Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kovmiha válasza Lordus (#190) üzenetére


kovmiha
csendes tag

Gratulálok használd nagy örömmel :C .!!! Teszteket kérek :))

(#202) milanfan válasza milanfan (#200) üzenetére


milanfan
tag

Egyébként GTX650Ti-nél érdemes a 2GB-os verziót venni vagy felesleges??

(#203) Trailblazer válasza milanfan (#200) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem maga a kártya, a ram annyi rajta. Nem vészes a dolog, legalább kevesebbet eszik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#204) milanfan válasza Trailblazer (#203) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!
és a 2GB-os kérdésem? :)

(#205) Trailblazer válasza milanfan (#204) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem tudom, az ilyen középkategóriás kártyáknál szokták azt mondani az okosok, hogy annyi ram felesleges parasztvakítás rajta, hiszen ha felhúzol minden szűrőt a maximumra, a gpu előbb fogy ki a szuflából, minthogy beteljen a ram. Nekem mindenesetre még nem volt 2 G ramos kártyám, úgyhogy sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#206) Kiki18 válasza milanfan (#200) üzenetére


Kiki18
őstag

Ebben a leírásban pont a memória sávszélességet taglalják,az Nvidia 6XX sorozatára téve a hangsúlyt. Érdekes írás,és sokat meg lehet tudni belőle,ajánlom az elolvasását. :K

(#207) Rocky100


Rocky100
csendes tag

Szerintem meglehetősen rövid távú befektetés egy 650-es.A számozás ne tévesszen meg senkit, illetve nem elhanyagolható hogy csak 128bit-es ramok figyelnek rajta

Kicsit erős ez a "középkategória" kifejezés.Én inkább belépő szintnek mondanám(még a 650 TI-t is)
A középkategória valahol a 660-nál kezdődik, abból is a TI szériánál.Főleg ha már az elkövetkezendő évre gondolunk(Tomb Raider, Crysis 3 stb..de lesznek itt még meglepik)

Úgy gondolom aki egy 2évig el szeretne lenni legalább, és gamernek vallja magát az nagyon gyorsan elfelejti a 650es szériát.Elég vérszegény belépőkari az Nvidia-tól
Elröcögnek még rajta akár full hd-ban is a gamek(erős kompromisszumokkal), cserébe viszont abba kell belegondolni hogy milyen konfig kell alá ami ki is pörgeti rendesen.Na már most ha van egy ilyen konfigod, és szeretsz full HDba gamelni ne egy 650est pakoljál már bele a jó ég áldjon meg :((( Hacsak nem akarod jövő karira nyugdíjazni mert addigra kábé az a szint lesz mint most a 9600GT(vagy rosszabb)

Bocs, nem állt szándékomban elvenni senkinek a kedvét a vásárlástól természetesen :) Kiváló kártya ha csak úgy néha eljátszogatsz, nem fontos a full detail, stb, de hosszabb távon felejtő utca

Gamerek legalább egy kategóriával feljebb nézelődjenek.A középkategória az amd-éknél a 7850-nél kezdődik, nvidiáéknál meg a 660-nál(inkább TI)

Csak egy kis előrelátás, gondoltam hátha segít.Socket 775-be meg amúgy sem éri már meg fejleszteni.Tessék inkább gyűjteni, félretenni, annak meglesz az eredménye.
Na ez meg egyéni vélemény, de annyira nem jön be nvidia-éknak ez a butuska kis belépőszintű megoldása hogy én a ti-ért kérnék max 30at(nemsokára annyi is lesz :DDD )

Mellesleg kíváncsi lennék erre a 650esre 256bites ramokkal(az ókori 9600GT-n is már 256os ramok figyeltek).De hát ez csak spekuláció mert erről még az értelmes ramokat is lespórolták ugye.De legalább a 660 már közelít a korrekt felé, igaz az is csak közelít

(#208) Rocky100 válasza Dark KillerX (#186) üzenetére


Rocky100
csendes tag

Ez csak azért lehetséges mert a kepler igen jól muzsikál bf3 alatt.Megfigyelhető bármelyik tesztben.Egyébként meg ez csak egy dolog.Én semmi szín alatt nem vennék 650-est, pláne ilyen horror áron amennyiért most vesztegetik ezt a "teljesítményt"

Lesz ez sokkal de sokkal olcsóbb is.Főleg jövőre.Akkor meg már min egy gyárilag oc-zett 670-esre ruházok be

ui: BOCS HOGY ÍGY LEHÚZTAM A 650ES SZÉRIÁT, DE HÁT HA NÁLAM CSAK KÁVÉZACC NEM TUDOK RÓLA ELŐNYÖSET ÍRNI(ez abból is adódik hogy jó ideje kiismertem a hardware piacot, így hát mindig picit hosszabb távlatokban gondolkodom)

[ Szerkesztve ]

(#209) Trailblazer válasza Rocky100 (#208) üzenetére


Trailblazer
addikt

A 650-es nem "széria" egyébként sem, hiszen a 650 Ti a 660-on lévő gpu "butított" verziójára épül, míg a sima 650 egy eltérő chip. És ellentétben a jótanácsokkal, nem mindenki tud/akar áldozni 60-80 ezret egy vga-ra, úgyhogy nekünk nagyon is vállalható kompromisszum ez. Nálam speciel van egy lélektani határ, ami felett már nem költök rá - max. a 7850 árszintje körül tudok rá költeni, viszont AMD/ATI-t nem akartam.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#210) milanfan válasza Trailblazer (#209) üzenetére


milanfan
tag

Maximálisan egyetértek!
"nem mindenki tud/akar áldozni 60-80 ezret egy vga-ra, úgyhogy nekünk nagyon is vállalható kompromisszum ez"
Ez itt a lényeg!!!
Persze Rocky100-nak meg abban van igaza,hogy aki hard gamer annak ez biztosan nagyon kevés és hosszútávon csak pénzkidobás lenne!
De a magamfajta "néha eljátszogatok" típusnak szerintem egy 7770 vagy egy 650Ti akár 2-3 évig is bőven kitart!!
Mert nem létkérdés a Full HD,a max.élsimítás meg stb.

(#211) Trailblazer válasza milanfan (#210) üzenetére


Trailblazer
addikt

Értem én az ő álláspontját is, hiszen aki tud, áldozzon többet, ha jövőbiztosabb megoldást szeretne. Jómagam azt vallom, hogy olyan rosszul nem lehet anyagilag kiszállni egy ilyen árszintű kártyából sem, mint pl. a 650 Ti, hogy kis összeg hozzárakásával alkalomadtán ne lehetne egy hasonló kategóriás, ám fejlettebb vga-ra váltani, amint lesz ilyen. Perpill a relatív ár/teljesítmény aránya a lehető legjobb a 650 Ti-nek, és ezt nem én mondom, hanem konkrétan minap láttam egy grafikonban. Úgyhogy egy darabig nem kell gondolkodni vga-cserében.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#212) Lordus válasza Trailblazer (#211) üzenetére


Lordus
senior tag

így igaz!

én is kb. 3 éve vettem a 9800gt és 4850 vga-kat, 20E ft-ért. Most 10-ért simán elviszik.
Sztem ez a kártya is lesz olyan jó, hogy kiszolgáljon és később még eladható, óriási bukta nélkül! :C
Persze ha tele lennék, és éjjel nappal játszanék, én is erősebb vga-t vettem volna! - ez is igaz :R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#213) Eagle16


Eagle16
addikt

Ha valakit érdekel, akkor most 20k egy Palit GTX 650-es az Iponban...annyiért igen jó vétel :) Ez lenne kb. a reális ára is szerintem...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#214) Trailblazer válasza Eagle16 (#213) üzenetére


Trailblazer
addikt

Valszeg ez a megszokott szerdai akció keretében van most náluk, hamar el is szokták kapkodni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#215) Kiki18 válasza Eagle16 (#213) üzenetére


Kiki18
őstag

Annyira,hogy már nincs is. :(

(#216) Eagle16 válasza Kiki18 (#215) üzenetére


Eagle16
addikt

Gyorsan elvitték őket...én is vettem volna egyet ha lett volna 20 ezrem rá...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#217) drlovi válasza Eagle16 (#216) üzenetére


drlovi
aktív tag

Nekem sikerült egyet rendelni. A 64W os TDP meg a 3 év gari motivált. 1440x900 ra elég lesz. :)

(#218) rudi77


rudi77
tag

Gtx 650 karim van és nem müködik a Nvidia Video Quality Driver Settings alatt a noise, fényerő meg a többi beállítások.Htpc-re használnám a karit. Előtte ati kártyám volt ott szépen be tudtam kalibrálni a képet.

Valakinek lenne valami tippje?

(#219) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

azt meg tudja mondani valaki, hogy miért van az gtx 650 ti-nél, hogy dirt 1, 2, grid, szépen fut viszont a nfs shift beszaggat?
(nvidia-függőleges szinkronizálás be, felbontás 1280x960, fps min. 72 szóval az nem gond) már össze vissza állítgattam, vsync be-ki, 60Hz-75Hz, minimum grafikán is ugyan úgy csinálja, driver:306.97, de kipróbáltam a legújabbal is, újra tettem az oprendszert -a régin és a mostanin is ugyan az, processzort max.60%-ra hajtja meg -core i3-3220.
tomb raider anniversarynál is akadozik a kép, pedig az kapott min. 200fps-t, szóval nem értem, mi a baj, kell még valami driver?vagy mi kell ide? fraps nem fut most, mostani oprendszerre fel sem tettem, ugyhogy az nem dolgozik,nem ment.
ha dirt 1,2 és grid maxon, ultrán szépen fut, akkor a shift miért akad és még a régi nem gépigényes tr anniversary is? tudja valaki erre a nagy kérdésre a választ?

vagy tud valaki egy fórumot ahol vannak olyanok akik nagyon értik a dolgukat ilyen témában?

nfs shift alatti mérés:

itt minden ok. de akkor mi a bánatért szaggat?

[ Szerkesztve ]

(#220) Rocky100 válasza milanfan (#210) üzenetére


Rocky100
csendes tag

A te álláspontodat is megértem :) Nem lett ez rossz kis kari végeredményben, főleg ha tényleg nem létkérdés a full-HD.Viszont még drágának találom, ezért nem ajánlom.Én személy szerint olyan 30(max 35k)körülire lőném be a 650 TI!-t és akkor patent
Új, nem új, tökmind1. 20-25nél többet meg nem szabad adni a sima 650esért.
Ha minden igaz zuhanni fognak az árak szépen már februárban(legalábbis vga fronton mindenképp).Persze a végleges kegyelemdöfést majd a Crysis 3 fogja megadni a 650eseknek.Na akkor már vállalható árban lehet venni egyet.És mondom ezt úgy hogy megtehetem hogy lazán veszek kiló feletti videokarit

Egyébként a 650TI-t azért nem írom le teljesen mert egyrészt veri a hd7770-et(összességében kábé több mint 10%al gyorsabb)másrészt abban már van annyi plusz ami elegendő lehet egy kimaxolt játékélményhez(természetesen nem full HD-ban, de most nem az a szempont)

Szóval ajánlanám én a 650TI-t teljes gőzzel, de számomra az ár/teljesítmény aránya nagyon nem megfelelő.És ezúton kérek elnézést a ph tesztírójától, mivel neki megfelelő volt ez a ráta
Ez van, ezen nem fogunk összeveszni :) Jó kis kari a 650 TI, csak drága

(#221) Trailblazer válasza Rocky100 (#220) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az fel sem merül esetleg, hogy nem mindenkinek az aktuális Crysis/BF/CoD/mittomén csinnbummcirkusz fps a zsinórmérték? :) Nálam pl. bajosan adja meg bármi a kegyelemdöfést úgymond full hd-ban 650 Ti-vel. A drágállást sem értem, 36k körül mérik itt-ott.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#222) Rocky100 válasza Trailblazer (#221) üzenetére


Rocky100
csendes tag

36...alakul ez :) De, jogos a felvetésed, felmerült egyébként.Csakhogy pont ezek "csinnbummcirkusz" fejlesztések azok amik rengeteg mindent meghatároznak majd a továbbiakban ;)

30körül egyébként simán vennék egy 650ti-t öcsém gépébe(örülne neki mint majom a farkának :D )mert az ő moncsija csak 1440*900.Mint mondottam volt nem rossz kis kari ez, sőt hogy továbbmenjek, jelenleg elég is(khmm..).De számos negatívum szól mellette amibe most nem mennék bele

(#223) Kiki18 válasza Rocky100 (#222) üzenetére


Kiki18
őstag

Én azt nem értem,hogy neked mi jó van abba,hogy idejössz,és sorolod a kártya negatívumait(főleg az árába kötsz bele,ami úgyse állandó és változik napról napra),és nem azért vagy itt,hogy segíts egy felmerülő problémában vagy ajánld/ne ajánld a topikban érdeklődőknek.

Neked valami személyes problémád lehet az Nvidia-val,vagy a 650-es szériával,de ezt illene már valamilyen off-topicban levezetned és nem pedig itt.

(#224) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Mutatom a végső érvet a 650 Ti mellett:

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#225) Kroni1 válasza Trailblazer (#224) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetértek maximálisan, szerintem is nagyon jól sikerült kártya remek fogyasztás/teljesítmény és ár/érték aránnyal! AMD kártyáim voltak az utóbbi időben, de elhatároztam, hogy veszek egy ilyet, mert 36k körül tudok most szerezni két jó gyártótól. Ti melyikre voksolnátok?

A Gigabyte

Az ASUS

Mindegyik 3 év garis, az ASUS nyilván hűvösebb és nagyon halk (a PH teszt alapján) a giga is elég jó lehet ezen a téren szerintem, és mellette szól a kisebb méret, meg a gyárilag magasabb tuning... Hmm :F :F

(#226) Kiki18 válasza Kroni1 (#225) üzenetére


Kiki18
őstag

Én speciel Asust vennék,pont azért amiket leírtál.Persze csak ha nem gond a nagyobb méret. :K
A Giga kártya is nagyon jó,de azt a +pár mhz-t szerintem nem fogod megérezni. Ha mégis zavar,lehet tuningolni is a karit,mert jó potenciállal rendelkeznek mind.

(#227) Kroni1 válasza Kiki18 (#226) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, igazából a tuning nem is érdekel.. Az ASUS tényleg tuti halk és hűvös, azt olvastam is a tesztben. Viszont a Gigát nem tesztelték, de azt is dícsérték páran más fórumon. Akinek ilyen van megerősíthetné, hogy ez is valóban halk IDLE-ben, mert az érdekelne leginkább, és ha jól sejtem ott ennek sincs hangja, mert elég keveset fogyaszt.. A méret meg nagyon nem számít, de szimpatikus a kisebb..

Úgy fest h a giga lesz a befutó, mert az már ma itt lesz, az ASUS csak pénteken jönne és türelmetlen vagyok.. :)

(#228) tikshow


tikshow
addikt

Üdv!
Akinek van egy GTX-650Ti kártyája, lehetőleg i3-3220-al vagy i3-3225-el. Az rá tudna nézni a Need for Speed Shift demojára, hogy beszaggat-e neki kanyarokban? Előre is kösz!

(#229) Kroni1


Kroni1
veterán

Megvettem a Gigabyte 650Ti kártyát: nagyon halk, hűvös, ami igen pozitív. Viszont a beállításokkal nem vagyok kibékülve, az AMD catalystban lehet olyan beállítást csinálni, hogy a gyorsbillentyűkkel váltok a megjelenítők közt. nVidia illesztőprogijában nincs ilyen vagy csak én nem találom..?! :F

(#230) Trailblazer válasza Kroni1 (#229) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem is Giga van, az 1 ventis OC modell. Igazán kicsi, nem túl hangos, elégedett vagyok vele. Viszont a többmegjelenítős-gyosbillentyűs kérdést passzolom, sajnos nem fenyeget ez a probléma. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#231) drlovi válasza Kroni1 (#229) üzenetére


drlovi
aktív tag

6850 et váltotta ? Ha igen, akkor érdekelne hogy milyen a két kártya közti különbség teljesítményben.

(#232) Kroni1 válasza drlovi (#231) üzenetére


Kroni1
veterán

Sajnos erről nem igazán tudok most se és késöbb se nyilatkozni, mert a Dirt-öket a Grid-et és a Race 07 játékokat játszom rajta kizárólag, más játékom nincs is. Ezeket mindkettő kártya elviszi 3D-ben is egész jó fps-el 1080-as felbontáson, így nem tudok mást mondani csak amit a tesztek, ez egy picit erősebb, és kevesebbet eszik. Ezért is választottam, és a 3D Vision miatt, mert azt akartam kipróbálni, mivel sokan dicsérték az AMD-s Tridef megoldáshoz képest. Még nem sikerült beállítani, alapból számomra viszont rosszabb a 3D képe mint a 6850-es volt. Az nv által játékokból kimentett állóképek is eléggé furák, nem adnak egyértelmű mélységérzetet, zavaróak a háttérben lévő dolgok, mintha elől lennének. Bal jobb csere után kicsit jobb, de még nem az igazi. Remélem beállítási gond csak, de a 6850-es a trideffel minden további nélkül egyből tökéletes 3D képet adott.

A megjelenítőváltás hiánya (márpedig én sehol se találom a legujabb driverben), meg a mások által dicsért 3DVision beállítási gondok miatt csalódás egyenlőre a kari, de nyilván ez nem mindenkinek szempont. Remélem sikerül majd jól beállítani és akkor tudok majd érdemben nyilatkozni. A halk és hűvös mivolta azonban pozitív, nekem tetszik hogy ilyen kicsi a kari a 6850-hez képest, szerintem nincs szükség a nagy hosszú hűtőre ennél (pl. ASUS) ez a giga hűtő jó kis darab és bőven elég neki!

[ Szerkesztve ]

(#233) ESP


ESP
senior tag

Ha valaki GTX650-t szándékozna venni itt szerintem elég jó áron kínálja a srác :F

A fene tudja hol vette de ott most 27

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#234) Kroni1 válasza ESP (#233) üzenetére


Kroni1
veterán

gondolom ő is iponban vette 20k-ért a multheti szupersz. akcióban.. :)

(#235) Kiki18 válasza ESP (#233) üzenetére


Kiki18
őstag

Mert megvette 20-ért iponból,utána 4k-val drágábban adja? Tényleg jó ár... :P

(#236) Trailblazer válasza Kroni1 (#234) üzenetére


Trailblazer
addikt

És még keres is egy keveset rajta. Ügyes! :C

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#237) Kroni1 válasza Kiki18 (#235) üzenetére


Kroni1
veterán

sokan csinálják ezt, a 650-es meg pont igen jó áron volt 20k-ért...

(#238) drlovi válasza Kroni1 (#237) üzenetére


drlovi
aktív tag

Én is megvettem 20K+Posta.Ennyit simán megért. 5830 at fogja váltani. Attól gondolom gyengébb lesz,de nem is a 3d teljesítmény kell. A fogyasztás a meggyőző. Szüleim gépe nap 10 órát megy , és nem mindegy hogy mennyi a fogyi. :D Aztán ezzela kártyáva azért még 1440x900-on elég jól el lehet játszogatni is. :)

(#239) Trailblazer válasza drlovi (#238) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem kicsit kér kevesebbet, jó döntés volt. És arról sem vagyok meggyőződve, hogy olyan nagyon sokkal gyengébb.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#240) tikshow válasza tikshow (#228) üzenetére


tikshow
addikt

Na srácok valaki légyszíves, nem muszáj a procinak stimmelnie. Lehet gyengébb is.

(#241) Kroni1


Kroni1
veterán

Nem tud valaki olyan progit amivel beállíthatok egy hotkey-t a megjelenítők közti átváltásra, ha már az nV vezérlőpultban nincs ilyenre lehetőség?! Nem használ esetleg valaki ilyesmit?

(#242) milanfan


milanfan
tag

Vettem egy Gigabyte GTX650Ti kártyát.Beszereltem a gépbe.Van hozzá egy külön tápkábel a dobozban.Azt csatlakoztatni kell???
Sorry,nem értek hozzá!!!

[ Szerkesztve ]

(#243) ESP válasza milanfan (#242) üzenetére


ESP
senior tag

Ha a tápodon nincs olyan kábel amit bele tudsz dugni a vga-ba akkor a tápodon lévő kábelből kell átalakítanod annak a kábelnek a segítségével.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#244) milanfan válasza ESP (#243) üzenetére


milanfan
tag

Köszönöm!!

(#245) milanfan válasza milanfan (#244) üzenetére


milanfan
tag

Egy új kártyához elég a lemezen lévő driver vagy frissítsek egyből az NV oldaláról?
Sokan írtá,hogy egyes játékok nem is indulnak a telepítő CD-n lévő driverrel.

(#246) ESP válasza milanfan (#245) üzenetére


ESP
senior tag

Legfrissebb.

Ha 64 bites Win7-d van akkor katt ide

Ha nem akkor ide és ki tudod választani ami neked kell.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#247) milanfan válasza ESP (#246) üzenetére


milanfan
tag

THX!

(#248) milanfan


milanfan
tag

Azt hogyan tudom megnézni egyébként egy játéknál,hogy az adott beállításnál a videokártyám hány fps-t tud?Az új játékok már mutatják ezt is vagy ahhoz vmi külön progi kell?

(#249) ESP válasza milanfan (#248) üzenetére


ESP
senior tag

Fraps

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#250) milanfan válasza ESP (#249) üzenetére


milanfan
tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.