Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) mokamik1 válasza RMZ250 (#650) üzenetére


mokamik1
csendes tag

a nibitor 6.0-át szed le és azzal probálkozz mert amit linkeltél az joval régebbi van és egy 8800gt nyomatnak.

[ Szerkesztve ]

(#652) mokamik1 válasza RMZ250 (#650) üzenetére


mokamik1
csendes tag

enél a lépésnél énis elakadtam,de én azért mert Atis vok. de itt a saját vga-ad biosát olvasná be ami benne van a gépedbe jelenleg. aztmeghogy miért nem olvassa be azt nemtom csak sejtem.(szerintem levan zárva az a bios vagy iesmi lehet az oka. abból gondolom hogy mondtad legelöször hogy piros a pötty a nibitorban a gyári biossal+ mostmeg nem akarja beolvasni a nibitor.

(#653) mokamik1 válasza RMZ250 (#650) üzenetére


mokamik1
csendes tag

én minden képpen tennék rá egy letöltött biost amivel a nibitor zöld pöttyet mutat, persze dos alatt. és utána már könnyebb volna.

(#654) mokamik1 válasza mokamik1 (#651) üzenetére


mokamik1
csendes tag

most látom hogy a 6.0-ás nibitor van neked is. bocsi

(#655) Cadal válasza RMZ250 (#650) üzenetére


Cadal
őstag

Ha nvflash-el mented le a biost (.rom) kiterjesztéssel, akkor szépen meg tudja nyitni a nibitor is. :K Ezt pedig a legegyszerűbben egy total comannderrel tudod megtenni. Itt leírtam hogyan kell. Ezután már tudod mahinálni nibitorral.

Pontosan így:

[ Szerkesztve ]

(#656) mokamik1 válasza Cadal (#655) üzenetére


mokamik1
csendes tag

igen énis ezt a véleményt osztom, ez megoldás lehet!

(#657) Peterson_ válasza Cadal (#603) üzenetére


Peterson_
addikt

köszönöm a tippet!

na most megmahináltam nagynehezen, és egy olyan biossal próbálkozom, amit úgy szedtem le, elvileg semmi másban nem különbözik, mint a magasabb órajelekben.

Ezt írja ki

lehet, hogy láma vagyok, de nem nagyon merek y-t püfölni.
Valami ötlet valakinek??
annyi,hogy előtte nem mentettem ki külön nvflash-el az alap biost,mert már ki van mentve.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#658) Peterson_ válasza Peterson_ (#657) üzenetére


Peterson_
addikt

már megoldottam.
Az eredeti biost módosítottam nibitorral, most sikerült is felülírnom, pöpecül működik.
GPU:650-> 720MHz
Shader:1625-> 1800MHz
Mem:900-> 1002MHz
Bár kíváncsi lennék, hogy mekkora húzást bírna még :U

mondjuk GPU +50, Mem +100, Shader+ 50 :C

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#659) mokamik1 válasza Peterson_ (#658) üzenetére


mokamik1
csendes tag

:C

(#660) Peterson_ válasza mokamik1 (#659) üzenetére


Peterson_
addikt

Közben találtam egy oldalt, ahol egy srác kitesztelte, mekkora túlhajtást bír egy
Gigabyte 9600GT.
Azt sajnos nem tudtam kivenni, hogy fesz emeléssel, vagy anélkül, de azért itt a link, hátha valakinek hasznos lesz:
9600GT

Én lecseréltem a gyári zalman hűtést accelero L2 pro-ra,de inkább kicsit a tesztben szereplő értékek alá lőttem be az órajeleket:

így jelenleg 2d ben maradtak a gyári értékek, 3d kapcsolásban viszont
A GPU 755, a memória 1050, a shader 1880MHz.
Szerintem ez is szép eredmény, bár kicsit látványosabb különbséget vártam, így is hozott 5-10 +fps-t a játékokban.
De ha nem mértem volna, észre sem veszem a különbséget :U

Szóval mindenki döntse el,hogy megéri-e pusztán ezért bíbelődni.
Bár tényleg nem egy nehéz művelet, ha sikerül ugye :))
Szerintem mindenképp jobb, mint az oc progikkal folyton állogatni.
Mindenkinek köszönöm a segítséget :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#661) Cadal válasza Peterson_ (#660) üzenetére


Cadal
őstag

Szép eredmény a kis 9600GT-től. Én annak idején pár teszt erejéig 880Mhz-re tornásztam fel a GPU-t! [link] ;]

(#662) Peterson_ válasza Cadal (#661) üzenetére


Peterson_
addikt

Az igen! :C
A plusz feszt is lehet úgy állítani nibitorban, hogy csak a 3d-re kapcsoláskor adja le?
Amúgy most tesztelgettem, dirt2-őn, semmi baja nem volt, viszont GTAIV-ben mintha valami nem lenne oké.
Annyi az egész, hogy amikor a menüben, a térképet mutatja, apró piros négyzetek villognak.
Ha ráközelítek, akkor nem.
ahogy mondtam, accelero l2 van szerelve, viszont két ram, ami a fő hűtő test alatt van, nem kapott ramsünit,mivel nem fér alá rendesen.
A GPU csak nem hibázik, az így sem megy fel 42 fok fölé, tartósan terhelve.
Lehet, hogy az a baja, hogy nem adtam neki feszültséget?

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#663) mokamik1 válasza Peterson_ (#662) üzenetére


mokamik1
csendes tag

a piros kis kockák a gpu hibára utalnak pedig.

üdv

(#664) Peterson_ válasza mokamik1 (#663) üzenetére


Peterson_
addikt

Azthittem az ramhibánál van.
Akkor vegyem vissza inkább, adjak neki feszt?:D

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#665) papptibor76 válasza mokamik1 (#612) üzenetére


papptibor76
csendes tag

Üdv!

Köszi, de időközben ajánlottak hozzá programokat, (TRIXX, MSI AFTERBURNER) így sokkal kényelmesebben megoldottam. Még nem döntöttem el melyik lesz a végleges, az MSI okosabb (monitorozási lehetőség), de ütközik az x-fire-rel. A másik kicsit egyszerűbb, de működik.

Most sem fogom megtanulni a VGA bios frissítést :)

Üdv:P.T.

(#666) RMZ250 válasza Cadal (#655) üzenetére


RMZ250
senior tag

Hahó, sikerült lehívni a gyári biost az Nvflash-el. Viszont a Nibitorral még mindig nem tudom megetetni. A pögy már zöld de hogyan tovább? A fő ablak rublikáit nem kéne kitöltenie :F

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#667) Cadal válasza RMZ250 (#666) üzenetére


Cadal
őstag

Szerintem nem. én csak a tools menü alsó két menüpontját tudtam módosítani.valami fermi izék... :)

(#668) Peterson_ válasza Peterson_ (#664) üzenetére


Peterson_
addikt

Valaki, tipp?
Tegnap egyébként 30 percig nyomtam neki a furmarkot, ott nem vettem észre semmi hibát

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#669) RMZ250


RMZ250
senior tag

:C :C :C
Sikerült a bios flash :)) Nagyon örülök neki és köszönöm:
Cadal, mokamik1 fórumtársaknak :R Azért még kérdezősködnék.
Ugye a 649-es hozzászólásban látható kép szerint moddolt értékkel 815 Mhz lesz a coreclock. Amiben biztos vagyok az az,hogy a 2000 a memória. Viszont ahhoz, hogy 850 Mhz legyen a Gpu ahhoz melyiket kellene átírni és mennyire?

De hülye vagyok :DDD közben rájöttem: a 3 ablak fele az 815. akkor oda kellene beírni 850x2-t :K
Most már csak a 4-11 ablak értékeit kéne kinyomozni.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#670) mokamik1 válasza RMZ250 (#669) üzenetére


mokamik1
csendes tag

gratula a sikerhez. RMZ250
:C

(#671) mokamik1


mokamik1
csendes tag

na ez hogylehet?
levettem az asus 4830 hütőbordáját és maga a lapra rávan irva,hogy Rev 1.01.
a z everest pedig azt irja a bioszáról,hogy REV 0.0-ás. erre lenne jó választ kapnom mert ha tényleg REV 1.01-es akkor az jelent valamit tuti.

(#672) Joker94


Joker94
aktív tag

GTX460 Biost szeretnék módolni,hogy több feszt lehesenn neki adni.
Soha nem csináltam még ilyet,milyen program kell hozzá,és valaki letudná írni hogy mit hogyan csináljak? :)

(#673) Joker94 válasza Joker94 (#672) üzenetére


Joker94
aktív tag

Már néztem videókat,megis csináltam...:D

(#674) h.adam.92


h.adam.92
őstag

üdv

a karim 8x üzemmódban megy és az egyetlen dolog, amivel még nem próbálkoztam az a VBIOS frissítés...

leszedtem ezt a winflash programot, megnyitottam az új BIOS elvileg be is töltettem vele (rányomtam a "Program" gombra) és leokéztam. viszont a GPU-Z még mindig a régi BIOS verziószámot mutatja...

(#675) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

2600xt jutott hozzám, amin elcseszték a biost. Atiflash nem látja a kártyát -i vagy -ai -ra "Adapter not found" a válasz. amúgy pörög meg minden, égésnyom, rossznak tűnő kondi látszólag nincs rajta. Van erre megoldás?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#676) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Hozzám került egy Verto 9600GT videokártya. 2D-ben tökéletes, nem melegszik (bár a ventillátor olyan hangos, hogy megőrülök tőle) most is azt használom. Viszont amint elindítok egy játékot, először elkezd szaggatni egy kicsit, tehát 5-10 másodpercenkét fekete, vagy hibás kép egy pillanatig, aztán megy rendesen, de pár perc múlva megadja magát. Szerencsés esetben csak kilép a játékból, de van, hogy újra kell indítani a gépet. Mitől lehet ez?

Köszi: Gábor

(#677) DIESELPOWER válasza regvoltrossz (#675) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Üdvözlet! Atiflash nekem is Adapter not found -ot ír, pedig a kártya a gépben van. Valaki tud segíteni ? :R

(#678) DIESELPOWER válasza DIESELPOWER (#677) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Üdv! én ráflasheltem egy vadi új 5830-ra egy 5870 biost, egész éjjel kerestem, hogy mit tudnék tenni de semmi. Az atiflash nem látta sem dosból, sem windowsból(adapter 0 not found,no ati card detected), reggel már 7 óra volt mire meglett a megoldás, ekkorra már romlott a látásom. A bios chipnek 8 lába van,ennek a karinak a hátoldalán van a chip, az első két lábát 1,8láb kell összekötni egy darab vékony dróttal amig bebootol a masina, persze pci-os s3trio64v+ 1mb videokártyával szóval összekötni a két bios lábat, nem jár garanciavesztéssel, nem is látszik, ekkor újra tudod flashelni és látod már a kártyát, leveszed boot után a drótot, mert csak akkor engedi írni az epromot. és levettem de véletlenül hozzáért valamihez és kis szikra után kikapcsolt a gép mondom ááá ilyen nincs, de láss csodát .... működik hála a táp védőáramkörének. :W ha kell segítség szólj nyugodtan :R

(#679) DIESELPOWER válasza regvoltrossz (#675) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

üdv! a megoldást megtaláltam :)

(#680) regvoltrossz válasza DIESELPOWER (#679) üzenetére


regvoltrossz
tag

Köszi! Ezt azt hiszem ki is próbálom hamarosan.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#681) DIESELPOWER válasza regvoltrossz (#680) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Rendben, csak vigyázz melyik 2 lábat kötöd össze.

A fehér pont a kiinduló, a képen látható 2 lábat kell összekötni, utána bekapcsolod a gépet és bennt van a rossz kártya és egy pci kártyával bootolsz, amikor a dos parancssorban vagy, akkor a biosról vedd le a kötést, ezután már engedi írni és látni fogod a kártyát :R

(#682) regvoltrossz válasza DIESELPOWER (#681) üzenetére


regvoltrossz
tag

Kipróbáltam, de semmi hatás..

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#683) Skyline18


Skyline18
tag

sziasztok
Két vga kártyának kéne a bios-át újra rakni vagy frissíteni. Köszi előre is annak aki tud segíteni.
Ati kártyáról lenne szó.
Privátban írjon az aki ebben otthon van.

(#684) laci921225


laci921225
csendes tag

Gépem: ASUS P5PKL/EPU,4GB GEIL Black Dragon 800 MHz RAM,Intel Core 2 Quad Q8300,PowerColor HD4870 512MB de próbáltam egy MSI 8800 GTS OC-val is de ugyan ez a hiba lépett fel.
Hiba: Lassan tölti be teljes feldolgozásba a fákat és egyéb tárgyakat pl a füvet messziről nem lehet látni hanem fokozatosan tölti ha minél közelebb megyek, ez a hiba szinte minden játékba jelentkezik.
Ha valaki tudja hogy mi lehet a megoldás a problémámra legyen szíves segíteni. Előre is köszönöm

Bocs hogy ide írtam,de már tanácstalan voltam hol kérdezősködjek.

(#685) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

32bites win7 alatt hogyan mivel tudok bios cserélni egy 8800GTS 512 vga ?

a techpower-en találtam biosokat,de azok bin kiterjesztésüek.
nibitor rom fájlként mentett le a gyári biost.
akkor most hogy is van ez ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#686) akoska07 válasza akoska07 (#685) üzenetére


akoska07
nagyúr

még annyit,hogy usb-ről is és floppy-ról is mehetne.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#687) Loresz


Loresz
tag

Szevasztok! Van egy olyan problémám, hogy egy 7300 Gtről leesett a hűtést tartó pöcök amit nem vettem észre! Használat közben meg megolvadt a hűtőt tartó ragasztó! a gép egyszer csak kikapcsolt és akkor vettem észre hogy a hűtő leficcent! Visszaraktam és azóta csikozós gépet nyújt! Szntetek bios újratevésével megoldhatom a problémát? Előre is köszi!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#688) mex2020


mex2020
csendes tag

Sziasztok. Talán valaki tud segíteni a problémámon.
Az nvidia vga bios chip melyik lábát kell földelni elrontott flash-eléskor ?
SST25VF512 chip.

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#689) mex2020 válasza akoska07 (#685) üzenetére


mex2020
csendes tag

csak a kiterjesztés kell át írni .rom-ra

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#690) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali !

Segítséget szeretnék kérni, van egy ASUS 5970 kártyám. Voltak vele bios problémák ezért javasolták tapasztalatból, hogy cseréljem le a biosát innen valamelyikre én ezt választottam: Here's another Pre OC vbios 800/1100 1.15v VDDC 1.15v VDDCI minden okés is nagyon jól működik, viszont sappirenek látja a gpu-z de ez mostanáig nem igazán zavart. Viszont most el szeretném adni a kártyát, még 2 év garancia van rá és ugye ez shapphire bios és nem szeretném ha a leendő gazdája neagyisten gariztatni akarná és belekötnek a biosba ezért visza szeretnék rakni rá egy ASUS biost találtam is itt viszont nem sikerül felraknom.

ezeket felraktam a pendrivera:
flash.bat, atiflash.chg, atiflash.exe, Asus.HD5970.1024.091118.rom, Asus.HD5970.1024.091118_1.rom

Bootolok a pendriveról beírom ezt:
master
atiflash -p 0 Asus.HD5970.1024.091118.rom -f
slave
atiflash -p 1 Asus.HD5970.1024.091118_1.rom -f

.bin-el is próbáltam de nem sikerül, mit rontok el ?

(#691) igor556


igor556
csendes tag

Üdv!Segitséget szeretnék kérni egy ref.evga gtx580-at flesheltem asus biosal.
A következö parancssoral ˝nvflash -4 -5 -6 new_bios.rom˝,de csak az orajeleket másolta át
a feszültségeket nem.Valaki elmagyarázná szájbarágosan hogy mit csináljak,jöhet privátban is.

(#692) cyber86


cyber86
őstag

Üdv. Valaki tudna nekem segíteni abba, hogy az XFX Geforce GTX 260 Black Edition-ra van valami új bios frissítés, esetleg, hogy ezt is lehessen használni 2d-be vagy azt csak az új karik tudják? Aki tudja a választ írhat privit is.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#693) Cyberpunk válasza cyber86 (#692) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Itt néz körül BIOS ügyben [link] .
2D-t nem értem. Visszaveszi a 260-as is az órajeleket 2D-ben nem, vagy nem arra gondolsz?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#694) cyber86 válasza Cyberpunk (#693) üzenetére


cyber86
őstag

hát ez az, hogy az én kártyám nem veszi vissza az órajeleket :(

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#695) Cyberpunk válasza cyber86 (#694) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem is volt GTX260-as az szépen visszavette az órajeleket :U Más driverrel próbáltad?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#696) cyber86 válasza Cyberpunk (#695) üzenetére


cyber86
őstag

mindig új nv drivert rakok fel ha jön ki

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#697) cyber86


cyber86
őstag

Találtam biost hozzá, csak valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan kell és mivel? :S

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#698) Cyberpunk válasza cyber86 (#697) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez az egyik módszer [link]. De egyszerűbb Win parancssorból. Akkor a pendrive-os baszakodás kihagyható ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#699) cyber86 válasza Cyberpunk (#698) üzenetére


cyber86
őstag

és .rom filet honnan szerezzek?? :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#700) Cyberpunk válasza cyber86 (#699) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A bin-t Nibitor-al rom-ba mented. Ennyi.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.