Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Vigneau válasza Xelo (#700) üzenetére


Vigneau
félisten

embe a Te embered, kérd meg rá. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#702) embe válasza Xelo (#700) üzenetére


embe
nagyúr

Tessék.

Mit mókoltál? Lehet rá kellene próbálni az iChill biosát....

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#703) Xelo válasza embe (#702) üzenetére


Xelo
addikt

köszönet. power controllal játszottam kicsit hogy ne throttlingoljon a kártya (ne vegye lentebb az órajelét ha túl sokat enne), próbálkoztam sokféle beállítással jelenleg az MSI GTX 660 Hawk biosából lopott értékeket használom és úgytűnik jóféle. e mellett a max voltage #2 beállítást piszkáltam, az alap 1150-es értékkel evga preci szerint 1175öt ad a kártyának, 1175ös beállításal 1187-2000 között. próbálom megtalálni a tökéletes balanszot. a fesz állítással az alap boost mértéke is változik. úgytűnik 1176mhz a full stabil vége a gpunak, memória valahol 350+ de azt annyira tapasztalataim szerint nem érdemes nyúzni mert az is eszi a powert annyi sebességet viszont nem ad hogy megérné. én is kerestem az ichill biosát neten de nem találtam :D

[ Szerkesztve ]

(#704) Xelo


Xelo
addikt

Vigneau GTX 660 beállításainak módosítása még jobban bejött :D max power target 150%, voltage 1200: eredmény: 1176/6800 anélkül hogy túlfutna a power targeten. remek :R megnéztem meddig bírják a memóriák szemetelés nélkül és +450ig simán mennek, +500nál kezdték túlkaposgatni (effektív 7000mhz). nem rossz azért ez a kis fapados inno3d.

[ Szerkesztve ]

(#705) embe válasza Xelo (#703) üzenetére


embe
nagyúr

Na én így nem megyek bele. Nincs tapasztalat ezzel a vga-val.
Ha esetleg megtalálom az iChill biosát elkűldöm.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#706) Vigneau válasza Xelo (#704) üzenetére


Vigneau
félisten

Nofene, már megérte megosztani a tapasztalataim. :K

És ekkora VRAM órajel mellett sem zöldellsz a 3DMark-okban? Mert nálam végül 3275MHz (effektív 6550MHz) lett a VRAM vége, afelett már itt-ott megjelentek zöld bevillanások.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#707) Xelo válasza Vigneau (#706) üzenetére


Xelo
addikt

nem, +550nél találkoztam először képhibákkal lentebb is vettem kapásból 500ra, ott meg csak hosszabb idő után jelentkezett valleyban, 3dmark 1× futtatva még tiszta volt. nem szedem le a hűtőt pedig kiváncsi lennék milyen memóriákat szereltek a kártyára mert mennek az biztos :D abban is igazad volt a másik témában hogy a memóriák befolyásolják a gpu stabilitását, 1176/6800on metro last light benchmark loopoltatásnál egyszer kaptam egy driver not responding üzit így még egy kicsikét lentebb vettem, 1176/6700 és minden perfekt. nem is basztatom szegényt tovább ez is több mint amit vártam

[ Szerkesztve ]

(#708) LLD


LLD
aktív tag

Én is 1 gtx 650 ti boost boldog tulaja lettem!! :K Első benyomásra nagyon fain kis kártya ez!Eddig egy rövid bf3 tesztet nyomtam ultrán a gtx 460 768 ellen hát nagyon meglepődtem!!
GTX 460 full ultra : Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
14010, 334435, 22, 82, 41.892
GTX 650 ti boost full ultra: Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
25013, 325527, 46, 133, 76.838

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#709) katt777 válasza LLD (#708) üzenetére


katt777
félisten

Nem 1 kategória a 2 kari.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#710) LLD válasza katt777 (#709) üzenetére


LLD
aktív tag

Hát igen!Csak az érdekes az,hogy a 460 at auton mindent highra rak csak a textúrákat rakta médiumra.Ennél textúrákat ulrára a többit médiuma akkor egy kicsit ráparáztam!! :DDD

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#711) katt777 válasza LLD (#710) üzenetére


katt777
félisten

Sztem a játékok auto beállításaival abszolut nem szabad foglalkozni. Van, amelyik leveszi, de seimán fut magasabbal, van, amelyik meg fordítva. Én mindig mindent maxra állítok, aztán majd kiderül, mit érdemes levenni. Az árnyékok "szépsége" pl. engem hidegen hagy, elég, ha vannak, textúrák meg mehetnek feljebb, tehát én azt veszem lejjebb, a "hülye" program meg pl. mindent közepesre tenne. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#712) LLD válasza katt777 (#711) üzenetére


LLD
aktív tag

Én se foglalkozok vele csak meglepett a dolog a számok önmagukért beszélnek :DDD !!Tegnap este nyúztam BF 3 multi,összességében teljesen elégedett vok a kártyával. :K Hőfokok rendben,szépen kitekeri az I5 is egy rossz szavam nem lehet ennyi pénzért ekkora teljesítménynövekedéssel!!Remélem a BF 4 re is elég lesz valamilyen szinten minimum 60 fps el!! :B

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#713) embe válasza LLD (#712) üzenetére


embe
nagyúr

Igen nekem is egy i5-ös proci van, 2320-as, a Z-s lapban egy minimálisat húzni is tudtam. Jól dolgoznak együtt. :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#714) LLD válasza embe (#713) üzenetére


LLD
aktív tag

Nem volt hülyeség rád hallgatnom![link] :R Ja és a kuponokról el is feledkeztem hát így meg már tényleg best buy vétel volt!!! :K

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#715) embe válasza LLD (#714) üzenetére


embe
nagyúr

Vacciláltam rajta én is, mert az Inno3D most nem igazán pörög M.o.-on. De eddig én sem bántam meg. kopp-kopp.
Most toltam egy kis Sniper Elite V2-t. Nagyon szép kép van rajta. Először láttam azt ( MSI AfterBurner ) hogy a ram felhasználás 1 gb. fölé szaladt...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#716) LLD válasza embe (#715) üzenetére


LLD
aktív tag

Bf 3 zabálja a vramot ultrán még nem néztem de a másfelet is bekéri állítólag,meg úgy kompletten az egész gépet főleg 64 fős szervereken!! :DDD Majd este megyünk fel gémelni akkor megnézem eddig full high on toltam vele de nem írattam ki az AB vel,hogy mennyi vram fogy! :N 320 as driver stabil??

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#717) embe válasza LLD (#716) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem az van fenn, a legújabb, semmi gáz vele.

Gondolom 1920x1080-ban tolod, és úgy max beállításokon. Kíváncsi vagyok - majd írd be - multiban mit produkált a BF3 alatt!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#718) LLD válasza embe (#717) üzenetére


LLD
aktív tag

ÁÁÁ full HD ra kevés lenne max beállításra az már más kategória,hogy 60 fps alá ne csökkenjen!!Én kis hd én játszok!natív 1360x768!Azért is erre a kártyára esett a választásom!!Legjobban gépzabáló pályán Gulf of Oman on volt eddig a legkisebb 54 fps full highon 64 es szerver,kisebbeken talán lehetne magasabb beállításokat használni! :K Persze ezeket elviszi full ultrán is csak ha nagy a csimbumm cirkusz akkor beesik az fps nagyon illetve ha már eléggé le van amortizálva a pálya!!Hát így röviden ennyi!!

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#719) LLD


LLD
aktív tag

320 as driver nél jelentem bf3 alatt lilás zöldes színek fekete háromszögek power limit AB nél nézve csillió millió szám!! :Y
[link]
[link]
[link]
embe: 1200 mega körül eszik full ultrán

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#720) embe válasza LLD (#719) üzenetére


embe
nagyúr

Másik drivernél nem jelentkezett a hiba?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#721) LLD válasza embe (#720) üzenetére


LLD
aktív tag

Tegnap nem most megpróbálom a másikat remélem nem a kártya hibás!! :DDD

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#722) embe válasza LLD (#721) üzenetére


embe
nagyúr

Nem cibáltad meg esetleg? Mármint tuningra gondoltam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#723) LLD válasza embe (#722) üzenetére


LLD
aktív tag

Nem szokásom ha nem elég akkor csere!! :N
Most felraktam a másikat mék azt megnézem!!Para van!! :DDD

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#724) Faterkam válasza LLD (#723) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem Driver lesz az! 660-asoknál is jelentkezett. Nálam konkrétan háromszögek lettek a képből és befeketedett minden, de legelőször elszíneződött minden.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#725) LLD válasza Faterkam (#724) üzenetére


LLD
aktív tag

Na úgy néz ki driver volt a ludas!Most a 314 el nem jelentkezett!!Emlékszem,hogy valaki írta a bf3 topicba is!Csak nem emlékeztem,hogy melyik driver volt az!

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#726) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Na megvan első hiba az új karimmal :W

Tiszta hülye aki nem normális

(#727) =HG= válasza LLD (#725) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem csinálta előző driverrel is..Talán a legújabbal kevesebbet, de már volt rá példa. Ne parázz, nem a kártya roszz... Ennyit tud.... Nem tudom mitől esik szét a kép. Én valami memória kezelési problémára tippelek....

(#726) LaciMc82 : Ugyan az a hiba.... :U

Monitorozni kéne, de nincs kedvem hozzá, inkább játszom helyette.. :D

[ Szerkesztve ]

(#728) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Melyik 314-es drivert írjátok hogy meg kell próbálni?
314.07 vagy 314.22 ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#729) troland26 válasza LaciMc82 (#728) üzenetére


troland26
őstag

314.22 :)

(#730) =HG= válasza troland26 (#729) üzenetére


=HG=
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de amikor megvettem a 650TI-t az első driver a 314.22 volt. Azzal is csinálta, és a 320.18-al is...

(#731) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Miért van újabban ennyi rossz driver ?
Régebben ez ennyire nem volt jellemző :F

Tiszta hülye aki nem normális

(#732) troland26 válasza =HG= (#730) üzenetére


troland26
őstag

Nem keserítesz el , de én ezt a drivert használom és semmi problémám vele ... :) szerinted melyik a preferált ?

(#733) =HG= válasza troland26 (#732) üzenetére


=HG=
addikt

Nem tudom, de szerintem mindegyik driverrel előjön a hiba. Nem tudom milyen beállításokkal, és játékokkal játszol, de szerintem a nagyobb memóriaigényű játékoknál jön elő....Én FHD-ban játszom a BF3-at, persze "kompromisszumokkal" ( egy pár szűrő off) és néha produkálja a fent látottakat (ritkán). Ilyenkor elég ha kilépek a játékból és vissza...Utána megy rendesen..

(#734) katt777


katt777
félisten

Valaki használt 650ti Boost SLI-t? Ahogy nézegettem teszteket, 7950 árban nem kicsit elveri az AMD-t, érdekelne a lehetőség. i3 (ha csak arra lenne lóvé) elvinné őket szépen? TERMÉSZETESEN magas grafikai igényű játékokra gondolok magas grafikai összetettséggel, TAPASZTALAT érdekel. Tesztben komolyabb procikkal hajtották, de anno a fenti igényeimmel egy E5800 min. tuninggal (3.7GHz) kihajtotta az 560-at (560ti szintre húzva), tehát reménykedem az i3-ban, ha valakinek van ilyen konfigja, vagy meg tudja nézni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#735) embe válasza katt777 (#734) üzenetére


embe
nagyúr

Kevés esélyt látok arra, hogy aki GTX 650ti Boost SLI-t használ, az i3-as procival űzné ezeket. :N
De legyen szerencséd hozzá! :K

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#736) LLD válasza katt777 (#734) üzenetére


LLD
aktív tag

Na akkor sorjában a driver problémára:monitoroztam az AB vel és valami olyasmi gond van,hogy power limitnél nálam alapból 100% 110% ig lehet állítani.Na mikor elő jött a gebasz akkor megnéztem és 140% körüli volt az érték tehát szerintem túl húzza a karit!!BF 3 alatt a többi játéknál nem tudom nem játszok mással!!Vissza raktam a 314.22 őt most ezzel nem produkálja!!De viszont szerintem gyengébb is a driver!! :K

katt77: Nekem a GTX 460 at nem hajtotta ki se a G850 se az I3 !És 1 darab volt belőle!!Persze olyan játékoknál amik erősebb gépigényűek!! :(

Új driver valaki próbálta már 320.18???

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#737) katt777 válasza LLD (#736) üzenetére


katt777
félisten

Ha pedig ez egyeseknél nem fordul elő, akkor marad az a lehetőség, hogy megint a gyengébb minőségű alkatrészekkel szerelt kártyákkal van a gond. TDR-hiba is előfordult szinte minden karin, az én GB-omon viszont egyszer sem jelentkezett. Vagy egyesek olyan tuningot használnak, amelyet csak hisznek stabilnak. :U

Már bocs, de kötve hiszem, hogy a 460-at nem hajtja ki egy erős gépigényű játékban egy G850, ha a jóval erősebb 560 alá elég volt egy sokkal szerényebb E5800. Persze, kérdés a "gépigény". Ha valami körökre osztott stratégiáról van szó (technikailag azt nem tartom játéknak, hiszen zömmel CPU-erőforrást zabál), akkor kell a proci, de nem véletlenül hangsúlyoztam ki a GRAFIKAI igényt, és persze azt be is kell állítani. Hiába igényes egy játék grafikája, ha nem állítod maximumra. Történetesen egy Witcher 2-vel, Crysis-okkal, Metro-val, és még jó pár játékkal lehet tesztelni, de mondjuk Unreal 3 engine-es játékokkal nem annyira.

embe: Én "akarom" azzal használni (fenét akarom, erre lesz max. lehetőségem :O ), egyébként az is elég lenne, ha valakinek van 1db kártyája, de meg tudja nézni esetleg 2-vel.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#738) LLD válasza katt777 (#737) üzenetére


LLD
aktív tag

Nem hinném mert yt én hemzsegnek a videók a problémáktól márkától függetlenül!! :K Itt a driverek el vannak problémák!!
Nem tudom neked mi a kihasználtság de PL: Battlefield 3 Gulf Of Oman 64 fős szerveren az I3 nál is durva fps csökkenések voltak!!Beesett 25 re is!! :K proci használat 90% felett míg a kártya kb 70-80% on volt!!HT szart se ért!!Most ahol elég a két mag persze nem fog kidomborodni annyira a dolog.De ez szerintem a múlt!!Én saját tapasztalatomat osztom meg veled nem akarok erősködni a GTX 460 at E7600,G850,I3 2120 illetve I5 2400 hajtották hajtja!!És bátran állíthatom,hogy erős kártyához erős processzor kell SZERINTEM! :R

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#739) embe válasza LLD (#738) üzenetére


embe
nagyúr

1-2 teszt arról is szólt, hogy volt olyan eset amikor a HT "visszavette" ( ??) :U a játék teljesítményt...
Egyre több helyen/tesztben írják le, hogy kell az a natív 4 mag.

katt777 : én 33-ért vettem októberben a garis dobozos i5-2320-as procit. A Z lapban, annak ellenére hogy nem K-s, lehet egy minimálisat húzni. Elégedett vagyok vele, amire nekem kell elég.
Bár izgatja a fantáziám milyen lehet az élez 4GHz felett.... ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#740) katt777 válasza LLD (#738) üzenetére


katt777
félisten

TDR-nél is így volt, majdnem mindenki azt hajtogatta, hogy driverhiba, hiszen márkafüggetlen, ettől függetlenül viszont némelyik márkánál nem jelentkezett, vagy sokkal ritkábban, ergo a probléma a gyártónál keresendő. nV aztán javította, most meg szemlátomást ismét belefutottak valamibe. Én sajnos nem tudom megnézni, csak azért tippelek erre, mert olvastam, hogy van, akinél nem lép fel. Ettől függetlenül nem kizárt, hogy felvettek pár ex-AMD-s mérnököt. :DDD
HT valóban szart sem ér játékra, viszont volt i7-920-am, a HT semmit nem lassított be rajta, legföljebb, ugye, nem ért szart sem.
Multis játékhoz persze, hogy kell a procierő, csak nem a VGA "iszonyú ereje" miatt. De mint írtam, engem egészen más érdekel, nem multizok. Azért kösz, hogy megosztottad a tapasztalataidat, így már világos, miért nem voltak elegendőek neked az említett procik. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#741) Vigneau válasza katt777 (#737) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen, GTX 660 vonalon a VRAM stabilitásra nálam előlépett főszereplővé a 3DMark 11 és a 3DMark. Heaven-ben és Valley-ben nem látok semmi hibát, erre a másik kettő meg bezöldellik az azték, valamint a felhőkapu tesztnél.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#742) Mans20 válasza katt777 (#740) üzenetére


Mans20
addikt

i3 még egy darab boost-hoz se elég szerintem,ilyen szintű kártyákhoz 4 mag kell.

(#743) LLD válasza katt777 (#740) üzenetére


LLD
aktív tag

Háát szerintem a TDR mai napig fátyol övezi ugyanazon kártya adott lapban jelentkezik lapcserénél nem,de viszont van olyan is,hogy lapcsere után is fenn áll!!De random abba is maradhat!!Adatközléssel van összefüggésben mint sem gyártói!!(saját vélemény)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#744) =HG= válasza LLD (#743) üzenetére


=HG=
addikt

Nem processor topik, de BF3 multihoz nagyon kevés az i3..Oda minimum 4 magos proci kell, de nem elsősorban a vga miatt..

A hibával kapcsolatban: Az előbb játszottam BF3-at. Valami dolgom akadt, és úgy maradt a gép, nem dobott ki a szerver..Kb 1 óra mulva tértem vissza a géphez, és totál szét volt esve a kép, tehát nem is folyamatos játék közben jelentkezett a hiba...Ki érti ezt ? :W

(#745) LLD válasza =HG= (#744) üzenetére


LLD
aktív tag

320.18 3,5 órája stabil kop kop próbáld ki!! :K

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#746) =HG= válasza LLD (#745) üzenetére


=HG=
addikt

Oké.

(#747) =HG= válasza =HG= (#746) üzenetére


=HG=
addikt

ÓÓÓ !! Én azzal nyomom megjelenés óta.. Dobja a hibát ez is..

(#748) embe válasza =HG= (#747) üzenetére


embe
nagyúr

Milyen hibákat dob?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#749) katt777 válasza Mans20 (#742) üzenetére


katt777
félisten

Nem feltétlenül. E5800-zal GTX560(ti) pl. F1 2010-en 25FPS felett futott max CPU-n, 4 magos gépen 40FPS-re ment föl. Itt persze nem volt úgy leterhelve a VGA, mint egfy Witcher 2-ben, de játszható volt a játék. Ha igényesebb a grafika, 2 mag is elég egy játék alá, főleg, ha mondjuk tuningolható a proci. Vannak ismerőseim, akik mai VGA-kkal még E8400 mellett tolnak vígan maxon minden játékot, esetleg Q9-re váltottak, de i3-nak még ők sem érzik szükségét.

LLD: Én tökéletesen elégedett voltam a GB 560-ammal, soha nem jelentkezett grafikai vagy illesztőhibás probléma. Kivéve persze, amikor tuningot teszteltem, de hamar kiderült, mit bír a kari.
Mondjuk nV-nál ha van hiba, remélheted, hogy a következő driverben megoldják, AMD-nél max azt találgathatod, mi lesz helyette. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#750) LLD válasza katt777 (#749) üzenetére


LLD
aktív tag

embe: Gondolom a szokásos! :DDD
katt777:Most már AMD re se annyira jellemző mint régen.Volt ati 4850 em szívtam vele én is egy két játéknál!! :K Sokan panaszkodnak most a 320 as vezetőkre!!
Ti használjátok az Experience szolgáltatást??

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.