Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) troland26 válasza embe (#648) üzenetére


troland26
őstag

Melyik nvidia drivert raktad végül ?

(#652) embe válasza troland26 (#651) üzenetére


embe
nagyúr

Leírtam. :K
A legfrissebbet, amit az NVidia oldaláról szedtem le, 320.18whql. Eddig nem tapasztaltam vele semmi nyűgöt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#653) Alpachino válasza embe (#652) üzenetére


Alpachino
veterán

Nekem napokig nem volt vele gondom, de pont egy pár perce omlott össze... fórumozás közben becsíkozódott , majd a "képernyő illesztő helyreállt" :W

Úgy hogy megy vissza a az egyel korábbi Whql.. :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#654) Vigneau válasza Alpachino (#653) üzenetére


Vigneau
félisten

Ááá, az inkább a szokásos flash player hülyeség.

embe:
No igen, pedig jó pasztával fokokat lehet nyerni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#655) Alpachino válasza Vigneau (#654) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem hinném :N mivel a VGA hibára jellemző tünetek voltak, :) olyan mint mikor túlhúzod a gpu-t.....de neked legyen igazad....adok neki még egy esélyt :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#656) troland26 válasza embe (#652) üzenetére


troland26
őstag

ok látom . Nem nagyon voltak mostanában Nvidia kártyáim ( kb 10 éve ) indításképp a 314.22 -est raktam fel . :)

(#657) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Na végülis megvettem a vga-m ma ami pedig egy MSI GTX 650 Ti 1 GB OC lett. :)

Tiszta hülye aki nem normális

(#658) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok!Egy kérdésem lenne.Van egy Gigabyte 650 OC-m, azt veszem észre, ha felhuzom a GPU-t 1200-ra, a memot meg 5500-ra, a benchmark progik alatt gyengébben teljesít.Ez hogy lehet?(3dmark06, kombuster stb...)

(#659) N!GhTyka válasza embe (#650) üzenetére


N!GhTyka
tag

Régi gilette pengével ügyesen alá lehet nyúlni az ilyen matricáknak kis ügyességgel. :)

(#660) Xelo


Xelo
addikt

na kipróbáltam a Ti Boosttal a legújabb drivert "mert bevállalom" alapon, félretéve a rossz tapasztalatokat a GTX 570nel és meglepődésemre minden tökéletesen működik továbbra is. tesztelve: GTA 4 (+iCEnhancer), Assassin's Creed 3, Metro Last Light, Path of Exile, Fifa 13, Sleeping Dogs, Borderlands 2, Battlefield 3, Incredible Adventures of Van Helsing, Grid 2, Saints Row 3 ;) NAGYON elégedett vagyok a kártyával

[ Szerkesztve ]

(#661) embe válasza Xelo (#660) üzenetére


embe
nagyúr

Azért írtam le, hogy nálam ment rendesen.

szerk: ebben nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#662) Xelo válasza embe (#661) üzenetére


Xelo
addikt

én azt a következtetést tudom levonni hogy a 320as széria a boost-on bütyköl valamit, az összes kártya szenved alatta amelyiken nincs ilyen funkció.

(#663) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Na ha már benchmark akkor mutatom mit tud az új vga:

Tiszta hülye aki nem normális

(#664) Alpachino válasza LaciMc82 (#663) üzenetére


Alpachino
veterán

Tuningold meg rendesen, nagyon jól bírják a kis 650 TI-k :K Nálam 1090/1450MHz-en simán lefut a DM11

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#665) Mans20 válasza LaciMc82 (#663) üzenetére


Mans20
addikt

Evvel nem érdemes szórakozni,inkább a játékba teszteld.

(#666) katt777 válasza CoolBoy323 (#609) üzenetére


katt777
félisten

Könyörgöm, nVidia ne vegyen át programozókat az AMD-től!!!

Alpachino: "No AA nélkül" szerintem pont nem. :P Milyen kompromisszumot kellene kötni egy 650ti Boost-tal 660-nal szemben? Szerintem semmilyent. Ahol kellene, ott az elmaradása a 660-hoz képest 1-2 FPS. :Y :F

A képernyő-illesztős üzenet engem a TDR-hibára emlékeztet, gagyi alkatrészekkel szerelt kártyákon jött elő anno. A minap is volt valakinek Gainward-on, a házi driver megoldotta a problémát.

LaciMc82 : Nem éri meg.

Vigneau: Az a szép, hogy az említett karit (Inno3D) éppen úgy hirdetik, hogy levehető és pucolható a hűtője, ergo nem lehet garanciális probléma a szerelése. A többi gyártó már más tészta.

Gainka: Én átállítottam zöldre, ezért nem tudom.

reggi: Gyenge proci.

Mans20: Pont benchmarkokkal érdemesebb tesztelni, már ha a VGA tiszta teljesítménye a cél, játékok olykor ki sem használják a VGA képességeit (lásd: CPU-limit), ergo fals eredményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#667) Vigneau válasza katt777 (#666) üzenetére


Vigneau
félisten

Végül is elölről levehető, ahogy embe is írta, csak épp pasztázni nem tudod. Ez aztán a részigazság...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#668) katt777 válasza Vigneau (#667) üzenetére


katt777
félisten

MIért is? A szempont a pucolhatóság, és nem a pasztázhatóság. :U Nekem volt egy HD3870-em, amely gyárilag kőporral érkezett a hűtő alatt, hát szívás lett volna gariztatni, mivel a 100°C fölötti hőmérséklet ellenére rendben működött, csak a gépen forrt föl minden tőle.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#669) Alpachino válasza katt777 (#666) üzenetére


Alpachino
veterán

Én egyfolytában a saját karimról, vagy is a GTX650 TI-ről beszéltem, nem pedig a Boost-ról :N...lécci olvass figyelmesebben :P

Nem hinném, hogy TDR hiba, mert az előző driver-el ( 324.22) tökéletesen stabil, és hibátlan.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#670) =HG= válasza Alpachino (#669) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem is ugyan olyan ASUS karim van, mint neked..Milyen jellegű hibát produkál? Nekem nagy ritkán lilás színű textúrával kezdődik, és egy pár másodpercen belül szétesik a kép. Játék ujraindítása után megy tökéletesen... ( Van, hogy napokig nem produkálja, aztán egyszer csak megint..) Az előző driverrel is előfordult, talán az újjal ritkábban...( Ja, és semmi hibaüzi nincs.. :F )

[ Szerkesztve ]

(#671) Vigneau válasza katt777 (#668) üzenetére


Vigneau
félisten

Részemről, ha valamire azt írják, hogy levehető a hűtője, akkor azt a klasszikus értelemben veszem. Ott pedig a kitakarítás része a pasztázás is - nekem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#672) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Ááá én nem tuningolok,amit tud azt tudja üzemszerűen és stabilan.
Ha a Fifa megy rendesen nekem az elég,a Radeonnal,az a fránya mikroszaggatás,főleg az előző két catalyst driverrel néha szaggatott a játék,ezért is váltottam Nvidiára.

Tiszta hülye aki nem normális

(#673) Alpachino válasza =HG= (#670) üzenetére


Alpachino
veterán

Nekem rózsaszín kockát voltak láthatóak, kép szétesik, majd egy hibaüzi...és az illesztő sikeresen helyreállt....játékok közben nem voltak gondok a legújabb driverrel sem, csak descopon. De most a 314.22-vel semmi hiba :N

A tuning nálad hogyan alakul ?

Mert én egy érdekes dologra lettem figyelmes : MSI AB-val monitorozva, játékok közben azt vettem észre, hogy a GPU alapból, tehát feszemelés nélkül 1.1v-ot kap, majd kis idő elteltével ez lecsökken 1.082V-ra, :F de itt már az adott, egyébként stabil 1050MHz-en kis idő után ki is kifagyott.... ha +12mv-ra feltolom a csúszkát MSI AB-vel, akkor ez az érték megmarad állandó 1.1V-on játékok alatt és így már nem fagy.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#674) =HG= válasza Alpachino (#673) üzenetére


=HG=
addikt

Akkor a hiba hasonló, csak nincs hibaüzi....
Őszinte leszek: nem próbáltam húzni még. 2. gépbe vettem, egy i5 3570K mellé, de amire használom,alapon elég a teljesítménye... ( De ahogy lesz egy kis időm megnézem)

(#675) LLD


LLD
aktív tag

üdv
Kérdésem lenne hozzátok,hogy ez megér e egy misét??[link]Köszönöm előre is a válaszokat!! :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#676) troland26 válasza LLD (#675) üzenetére


troland26
őstag

olvass vissza a topikba ..többen is vettünk ilyen kártyát mostanában ... :)

(#677) Smylei30


Smylei30
tag

Sziasztok.

Uj videokartyat vennek es gondolkozom a GTX 650 en am nemvok benne biztos h a gepem mennyit tudna kihuzni belole. Most 1 GT220 van benne. 2x2 GB ddr2 800Mhz Ram, Cpu AMD Athlon X2 240 2.8Ghz MSI K9A2 Neo2 lap amivel rendelkezem. Nem mai gyerek mar, viszont amit jatszom rajta az csak WoW. szoval ehez ha tudnatok valamit ajanlani esetleg. 7750 radeonon gondolkoztam meg de valahogy a radeonok driver tamogatasa minding roxabb volt az Nvidianal...

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG Galaxy S3 i9300

(#678) LLD válasza troland26 (#676) üzenetére


LLD
aktív tag

És elégedett vagy vele??Hőfokokkal mi a helyzet kicsit magasnak találom??

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#679) reggi válasza katt777 (#666) üzenetére


reggi
aktív tag

Gyenge proci?3770.... :)

(#680) embe válasza LLD (#675) üzenetére


embe
nagyúr

Tegnap írtam ezt a szösszenetet.

Vigi: Én is ha tisztítani szoktam a vga-t, akkor "nagytakarításnál" átpasztázom. Ha veszek egy használtat, mindig így kezdem. De itt látszik a bal felső csavar le van ragasztva. Nagy kár.
[link]

De mivel szerintem, ahogy felhasználói szokásaimat ismerem, max fél év és lecserélem. Addig meg kibírja a gyári paszta - remélem. A hűtőborítást meg azért nem szedem le, mert nem egy "koszolódó" házam van.
A borda tisztításhoz elég ez a spéci cucc. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#681) LLD válasza embe (#680) üzenetére


LLD
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes választ! :R Szerintem én is beruházok 1 re! :K

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#682) embe válasza LLD (#681) üzenetére


embe
nagyúr

Jó kari, nem fogod megbánni a cserét.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#683) LLD válasza embe (#682) üzenetére


LLD
aktív tag

Látom hasonló a procink rendesen kitekeri a karit?GTX 460 tól kb mennyivel erősebb??

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#684) embe válasza LLD (#683) üzenetére


embe
nagyúr

Hogy mennyire erősebb? Passz így számszerűleg. De nem elhanyagolandó, hogy ebben már 2gb ram van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#685) LLD válasza embe (#684) üzenetére


LLD
aktív tag

Majd meglátom akkor,hogy megérte a csere vagy nem. 1360x768 ra kell és fő felhasználási területe a BF3 amiben amúgy is domborít a teszteken!!

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#686) embe


embe
nagyúr

Ki milyen progit használ a vga "piszkálására" , tuningolására??

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#687) Mans20 válasza embe (#686) üzenetére


Mans20
addikt

Én msi afterburner,de inkább a fps meg hőfok kiírására a játékba.

(#688) Xelo válasza embe (#686) üzenetére


Xelo
addikt

én az az új driver mellé most az evga precision x-et tettem fel.

(#689) Vigneau válasza embe (#686) üzenetére


Vigneau
félisten

Kepler BIOS Tweaker-t... ;]

Komolyra fordítva eddig az AfterBurner jött be nekem is a legjobban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#690) embe válasza Vigneau (#689) üzenetére


embe
nagyúr

Az fenn is van nekem.
Ha gép mellé jutok, majd ránézek. Vagy a gyerek multizik ( az Ő DELL gépe kicsit gyengébb mint az enyém :DDD ) , vagy épp a feleségem próbál valami balatoni nyaralást felkutatni. Én meg szörfözök a gyerek gépén max. :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#691) Vigneau válasza embe (#690) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem fogsz csalódni az AfterBurner-ben, de a PrecisionX is nagyon jó. Vagy GPU Tweak, esetleg OC Guru.

Akkor pörögjön az Asszony, mert lassan kifut az időből. Vagy last minute-ra vadászik?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#692) LaciMc82 válasza embe (#690) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Azt hallotta az asszony,hogy idén a Balatonon a nyári időjárás egy napos fakultatív program lesz ? :DD

Tiszta hülye aki nem normális

(#693) embe válasza LaciMc82 (#692) üzenetére


embe
nagyúr

Sajna néztük az időjárás előrejelzést... :W :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#694) LaciMc82 válasza embe (#693) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Én Bulgáriába megyek 50 ropiért egy hónap múlva,szerintem sok balatoni nyaralás van ami jóval drágább mint ez,tehát érdemes jól körbenézni.

Tiszta hülye aki nem normális

(#695) embe válasza LaciMc82 (#694) üzenetére


embe
nagyúr

Részleteket küldesz esetleg priviban? Általában amit néztünk az 6 észkaka reggelivel, 2 felnőtt+13 éves gyerek 100-120eFt. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#696) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

menjetek a Járda-szigetekre :))

(#697) embe válasza CoolBoy323 (#696) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Ott már jártam többször is....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#698) Xelo


Xelo
addikt

na kepler bios tweakerrel játszottam tegnap egy pár órát ;] megoldottam hogy ne legyen throttling (ha túl sok powert használ a kártya lentebbveszi a sebességét alapból), adtam neki egy kis feszt illetve ha power csúszka maxra van húzva 1176-ra boostol memória pedig 6502-re (nem láttam értelmét fentebb menni, nagy a memsávszél) így csak egy csúszkát kell felhúznom (powert 14%-ra). ha valakinek kellene a bios-om küldjön egy privit. másik dolog néztem hogy 3dmark oldalán kb az összes 6000 pötty fölötti Ti Boost-os eredmény az enyém 3DMark13 Firestrikeban pedig az egyedüli 4100 fölötti. ;] a kártya így Battlefield 3 alatt max 70 fokra melegszik, Unigine tesztek hosszú futtatása 75öt produkál

[ Szerkesztve ]

(#699) katt777 válasza Alpachino (#669) üzenetére


katt777
félisten

Bocs, rohanvást neteztem. :R
A klasszikus TDR hiba is csak bizonyos driverekkel jelentkezett, tehát a hited nem befolyásolja a hibajelenséget. ;) Ettől függetlenül még mindig meg lehet próbálni a gyári meghajtót, ha az régebbi, akkor nem véletlenül az, de lehet éppen módosított új is.

Vigneau: Úgy értettem, hogy a honlapon pontosan le van írva, mit értenek levehetés alatt.

LaciMc82: Szerintem nV topicban nem kell magyaráznod, miért váltottál AMD-ről. :DDD

reggi: Az adatlapodból nem derül ki... :U Klasszikus esetben az általad említett hiba okozója a CPU-limit. 3770 mellett elég régi játék kellene hozzá, hogy elérd. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#700) Xelo


Xelo
addikt

ejj véletlenül felülírtam az eredeti biost. valaki töltse már fel nekem az inno3d ti boost gyáriját. jó lenne megtartani a biztonság kedvéért. gpu-zvel kilehet menteni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.