Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) szucsinka válasza strebacom (#8950) üzenetére


szucsinka
őstag

nyugi vista 64-en nekem se ment :R

(#8952) Casanova*


Casanova*
veterán

nyugi van srácok! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#8953) strebacom válasza szucsinka (#8951) üzenetére


strebacom
senior tag

Nekem még XP-n sem ment az sem amit régebben linkeltél nekem, az auto verziós... :O

(#8954) strebacom


strebacom
senior tag

De viszont azt észre vettem hogy a COD5 vista64-en kb 10percig települt....Xp-n meg 5perc volt... :Y :R

(#8955) ImI87 válasza szucsinka (#8951) üzenetére


ImI87
őstag

nálam viszont rendesen működik. ki érti ezt? :F
nekem a powerplay-jel vannak gondok, mert csak akkor veszi vissza, ha a a natúr üres asztalon vagyok. :( 177.41 utáni driver-ekkel mindig ilyen.......

nagy it az összevisszaság, csak az a baj, hogy nem lehet tudni a konkrét okokat.

(#8956) slett27


slett27
addikt

XFX GTX 260 640M 896MB DDR3 XXX

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#8957) TTomax válasza slett27 (#8956) üzenetére


TTomax
nagyúr

640M? :Y

Az összessel be tudod fogni,a radeonban nem sok tartalék van,t meg vidáman 20%-t képzelj hozzá...

Továbbra sem stimmel nekem ez a 640M nem lehet annyi... a cikkíró úgy látom nem nagyon van képben :D
896M lesz ez is...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8958) slett27 válasza slett27 (#8956) üzenetére


slett27
addikt

Igazából csak ezzel tudom befogni a HD 4870-et.

TTomax : Nagyon nyomtad az új HD sorozattal Te is ha jól tudom, miért léptél vissza a "fejletlenebb" technológiához ? Priviben jöhet, ha itt off.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#8959) Dark KillerX válasza TTomax (#8957) üzenetére


Dark KillerX
addikt

640M a gpu órajelére utal. :K :[link]

(#8960) slett27 válasza TTomax (#8957) üzenetére


slett27
addikt

Az összessel be tudod fogni,a radeonban nem sok tartalék van,t meg vidáman 20%-t képzelj hozzá...

Ezt részletesebben legyél szíves ! :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#8961) Henk válasza strebacom (#8953) üzenetére


Henk
veterán

Nekem XP-n gond nélkül ment a riva-val a venti szabályzás,vista-hoz nem tudok hozzászólni.
Imi87:Nekem a 180.42 driver van fent és ezzel azt kell,hogy mondjam tökéletes az órajel visszavétel,eddig ezzel a legjobb.A média player sem emeli fel 3d-re mint régebben,netezés alatt is marad 2d.De ami a legkomolyabb ha játszok és kilépek alt+tab-al akkor is visszaveszi 2d-re.
Pedig régen én is nagyon sokat kínlódtam vele.

(#8962) ImI87 válasza Henk (#8961) üzenetére


ImI87
őstag

na majd akkor kipróbálom. most jelenleg a 180.43 van fent, de ez nem tól jó. :(
jöhetne már egy 180.xx whql , mert ezektől a beta dolgoktól hülyét kapok. :(((

(#8963) szucsinka válasza ImI87 (#8962) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem is a 180.42es van jo a powerplay is ...elötte a180.43as kékhalálozott mint állat

(#8964) Beowulf_78 válasza slett27 (#8937) üzenetére


Beowulf_78
addikt

XFX XXX-et venném... ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#8965) TTomax válasza slett27 (#8960) üzenetére


TTomax
nagyúr

Itt arról van szó,hogy a GTX260-at tartósan 24/7-re fel tudod húzni a GTX280 alaporajeles eredményeire,ehhez semmit nem kell tenned csak a rivatunert telepítened.A Radeont nem tudod...ráadásul hűtőt se kell cserélned,mert elég jó minőségű a gyári.
Hogy én miért váltottam...
Nos... először is volt egy HD3850-em.... hm hm...kevés lett... akadt ez is az is ... vettem egy 4850-et,amint kijött,azt már akkor is láttam hogy a HD4870 20% teljesitményért 50%-al drágább... rájöttem kevés lesz a kis Pentium,nem kínoztam tovább vettem egy wolfit... de az nem úgy ment egészen ahogy gondoltam ezért a P35-ös MSI lapom lecseréltem egy Giga mezei P45-re... de az akkoriban játszott játékaim akkor is akadoztak (Oblivion,Gothic 3) sebaj,gondoltam akkor veszek még egyet...
És itt kezdődtek el a gondok...Gondoltam egy HD4850 CF-nek simán bírnia kell egy 22"-os monitor natív felbontásba.... tehát le is cseréltem a monitort...
Sajnos a radeonok nem hozták amit vártam tőlük...Vagy szimplán nem ment a CF,vagy driveres bugok rontották a kedvem,a kaput az tette be amikor közben lakást váltottam és az uj lakásban jóval kisebb szobában kapott helyett a gépem... ugye nekem ez 24/7 megy,mivel a powerplay nem ment a radeonokon,igy iszonyat amit fűtöttek,még a házam is kivágtam 2X12-es xigmatek ventinek csak kimenjen a meleg....
Még talán ezt is elviseltem volna,ha a CF egy stabil 60%-ös többletet hozott volna,de sajnos nem hoz annyit az a maximum amit képes hozni... végül a Crysis tette be ami egy kártyával jobban ment mint 2-vel,viszont élsimítást sehol se láttam,viszont annál több villogó textúrát...Jut eszembe,közben azért a CF miatt vettem egy cirka 60ezeres DFI lapot is,nehogy az legyen a gond...
Egy szép napon (tényleg szép nap volt) megláttam egy jó kis akciót a GTX280-rá,figyelgettem egy ideje a teljesítményüket elég meggyőzőnek tűntek... amikor a cirka 72ezer forintos árcédulát megláttam döntöttem a radeonok menniük kell... egyre azonnal volt vevőm a másodikra rá 2 hétre (korrektül el is buktam a 2DB S1 hütés árát) .
Az idö eddig engem igazolt,az azóta kijövő játékokban szinte mindenhol voltak gondok az ATI drivereivel... FC2 (a második patch után se az igazi )BIA HH (nem tudom látszanak -e már a kocsik esőben) és most a CoD5-ben is már látom az ATI tulajok driverbugjait...(pl körberajzolt víztócsák...)
Én aláírom hogy a Radeonok fejlettebbek technikailag,azt is látom hogy NV oldalon sem tökéletesek a driverek... csak amióta megvan GTX azóta értem én is mi az hogy nincs szükséged fraps-ra...mert nincs,mert mindegy mennyi az fps, a játék folyamán stabilan ennyi marad,és nem lagol nem döcög...sajnos ezeket egy grafikonokból,és tesztekből nem lehet látni.
Elnézést a hosszú irományért.csak valahogy azt próbáltam meg leírni amit sokan nem értenek,ha valaki sokat játszik akkor Nvidiat vegyen,mert mire elavul kb 3 generáció lemegy...meg lehet nézni a 8800 Ultrákat a mai napig...2évvel ezelőtt aki megvette az a mai napig gond nélkül játszik.. a GTX280 is ezt fogja tudni 2évig,igaz hogy két HD4850 ára,de azt évente le is kell cserélni,arról nem beszélve hogy sosem lesz egy olyan VGA-d ahol teljes mértékben élvezheted egy játék grafikailag nyújtott élményeit...

Huu ezt OFF raktam mert kicsit hosszú lett... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8966) slett27 válasza Beowulf_78 (#8964) üzenetére


slett27
addikt

Ez van is raktáron ! :DDD

TTomax : köszi a kimerítő választ ! :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#8967) strebacom válasza TTomax (#8965) üzenetére


strebacom
senior tag

Nálam is valami hasonló volt csak 4870-el....nekem a AloneInTheDark5 tette be a kaput a lilástextúráival...mikor feltettem a havernak a 8800Gt-s gépére rendesen volt kép, tiszta szép...na akkor....4870 bye-bye... :K :K

(#8968) ImI87 válasza szucsinka (#8963) üzenetére


ImI87
őstag

Kösz az infót! :R Akkor már valszeg tudom, hogy miért voltak nálam is. BSOD-k.
Red Alert 3-ban nekem is elszállt 25-30 percenként, de azt gondoltam bugos a játék, mert írták többen is, hogy vannak gondok vele ......
Amúgy az a furcsa, hogy megfagyott a játék, aztán kiléptem az asztalra alt+tab-bal, és láttam, hogy a kari lekapcsolt 2d órajelekre, és mikor visszaléptem a játékba, akkor ment tovább, persze akadt mint állat. Akkor ez tuti a driver miatt lehet? :F

(#8969) TTomax


TTomax
nagyúr

Én nem tudom nekem teljesen rendben van a 180.43... ez mitől lehet? :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8970) szucsinka válasza ImI87 (#8968) üzenetére


szucsinka
őstag

aham nekem a dead space-nél csinálta u.azt én is asztem a játék ..visszaraktam a .42est és jó lett

(#8971) szicsu.leon


szicsu.leon
csendes tag

Hi all!

Segítségre lennem szükségem.

A gép játékok alatt, változó időpontokban kilép, kidob az asztalra. :W

Vista alatt "A képernyő illesztő program leállt, és sikeresen helyre állt" vagy valami ilyesmi.

Xp alatt kék képernyő nv4disp, majd újra indul.

A driver ami most fent van az a 178.24 (mindkét rendszeren), de már volt annyi fent, hogy ne is tudom (igaz a 180.42 az még nem). Ja és a driver cserét mindig csökkentett módos unistallal csináltam.

Néztem mát annyi tesztelő progit (3dmark06, vantage, furmark, Unigine Tropics), hogy esetleg nem hardware-s probléma, de mind rendesen lefut, Igaz a furmarkot csak kb 1-1,2 órán át futtattam. :F

Mi lehet a gond?

A gépen 2db GTX280 van. (a driver nem bírja az SLi-t???)

A segítséget előre is köszönöm.

üdv

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#8972) mfranky


mfranky
őstag

GTX260, Vista32, itt is rendben van a 180.43-as driver....

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#8973) mfranky válasza szicsu.leon (#8971) üzenetére


mfranky
őstag

X58-as chipkészlethez itt igazítottak az SLI-n 180.xx-es driverekben, lehet, hogy ugyan BETA, de megoldaná a problémádat...

Enables NVIDIA SLI technology on SLI-certified Intel X58-based motherboards with the following GPUs: GeForce GTX 280, GeForce GTX 260, GeForce 9800 GX2, GeForce 9800 GTX+, and GeForce 9800 GTX.

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#8974) szicsu.leon válasza mfranky (#8973) üzenetére


szicsu.leon
csendes tag

Nekem nforce 790 ultra SLi-is alaplapon van.

180.43 drivert próbáltam már, de az sem volt jó.

Az nem lehet, hogy a driverek ide-oda telepítése is bekavar?

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#8975) mfranky válasza szicsu.leon (#8974) üzenetére


mfranky
őstag

Elég jó kis alaplapod van, ezzel simán mennie kéne az SLI 280GTX-el.
Még megpróbálhatod így:
- driver uninstall
- újraindít, csökkentett mód
- driver sweeper lefuttatása (nvidia driverek le (minden, chipkészleté is) innen
- újraindít, és ekkor új driver 180.43-as mondjuk, és van valami új chipkészlet is, ha jól tudom az is nemrég jött ki....

NVIDIA nForce-Driver 20.08 WHQL
+ 180.43 Forceware

Én így csinálnám...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#8976) szicsu.leon válasza mfranky (#8975) üzenetére


szicsu.leon
csendes tag

Oké!

Egy próbát megér. :K
Igaz eredmény csak délután 4 után, mert most dolgozom.

Kösz a tippet.... Remélem orvosolja a problémám.

[ Szerkesztve ]

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#8977) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

COD5 tesztet olvastátok a Guru3D-n?
A teszteléshez felsorolt driverek között mi az a Forceware 180.44???
Nekünk miért nincs olyan??? :D :F

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#8978) biggamer


biggamer
veterán

SWIFTECH GTX200-HS : [link]

Neves játékszoftvereket csomagol felsőkategóriás grafikus vezérlői mellé a Point of View : [link]

Már az Nvidia új kártyáira készül az AMD : [link]

NFS: Undercover - Bemutatkozik Tri-City Bay : l[link]

C&C: Red Alert 3 teszt [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#8979) strebacom


strebacom
senior tag

Ez mit jelent:

:F :F :R :R

(#8980) Henk válasza szicsu.leon (#8974) üzenetére


Henk
veterán

Új op rendszert is raktál?
Mert egy idő után a sok driver cserélgetéssel lehet gond.De az sli-vel amúgy is előfordulhatnak problémák.

(#8981) szicsu.leon válasza Henk (#8980) üzenetére


szicsu.leon
csendes tag

Valahogy én is az sli-re gyanakszom.
Olyan mintha a driver nem bírna a két kártyával.

Az op.rendszerek nem régen lettek újra telepítve, igaz volt pár driver csere.

Az op.rendszereket már 3x telepítettem újra 2 héten belül. :O

Az első telepítésnél minden fasza volt, de egyik napról as másikra összeomlás.
NA akkor újra telepítés, és megint. :W
De most jut eszembe, mintha az alaplapi driver nem az került volna fel,mint ami a legelső alkalommal. De ez sem biztos.

[ Szerkesztve ]

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#8982) szicsu.leon


szicsu.leon
csendes tag

Egyébként a játékokon kívül minden jól működik.

Mikor dolgozom akkor nincs gond. 3d-ben tervezek, renderelés, nagyobb összeállítások forgatásánál nincs gond, csak a játékoknál. Igaz ott sem mindennél.

Nem értem.

[ Szerkesztve ]

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#8983) tomta válasza strebacom (#8979) üzenetére


tomta
tag

A vga számára fenntartott memória címtartomány pontos kezdetét és végét nem tudja megállapítani, ha nem tévedek.

(#8984) Casanova*


Casanova*
veterán

ma voltam megnézni milyen GTX260 karik vannak. GTX260 OC karik 86-98 ezer ft. körül voltak. :Y hát ezek szívatnak??

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#8985) Casanova*


Casanova*
veterán

Zotac GTX 260 AMP! Edition 896MB - 65.000,-
XFX GTX 260 640M 896MB XXX - 72.000,-
Gigabyte GTX 260 896MB OC - 67.500,- ezek bolti árak??? ezek 20 ezer ft-al olcsóbbak.. itt a topicba néztem..

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#8986) strebacom válasza tomta (#8983) üzenetére


strebacom
senior tag

Köszi!! :R :R

(#8987) Henk válasza Casanova* (#8985) üzenetére


Henk
veterán

Aha,nagyker.
Lejjebb írta.

(#8988) biggamer


biggamer
veterán

:Y Tuningoljuk GeForce-unkat a ZOTAC szoftverével ! :Y

[link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#8989) schwartz válasza biggamer (#8988) üzenetére


schwartz
addikt

Sajnos Vantage-ben csak ennyit ment eddig, de majd most... :DD Massal meg nem jaccok uccse... :DD

If he dies, he dies.

(#8990) diegho válasza Casanova* (#8985) üzenetére


diegho
nagyúr

ha karik kellenek írok pár árat:
PALIT GF 260GTX 896Mb DDR3 DVI : 47 900 Ft
Asus ENGTX260 896MB HTDP PCIe : 71 050 Ft
Gigabyte GV-N26OC-896H-B nVidia 260GTX 896MB PCIe : 58 190 Ft
Gigabyte N26-896H-B nVidia 260GTX 896MB PCIe : 58 910 Ft
MSI N260GTX-T2D896-OC nVidia GTX260 896MB PCIe : 61 000 Ft

ezek múlt heti árak, priviben tudom mondani kit kell keresni értük.

(#8991) biggamer válasza schwartz (#8989) üzenetére


biggamer
veterán

Én sem játszom már jó pár éve mással. :DDD ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#8992) Laraxior válasza diegho (#8990) üzenetére


Laraxior
titán

+áfa? karcsú az a 47k :Y :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8993) Henk válasza biggamer (#8988) üzenetére


Henk
veterán

Ez most mivel jobb mint mondjuk a riva,többet megy vele a kari?
Laraxior:sztem nagyker.

[ Szerkesztve ]

(#8994) diegho válasza Laraxior (#8992) üzenetére


diegho
nagyúr

semmi +áfa múlt héten hoztam haveromnak ennyiért palit-ot. Ezek az árak, ennyit fizetsz és viszed a kártyát. Mellesleg ph-n is jelen van az emberke, akitől van, tőle vettem e8500-akat 30-ért, megbízható ember szerintem, de nem hirdet. Priviben adok elérhetőséget, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#8995) Cyberpunk válasza diegho (#8994) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy Zotac GTX280 AMP engem is érdekelne jó árúsitva :D

Nálunk sajna nem tudják beszerezni több nagykert is megkérdeztek és mind azt mondta hogy már nem szálitanak az országba ilyen kártyát (na ne nevetessenek) hejete persze tudnának például Gigabyte GTX260 OC-t de attól meg tartok hogy az kevésnek bizonyúl majd 1920x1200-ban :((( a nettes vásárlástól meg odzkodom. Meg persze 4870-est is tudnák venni de azt meg inkább hanyagolnám na meg X2-est is cirka 140.000 Ft-ért az meg már sokk egy kissé. Szóval már kezdem egy kissé unni már úgy érzem mint ha egy Dél-Amerikai országban élnék ott még meg érteném hogy nincs, de Magyarországon :F
És persze a hab a tórtán hogy a kinézzet monitórt egy LG W2600HP-BF-et sem tudok beszerezni, de ezzel sajna nem csak én vagyok így:(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8996) biggamer válasza Henk (#8993) üzenetére


biggamer
veterán

Hogy Te milyen ünneprontó vagy. :(((

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#8997) Laraxior válasza diegho (#8994) üzenetére


Laraxior
titán

küddtem privit,bár kétlem hogy vennék...de sosem lehet tudni..nálam meg főleg ;] :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8998) schwartz válasza Laraxior (#8997) üzenetére


schwartz
addikt

Jaja...48k mi? Olcsobb nincs? :D Foleg, ha a jovo honapban majd jon meg egy aremeles... :o

If he dies, he dies.

(#8999) strebacom


strebacom
senior tag

Vaaaóóó sikerült találtam egy oldalt ahol faxán le van irva minden és végre MÜXIK a Rivatuner 64bites Vistán is (mármint a ventiszabályzás)......
Ime az oldal, mindenki mentse el!!

:C :C

ui: természetesen low level-el is müxik, nekem csak igy müxik!!!

[ Szerkesztve ]

(#9000) mad1 válasza strebacom (#8999) üzenetére


mad1
veterán

Nekem a 32 esen sem ment :D
Koszi amugy, :R De ha huzok rajta csak hangos lesz.
Meg szerencse hogy az enyem gyarikag huzott,igy alapventin hasit emelt orajeleken. ;)

Ne szemetelj ! = Steam

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.