Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 26 [Túl a jubileumon] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) escie válasza rii (#100) üzenetére


escie
őstag

''openhandbrake''
pfff, na ez durva volt... :))

I'm back, baby!

(#102) ngabor2 válasza escie (#98) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a jövő nyár tervezésekor remélem ezt is figyelembe veszed:[link]

nem semmi, kb. 1 órája nyílt a topik, és 100 hsz...

no jó éjt, további jó offolást.

(#103) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na keresgelek:
[link]
[link]
hogy csak a boschnal maragyunk:- )))

udv

neduddki

p.s es akkor meg le se irom, hogy a fehetr hejejt inakbb inox kene /nekem nem:- ))/ meg legfeljebb 55cm, de inkabb 50cm

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#104) QuarK válasza rii (#100) üzenetére


QuarK
senior tag

All right, pants back!

Gyerekek; tudom, buta hím vagyok; de iszonyat felemelő nézni, ahogy két lány egymással küzd, párnacsata, miegymás... Főleg ha a vita Veletek kapcsolatban robbant ki... ;]

(#105) Bubu79 válasza ladybug (#95) üzenetére


Bubu79
addikt

Csak annyit tudok róluk, amit már írtam, nem vagyok egy tűzhely expert...
A kolléganőm egyébként elégedett a Bosch-al, amit a kiszemelt Zanussi helyett vettek, de az egy drágább típus volt, asszem, olyan 90k körül.
De mint azt már említettem volt, ez már régebben volt :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#106) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Meg vannak javulva a Kedvenc témák :B

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#107) escie válasza ngabor2 (#102) üzenetére


escie
őstag

rendben.
bár a sátrazást én már nagyon nem bírom elviselni. kifejezetten megutáltam a szigeten, efotton, és egyéb fura helyeken. :U
nomeg a normális wc, tisztálkodóhelység hiányát sem bírom, tudom, gáz, de ez van.


I'm back, baby!

(#108) Rolly


Rolly
veterán

jipijééé még egy értelmetlen offtopic topic

(#109) tildy válasza neduddki (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

Inox? :F
Hát szép szép, de én ahogy láttam, azt mindennap takarítani kéne, mert annyira meglátszik rajta az ujjlenyomat...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#110) The DJ


The DJ
addikt

Egy pár gondolat halottak napja alkalmából és egy valós történet.
Részlet a blogomból.
Csak azért írom be ide, mert szerintem tanulságos és mindenkinek érdemes elondolkoznia ezen.

[link]

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#111) neduddki válasza Bubu79 (#105) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Rekerdezni mijjen volt es egyebek, mit tud meselni rola???
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#112) neduddki válasza tildy (#109) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A mikrol ojjan samsung 108-as
[kép]
elemgyek melelt mar rajta az ujlenyomatom, de no aszongya inkabb takaricsa... hat akkor nem mind1 nekem???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#113) Bubu79 válasza neduddki (#111) üzenetére


Bubu79
addikt

Bocs, de nem tetem hozzá, hogy az előző melóhelyemen volt (1 hónapja váltottam) de eleinte áradozott róla... Ha találkozom vele,megkérdem ;)

A #112 elejét egy kicsit nehezen fejtettem meg... :DDD

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#114) tildy válasza neduddki (#112) üzenetére


tildy
nagyúr

De:D;] Neked akkor tényleg mindegy;] Nekem viszont nem lenne az, na de hát ha asszonypajtás/női családtagok szeretnek takarítani, akkor nem szóltam...
Látod, látod, én is csak önös érdekeimet nézem.. .Én nem vennék inox cuccost (emiatt amit leírtam), ez tuti.
Pedig jól nézne ki, csak rettentően utálok takarítani....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#115) neduddki válasza Bubu79 (#113) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KOszi!!!

udv

neduddki

Tildy: ha rajtam mult volna meg micro se gyutt volan be a lakasba:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#116) tildy válasza neduddki (#115) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig a mikró az jó dolog:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#117) neduddki válasza tildy (#116) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Erre fajt volna afogam, de mo-n nemvolt es ha jol tevedek ma sincs foraglomba:- ((( ezert aratt a samsung...
[kép]

udv

neduddki

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#118) rii válasza Rolly (#108) üzenetére


rii
nagyúr

Nehezedre esett volna nem megszólalnod? Nem bírtad ki igaz? Ki kellett fejezned rosszalásodat, de azonkívül semmit nem teszel, hogy ez megváltozzon, esetleg más irányba menjen, ha már ez nem tetszik neked.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#119) Cathfaern válasza rii (#118) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Most nem azért de az első két mondatod rád is igaz ;]

(#120) rii válasza Cathfaern (#119) üzenetére


rii
nagyúr

Nem tagadom, de jelen esetben akkor is nekem van igazam .... ;]

Amúgy nagyon jó megfigyelő vagy.
Hogy pont ezt hozza ki valaki a hozzászólásomból ...
.... nem gondoltam vonla ..... :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#121) rii válasza Cathfaern (#119) üzenetére


rii
nagyúr

Magambanézés:
Hja, ha valakire, akkor leginkább rám igaz. :(
Úgyhogy:
Önmérséklet STARTED
Önkritika Re-STARTED
Csakazértis STOPPED
Vagyány'vok STOPPED
Kihaénnem STOPPED
Másik Tisztelete STARTED
Befogom a ***** STARTED

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#122) QuarK válasza rii (#121) üzenetére


QuarK
senior tag

...

Abnormal program termination -- system halted. Reboot in some hours, with default configuration ;]

Na, hogy on is legyek (vagy valami hasonló): Elkezdtem (csak így retro) újrajátszani a Quake2-őt; átvezető mozival; CD-s zenével... Nem is rossz game... Régi, öreg, de jó... Sőt, max. felbontáson, 4xAA + 2xAnizotróp, Trilinear, még nem is csúnya... Hiába, csoszkó gépre vénséges játék dukál.

(#123) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Sharpapa: olvastam a tegnapi story-t, es en melletted allok
en is amondo vagyok, hogy ahol lehet, huzasd ki, ures, jol belathato uton nem lehet belole gaz, s a felhaborodasod is valoban jogos, ne ugraljon ki senki alsobbrednu utrol, nem veletlenul van neki ott a macisajt, vagy a stopptabla - erre a sok ketszinu, alszent kocsogre meg ne hallgas, imho csak irigykednek

p.s.: Bovebben: [link]

(jah, es vegyel egy ertelmezo keziszotart baszdmeg, es nezd meg mit jelent az alszent, ha mar kioktatoktatni szandekozod a nepet)

(#124) Loretto válasza Batman (#93) üzenetére


Loretto
veterán

:D Kész...

Soirée...

(#125) aDM|RaL^ válasza QuarK (#122) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Q2... hááhá... az jó game, szarabb géptermekbe még mindig azt toljuk multiba órákon :)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#126) ladybug


ladybug
őstag

[kép]

Szépséges reggelt mindnekinek.
Nagyon hideg van, meg köd szállt le, de itt bent a meleg szobában nem zavar.

A gyermek épp a macskát ''nyúzza''. Szegény állat. Agyonszereti. :(
Mit fog tenni a kishugával? :Y

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#127) kymco válasza ladybug (#126) üzenetére


kymco
veterán

Egy aranyos történet szerint egy kisgyerek nagyon szorongatott egy kiskacsát.... szülei figyelmeztették, ne szorítsad annyira, mert megdöglik.... Erre a gyerek válasza: Én a döglött kacsát is szeretem :)

www.refujvaros.hu

(#128) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kellemes napot mindenkinek!
Remélem azért ma nem lesz meg a szokásos hétvégi kihaltság csak azért, mert hosszú hétvége van.
Emberek, ez kőkemény hétköznap, gyertek fórumozni. :)

(#129) tildy válasza kymco (#127) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó reggelt mindenkinek!

Aranyos történet 2.
''Amikor a fiam pici volt, négy éves korában, észrevettem, hogy ollóval lukakat vág a zoknijaiba. És amikor azt mondtam neki, hogy „Hát mi van? Ez mi?” Hogy miért csinálja ezt? Akkor a derekára tette a kezét, és azt mondta: „Kié ez a zokni?” És akkor egy kicsit gondolkoztam róla, és úgy félig azt akartam mondani, hogy az enyém, csak kölcsönadtam. De meg kellett engednem neki, hogy ez az övé. Valahogy ő ezt mélyen tudta is – ezt soha nem tanítottam meg neki –, hogyha az övé, akkor azt csinál vele, amit akar. És ugyanezt csinálta a játékaival. Adtam neki egy játékot, másnap kérdeztem, hol van. Azt mondta, odaadta az egyik barátjának. És amikor látta, hogy el vagyok képedve, akkor azt mondta, hogy „Nem neked adtad?” Hogyha az enyém, akkor odaadhatom másnak.'' Feldmár

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#130) rii válasza tildy (#129) üzenetére


rii
nagyúr

Szerintem, nem amyira aranyos, hogyha gyerek lyukat vagdos a zokniaiba, és elajándékozza játékait. Mert ezzel nem igazán azt fejezi ki, hogy megbecsülné, amit kapott.

A szülő persze vesz neki ujjat, mert hát a gyereknek van igaza.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#131) mayerlaci válasza The DJ (#110) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Vazzeg :(
Nem vagyok érzelgős de ...

(#132) ladybug válasza rii (#130) üzenetére


ladybug
őstag

Azzal, hogy tönkretesz v.mit nincs igaza. Sőt.. De vannak szituációk, amikor bizony a gyereknek van igaza. És ezt okosan kell vele megbeszélni.
Az, hogy megbecsülje a játékait, tárgyait, embereket, bizony a szülőnek nagyon oda kell(ene) figyelni, és tudatosan nevelni a gyermeket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#133) divot válasza tildy (#129) üzenetére


divot
veterán

Ebben mi az aranyos :F

(#134) tildy válasza rii (#130) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudtam, hogy bele fogsz kötni..:U
Gondolkozz már, 4 éves gyerek, ad 1.
A másik dolog: önzetlen, nem úgy mint néhány mai kölyök.(odaadja a játékait)
3. Az övé. Ha valami az enyém, akkor hadd én rendelkezhessek már felette , hogy mit csinálok vele. Ha nem rendelkezhetek felette, akkor az túlképpen nem is az enyém, hanem csak ''kölcsönadták'' addig, amíg szép és jó gyerek vagyok, és úgy viselkedem , ahogy a szüleim akarják.
4. akkor ne menjen ki játszani sem, mert szétszakadhat a nadrágja ha elesik... óvjuk széltől , víztől, mert jaj szegény beteg lesz...(az tökre nem érdekel senkit, hogy talán ettől sem lesz kevésbé beteg... Csak máshogy)


Mi. pl. kiskoromban sorra cserélgettük a játékainkat, pl. homokozólapátot, stb. nem volt belőle baj. 7 évesen viszont hasonló (pl ceruzák...) csereberéért igencsak rosszallóan néztek a szüleink.

Ez a szülő hidd el, nem vett neki újat...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#135) aDM|RaL^ válasza divot (#133) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

engem inkább taszít.

''odattam spannak bazzeg, igen bazzeg azt a 300ezerforintos játékot bazzeg amit nekem vettél igen azt! és leszarom mitgondolsz bazzeg, mer az enyém, bibibibíííí'':DDD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#136) tildy válasza divot (#133) üzenetére


tildy
nagyúr

A gyerek okossága:D (kié is az adott tárgy->ha ő kapta, akkor ő rendelkezik felette)

admiral: nekem inkább az jön le belőle, hogy ez a gyerek szabadon dönthetett, anélkül, hogy mindenféle szűlői megorrolás történt volna. És meg is tudta magyarázni miért döntött úgy. Ez számomra tiszteletet érdemlő.

pl. ha lesz gyerekem és csak úgy földhöz vág egy tányért, és én megkérdem tőle miért tette, és azt a választ kapom, met hogy össze tudja-e rakni, vagy azt szerette volna tudni , hogy sórodnak szét a törmelékek vagy akármilyen értelmes választ ad, akkor én büszke leszek arra a gyerekre.
Mindegy , mások vagyunk, mindenesetre ez a történet nekem aranyos, mert elgondolkoztat engem/más embereket arról, hogy ha valamit valakinek ajándékba adunk, akkor csak akkor adjuk igazán, ha ő dönthet szabadon róla, mit csinál vele. És ez a döntés minekt nem bánattal tölt el, ha véletlen nem az a felhasználás módja, mitn amit mi szerettünk vollna. MErt ez esetben nem önzetlenül adtuk a dolgot, hanem ''elvártunk volna valamit cserébe is''

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#137) rii válasza tildy (#134) üzenetére


rii
nagyúr

''.......Tudtam, hogy bele fogsz kötn............''

én most már mindenbe ... az élő fába is ....
..... rettegj ... egy rohadt mocskos kretén disznó vagyok

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#138) divot válasza tildy (#136) üzenetére


divot
veterán

Csak ez az okosság zokni-ügyben inkább rontópál-effektus.

(#139) aDM|RaL^ válasza tildy (#134) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

hja, belekötött, mert az elmondott történet alapján kicsit másképp jött le a dolog.

ahogy így körbenézel, annyi hogyismondjam, neveletlen gyereket találsz... önzetlen, de vele nemlesznek önzetlenek sokan, ezt is megfogja tanulni. mértékkel a dolgokkal.

tőlem aztán kivághatja a zokniját, de nemlesz mit felvennie utána azisbiztos. :) majd fázni fog a lábikója, ha már ennyire önálló 4évesen, akkor ha fázni akar, fázzon.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#140) tildy válasza aDM|RaL^ (#139) üzenetére


tildy
nagyúr

''tőlem aztán kivághatja a zokniját, de nemlesz mit felvennie utána azisbiztos. majd fázni fog a lábikója, ha már ennyire önálló 4évesen, akkor ha fázni akar, fázzon.''

Nagyon helyes hozzáállás:D Íyg meg fogja tanulni, hogy azt tehet a saját dolgaival amit akar, de ha emiatt neki valami hátránya lesz ->pl. fázni fog a lába, észreveszi a dolgok értékét. De ha nem vágja kia zoknit, hanem mindig csak jó gyerek és hallgat az anyjára, akkor ... Akkor nem tudja tettei milyen következménnyel járhatnak...

Szerintem ha 5ször megjátsza ezt a zoknikivágást, akkor már nem lesz oylan vicces, de gondolom ez nem rendszeres, hanem egyszeri alkalom volt az említtett családnál, és nagyon jól kimászott a kiskölök a slamasztikából:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#141) parandroid válasza tildy (#136) üzenetére


parandroid
nagyúr

A gyerek okossága attól jön, aki neveli.

Üdvözletem a tisztelt szülőnek.

Neked meg van még időd ezeken a dolgokon elgondolkozni, mielőtt gyereked lesz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#142) tildy válasza aDM|RaL^ (#135) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt sem tartom teljesen ''normális'' szűlőnek, aki 300ezres játékot vesz a gyerekének... (ezzel emgint nem ad, többnyire csak meg akarja mutatni másoknak, hogy neki biza erre is telik)

Van egy keresztfiam:U Most lesz 3 éves, jó sok autója van, persze tök soknak már nincs meg a kereke, vagy akármi. Persze rászól az anyja, ha széttör valamit , de úgy hogy abból sugárzik, hogy nem azért szól rá, hogy már megint takaríthat, vegy dobhatja ki a játékot hanem hasonló okok maitt, hogy na msot akkor mivel fogsz játszani, mit fogsz tologatni, stb, stb. Anyukája egyedülneveli , de ritkán látni ilyen boldog kisgyermeket:)
És egyre jobban vigyázz a dolgaira, msot már nicns annyi széttört autó, stb stb.
Én tényleg csak abból tudok kiindulni, hogyha egy gyereknek valamit nagyon tiltanak, vay esetleg pofon jár érte, nem pedig magyarázat, hogy miért is van tiltva, akkor az a gyermek felnttkorára frusztrált, pszichésen sérült ember lesz.


peterkeT: a tisztlet szülő egy igen elismert pszichiáter. Nagyon szeretik a gyermekei, pedig már felnőttek. :U Én őszinte leszek: én sosem fogom tudni igazán szeretni az anyám, fateromat tán jobban, de vele is vannak fenntartásaim. Én nagyon örültem volna egy iylen szülőnek , mint Feldmár, és maximálisan tisztelném is, hogy nem akarta az akaratát rámkényszeríteni, hanem hagyott engem ezt azt csinálni, nem pedig előre tiltott volna bármitől.
Egy gyereknek rosszcsontnak is kell lennie...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#143) Bubu79 válasza rii (#137) üzenetére


Bubu79
addikt

Jóreggelt mindenkinek ! :)

Rii: Esetleg ajánlhatnám belekötés céljából a friss betont?
''egy rohadt mocskos kretén disznó''-t még úgysem láttam nyakig betonban :DDD :D

Tildy: Azt hiszem talán Szókrátész :F is hasonló elveket vallott, mint ami az aláírásodban szerepel :)

Mayerlaci: Jó a kép.
Eszembe sem jutna mégegyszer felhergelni a kutyulit... :D

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#144) parandroid válasza tildy (#142) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ha széttörik egy autó, az egy dolog. Fogyóeszköz. Ha viszont nem tanítod meg neki, hogy szándékosan nem teszünk tönkre semmit, akkor sem ha a miénk, akkor megnézheted milyen felnőtt lesz belőle.

Egyébként már nagyjából láthatod is, ez a szép új nemzedék hasonlóan liberálisan nőtt fel.

A gyerekek amúgy okosak. Tök jól meg lehet beszélni velük, hogy mit szabad és mit nem, és az esetek nagy részében meg is érti, el is fogadja.

A Feldmáros történetnek vagy nem volt ott vége, vagy tényleg visszaadhatja a diplomáját és bezúzathatja a könyveit. Nyilván követte ezt egy beszélgetés arról, hogy mit is jelent az, hogy valami az ''enyém'', hogy hogyan lett az, és hogyan kell megbecsülni. Az odaadás még egy dolog, a tönkretétel egy másik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#145) mayerlaci válasza Bubu79 (#143) üzenetére


mayerlaci
senior tag

[link]

Rii-t meg hagyd már.:)

1ébként grat az uj rangodhoz.

#146: :D jot röhögtem.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#146) rii válasza Bubu79 (#143) üzenetére


rii
nagyúr

igazán megtisztel, hogy a nekem, a Nekem, a NEKEM címzett hozzászólásban kiemelted a nevemet .. :D amőgy én maximum élő fát vállalok, betin nem, belekötés céljából ... :D jó a meglátásod .... ;)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#147) kymco


kymco
veterán

Ez filozófiai mélységű gondoloatokat indított el bennem. :)
1. Minek tekintjük a kapott, és méginkább adott ajándékot....
2. Az, ahogy bánok az ajándékkal, miután megkaptam, nem minősíti-e az ajándékozóval való kapcsolatomat?
3. Ha valamit szándékosan tönkreteszek, akkor az nem azt jelenti sok esetben, hogy nem ismerem a nincs fogalom igazi jelentését?
4. Nagyszüleim semmit sem dobtak ki, mindent megőriztek, mert jó lesz még valamire, ők sokszor a bőrükön tapasztalták a nincset... de ettől nem lettek kevesebbek, sőt.... Jó-e az, ha a gyerekem mindent megkap?
5. Baj-e az, ha a gyerekem el tud szakadni a tárgyaitól (ajándék továbbadása), és nem ragaszkodik hozzá a végsőkig?

Hirtelen csak ennyi... az előzőeket ragozhatnám tovább :)

www.refujvaros.hu

(#148) Kidus


Kidus
őstag

Istenem, de nehéz néha tildy-t ignorálni !
Főleg, mikor ekkora baromságokat olvasok....

Ahh.. ötödször törlöm ki, azér se...

OT bezár, géptől elmegy.

Assuming Control

(#149) tildy válasza parandroid (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

Tévedsz szerintem. A ''szép új nemzedék'' úgy nőtt fel, hogy minden megvolt engedve nekik, de nem figyeltek rájuk a szüleik, nem foglalkoztak velük.


Ezzel a gyerekkel foglalkoztak. Nem hagyták ott a sarokban nyiszálni a zoknikat, hanem odamentek, leültek mellé, és foglalkoztak vele.
A lenn leírt kisfiúból tudomásom szerint tisztességes családapa nlett, nem lett betörő, nem tört zúzott semmit, viszont szereti és tisztelia szüleit. (anélkül, hogy azok ezt a tiszteletet kikövetelték volna -> ( ''miért csinálod ezt ksifiam? - csak. Ne csináld! -de igen. Az anyád vagyok , és ha azt mondom ne csináld, akkor ne csináld!!! ne feleselj! ez szerinted jobb? )


Baromság: nekem a 100 herzes színes tévé az. De csak nekem. Másnak nem..nézőpont kérdése.

kidus: 4 éves koromig jó dolgom volt.aztán szüleim elkezdtek fogni, az lehetett amit ők mondanak. Nem tudom enneka következméyne volt-e,, hogy bíztama felnőttekben, hogy ők csak jót akarnek nekem... Aminek eremédnyeképp hat éves koromban, egyik közeli rokon ''szexuális'' közeledését nem tudtam úgy felmérni ahogy kellett volna...(mindenki gondolhat arra amire csak akar.. kb 10 évesen tudtam felfogni, hogy mi is törént annak idején velem).
Talán ha te is átmész olyan dolgokon, amik valóban szörnyűek, talán meglátod, hogy egy gyerekkel foglalkozni kell , nem pedig arra nevelni, hogy azt csinálja amit mi mondunk neki...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#150) aDM|RaL^ válasza tildy (#142) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

eltorzított példa volt.

én nemvagyok felnőtt, de már gyerek sem, épp áttérek :)

és amit látok? egy halom ismerős kisgyerekét, persze mindegyik különbözőképpen neveli őket, de sajnos általánosságban a gyerekekben ilyen kis korban tudatosan/tudattalanul megfigyelhető az óriási egoizmus, és nemcsekély agresszivitás...

van olyan akinek a gyereke disney filmeken nevelkedett, és 7-8 évesen is még eléggé furcsának tűnik nekem az értelmi szintje. de ő volt az a gyerek is, akire rá nem szóltak soha, így minden dolgot szabadnak érez, nemtudja a határokat.
továbbá nála alkalmazták a nehogy megfújja a szél taktikát, ami kb úgynézett ki h anyuci a joghurtot mikroban megmelegítette, nehogy szegény gyerek megfázzon (!!!:DDD) a joghurttól.
mondjuk a gyerek mostmár elég pufi is lett, mert etették mint a disznót, ha a gyerek 1 joghurtot akart enni, akkor megzabáltattak vele 2-t.

Még van egy halom példa amit elsorolnék, de vannak kisgyerekek, akikről inkább beszélni se akarok, mert csak idegesít... :)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 26 [Túl a jubileumon] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.