Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) daveoff válasza ÁdiBá (#20796) üzenetére


daveoff
veterán

Ezeknél a kártyáknál már nem úgy megy tuning, feszt meg nem is igazán tudsz emelni. Szerintem nem is nagyon van értelme a tuningnak. TDP-t kell kitolni amennyire lehet, és jól meghűteni a kártyát. Az extra boost 3.0 órajelekkel meg nem nagyon kell számolni, ahhoz hogy mindig teljesüljenek nagyon ideális körülmények kellenek.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20802) kris75


kris75
aktív tag

Sziasztok!

Nagyo kezdő Nvidia kérdésem lenne.
Mi az alapvető különbség az alábbi vga között:
https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1070-8gb-expedition-videokartya-ex-gtx1070-o8g-nvidia-kupon-509810.html
https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1070-8gb-founders-edition-videokartya-nvidia-kupon-440462.html
https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1070-8gb-turbo-videokartya-turbo-gtx1070-8g-nvidia-kupon-453118.html
https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1070-8gb-dual-oc-videokartya-dual-gtx1070-o8g-nvidia-kupon-455526.html

a ventillátor számán kivül

Köszönöm
Krs

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#20803) daveoff válasza kris75 (#20802) üzenetére


daveoff
veterán

Szerinted bárki meg fogja nyitni a bemásolt linkjeidet?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20804) kris75 válasza daveoff (#20803) üzenetére


kris75
aktív tag

Sajnos linkelni nem tudtam.
Arra gondoltam,hogy aki ismeri az Nvidia vga kat azok már névről is tudják a különbségeket.

:R

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#20805) davidsone válasza kris75 (#20802) üzenetére


davidsone
addikt

Elég hangosak és melegebbek mint a jobb custom vga-k ezáltal az órajelek is gyengébbek

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20806) szabog4 válasza kris75 (#20804) üzenetére


szabog4
aktív tag

Telóról nekem sem rakja ki a lehetőséget. (Fejből én sem tudom) Gépnél meg fent van a szövegformázó lehetőségnél olyan opció, hogy LINK. Kijelölöd az adott szövegrészt, amit formáznál, ez lehet 1 'a' betű is, majd katt a LINKre és a felugró ablakba beilleszted a webcímet. :DDD

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#20807) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nem követem az nVidia háza táját, de váltanék AMD-ről. Várható valamilyen 1070 refresh mostanában vagy nem érdemes várni, vegyem az
MSI GTX 1070 GAMING X
vagy a
ZOTAC ZT-P10700B-10P GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 AMP Extreme
kártyák valamilyikét?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20808) palfitom válasza Bélaaaa (#20807) üzenetére


palfitom
félisten

Az MSI-t jó szívvel ajánlom, volt 1070-em is, most pedig 1080-at hajtok, csak jó tapasztalattal!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#20809) rottenbull válasza Bélaaaa (#20807) üzenetére


rottenbull
senior tag

En meg a Zotac-ot tudom meleg szivvel ajanlani.

(#20810) makoss válasza rottenbull (#20799) üzenetére


makoss
addikt

Nincs ebben semmi érdekes, boltból lett megvásárolva, és a bolt helyi garanciája él.
Külföldön laksz?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20811) szabog4 válasza makoss (#20810) üzenetére


szabog4
aktív tag

Posta nem létezik? Tegyük fel, beadja a kulcsot 4 év múlva, lehet már csak, 70.000ft-ot fog érni, de a posta, akkor sem lesz 20.000ft.
Fura, de én is boltból vettem. :Y :DDD :DD

Veszteni valód nincs. :K

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#20812) rottenbull válasza makoss (#20810) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az a helyzet, hogy a regisztralt Zotac garihoz nem veletlenul kell feltolteni a vasarlasi bizonylatot. Ugyanis azt az osszeget fogjak a bolti garancia utan neked jovairni, ahhoz a bolthoz, ahol vetted. Ha erre nincs modjuk, mert a bolt megszunt, vagy nem kommunikal, akkor alt. kapsz Amazon credit jovairast ugyanabban az osszegben.
Nekem igy lett a behalt 680-am utan a 970+ 16GB ram+ egerpad.
Na te erre montad azt amit, szoval ja, lol. A sajat magad ellensege vagy.

(#20813) makoss válasza rottenbull (#20812) üzenetére


makoss
addikt

12 éve járok ugyanabba a boltba, de még mindig jobban veszek boltból mint netről, miért? Mert lehet még aznap megnézik - ha kocsiba pattanok - mi a baja a cuccnak, nem úgy mint itt az egyik kedves fórumtársam aki az MSI 1070 kártyájával hurcolázgatta futárral vagy 2 hónapig ;)
Sajnálom szegényt de ez van. :(
Persze ha olcsó a cucc megrendelem a netről és így csináltam most is, de drága dolgot ami elromolhat (ne romoljon el) inkább boltból.
De ezt a témát ne feszegessük mert nincs miért...
:R
Amúgy köszönöm szépen, hogy jót akartok! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20814) Lézerparaszt válasza makoss (#20813) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Szerintem drága dolgot nem tartanak a boltban, ők is csak rendelik. Mivel ők is rendelik így garanciánál ők küldözgetik, nem te. Pont mint ha neten rendelnéd (ahol van garanciafutár). Sajnos én is belefutottam a 2 hónapos garancia ügyintézésbe, annak ellenére hogy pontos hibaleírást adtam és útmutatót, hogyan hozzák elő a hibát. A gyári szervíz ahogy kedve tartotta, úgy nézett rá.

A játék az nem játék!

(#20815) MrBrook


MrBrook
aktív tag

Na ,megvan a kártya, nagyon jó:)

Csak a ventilátora nem áll le v. nem tudom, gpu-z szerint nem forog de közben meg igen...

ötletek?

töltöm afterburnert, hátha azzal..

[ Szerkesztve ]

(#20816) MrBrook válasza MrBrook (#20815) üzenetére


MrBrook
aktív tag

úgy néz ki meg is oldottam, másik 6+2 pint dugtam rá és azzal jó! :W

(#20817) rottenbull válasza makoss (#20813) üzenetére


rottenbull
senior tag

Te azt vagod, hogy ez nem a netes vasarlasnal van igy, hanem minden vasarlasnal regisztralhatsz extra evekre, ha kaptal szamlat ?
A kedvenc boltosod is elhajt, ha mar lejart az altala kotelezoen adott gari, hiaba jarsz oda husz eve. Majd megker, hogy vegyel uj grafikus kartyat, a helyett, hogy regisztraltal volna az extra garira, es a Zotac intezne neked uj karit. Szerintem te nem erted amirol beszelunk. Tok mindegy, hogy milyen orszagban vetted, ez a vasarlo es a Zotac kozott fog mukodni azutan, hogy a bolti gari lejart.
Vagy ha a bolt bezar, akkor is nezhetsz a garid utan, ha nem vagy regisztralva.

(#20818) makoss válasza rottenbull (#20817) üzenetére


makoss
addikt

Ezt a boltbezárást hadjuk, mert lejárt szöveg szerintem, te netről rendelsz én nem!
Ennyi.
Felejthető a téma?
Veszettül nem ide való! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20819) davidsone


davidsone
addikt

msi 1070 ARMOR 120 core c. 150 memory c. valley (tudom retro de csak ez van fent :DDD )

A minimum FPS azért szemrevaló alapból 29...

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20820) Bélaaaa válasza davidsone (#20819) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Tudom, nem ide tartozik, csak érdekesség képpen teszem ide a képet (7700k@4600 és R9 290 VaporX 1030/1400):

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20821) davidsone válasza Bélaaaa (#20820) üzenetére


davidsone
addikt

Látszik h nem a 7700K a ludas... ;] Amúgy bőven jó ;)
A minimum FPS meg bsszameg :D

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20822) makoss


makoss
addikt

Ezt a progit honnan tudnám letölteni Zotac GTX 1070 AMP Extreme kártyára? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20823) TTomax válasza makoss (#20822) üzenetére


TTomax
nagyúr

A zotac oldaláról.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20824) akoska07 válasza makoss (#20822) üzenetére


akoska07
nagyúr

Zotac Firestorm

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20825) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

Sziasztok,
Mi az általános vélemény itt a topikban, érezhető lesz valamikor a magyar kiskerekben a nemrég bejelentett price-cut? Egy gigabyte 1070 mini itx-szel szemezgetek már egy ideje, de a számomra lélektani határt még csak meg sem közelíti a jelenlegi árazás :/

Nyilván a VEGA-val majd mérséklődhet, ha hasonlóan sikerült a pirosaknak, mint a ryzen, de addig nem szeretnék várni, mert a jelenlegi vgammal a szemfolyás veszélye áll fent miközben nézem a 2160p-t 30hz-en...

(#20826) hackeeeee válasza EyEsOnU (#20825) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha majd piacra kerül az 1080Ti, utána valamikor talán.

És, akkor sem azonnal, mert ofc, aki már bevásárolt, az a raktáron lévő kártyákat nem fogja olcsóbban eladni.

Véleményem szubjektív...

(#20827) makoss válasza akoska07 (#20824) üzenetére


makoss
addikt

Meg van! Király! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20828) imi123


imi123
őstag

Kezdődik...

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#20829) h1mpi válasza imi123 (#20828) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mondtam én ez már használtban max 140, ha nettóban nézem az új árat.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#20830) makoss


makoss
addikt

Ehhez a Benchmark progihoz kell még valami?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20831) szallasi007 válasza makoss (#20830) üzenetére


szallasi007
őstag

ez melyik bench program? browser_x86.exe?!?!

(#20832) makoss válasza szallasi007 (#20831) üzenetére


makoss
addikt

innen van
Nem ez a jó?
Már régen néztem.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20833) Bélaaaa válasza imi123 (#20828) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Vazz, jo kis Zotac kiszerelésben várandós a kicsike.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20834) szallasi007 válasza makoss (#20832) üzenetére


szallasi007
őstag

Ez jó ez de inkább akkor már ezt:
dx 12 bench

(#20835) kircsi28 válasza imi123 (#20828) üzenetére


kircsi28
aktív tag

a francba, 2 hete vettem a 1070-et....

(#20836) hackeeeee válasza kircsi28 (#20835) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát akik az elmúlt pár hétben vásároltak, azoknak ez kellemetlen lehet.

Véleményem szubjektív...

(#20837) makoss válasza hackeeeee (#20836) üzenetére


makoss
addikt

Viszonyítani kell egy 7870-hez például. Nekem az volt...
Máris jobb a helyzet :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20838) RazoR válasza hackeeeee (#20836) üzenetére


RazoR
veterán

Eléggé... Én most tervezem a 1080-ra váltást, a Ti szerintem 250 felett fog nyitni, azt majd ősszel lesz érdemes "normális" áron...

(#20839) Puma K válasza kircsi28 (#20835) üzenetére


Puma K
veterán

Én akkor mondtam hogy francba, mikor volt a CES és nem jött semmi infó a Vegáról és az 1080 Ti-t sem jelentették be, aztán az 1070-esek árai megugrottak +10-50k Ft-tal gyártótól és típustól függően :D

De szerencsére használtan, egy általam kedvelt boltba szóló garanciás Strix-re sikerült lecsapnom :))

Most így a Ryzen méréseket látva úgy vagyok, hogy procit sem kell cserélnem (a kicsikém megy úgy tűnik 5Ghz-cen is ha kell)... többet játszok mint dolgozok a gépen így nincs igazi okom, hogy váltsak, mert a mostani rendszerem kiszolgál... egyedül a megjelenítőm bacca a csőrömet, hogy mire váltsak erről ami legalább ekkora (vagy egy 40" jó lenne), és nincs orbitális output lag-ja... de ilyen nincs és jó ideig nem is lesz ahogy nézem :(

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20840) hackeeeee válasza makoss (#20837) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én bő fél éve váltottam, Én nem rugózok rajta. :)

RazoR: Elvileg az 1080 árára jön, az 230-280 közötti összeget jelent nagyjából FE szinten, és majd jönnek a Custom kártyák. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20841) imi123 válasza Puma K (#20839) üzenetére


imi123
őstag

Nagyon jó kis konfig.
Grat hozzá.
Ezzel biztos elleszel Fullhd-n 1-2 évig.
:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#20842) RazoR válasza hackeeeee (#20840) üzenetére


RazoR
veterán

Custom kártyák 270 körül fognak nyitni szerintem! De ne legyen igazam!

(#20843) haerer2


haerer2
csendes újonc

Sziasztok! Szeretnék egy MSI GTX 1070 Gaming Xet vásárolni. Az a kérdésem, hogy egy Amd Fx 8150 3,6 Ghzes processzor tudná működtetni ezt a Vga-t? [link]Jelenleg egy Sapphire Hd 7870em van és nagyon érik a váltása. Idővel a processzor cseréje is meglenne de kb. egy fél évig arra még nem hiszem hogy lenne lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

(#20844) Tomassy00 válasza haerer2 (#20843) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Annak a procinak én semmiképp nem tennék mellé egy 1070 -t :(

(#20845) makoss


makoss
addikt

Báár már igen igen régen futtattam tesztet, most végül csak összejött, íme:

(#20840) hackeeeee: Én 4 évente szoktam váltani, de az a helyzet, hogy akinek ilyen kártyája van mint a 1070, a két kezét összeteheti, van akinek még annyi sincs ami nekem volt pár napja! :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20846) Tomassy00 válasza makoss (#20845) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Rossz beállítással teszteltél...

[ Szerkesztve ]

(#20847) makoss válasza Tomassy00 (#20846) üzenetére


makoss
addikt

Így jobb?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20848) Tomassy00 válasza makoss (#20847) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Jobb :)

Rá mértem én is közben

[ Szerkesztve ]

(#20849) RazoR válasza Tomassy00 (#20848) üzenetére


RazoR
veterán

Ennyit számítana a proci?

(#20850) Tomassy00 válasza RazoR (#20849) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Jaj dehogy :D nekem sli van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.