Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Rocky100


Rocky100
csendes tag

Far Cry 3at gyönyörűen viszi 1280ban med-high beállítások mellett megfelelő konfiggal még egy 9600GT is

A 650es-ről megvan a véleményem.Nem azt mondom hogy "szar" v hogy "gagyi", de a tesztekben az veri agyon aki nem akarja.Már a simát.A TI már rendben van, bár én azt adnám annyiért mint a sima 650est mert az sem egy nagy eresztés.A számozás ne tévesszen meg senkit.A 6** széria a 670esnél kezdődik

Rövid távú alsó-középkategóriás kártya a 650.Jó vétel lehet, pláne ha megy is majd lejjebb az ára(fog is), de ha valaki komolyabb játékos inkább vár egy fél évet és vesz egy értelmesen felszerelt vga-t

(#152) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A ti-nek kicsit nem sok a fogyasztása?
Mennyire tekeri meg a villanyórát egy sima 650-hez képest, kilehet ezt fejezni Ft-ban per óra, per hónap?

[ Szerkesztve ]

(#153) Kiki18 válasza Ice&Lime (#152) üzenetére


Kiki18
őstag

Ezen az oldalon van egy ábra a fogyasztásról. Amint látszik,a fogyasztás csak terhelés alatt megy feljebb az alap GTX650-hez képest 20W-al kb. Ezt számold át 1 hónapra. A teljesítményjavuláshoz képest ez semmi,abszolút vállalható összeg.

(#154) Eagle16 válasza Ice&Lime (#152) üzenetére


Eagle16
addikt

+20W...ha 100%-on megy a GPU.

Ha 50 Ft-tal számolsz óránként 1kW-ra, akkor egy hónapra ez plusz 360Ft ha jól számoltam :D (napi 12 órát megy a gép, végig 100%-os terhelésen...ami ugye nem valószínű)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#155) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Én sokat használom a gépet.
Tegyük fel ha napi 8 órát megy játékkal a gép, akkor azt mondjátok a havi költsége a sima 650-hez képest havonta nem több mint 500ft?

(#156) Eagle16 válasza Ice&Lime (#155) üzenetére


Eagle16
addikt

Így van.

20W óránként pluszban, napi 8 órában, 30 napon át, és kb. 50Ft egy kWh áram.

0,02*50*8*30 = 240 Ft

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#157) Ice&Lime válasza Eagle16 (#156) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a számolást!
Ezt viszont nem értem:
Tdp:sima 650-nek 64W, ti-nek 110W.
Akkor hogyhogy csak 20W a különbség használatkor és miért nem 46W?

(#158) Kiki18 válasza Ice&Lime (#157) üzenetére


Kiki18
őstag

A sima gtx650 64W-ot fogyaszt,a pci-e sín 75W-ot ad le,mégis raktak a kártyára egy 6pin-es pcie csatlakozót. Tehát elvileg a kártya 150W-ot vehet fel,a tdp-je mégis csak 64W. Hogy miért? Ki tudja? :U

(#159) Eagle16 válasza Ice&Lime (#157) üzenetére


Eagle16
addikt

Szerintem nem valami pontosak ezek a gyári TDP értékek...nem tudom. a PH!-s teszt alapján pedig biztos hogy 20W a különbség.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#160) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Akkor 85W lehet, ami nagyon is hasonlítana így is úgy is a 7770-hez.?

(#161) Eagle16 válasza Ice&Lime (#160) üzenetére


Eagle16
addikt

Amúgy így utólag utánaolvasva, a TDP nem azt mutatja meg, hogy mennyi áramot fogyaszt az adott hardver maximálisan, hanem azt a teljesítményt jelenti, amit a hűtésnek el kell oszlatnia ahhoz, hogy a GPU a maximális, vagy az alatti hőmérsékleten dolgozzon. Szóval nem olyan egyszerű ez.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#162) Kiki18 válasza Ice&Lime (#160) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem értem,mit hasogatsz ezen.
Ha érdekel,minden gyártó más szempont szerint határozza meg termékei TDP értékét. Általában igyekeznek egy igencsak extrém esetet meghatározni TDP-nek( ami valós esetek közt nem történik meg),de a videókártya konfig szerint eltérhet 1-1W-al.Ezen nincs mit témázgatni.És hogy elkerüljük a további,felesleges kérdéseket,ajánlom a teszt elolvasását,ezek mind-mind le voltak írva. Ha olyan eset,vagy lehetőség érdekelne,amivel nem találkoztál,akkor érdemes kérdezni!Hátha járt más is ugyanúgy,ahogy te.

[ Szerkesztve ]

(#163) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Csak azért érdekelt a dolog, mert vacilálok a sima és a ti között és azt hittem, hogy a ti nem olyan jó a simàhoz képest fogyasztásban, merthogy nagyobb volt a fogyasztási mutatója és nem tudtam mennyi az annyi.

(#164) Eagle16 válasza Ice&Lime (#163) üzenetére


Eagle16
addikt

20W-on nem kell izgulnod, alapjáraton meg mindkettő ugyanannyit fogyaszt.

A Ti megér egy kis plusz pénzt, de nem annyit amennyiért egyes modelleket árulják (40k meg ilyenek..)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#165) Ice&Lime válasza Eagle16 (#164) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a megnyugtató választ!:)
Tényleg túl vannak árazva, sajnos ez jellemző.
Kb. 30ezerért érné meg a ti, a sima meg 22 ért max. Bárcsak én árazhatnám be őket. :)

(#166) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Most min megy a vita?
Hogy a 650Ti jobb mint a sima?
Hát bebaszna ha szarabb lenne ha már 30%al drágább (Ahol én vettem ott 28K a sima és 38-39 a Ti)..
Szerintem marhára nem az a kérdés hogy melyiket érdemesebb venni, hanem hogy kinek mire van pénze..
Én 25K-t akartam max VGA-ra költeni de úgy voltam vele hogy az a +3K még talán belefér így vettem egy GTX650et..
Jobb lett volna a TI? Naná...de nem volt rá pénzem..
Vásárolni könnyű...csak a pénzt előteremteni a vágyakra nehéz :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#167) Flashback


Flashback
addikt

Kedden a Logoutra fog kikerülni majd egy GTX650-es cikk :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#168) Ice&Lime válasza Sirandrish (#166) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nincs semmilyen ilyesmi vita.
Mindkèt kari egyértelmű mi tud.
Nekem az árával van bajom, lehetne mind a kettő olcsóbb.
Mind a kettő kari jónak làtszik.

Flashback: kíváncsi vagyok a cikkre! :K

[ Szerkesztve ]

(#169) Mans20 válasza Flashback (#167) üzenetére


Mans20
addikt

Jó lenne már egy teszt ahol vannak régi kártyák vele,gtx260 460,sehol nincs.

(#170) Flashback válasza Mans20 (#169) üzenetére


Flashback
addikt

Nem teszt lesz csak egy cikk... :I

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#171) Lordus


Lordus
senior tag

pénteken hozzák a 650ti-met.
Viszont amit közben észrevettem:
A 650 ti ugye már pci-e 3.0
Az én 775-ös lapomban pedig még a pci-e x16 1.0 van

emiatt lesz lassulás,vagy kb az agp4x - agp8x pároshoz hasonlítható a különbség, ahol nem volt érezhető javulás???

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#172) Dark KillerX válasza Lordus (#171) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nem lesz lassulás!Én is 1.0al hajtom a 7850-et,és bőven jó hozzá!

(#173) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

én 3 hete vasaroltam a gigabyte gtx 650 1gb oc :)
en nagyon ritkan jatszom.....de idaig mindent hibatlani fullban ment...olvastam sok tesztet es persze lenyomta a radeon 7770,de en akkor is inkabb nvidiat :DD :DD
szoval jo kartya....... :R

(#174) milanfan


milanfan
tag

Jó lenne egy GTX650Ti,de ahelyett,hogy csökkenne az ára,pont hogy emelkedni kezdett... :W

(#175) Lordus válasza milanfan (#174) üzenetére


Lordus
senior tag

ez karácsony előtt mindig így van...

Dark KillerX köszi! :R

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#176) kovmiha


kovmiha
csendes tag

Sziasztok!Tervezem megvenni a Gigabyte GTX 650 Ti 1GB DDR5 GV-N65TOC-1GI videokártyát.Kérdésem lenne hogy egy Intel core2 Duo 8400,Gigabyte EP45-DS3R,2X1Gb Geil ultra &1GB Kingmax konfihba jó lenne e főleg a proci limittől félek. :(( :(

(#177) Lordus válasza kovmiha (#176) üzenetére


Lordus
senior tag

remélem, mert én az e7500-hoz veszem ma :)))
bár nálam sztem lesz még benne fekete lyuk, de egy e8400 valszeg kihasználja, főleg, ha picit megnyúzod...
én 3400-on tervezem, de neked ugye több a cache és a memóriák is gondolom 1333-on ketyegnek...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#178) Dark KillerX válasza Lordus (#177) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát azért egy 2 magos proci igencsak kevéske lesz a 650Ti-hoz!Nekem anno a GTX460-hoz is kevés volt egy 3800Mhz-es E5200! :K

(#179) milanfan válasza Dark KillerX (#178) üzenetére


milanfan
tag

Olyan erős a 650Ti,hogy egy kétmagos proci már ki sem tudja szolgálni???

(#180) Dark KillerX válasza milanfan (#179) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Igen! :K

(#181) milanfan válasza Dark KillerX (#180) üzenetére


milanfan
tag

És az én I5 3470-es procim 8GB ram az már elég neki?Mert pont most töröm a fejem egy 2 Gb-os 650Ti vásárlásán...
Csak essen már egy kicsit még az ára könyörgöm!! :R

Egyébként nekem BF3 multihoz kellene full HD-ra.Ahhoz remélem elég? (1600*900 is elég)

[ Szerkesztve ]

(#182) Dark KillerX válasza milanfan (#181) üzenetére


Dark KillerX
addikt

A te procid az egy másik kategória! :DDD az bőven elég hozzá!

Full Hd-ra pedig elég lesz a vga-d,igaz visszavéve a grafból kb medium/high szintre,de elég!Még egy picit húzol rajta akkor meg főleg! :K

Azért itt látszik [link] nem olyan rossz egy 650Ti,főleg húzva,de azért ultrán nem kell tolni!

[ Szerkesztve ]

(#183) milanfan válasza Dark KillerX (#182) üzenetére


milanfan
tag

És kompromisszum mentesen mi a legolcsóbb VGA ,aminél nem kell semmit visszavennem?

(#184) Dark KillerX válasza milanfan (#183) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szerintem minimum egy 660-as GTX,vagy egy 7850-es kari kell,de inkább egy vmivel erősebb kari!

Kérdezd meg a játék topicjába! [link]

(#185) Flashback válasza milanfan (#183) üzenetére


Flashback
addikt

GTX650TI bőven elég. Egyébként a GTX650-is.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#186) Dark KillerX válasza Flashback (#185) üzenetére


Dark KillerX
addikt

BF3 multihoz kompromisszum mentesen elég egy 650-es kari?Na ne! :DDD

(#187) milanfan válasza Flashback (#185) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!
Látom neked is a sima van.Próbáltad azzal is egyébként a BF3-at multiban??

Egyébként nagyon csodálkozom azon itt a fórumon,hogy ideális videokártyát 50-60 ezer alatt szinte senkinek nem ajánlanak!Pedig azért szerintem az átlag felhasználó jó ha a 30 ezres kártyát meg tudja venni és mindegyik azt mondja,hogy bőven elég az is!Jó lehet,hogy nem ultra beállításokkal és élsimítással meg mittuomén mivel,de akkor is!
Csak azért vagyok nagy dilemmában,mert épp kártya vásárlás előtt vagyok és nem tudom,hogy sima 650-es legyen 30-ért vagy esetleg a Ti 40 körül.Mert azért legalább 2-3 évig nem szeretnék megint új kártyát venni.Mondjuk nem vagyok egy nagy játékos,de jó lenne,ha egy darabig minden élvezhetően elmenne vele,ha már kedvem szottyan kipróbálni valamit.

(#188) Dark KillerX válasza milanfan (#187) üzenetére


Dark KillerX
addikt

No offens,de te mondtad,hogy nem akarsz kompromisszumot kötni! :K

Ha akarsz,akkor írtam is,hogy a 650Ti bőven elég! :R

(#189) milanfan válasza Dark KillerX (#188) üzenetére


milanfan
tag

Ok,köszi! :)
Ezt nem neked szántam,inkább csak az elmúlt 1-2 hónap tapasztalatai alapján írtam le a véleményem.

(#190) Lordus


Lordus
senior tag

na, itt van a kezemben!
holnap berakom, megnézem, mit tud.
Gigabyte 650 ti OC 1 gb rev 1.0(!) :D ez az erősebbik! :)))

A csomagolás eléggé gazdasági válságos...
Egy kártya, egy cd, 2 oldalnyi leírás és egy madzag. Kész. ennyi :)))

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#191) Trailblazer válasza milanfan (#187) üzenetére


Trailblazer
addikt

A 650 Ti feltétlenül jövőbiztosabb választás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#192) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ki tudom használni a TI-t egy 19"-os 1280x1024-es monitoron vagy elég a sima 650?

(#193) Flashback válasza Dark KillerX (#186) üzenetére


Flashback
addikt

[link]
Nem teljesen kompromisszum mentes. AA-te vissza kell venni, de egyébként oké.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#194) Mans20 válasza Dark KillerX (#188) üzenetére


Mans20
addikt

Hello

és 1280x1024 re melyik vga jó amivel high-ultrán lehet a legtöbb game 4 körüli AA meg AS-el? meg amivel 40 alá nem nagyon esik le az FPS?gonolom a 650Ti,legjobb lenne egy 660,de az drága.

(#195) Lordus


Lordus
senior tag

na, beraktam, és a hitman tesztet futtattam.
emlékeztetőül: c2d e7500@3600 mhz, 4 gb ram, hd4850 volt a konfig.
Hitman medium-high beállításokkal volt min 16 fps, max 30 fps, average 20 fps.

Most a 650 ti-vel minden full-ulta, 16x anisotropic, stb... minden bekapcsolva:
max: 44 fps, min 20 fps, average 25 fps

azért ez testvérek között is simán 20%, PEDIG nem ugyanazzal a beállítással tszteltem.

De azok kedvéért, akik szintén hasonló gépet nyúznak, tesztelek egyet a régi beállításokkal, pill, és jövök :)

megvan, max: 48, min: 20, average: 26
azaz kb. 30% javulás tapasztalható ennél a játéknál elvileg.

Tegyük hozzá, hogy a hitman az atit ajánlja a játékhoz...

szal elégedett vagyok, persze majd a hugica teszteli wow-on is...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#196) Lordus


Lordus
senior tag

bocsesz, lemaradt a felbontás:
tv-n néztem, így 1280x720

ja, és az nvidia még mindig nem tudta megoldani, hogy az lcd tv-men normális legyen a kép.
nagyobb a kép, mint a tv... kb 1-1 cm-rel túlcsúszik, egyelőre nem tudtam beállítani, ami elég bosszantó...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#197) Trailblazer válasza Lordus (#196) üzenetére


Trailblazer
addikt

NV Control Panel/Display/Adjust desktop size and position alatt semmilyen beállítás nem módosít ezen semmit?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#198) Dark KillerX válasza Mans20 (#194) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Kérdezd meg itt [link] , de én is úgy gondolom hogy egy 650Ti elég 1280-ra,vagy esetleg egy régebbi szériás erősebb használt kártya!

[ Szerkesztve ]

(#199) #81096704 válasza sylas (#48) üzenetére


#81096704
törölt tag

- Attól függ mivel "húzol" bármivel húzol (nvidia performance,...) csak a ram fog a megemelt órajelen dolgozni. Az igaz hogy a gpu-z alapban a megemelt gpu órajelet fogja mutatni,de programok futtatása közben kizárólag a gyári értéken fog a kártya futni (gigabyte gtx650)
-egyedül a gigabyte által kiadott oc tuner hajlandó megdolgoztatni a gpu-t magasabb órajelen.
-Persze megeshet hogy más kártyáknál ez nem így van. Pl:asus, msi,...stb

- más tészta:
Kisebb rántás az órajeleken nemigazán hoz semiféle plusszt teljesítményben. bár lehet aki mondjuk gtx680-at rángat annak lehetnek látványos sebesség növekedések.

-Ha mondjuk nem 2 magos procid van, hanem min. 3-4 és nem PHYSX-es játékot akarsz futatni,
akkor javaslom az nvidia vezérlőben a physx feldolgozást kapcsold CPU- ra.
Ez ha kis mértékben is, de tehermentesíti a videókártyát és látványos !!! sebességnövekedést hozhat.

-ha alapban 27-28 FPS-ed van akkor a tuning nemfogja ezt meggyógyítani. szaggatások akkor is lesznek.
Max kapsz mellé 1 kis kifagyást + kékhalált.
Viszont a phsx cpu-ra kapcsolásával ebböl lehet akár 33-34 fps.

:R

(#200) milanfan


milanfan
tag

GTX650Ti vásárlásán gondolkozom.Érdeklődnék,hogy mennyire számít az,hogy a kártya 128 és nem 256bites??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.