Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

HY!

Mivel nem találtam ezzel a témával foglalkozó gyűjtőtopikot, ezért helyesnek találtam, hogy elindítsak egyet! Mindjárt egy kis alappal kezdenék:

BIOS:
Basic Input Output System, ezen keresztül kommunikál a rendszer a videokártyával, egy EEPROM (elektronikusan törölhető ROM)

ATi:

atiflash: (az ATi flashelő programja)
Utasítások:
- i - információ az ATi VGA kártyákról *-al jelölve az éppen aktív (bootolt), AGP a 0-s
- v - verziók flashelő, kártya, BIOS
- s [szám] [file] - [szám] egység BIOS-ának írása [file] állományba
- p [szám] [file] - [file] állomány írása a [szám] egység BIOS-ába

- r - újraindítás az utasítás elvégzése után
- f - FORCE flash - más p/n és ID számos BIOS-ok ráerőltetése hasznos lehet
- loading - leindul az aktuális könyvtárban található fájlok között és az első olyan BIOS filet beírja minek a P/N-je megfelel a kártya BIOS-ában lévőnek
- load505 - hasonló az előzőhöz de konkréta az 113-50501-102 P/N-ekre keres
- flashrom további kapcsolója a -l ,amivel le lehet olvasni hogy a BIOS le van-e zárva

BIOS lementése:
atiflash -s 0 biosneve.bin
- s - BIOS lementése
- 0 - VGA egység sorszáma (ha nincs benn még egy VGA akkor 0, elvileg ez mutat az AGP-re de aki nem hiszi az a -i opcióval megnézheti melyik kártyája is a flashelendő Radeon)

új BIOS feltöltése:
atiflash -f 0 biosneve.bin (-r)
- p - BIOS beírása
- f - flashelést kikényszeríti hibás checksum és védelem ellenére is
- 0 - VGA egység sorszáma
- r - opcionális, ha odaírjuk, akkor a flashelés után automatikusan újraindítja a rendszert

RADedit (ATi BIOS editor)

nVIDIA:

VGAbios: (flesselés nélkül menet közben be tud tölteni egy másik BIOS-t a rendszer memóriájába, nincs szükség újraindításra sem, ha esetleg hibás BIOS kerül a rendszerbe akkor elég egy újraindítás és feláll az EEPROMban található BIOS-ból)

dumpbios: (elmenti az éppen memóriában lévő BIOS-t egy Bios.bin fileba)

nvflash: (az nVIDIA flashelő programja)
Utasítások:
-f - BIOS beírása az EEPROM-ba
-b - BIOS beírása fájlba
-k - ROM-ban található BIOS összehasonlítása egy állománnyal
-c - megvizsgálja hogy tudja-e flesselni a kártyán található EEPROM-ot
-w - írásvédetté teszi az EEPROM-ot
-r - eltávolítja az írásvédettséget
-a - rendszerben található nVIDIA VGA-k listája
-j - egy nagyon speciális utasítás, amihez földelni kell az EEPROM egyik lábát, azoknak fontos, akik hibás vagy törölt BIOS-t akarnak írni

Opciók:
-5 - vendor ID vagy device ID eltérések figyelmen kívül hagyása flesseléskor
-6 - subsystem ID eltérések figyelmen kívül hagyása flesseléskor
-y - újraindítás
-i - egy konkrét device index erőltetése, akkor kell használni, ha több nVIDIA kártya van a gépben és -a-val megállapítottuk melyik a kiszemelt kártya device indexe

X-BIOS: (nVIDIA BIOS editor)

BIOS lementése:
nvflash -b biosneve.bin
nvflash -c (EEPROM flesselhetőségének letesztelése)
nvflash -f biosneve.bin (új BIOS feltöltése)

Forrás: Bővebben: link

A programok, BIOS-ok letölthetőek innen: (nem mind)

Bővebben: link

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#2) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Élből egy kérdés: vmiért, ha be akarom indítani a VGAbios-t akkor kb. 1s alatt ki is lép! Miért? Mit csinálok rosszúl? Vagy inkább hogyan kell használni a progit?

Thx!

(#3) n_gy_k válasza n_gy_k (#2) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

UP! Vki? (pl.: Rudi)

(#4) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Hy!

Van egy ilyen kártyám: Inno3D nV GF FX5200 ''sima'' 128Mb DDR 64Bit, (Tehát a lehető legrosszabb FX5200...) ebből szeretnék egy kicsit többet kicsikarni VMOD-dal, házi hűtéssel, és a lényeg BIOS cserével! Érdemes / lehetséges erre a kártyára rárakni egy FX5200Ultra BIOS-t?

Mivel nem akarom szétcseszni a kártyát, ezért a VGAbios-t szeretném használni a különböző BIOS-ok kipróbálásához... DE amikor elindítom 1s alatt ki is lép, mi lehet a baj / mit csinálok rosszúl?

Thx!

(#5) rudi válasza n_gy_k (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Usage: VGABIOS -fROMFILE -tM
ROMFILE is VGA BIOS ROM
M is TV Mode (0-5)

írd be futtatásba, hogy command és onnan próbálkozz, hogy láss is valamit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) asimov


asimov
aktív tag

Sziasztok!
ATI kártyával rendelkezők figyelmébe ajánlom ezt az oldalt!!
Bővebben: link

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#7) n_gy_k válasza rudi (#5) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

1.) VGA BIOS > letölt
2.) a kívánt BIOS-t > letölt
3.) Star Menü - Futtatás - command
4.) ?

Nem akarok semmit sem elrontani, ezért megtennéd, hogy leírod ''olyanszájbarágósan''?!

(#8) n_gy_k válasza n_gy_k (#7) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Lehet, hogy ebben a témában nem vagyok otthon, de azért vki kijavíthattna legalább, ha akkora hülyeséget írtam...! :O

(#9) n_gy_k válasza n_gy_k (#8) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Ezt nem értem akkora oltári nagy baromságot csak nem írtam... ;] Vki HELP! :O

(#10) n_gy_k válasza n_gy_k (#9) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Hy!

Nah megoldódott a ''problémám''... (hisz én voltam a béna)
Kipróbáltam sima FX5200-as BIOS-okat, mennek is ha a ''VGA BIOS Not Found!'' azt jelenti, hogy minden rendben?! De viszont ha FX5200Ultra BIOS-t akarok rátenni akkor fekete monitor (képernyő), aztán újra kell indítani!

Miért nem lehet rátenni az FX5200Ultra BIOS-t? (módosítottam az órajeleket...)

Thx!

(#11) duo


duo
őstag

hali! kedves n_gy_k. nem sikerült moddolni a 6200-est.(a +4pipe bekapcsolás után borzasztó képet adott a játékban, 3Dmarkban egyaránt. 400/550-en viszont lazán megy, sőt még lehetne húzni.na majd ha izmosabb hűtést tettem rá...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#12) duo


duo
őstag

és ehhez kapcsolódik a hozzászólásom. szerinted egy bioscsere a kártyán jelentene valamit? vagy tegyek le végleg a +4pipáról...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13) kovi


kovi
senior tag

Hy emberek!
Az uj nvflashnél 5xx verzióknál nem működik a -f parancs.
Hiába böngészem az info file-t nem látom az uj parancsot.De lehet vak vagyok.
Tudtok -é valamit?

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#14) n_gy_k válasza duo (#12) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Hy!

Nem tudom, hogy jelente-e vmit, hogy kicseréled a BIOS-t, mert ha a +4pipa hibás akkor nincs mit tenni...! (Bár meg lehet próbálni...) Én a helyedben a VGABios nevű programmal próbálkoznék, hátha csak a Rivatuner-rel nem ment a MOD! Én ezt csinálnám:
1.) Letöltöd a legújabb VGABIOS-t, kicsomagolod! (Bővebben: link)
2.) Letöltöd a legújabb ''sima'' referencia 6600-as BIOS-t, kicsomagolod! (Bővebben: link)
3.) Start Menü / Futtatás / ''command''
4.) Pl.: ''C'': (''C'' meghajtó) célszerű egy helyre rakni a BIOS-t és a VGABios-t, ezután:
- VGABIOS -fROMFILE -tM (ROMFILE = A BIOS neve...)
5.) Ha fekete lesz a képernyő, tehát nem normális akkor újraindítod a gépet (Reset) és feláll az EEPROM-ban található BIOS-al (ez az eredeti).
6.) Ha szerencsés van és minden jól ment akkor semmi ilyesmi (fekete monitor) nem lesz!
És ha szerencséd volt akkor a NiBiTor-ral átszerkeszted a BIOS-t (órajel...) és szólsz ,hogy segítsek a BIOS beégetésében...! (Bővebben: link)

Az Én kérdésem:

Miért nem lehet sima FX5200-as kariba FX5200Ultra BIOS-t tenni? (órajelet megváltoztattam...)

(#15) kovi


kovi
senior tag

ati-nál az f az force-ot jelentett.
így ráégethettél mindenre gyakorlatilag mindent

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#16) n_gy_k válasza kovi (#15) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Lehet, hogy írásvédett az EEPROM-od? Ha igen akkor olvasd el az #1-es hsz.-ben leírtak alapján, hogy hogyan lehet ezt orvosolni ''w''...!

(#17) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Én si flasheltem már bios-t a kártyámon, de voltak közben gubancok:(

Rudi az oldaladon találtam a csoda 8500 biost a 7006-ost de hiába állítottam be a force kapcsolót felrakása után sötét képernyő fogadott :( így a sötétben kellett visszatöltenem az eredetit! Mitől lehetett ez ?
(pedig a 7006-os biost ugy módosítottam hogy az órajelei megfeleljenek az én kártyámank)

''Üdvözlet a győzőnek''

(#18) kovi válasza n_gy_k (#16) üzenetére


kovi
senior tag

nem írásvédett!
Azt írja ki hogy nincs nvidia kártya a gépben a 4xx verzióknál.
viszont lehúztam a legutolsó NVflash-t és annál az -f parancs nem oké. egyszerűen semmi sem történik kiírja a kapcsolókat.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#19) n_gy_k válasza kovi (#18) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Mit szeretnél ráflesselni, ha szabad kérdeznem? Mert ha az eredeti BIOS-t szerekeszted meg úgy, hogy menjen a hőmérő (egy pipa az egész) akkor lehet, hogy jó lenne...! (gondolom ezt akarod) Bár ki tudja, kérdezd meg a sima 6600-as topikban ott asszem Overlocker cserélt már BIOS-t a karián!

(#20) kovi válasza n_gy_k (#19) üzenetére


kovi
senior tag

Figyu én csak egy órajel emelkedést állítottam be de ugyanazt a bios-t rakom rá.
Amikor 6800-as VGA -m volt rengeteg BIOS-t raktam rá MSi, Leadtek, ASUS. S ezek modosítva órajelben.
De a 6800-hoz még jó volt a 4xx-es NVflash de ehhez már nem jó.

-- Commands and Options --
help ? Display this screen.
save b <filename> Read EEPROM and save to <filename>.
compare k <filename> Read EEPROM and compare with <filename>.
tv x <filename> Transfer TV data from file to EEPROM.
version v <filename> Display file version and ~CRC32
(if no filename, acts on display adapter).
display d [bytes] Display 256 the first bytes of the EEPROM
(default is 256 bytes)
check c Check for supported EEPROM.
protecton w Write protect EEPROM (only on some EEPROM's).
protectoff r Remove EEPROM write protect (only on some EEPROM's).
straps m <straps> Change soft straps.
format is: AND Mask 0, OR Mask 0, AND Mask 1, OR Mask 1
guid q <guid> Set the IEEE 1394 GUID in the firmware image
(GUID is in the form of 16 hex digits).
guidsource 1 <location> Set the source of the IEEE 1394 GUID.
main - main EEPROM image
dedicated - separate serial EEPROM part
list a List all NVIDIA display adapters found in the system.
nolight l Do not light keyboard LEDs.
overridetype 5 Allow firmware and adapter PCI device ID mismatch.
overridesub 6 Allow firmware and adapter PCI subsystem ID mismatch.
reboot y Reboot the PC after other tasks completed.
keepstraps g Keep the soft straps already present in the EEPROM
after flashing the new image.
romstrap j Override the ROM strap setting to allow flashing an
image when grounding the STRAP_SUB_VENDOR pin.
This allows flashing a corrupted or erased EEPROM.
Note: Make sure there is a physical EEPROM present
when using this option
index i <index> Force a specific device index.
fwindex F <fw index> Index of which firmware image to use from a firmware
bundle.
auto A When possible, run without user intervention.
directpci n Bypass the PCI BIOS.

most ezek közül melyik az ''égető'' gomb?

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#21) n_gy_k válasza kovi (#20) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

:Y Őszintén szólva nem tudom, de megkérdeztem Neked a sima 6600-as topikban! (ha nem baj, mert lehet, hogy másoknak is ez a problémája)

(#22) duo válasza n_gy_k (#14) üzenetére


duo
őstag

aha. köszi. nem tűnik annyira bonyolultnak. de nem tudom bele mernék e vágni egyedül. a 6600 as Bios alapból kezeli a 8 pipát. ha hibás a 4 pipám akkor így is az lesz igaz? olyankor vissza kell állítani a régi biost gondolom.

A kérdésedre igazából nem tudom a választ. az általad említett két kártya csak az órajelekben tér el?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#23) gaboooka válasza kovi (#20) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Nincs ''égető gomb''! Egyszerűen beírod: nvflash biosfájl.bin

(#24) n_gy_k válasza duo (#22) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Szia!

BIOS: Basic Input Output System, ezen keresztül kommunikál a rendszer a videokártyával, egy EEPROM (elektronikusan törölhető ROM) memóriában található a videokártyán.

VGABIOS: Flesselés nélkül menet közben be tud tölteni egy másik BIOS-t a rendszer memóriájába, nincs szükség újraindításra sem, ha esetleg hibás BIOS kerül a rendszerbe akkor elég egy újraindítás és feláll az EEPROM-ban található BIOS-ból.

Amit csinálnod kell:

1.) Letöltöd a legújabb VGABIOS-t, kicsomagolod!
2.) Letöltöd a legújabb ''sima'' referencia 6600-as BIOS-t, kicsomagolod!
3.) Start Menü / Futtatás / ''command'' (ezt írod be)
4.) Pl.: ''C'': (''C'' meghajtó) célszerű egy helyre rakni a BIOS-t és a VGABIOS-t, ezután:
- VGABIOS -fROMFILE -tM (ROMFILE = A BIOS neve...)

Amivel csináld:

Kicsomagolás: Pl.: legújabb Total Commander (Bővebben: link)
BIOS kipróbálása: legújabb VGABIOS (Bővebben: link)
--------------------------------------------------------------------------
BIOS beégetése: legújabb nVFlash (Bővebben: link)

Mielött belekezdesz az égetésbe szólj, hogy magyarázzuk el pontosan, hogy mit hogy, mikor kell!

Szólj nyugodtan, ha nem értesz valamit, segítünk...!

(#25) kovi válasza gaboooka (#23) üzenetére


kovi
senior tag

:R:R:R

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#26) gaboooka válasza kovi (#25) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Sikerült?

(#27) kovi válasza gaboooka (#26) üzenetére


kovi
senior tag

Valamit írt igen, viszont csalódva mentem be a driverbe mert az órajelváltoztatások ott nem jelentkeztek s megnéztem 3 progival és képtelenség ez.
Pedig ha megnyitom egy bios editorral a modosított biost akkor ott nagyobb órajelűnek írja.
Hiába kapcsolom performance módba vagyis 3D módra ott is a factory értékek vannak.

[Szerkesztve]
makacs ez a 6600, de rajtam nem fog ki:))

[Szerkesztve]

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#28) kovi


kovi
senior tag

upp

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#29) gaboooka válasza kovi (#27) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Csak óvatosan. :))

(#30) orbano


orbano
félisten

Szasztok! Valaki tud mondani olyan progit, amivel a biosban meg tudom valtoztatni az orajeleket?

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) gaboooka válasza orbano (#30) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Próbáld ki ezt! Bővebben: link

(#32) forceberg válasza n_gy_k (#14) üzenetére


forceberg
veterán

A te 5200-esed nem 64 bites LE, mert az Ultra biztosan 128 bites.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33) duo válasza n_gy_k (#24) üzenetére


duo
őstag

aha. köszi. részletesen leírtad. még én is megértettem.:C Az lenne a kérdésem, hogy ha az új Bios-szal nem hülyéz le a kártya, és műxik akkor tesztelhetem is rögtön? megy a +4pipa reboot nélkül is?(és ami fontos mert ugye így is megy, csak xarul. szerinted jobb lesz? vagy csak hipotézis. és ha jó de resetelek akkor is visszaáll a régi? sokat kérdezek ? :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#34) gaboooka válasza duo (#33) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Igen tesztelheted rögtön, de egy újraindítás mindenképpen kell neki.:P
Hogy jobb lesz-e, az majd kiderül. Viszont egy reset nem állítja vissza az eredeti BIOS-t.

(#35) kovi


kovi
senior tag

Szóval akkor senki nem tud egy értelmes magyarázatot adni erre?

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#36) duo válasza n_gy_k (#24) üzenetére


duo
őstag

azért csak van még valami: nem találtam ''referencia''biost. sima 6600-os kártyához, csak asus bios van. club3D bios csak 6600gt meg afölötti kártyákhoz. most akkor mi van?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#37) n_gy_k válasza duo (#33) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Szia!

''Az lenne a kérdésem, hogy ha az új Bios-szal nem hülyéz le a kártya, és műxik akkor tesztelhetem is rögtön?''

Igen, de akkor vszeg nem lesz baja...

''Megy a +4pipa reboot nélkül is?''

Ha a VGABios-sal kipróbálod a BIOS-t és minden ok, de ha újraindítod akkor megint csak 4pipa van! Ha az nVFlash-el már beflesselted a BIOS-t a régi helyére akkor értelemszerűen minden eggyes beindításkor 8pipa lesz. (elötte VGABios-sal nézd meg, hogy jó-e a BIOS...)

''Szerinted jobb lesz?''

Ezt nem értem, de természetesen igen, ha a 4>8pipára gondolsz!

''És ha jó, de resetelek akkor is visszaáll a régi?''

VGABios-sal ha kipróbálod jó, és resetelsz akkor visszaáll a régi, ha nVFlash-el csinálod akkor nem!

''Sokat kérdezek?''

Erre inkább nem válaszolok... :DDD




Mod1.: próbáld meg, mert próba ''cseresznye''! (VGABios-sal)

[Szerkesztve]

(#38) Gdi


Gdi
senior tag

Üdv
Van egy Asus v8440es videókatri elméletileg gf4 Ti 4400 GPU lenne rajta, de ezen egy 4600as van.

Megkisérelhetnék e feltenni rá egy 4600os bioszt szerintetek?
Ha nem sikerülne akkor még visszatudom állitani vagy a kártya totál használhatatlan lesz?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#39) n_gy_k válasza Gdi (#38) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Üdv.

Na tehát van egy Ti4400-ad (4×AGP) Ti4600-as GPU-val!? Tuningban mit bír, bírja a Ti4600-as órajeleit? (300/650)

Létezik egy ilyen program, hogy:

VGAbios: (flesselés nélkül menet közben be tud tölteni egy másik BIOS-t a rendszer memóriájába, nincs szükség újraindításra sem, ha esetleg hibás BIOS kerül a rendszerbe akkor elég egy újraindítás és feláll az EEPROMban található BIOS-ból)

Tehát ennek semmi kockázata nincs Windows alól betöltesz vele az EEPROM-ba egy kívánt BIOS-t és ha nem megy akkor RESET és újra minden a régi...! Ha viszont megy akkor az nVFlash-el is be kell írni a BIOS-t az EEPROM-ba. (ezt már nem Windows alól!)

[Szerkesztve]

(#40) Gdi válasza n_gy_k (#39) üzenetére


Gdi
senior tag

315öt még bőven bir a Gpu
memóriát nemhuztam soha határig;; 630 fölött még megy, majd holnap megnézem
itt találok linkeket ezekre a progikra? (és az az igazság hogy még 4600os biosom sincs :B ha lenne asusra az mégtutibb ;))

[Szerkesztve]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#41) duo válasza n_gy_k (#37) üzenetére


duo
őstag

megcsináltam az első néhány lépést. megfelelő progikat kicsomagoltam, parancssort indítottam, kiadtam az említett parancsit, erre kiírt egykét infót a VGABiosról, majd egy olyan néhány sorral alább, hogy: VGA BIOS not found. azt ennyi. nem töltötte be az újat. Mit csináltam rosszul?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#42) zso73


zso73
veterán

http://www.techpowerup.com/bios/
Leszedtem innen a kártyám bioszát. De a Radedit Checksum bad hibaüzenetet dobott a biosz fájl betöltésekor!!!!!:Y Ilyenkor mi van? XP alatt volt.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#43) n_gy_k válasza duo (#41) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Amikor én az FX5200-amra ráraktam az Ultra BIOS-t (VGABios-sal) akkor fekete képernyő + néha láttam, hogy mit írok, tehát nem volt jó a BIOS! Viszont amikor a sima FX5200-as tuning BIOS-t próbáltam meg feltenni akkor nekem is uezt. írta ki szóval SZVSZ ekkor jó, de ez még nem jelenti azt, hogy megy hibátlanúl a 8pipa, de mindjárt jön vki és megmondja, hogy valójában mit is jelent ez!

(#44) n_gy_k válasza duo (#41) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Duo, tudnál mutatni nekem egy pontosan uolyan képet, mint a Te kártyád? Van rajta tápcsati? Mert ha van akkor A2-es a kari azaz moddolható (szoftveresen vagy BIOS mod) vagy ha nincs rajta akkor A4-es és akkor már vszeg nem moddolható, mert hardveresen van ''deaktiválva'' a +4pipa...

(#45) duo válasza n_gy_k (#44) üzenetére


duo
őstag

nokérem. www.club-3d.com. products-és ott a 6200es kártya. már ha beadja a képet. tök gány az az oldal. drivereknek be van linkelve az nvidia oldala, azt kutathatsz a különböző forceware-k közt.:((
a kártya kék nyákon van, kerek fekete gpu bordával, azon elöl lyukacsos ezüst fedőlap, középen pici club3d logó. körülötte (2 balról 2 jobbról) vannak a ramok(Samsung), a másik négy a kártya hátoldalán van. alatta jobbra réz hűtőborda gondolom a HSI csipet hűti. molex tápcsati van a kártya seggében és A2-es a kari, ezt megmondja a rivatuner is. Meg -hangsúlyozom- be is tudtam gond nélkül kapcsolni a +4 pipet. nem is volt gond asztali alkalmazásoknál, csaK ha bármilyen gamát indítotam, vagy benchmarkot. a bioscsere azért érdekel, mert hátha egy másik, jobban megírt biossal nem hibázna ez a X@r...:))

más. ezexerint akkor betöltötte azt az asus biost, csak tesztelnem kellett volna...megnézem megint

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#46) n_gy_k válasza duo (#45) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

No tehát! :D Van rajta Molex (nem kis floppy-s) tápcsatlakozó ez a moddolhatóságra és a húzhatóságra is kihat, mert ha tápcsatis akkor jobban húzható (lásd Eagle 6600-ak), A2-es tehát ''elvileg'' moddolható ;) és teljesen 6600-as nyákja van! Próbáld meg úgy, hogy a Rivatuner-rel aktiválod a +4pipát, majd felraksz egy másik, újabb drivert (LEHET, hogy ez a baja) és újraindítod a gépet hátha így jó lesz, ha nem akkor meg kéne kérdezni Rudi-t (e-mail-ban :D ), hogy mit szól ahoz, hogy erre a karira fel szeretnéd rakni a 6600-as BIOS-t...! ;]

(#47) over1120


over1120
tag

Nemtud vki nekem egy jó 5700U biost????????

(#48) n_gy_k válasza over1120 (#47) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Bővebben: link

Ugye nem sima FX5700-ra akarsz Ultra BIOS-t tenni? (adataid...)

[Szerkesztve]

(#49) over1120 válasza n_gy_k (#48) üzenetére


over1120
tag

De csak előbb meghackelem egy kicsit

(#50) Gdi


Gdi
senior tag

Nézegettem az itt emlitettt linkeket, de egyiken sem találtam GF4 Ti-hez biost.
Ez a bioscserélős mánia FX-eknél jelentkezett elsőnek, vagy mi? :o

Aki esetleg tudna GF4 Ti4600 -t, azt linkeljen, elöre is kösznöm
DE Asus V8460-hoz jobb lenne!!

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.