Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egyébként Ivys core i3-mal, GTX 650-nel, 8GB rammal szerelném a gépet.
Valaki játszik ezek közül a játékok közül ezen a kártyán,(nem a titaniumon)?: TR U, Flatout UC és 3, WRC 2, 3, Dirt 3, új NFS Most Wanted.

(#52) sylas válasza Ice&Lime (#51) üzenetére


sylas
tag

mekkora felbontáson?1920?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#53) Ice&Lime válasza sylas (#52) üzenetére


Ice&Lime
veterán

áhh, olyanon biztosan nem fogok, a max 1280x1024 vagy 1440x900 vagy 1600x900.

(#54) sylas válasza Ice&Lime (#53) üzenetére


sylas
tag

Nálam 1280on van és nem rossz!Fullon azért nem szoktam tolni(új gameknél), ezzel a konfiggal ami van, de sztem azzal az összeállítással sem lessz baj.Ha tudsz tegyél még hozzá és egy Ti-verziót vegyél

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#55) milanfan


milanfan
tag

(Bocsi,kezdő vagyok!!!)
Olyan kérdésem lenne,hogy az 1 és 2GB -os verzió közt mennyi a különbség??Sokat számít?
Árban olyan 3-4 ezer...
Mi most a legjobb ára ennek a kártyának?hol érdemes megvenni?

Gigabyte PCIe 3.0 GV-N65TOC-2GI - GTX650 Ti 2GB

Ebbe a konfigba menne:
LAP: Gigabyte H67ma-usb3-b3
CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz S1155 BOX
RAM: 2db DDR3 4GB/1333MHZ Kingston
HDD: 2.0TB WD 5400/64MB/SATA 3év Green

Ezzel a kártyával el tudok játszani Full HD-ben BF3-al vagy azért ahhoz még kevés lenne?

Segítséget előre is köszönöm!!!

(ahhoz milyen kimenet kell egy kártyán,hogy LCD tv-re tudjam kötni??)

(#56) Kiki18 válasza milanfan (#55) üzenetére


Kiki18
őstag

Szia.
Ilyen kategóriában a 2gb-os kivitelek nem hoznak sokat,vagy semmit sem.
Egy kategóriával feljebb, GTX 660 Ti például már jó full HD játékra,max grafikával.GTX 650TI-vel lehet full HD-ben játszani,de le kell venned medium-high beállításokra a grafikát,magyarul kompromisszumok árán fogsz tudni élvezhető sebességet elérni. :)

LCD TV-ken általában kell legyen HDMI csatlakozó. Ez a kártyákon is megtalálható,ezzel tudod majd összekötni.

[ Szerkesztve ]

(#57) milanfan válasza Kiki18 (#56) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!Hát szomorúan hallom,hogy egy közel 50ezres kártya is kevés és egy kisebb vagyon kell egy igazán jóhoz... :((
Lehúzás az egész ipar!De ezt sajna mindig is tudtuk.

(#58) sylas


sylas
tag

Egyébként érdekes, többektől hallottam, hogy hdmi csatlakoztak monitorra több fpst produkált a kari :S!Az hogy?hdminél nagyobb az átviteli sebesség?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#59) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne még,hogy mekkora különbség van a 2 kártya közt szerintetek???
Mert árban elég nagy!!
Zotac GTX 650 1GB DDR5 ZT-61001-10M - 31000 Ft
Gigabyte PCIe 3.0 GV-N65TOC-2GI - GTX650 Ti 2GB 48900 Ft

(#60) Kiki18 válasza milanfan (#59) üzenetére


Kiki18
őstag

Az,hogy a Zotac egy GTX 650 ,a Gigabyte neg GTX 650 Ti. Az utóbbi jóval erősebb,emiatt nem összetévesztendő a kettő. :K

(#61) Trailblazer válasza sylas (#58) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szerintem elvileg nem kéne neki, hiszen a monitor csak egy megjelenítő, csatlakozástól függetlenül. Aztán hogy mennyire van összefüggésben a vsync-kel, azt passzolom...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#62) sylas válasza Trailblazer (#61) üzenetére


sylas
tag

és ha hdmi hdmi-vel?pl tv-vel összekötve!

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#63) Trailblazer válasza sylas (#62) üzenetére


Trailblazer
addikt

A tv is csak egy megjelenítő. Attól még a vga konstans ugyanúgy számolja ki, amit ki kell neki.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#64) Lordus


Lordus
senior tag

hello,

jelenleg egy 9800gt-t hasznalok.
C2D E7500 gepem van. erdemes csak vga-t fejleszteni, vagy nem tudja a proci/ram (kis huzassal) kiszolgalni a 650 ti-t?

nem akarok uj gepet...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#65) Ice&Lime válasza milanfan (#57) üzenetére


Ice&Lime
veterán

tudod mi az igazi lehúzás, nem csak az ipar-az a kisebbik, hanem ami csak itt Mo-n van a 27% áfa, na az a full big-big lehúzás.
hogyha 6-8% lenne mint más normális országban, már meg is tudnád és tudnánk venni a jobb cuccokat is.

[ Szerkesztve ]

(#66) Kiki18 válasza Lordus (#64) üzenetére


Kiki18
őstag

Őszintén szólva nem ismerek embert,aki hasonló felállással próbálkozott volna. Szerintem határon lenne ez a felállás,vagy nem tudná kihajtani a VGA-t a proci. Ha itteni tapasztalat nincs,nézz körül a neten és külföldi fórumokon. Ha találsz valami anyagot,ide is linkelhetnéd,hogy mi is okosodjunk. :R

(#67) Lordus válasza Kiki18 (#66) üzenetére


Lordus
senior tag

:)
olvasgattam, és egyelőre olyan információkat kaptam (persze ki tudja, helyesek-e), hogy egy ati 7770-est kihajt, de a 650ti-hez már valszeg kevés...
ugye a ram is ddr2 800-as, a cpu is csak 2 magos, 3ghz-es (mondjuk ezen tudunk növelni:) ), szóval nagy valószínűség szerint a 650ti erősebb proci/ram párossal lenne kihajtható.

Mindegy, olvasgatok még, hátha okosodok! ;)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#68) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Ehhez a konfighoz egy 17"-os monitoron 1280*1024-es felbontáson milyen kártyát javasoltok BF3 és hasonló játékokhoz Nvidia és esetleg Ati vonalon?
Illetve ha egy éven belül váltanék egy 21"-os full HD monitorra,akkor mivel járok jobban?Ha most veszek egy olcsóbb kártyát(mondjuk GTX650?),aztán majd ahhoz egy komolyabbat,vagy most vegyek inkább egy olyat,ami már ahhoz is elég lenne??

LAP: Gigabyte H67ma-usb3-b3
CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz S1155 BOX
RAM: 2db DDR3 4GB/1333MHZ Kingston
HDD: 2.0TB WD 5400/64MB/SATA 3év Green
ODD: LG H24NS90 SATA Black OEM
VGA: Erre majd javaslatokat kérnék

Előre is köszi a segítséget!

(#69) Greg55 válasza milanfan (#68) üzenetére


Greg55
csendes tag

i5-höz, nagyobb monitorhoz 650 Ti-vel jársz jobban egyértelmű.

(#70) milanfan válasza Greg55 (#69) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!!
És abból elég az 1Gb-os is vagy inkább jobb a 2Gb-ost venni??

(#71) Trailblazer válasza milanfan (#70) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nyilván ha vastagabb a zseb, akkor 2 gigásat. Speciel én nem láttam értelmét.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#72) milanfan válasza Trailblazer (#71) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!
Látom az adatlapodon,hogy neked ilyen kártyád van.Mennyire vagy megelégedve vele amúgy,ha megkérdezhetem?
Én most szeretnék venni egyet és nagy dilemmában vagyok,hogy az legyen-e vagy esetleg Ati vonalon vmi.

(#73) Kiki18 válasza milanfan (#70) üzenetére


Kiki18
őstag

Érdekes a felállásod,gondolkodóba ejtő.
Mivel most még csak alacsony felbontáson játszanál,arra full grafikai beállításoknál(bármilyen játékra) jó lenne a GTX 650Ti.
Viszont a későbbi,Full HD-hoz a GTX 650Ti már már kevéske lenne,főleg a mostaniaknál újabb játékok esetén. Nem Ultra,hanem High beállítások mellett kellene játszanod ahhoz,hogy élvezhetőek legyenek a játékok.

Viszont ha később Full HD esetén is ultra beállítások lennének a célok a később megjelenő játékoknál is,akkor arra GTX 660 Ti lenne a legjobb választás.(itt garantált a full HD és ultra beállítások). Ha esetleg ez a "terv" jobban tetszik,akkor GTS 450-et vennék most(vagy GTX 550-et, GTX650-et,ezek ugyanolyan erősek) és az új monitorral együtt az előbb említett GTX 660 Ti-t fél évvel, 1évvel később.

Részemről mindkettő megoldás jónak tűnik,ezt igazából neked kell mérlegelni.(Hogy lesz pénzed később,nem lesz-e gebasz a magánélettel,munkahellyel, esetleg mennyire zavaró,hogy nem tudsz full grafon tolni 1-2 gamet,stb...)

A hsz-re a válasz pedig,hogy 1GB-os verzió elég a játékok 95%-hoz,kivéve a BF3-at,ott rendszerint 1200mb körül szokott memóriát fogyasztani a játék.

(#74) milanfan válasza Kiki18 (#73) üzenetére


milanfan
tag

Nagyon Köszi a részletes,kielégítő választ!!!
Nem fontos nekem később sem annyira,hogy ultra beállításokon tudjak játszani mindennel.Ezért maradok a 650Ti-nél valószínűleg.A 660Ti-re már sokallom a pénzt.Az nekem már túl drága.Annyit nem is játszom.

(#75) Kiki18 válasza milanfan (#74) üzenetére


Kiki18
őstag

Rendben,a helyedben pont ezt tenném. :K

(#76) milanfan


milanfan
tag

Egyébként az árak a karácsony közeledtével nőnek vagy csökkennek inkább??

(#77) Ice&Lime válasza milanfan (#76) üzenetére


Ice&Lime
veterán

erre én is kíváncsi leszek hogy variálnak majd az "okosok".

(#78) Trailblazer válasza milanfan (#72) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nagyon elégedett vagyok vele, pontosan azt kaptam, amit vártam. Előtte rövid időn belül volt Radeon HD 7770-em és sima 650-em is, nyers erőben nyilván ez a leggyorsabb. (Bár úgy tudom, ATI/AMD vonalon a GCN alapú kártyákon, így a 7770-en is dobtak egyet a legújabb beta-s driverek.) Full HD-ban játszok egyébként, és számomra nem lényeges a lehető legrészletesebb grafikai beállítás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#79) milanfan válasza Trailblazer (#78) üzenetére


milanfan
tag

Köszönöm!!

(#80) Kiki18 válasza milanfan (#76) üzenetére


Kiki18
őstag

Remélem,hogy csökkenni fognak az árak. Nvidianak már ideje lenne ezt a lépést elkövetni,mert tényleg kicsit túlárazottak a kártyái. Remélem,elkövetik ezt a "hibát".

(#67) Lordus: GTX 650 van pariban a 7770-el (kb) ,szóval ha azt kihajta,ezt is kifogja. GTX 650Ti viszont tényleg sok lenne a procinak.

[ Szerkesztve ]

(#81) Trailblazer válasza Kiki18 (#80) üzenetére


Trailblazer
addikt

GTX 650 sokkal lassabb a 7770-nél (tapasztalat), a legtöbb tesztben még a 7750 is megveri. Nem ajánlom senkinek, inkább rá kell dobni egy pár ezrest és 650 Ti.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#82) milanfan


milanfan
tag

Egy 7850 2GB-os kártya mennyivel dobja meg jobban egy gép fogyasztását egy 650Ti-hez képest??
Mert ahol láttam adatot,ott a 7850 a dupláját fogyasztotta!
Vagy ezzel nem érdemes foglalkozni,mert elenyésző hosszú távon??

(#83) Trailblazer válasza milanfan (#82) üzenetére


Trailblazer
addikt

Úgy tudom, 20W-tal kér többet. (110W<>130W) Passz, hogy a több rammal szerelt 7850 éhesebb-e.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#84) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki tolja gtx 650-nel(nem a ti) a dirt 2, 3 és a gta 4-et? megmondaná hogyan fut vele?

[ Szerkesztve ]

(#85) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Én csak azt tudom mondani hogy eddig volt a jelelegi configommal egy hd 5570 es Sapphire karim es nem igazan futottak a gamok ( Guild Wars 2 , Battlefield 3 stb ) mides felbontásnál jobban . Igaz egy Samsung tv re kötve sima kábellel ugye még csak nem is HD volt . Megvettem ezt a karit Asus ban és azota HD ben tolom full graffal GW 2 őt de BF 3 at is , pedig a configom ua ami volt .. Tseppet eros ez a video kari :R :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#86) Ice&Lime válasza AlyArkhon (#85) üzenetére


Ice&Lime
veterán

mármint melyiket vetted meg a simát vagy a ti-t?

(#87) AlyArkhon válasza Ice&Lime (#86) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Profilomban benne van hogyTi t :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#88) Trailblazer válasza AlyArkhon (#87) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jó döntés volt! :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#89) Sirandrish


Sirandrish
legenda

GV-N650OC-1GI

Róla vélemény?
Épp úton van a kicsike..ahogy nézegettem, az árában elég jónak számít!
Van esetleg ilyen Gigaja valakinek?
Tapasztalat?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#90) Ice&Lime válasza Sirandrish (#89) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én is csatlakoznék fórumtársamhoz, hogy mi róla a vélemény.
Azzal kiegészítve, ha valaki játszana a dirt 2, 3-mal, nfs shift 1,2-vel a gtx650-nel, hogyan futnak rajta mondjuk 1280x1024-ben vagy 1440x900-ban?

(#91) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#90) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Senkinek nincs ilyen kártyája (gtx 650), aki tudna mondani játék teszteket vele?
(dirt 2,3, nfs shift 1,2, GTA 4, WRC 2)

(#92) Trailblazer válasza Ice&Lime (#91) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem ugyan volt ilyenem kis ideig, ám nem próbáltam az említett gámákat, az általam használt felbontás pedig mindig full HD volt. Vélelmezhetően nem lenne túl nagy gondja a vga-nak velük, de persze más volna, ha tapasztalatból erősíthetném meg.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#93) Flashback válasza Sirandrish (#89) üzenetére


Flashback
addikt

Engem is érdekelne :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94) Ice&Lime válasza Flashback (#93) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem itt sokat kell majd várni a válaszra ennél a kártyánál, mert úgy néz ki, ritka mint a fehér holló, mármint akinek ilyen van vagy egy gagyi kártya.
Passz, nem értem.

(#95) Sirandrish válasza Ice&Lime (#94) üzenetére


Sirandrish
legenda

30Kig jelenleg szerintem a legjobb vétel, szóval a gagyi azért enyhe túlzás :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#96) Ice&Lime válasza Sirandrish (#95) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azért bátorkodtam ezt a szót használni, mert nem sok embert érdekli úgy látszik.
A legtöbben a 7770-ért vannak oda ebben a kategóriában szerintem.

(#97) Lordus válasza Ice&Lime (#96) üzenetére


Lordus
senior tag

én is vívódok, teszteket néztem, haverokat kérdeztem, és a sima 650-ről lebeszéltek, mondván, hogy gyenge. Jobbanmondva a 7770 kb. 2-3000 ft-tal több, és ehhez képest bőven erősebb általában.
A 7770 ár/érték arányban a legjobb talán, de ha van még egy kis pénz a tárcában, megéri a 650TI-t venni, mert ez ugye nem a 650 alapjaira épül, valójában a 660 "butított" változata, és erősebb a 7770-nél, valamint nagyobb jövőt jósolnak neki.
A baj csak az, hogy 8000 ft különbség van a 7770 és a 650ti között, de valszeg nem fogja tudni hozni a 20%-kal jobb eredményeket...

Hát, mivel két gép is van, lehet, hogy egyikbe 7770-et, másikba 650ti-t veszünk, meglátjuk, mi a különbség.
(viszont a két gép sajna elég régi, c2d e7500, tehát a 650ti-t nem fogjuk tudni kiaknázni, gyanítom)

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#98) Ice&Lime válasza Lordus (#97) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, ezért éri meg jobban a 7770.
A 650 ti-n én is gondolkodóba estem, mert abban már tényleg van kajak.
Viszont azt nem tudom, mi a vélemény a gigabytos kártyákról.

(#99) Sirandrish válasza Ice&Lime (#96) üzenetére


Sirandrish
legenda

ATI-t nem vennék ha fele annyiba kerülne akkor se :N

Hja ez nem flame vagy ilyesmi, csak én így gondolom :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#100) Lordus válasza Ice&Lime (#98) üzenetére


Lordus
senior tag

én azt veszek :) mármint GB.

a sapphire-rel sincs semmi gond, de arra csak 24 hó gari van, a GB-re meg 36! :Y
Most sapphire 4850 van az egyik gépben, a másikban meg GB 9800GT.
korábban több GB kártyám volt, probléma nélkül.
sőt, az előző vga-m (már nem emlékszem mi volt) sima Gigabyte kártya volt, és alapból Zahlman hűtéssel adták! :R
Szóval szvsz ne aggódj a gb miatt, semmivel semm jobb az asus-msi-sapphire... (azért említettem ezeket, mert általában ezek elérhető árú kártyák) És a GB általában nagyon jó áron van!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.