tudja érni ezt játékon keresztül is, hiszen valamennyire megismeri a másikat, vannak, akik később évekig jó haverok lesznek.

Itt is sokan vannak, akik szakmai topikokkal kerültek ide, mégis el tudnak a világ egyéb dolgairól is beszélgetni. Így van ez ott is. Ennyi.

tim82: magyar anyanyelvű , magyarnak született emberekre értettem főképp a nyelvtanórás dolgot , de persze kivetíthető külföldiekre is. Mert bandus hozzászólásából azt vettem ki, hogy nem beszélhet jól egy nyelvet az, aki nem tanult nyelvtant.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27785) Tim82 válasza tildy (#27784) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon sok dolgot nem tanulsz meg az online kommunikációban: pl. hangsúlyozások, metakommunikáció - és ezek is szignifikáns részét teszik ki a nyelvnek. Online ez a rész egyszerűen elsikkad. Maradjunk annyiban, hogy egy bizonyos nem túl magas szint elérése után nem lehet fejlődni online kommunikáció segítségével nyelvtudásban. Ez van, és ez tényleg teljesen független tény attól, hogy mi hogyan gondoljuk.

A kiegészítésre: ha valaki születése óta az adott nyelvet hallja/használja/gyakorolja, akkor nyilván az adott nyelv nyelvtani szabályainak 80-90%-át is automatikusan helyesen használja, legfeljebb az elméleti ismeretei hiányosak lesznek.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27786) 7


7
addikt

Ha már nyelvek, a természet hangjai

(#27787) Esmein válasza Tim82 (#27785) üzenetére


Esmein
nagyúr

Viszont a magyar nyelvoktatás színvonalát tekintve már ez is hatalmas előrelépés lenne, ha a gyerekek angol nyelvű játékokkal játszanának, és feliratos lenne a film a tévében. Egy nyolcadikos nem képes egy egyszerű angol/német mondatot elmondani, és ezen lehet segíteni ezzel. Nekem például hat éve van középfokú angolom, ezzel tartom magam szinten mert máshol nem ér a nyelv.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#27788) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

érdekes a téma csak nincsen időm végigolvasni.

valaki lenne oly szíves és zanzásítva elküldené privátban?

köszönöm.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27789) Esmein válasza bolondember (#27788) üzenetére


Esmein
nagyúr

-Játékból lehet nyelvet tanulni.
-Nem lehet.
-De igen, lehet.

kb ennyi a lényege ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#27790) Bubu79 válasza tildy (#27784) üzenetére


Bubu79
addikt

Azt állítottad, hogy lehet fejlődni pusztán azáltal is, hogy az ember egy multinacionális játékban részt vesz.

Én ezt nem fogadom el, mert rengeteg ocsú közül kell a búzát kiválogatni ismervén a netes beszélgetés menetét - tehát egyszerűen kizártnak tartom azt, hogy valaki azáltal normélisan fejlődjön egy nyelv elsajátításában, hogy rengeteg olyannal beszélget egy olyan speciális területen, mint ő maga - lehet, hogy éppoly hiányos a nyelvismeretük, vagy még rosszabb.

Ilyen helyzetben azért lásd be, erősen kétséges lehet, hogy jó irányú a fejlődés.

"Itt is sokan vannak, akik szakmai topikokkal kerültek ide, mégis el tudnak a világ egyéb dolgairól is beszélgetni. Így van ez ott is. Ennyi."

Ez a párhuzamod ebben a szituációban nem állja meg a helyét, mert nem a világ dolgairól van szó, hanem arról, hogy azt milyen nyelvi keretek között beszélik meg a résztvevők...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27791) bolondember válasza Esmein (#27789) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

valamilyen szinten de.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27792) tildy válasza Bubu79 (#27790) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja, felesleges koptatni a billentyűzetet, hiszen az online kommunikációból nem tanul , nem fejlődik az ember:P
Zárjuk be a prohardver fórum részét:D
Bocs , nem hagyhattam ki :D

Figy: vannak normális érveim, elmondtam, nem fogadtad el őket. Én sem a tieidet. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27793) Bubu79 válasza tildy (#27792) üzenetére


Bubu79
addikt

Tudod, az hogy telerakod smile-kkal a mondanivalódat, még nem takarja el azt, hogy nem tudsz érdemben vitázni a dologgal kapcsolatban - normális érvek híján ;)

Semmi cáfolhatatlant nem állítottál ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#27794) Pisztillus válasza tildy (#27792) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szép napot mindenkinek!

Amit én leszűrtem ebből a vitából: az internetes játékokban benne van a lehetőség, hogy fejlessze az user a nyelvet, amit megtanult, ugyanakkor benne van az a lehetőség is, hogy rossz irányba menjen el (szleng). Tehát egy olyan dologgal állunk szemben, amelynek jó és rossz oldala is van. Murphy törvénye szerint meg elsősorban a rossz marad meg. :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#27795) rarri


rarri
senior tag

Éljen a hippi korszak ! :D :DD

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#27796) Pisztillus válasza rarri (#27795) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia, Rarri!

Működik már a DVD? :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#27797) rarri válasza Pisztillus (#27796) üzenetére


rarri
senior tag

Szia ! :) Nem működik. :N Holnap viszem a szervízbe . Remélem nem veszik észre a nyomaimat a DVD-n belül. :D

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#27798) tildy válasza Pisztillus (#27794) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, a kést is ölésre használjuk ( ha hiszünk Murphynek) , mivel lehet vele embert is ölni, de kenyeret is vágni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27799) Pisztillus válasza tildy (#27798) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na igen, lehet ennyire általánosítani, de itt most nem erről volt szó. :DDD
A szleng megismerése annyiban jó, hogy lássuk, mennyire más az irodalmi nyelv, de ez nem jelenti azt, hogy használni is kell.
Minden jóban van valami rossz, de ez a világ már csak ilyen. Egy biztos: a látókört szélesíti, az meg csak jó. :K

Rarri: Max. azt mondod, már volt javítva, csak nincs nálad a papír... :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#27800) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

És most akkor húzás a melóba. Majd még jövök... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.