Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) amdfavorite válasza amdfavorite (#999) üzenetére


amdfavorite
csendes tag

Megoldódott a gondom be raktam mellé egy másik kártyát és vissza raktam gyári biost.

(#1002) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Miért nem lehet egy dx11-es VGA-t egyszerűen bios frissítéssel dx12 képessé tenni? De kérdezhettem volna bármilyen, régebbi dx-et is...

Milyen hardveres tényező gátolja ezt meg?

[ Szerkesztve ]

(#1003) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok, a képen szereplő videókarihoz valaki tudna linkelni egy Biost? Előre is köszönöm!
a kártya egy Sapphire hd5770 1GB.

(#1004) Gézengúz válasza Csabesz666 (#1003) üzenetére


Gézengúz
addikt

Egyet??

Huhúúúú

[link]

(#1005) csabcsika


csabcsika
újonc

Sziasztok!Lenne egy hatalmas gondom!Van egy Mac Pro 1.1 2.66-os gépem,amiben a videókártyát ki szeretném cserélni,van most egy Asus Geforce gt620 kártya amit lehetne egy kicsit mókolni,mivel ezt tudná is kezelni a gépem!Szeretnék egy emberkét aki segítene a kártyát upgradelni elmondások szerint működne ezután a géppel,és tudnám frissíteni az op rendszert!
Köszike előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1006) donistvan


donistvan
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Club 3D 9800gtx+ kártyám van (sajnos előjött egy hibája és hátha a bios upgrade segít rajta, a venti 100% megy állandóan), viszont a gyártó nem csinált már több biost hozzá, esetleg más gyártó (pl. XFX) biosát felrakhatom rá?
A választ előre is köszönöm!

Üdv,
István

(#1007) himi-humi


himi-humi
csendes tag

Sziasztok ugyanaz a problémám mint az előttem szólónak:(
MSI Hawk 6870esem ugyanezt produkálja maxon megy a venti...szoftveresen szabályozhatatlan ..a kártya hideg a szenzorok működnek:hőfok,fordulatszám stb.
MSI live updattel próbáltam BIOS-t frissíteni de aszerint a legújabb van rajta. Vkinek vmilyen ötlet esetleg:)? a kártya és ventillátor közé forrasztott ellenálláson kívül xD

(#1008) akos86 válasza himi-humi (#1007) üzenetére


akos86
aktív tag

próbáld meg rivatuner224c programmal ;) Ha nemmegy akkor bios móddal csak összejön

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#1009) Kempeti


Kempeti
tag

Sziasztok!
Adott egy Asus hd7770 kártya, aminek elvileg a biosa mokkolva volt, és feljebb volt húzva az órajele.
Leszedtem ezta biost, és e szerint jártam el. Ki is írta, hogy kész, ok.

Újraindítás után viszont nem ad képet, felpörög, de más nincs.
Ilyenkor mi van? :W

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#1010) Kempeti válasza Kempeti (#1009) üzenetére


Kempeti
tag

Tárgytalan!

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#1011) JuniorKill


JuniorKill
csendes tag

Sziasztok. Valaki nem tudna nekem egy msi r5450 md1gd3h/lp biost feltölteni ehez a kártyához???
Gpu-z vel leszedni mert a techpower-en lévö nem teljes. Előre is köszönöm. :C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#1012) JuniorKill


JuniorKill
csendes tag

Ez a hiba

Nem látja a memoria méretet sem + huzást sem tudom állitani

(#1013) LamerGyuri válasza JuniorKill (#1012) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Egész pontosan mire van szükséged?
Vagy mit nem értesz? A kártya bios-a nem támogat semmilyen jellegű tuningot.
Vagy megrendelted az új videókártyádat? Mert van módszer, meghúzni ezt is, de akkor egy nap alatt meg is sütöd szegényt :D

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1014) JuniorKill válasza LamerGyuri (#1013) üzenetére


JuniorKill
csendes tag

Szia Gyuri.

Pontosan az a problémám hogy volt crossfire után se kép se hang, de miután ráraktam a techpoweres biost ami nem teljes szerintem, megy csak nem úgy ahogy régen. Nem tudok monitor frekvenciát állítani, állandóan 2 monitor van a képernyő beállításoknál. 3d alkalmazás megy. A biosával volt valami, mert ha lementettem a kártyáról olvashatatlan lett.

(#1015) LamerGyuri válasza JuniorKill (#1014) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Crossfire ezzel a kártyával? De hogyan? Nincs is rajta a CF-hídcsatlakozónak kivezetés.
Melyik bios-t tetted rá? 2 van a Techpowerup oldalán, én először a régebbivel, aztán ha nem jó, akkor az újabbal próbálkoznék.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1016) JuniorKill válasza LamerGyuri (#1015) üzenetére


JuniorKill
csendes tag

A régebbi rá sem megy az újabbal meg elindul vele, de olyan mintha meg lenne butítva a kártya.

Alaplapom támogatja a. crossfire x

[ Szerkesztve ]

(#1017) Leone966


Leone966
csendes tag

sziasztok elkezdtem frisiteni a videokártya biosát csak elakadtam ott amikor be kel ltöltenia lementett biost a Rbe programba azt irja invalid file specified not an ati bios? ....

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#1018) Plityu


Plityu
újonc

Hali!
Kérésem lenne sajnos a gyári VX7970 3GBD5-2DHX VGA BIOS nincs lementve,hogy tudom visszaállitani.Van hozzá gyári BIOS? Köszi a segitséget!
http://www.vtx3d.com/products_features.asp?id=110

(#1019) LamerGyuri válasza Plityu (#1018) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

MINDIG mentéssel kezdünk, bárminek állunk neki.

Itt nézz körül, és válaszd ki a megfelelőt.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1020) Plityu válasza LamerGyuri (#1019) üzenetére


Plityu
újonc

Kösz! Siker most már jo lett

(#1021) JuniorKill


JuniorKill
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémám van hogy az Asus R7 260X-OC-2GD5 random fagyásokkal megáll a teljes gép.
Új proci új alaplap új memória új vinyó van a gépben.
Válaszokat előre is köszönöm.
Gondolom gyári BIOS van rajta. 1honapos a kártya

(#1022) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Van egy lenovo g500 (i5, 8570m) típusú laptopom, amit suli miatt vettem.
Egy radeon 8570m típusú vga van benne. Ahogy néztem órajelen kívül minden tulajdonsága megegezik az r5 m240-m255-el. Asztali gépek esetében ezt meg lehet tenni (7790-->r7 260x).

Az lenne a kérdésem, hogy fel lehet-e rakni a 8570m-re az r5 m255 (később esetleg m350) biosát, hogy nyerjek vele némi teljesítményt?
Ha igen akkor milyen programmal?
Nem zavarna be a bios cserében az, hogy a vga csak játékok alatt kapcsol be, vagy ez már önmagában lehetetlenné teszi a dolgot?
Az igp-t le tudom tiltani erre az időre?
Ha nem lehetséges a bios csere akkor van valamilyen program, amivel tudok neki plusz feszt adni, hogy megemeljem némileg az órajelet?

Előre is köszönöm a segítséget.
Martin97

(#1023) laychi


laychi
veterán

Üdv srácok.
Az lenne a kérdésem,hogy giga kártyáknál az @Bios-hoz való frissítőfájlt át lehet valahogy konvertálni .rom fájlra,hogy maxwell tweakerrel bele tudjak nézni?

(#1024) Gerixbela válasza n_gy_k (#1) üzenetére


Gerixbela
csendes tag

Üdv ! A minap hozzájutottam egy hd 5870 hez , a probléma a következő . Elinditom a gépet és csak a feketeképernyőig tőlt . Átrakom igp re a monitort nem indul , safe modban viszont elindul és az eszközkezelőben megjelenik a kártya. Mi a teenedő ? Bios frissités ? Porbáltam nem nyitja meg csökkentetben az ati flasht . Segitsetek fontos lenne ! Tápegység 620 as az nem probléma .

(#1025) Borisz76 válasza Gerixbela (#1024) üzenetére


Borisz76
veterán

Csökkentett módban töröld ( uninstall ) a VGA drivert.
Boot után a Win az alap VGA drivert fogja használni ami katasztrofális :) de így elviekben be kell , hogy jöjjön normál módban is a win.

Ezután a gyártó honlapjáról töltsd le a legutolsó elérhető meghajtó programot hozzá.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1026) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok!
Most jött vissza garbol vga-m Asus 290 dc2oc csíkozott egyszer csak össze vissza tudom melyik bios volt rajta a legújabb kb 6 hónapja semmi baja nem volt egyszer csak elkezdett csíkozni, ma megkaptam és működik látom cseréltek rajta bioszt vissza tették a régi 2013.12. havi biost nah mondom mit sem sejtve az asus oldaláról leszedtem ami rajta volt eddig is 2014.06 havit és elkezdett megint csíkozni nah mondom ........ emiatt lehetett akkor le is szedtem csíkozás közepette amit a szervizben tettek rá régit mondom felrakom gyorsan, erre már újrainduláskor képet sem ad. A világ megváltó kérdés az lenne hogyan lehet úgy vga-n biost cserélni hogy nem ad képet??? A gépben van integrált IGP most is úgy írok. :F

(Adatlapomon van a gépem)

(#1027) Gerixbela


Gerixbela
csendes tag

Üdv Mindenkinek ! Van egy zotac gtx 470 e skártyám . Egyik ismerösömtől kaptam , a vga csikóz viszont a gpu z ben furcsák az adatok . Lehetésges hogy egy bios frissités megoldja a problémát ?

(#1028) Borisz76 válasza Gerixbela (#1027) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem igen lehet helyrepofozni mert a csíkozás az memóriahibára utal.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1029) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok vettem egy gtx760 at ebayról a lényreg hogy gpu z ben az értékek nem az övé... 500mhz re van butitva minden láttam bios csere történt rajta gondolom elb@szták és ezért adták olcsón.... viszont gpu z irja --->UEFI bios

a lényeg hogy ezt hogy lehetne vissza állítani az eredetire?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#1030) LamerGyuri válasza zsoleszka17 (#1029) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Sehogy. Semmi köze a GTX760-hoz:

Fake GTX760

Tanulópénz. E-bay-ról, Kínából nem veszünk videókártyát, bármilyen olcsó is legyen.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1031) lócitrom


lócitrom
őstag

afelől érdeklődnék, hogy relatíve mai VGA-k BIOS-szát van-e értelme frissíteni? nem vagyok túlzottan járatos a témakörben, nem tudom mennyire van azonos szinten a mezei BIOS frissítésekkel és hogy van-e gyakorlati haszna. nem túlhúzni szeretném, eleve azt sem tudom, hogy maga a gyártó ad-e ki frissítéseket. csak pusztán ki szeretném hozni a vasból a legtöbbet, amit megenged. egy Optimus-szos jószágról van szó, GeForce 610M.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1032) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy van 2db Asus ENGTX460 DirectCU/2DI/1GD5 videókártya SLI-ben a gépben.
Az egyik kártya, az alsó nem ad képet ha kiveszem mindkettőt és csak azt teszem a gépbe.
SLI-ben látja a gép, semmi gond vele.
Csak ha külön van.
Pedig semmi baja nem volt.
Lehet ez bios probléma?

(#1033) juve600


juve600
nagyúr

üdv

erre valaki ? [link]

:R

[ Szerkesztve ]

(#1034) LamerGyuri válasza juve600 (#1033) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nagyon ügyesen használod a linkelést, megdicsérlek, kisfiam! :K :C :U
Csak én kb. a harmadik után meguntam kattintgatni, és hogy még mindig nem értem a végére;
úgyhogy leszel szíves kifejteni, hogy miben tudnánk segíteni neked?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1035) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Van egy Gigabyte 7870 vga-m, amin 3 db venti van. Szeretném, ha a terheletlenül lekapcsolna a ventilátor, illetve ha le nem is, akkor 10%-on pörögne (default 20%)

Szoftveresen sikerült beállítani az egyes terheltségi szintekhez megfelelő értéket (10%), de megbolondult helyenként ez az, hol működött minden újraindítás után hol nem.

Amennyiben lehetséges szeretném a VGA biosban tárolni ezeket az értékeket, hogy ne kelljen vele törődni pl windows újratelepítés után.

Van erre valami megoldás, hogy a kártyám biosát letöltve szerkesztem, majd visszaírom a szerkesztett verziót?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1036) colossal89 válasza kleinguru (#1035) üzenetére


colossal89
tag

Szia! Terheletlen állapothoz nem lehet beállítani, hőmérséklethez lehet kötni a fordulatot. Ez azért van mert a terheltség relatív a különböző órajel state-ek miatt. Illetve a ventilátor szabályzás ha feszültséggel szabályoz akkor kevésbé lehet alacsonyabb fordulatot elérni mintha pwm szabályzós mert akkor a max 12V ot kapja csak a fordulat szabályzó chip állítja a fordulatot, nem pedig a fesszel operál, ekkor alacsonyabb fordulat érhető el. 10% nem fog működni sohasem egészségesen, és pláne nem stabilan. Nekem a 10.000ft full pwm Noctua ventilátoraim minimum 17% ig lehet levenni biztonságosan úgy, hogy diagnosztizálva lett addig amíg le nem álltak a lapátok.

Igen a gpuz-vel ki tudod olvastatni a bios-t majd szerkeszteni Bios editorral majd vissza írod Atiflash el vagy Atiwinflash el. Ott be tudod állítani, hogy mekkora hőmérsékletnél kapcsoljon be a venti, viszont csak 3 lépcsőt lehet beállítani, így nem túl szabad a mozgástér.

Milyen VGA típus, hogy zavaró a ventik hangja 20%-on? Szvsz nem ajánlom, hogy kikapcsold a ventiket vannak problémák a Strix es kártyákkal, hogy hagyja túlságosan felmelegedni a vga-t aztán meg okádja magából a forró levegőt, mikor bekapcsolnak a ventilátorok hűteni.

(Adatlapomon van a gépem)

(#1037) kleinguru válasza colossal89 (#1036) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon köszönöm a részletes választ.

Konkrétan a kártya.
Sikerült menet közben megoldanom, és látszólag működik is. Annyit változtattam, hogy egységesen 50 fokig 40%-ra volt állítva gyárilag a ventik fordulata. Ezt átállítottam 20%-ra, így már sokkal jobban elviselhető.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1038) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Vettem egy garis ASUS gtx 780 Ti ROG matrix platinum-ot.
Minden rendben van a kártyával, de egy dolog van amit nem értek.
Megnyitom a GPUZ-t és a csatolt képen látható értékeket látom, alap beállításon, semmi féle tuningprogrammal nem nyúltam a kártyához alapértelmezettként ez a beállítás fogad.
Ezzel a beállítással is megy, de néha instabil.
Ha mondjuk GPU tveak-kel visszaállítom az órajeleket a gyárira, akkor minden rendben.
A biosz számozás szerint az eredeti rajta.
Gondolom abba turkáltak bele.
Hogyan tudom a gyári órajeleket alapértelmezettre visszaállítani segédprogramok nélkül nem a windows-ban hanem a bioszban?

Csatoltam egy képet.
A válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm!

(#1039) berik


berik
csendes tag

Sziasztok!
Van egy r7 260x 1 gb videókártyám. Annak biosát kiolvastam gpu-z -vel ami csinált egy bonaire.rom nevű fájlt. Azt megszerettem volna nyitni radeon bios editor v1.28 nevű programmal, de megnyitáskor hibaüzenet fogad.
Invalid file specified. Not an ati bios? - Debug information: 'CheckValid' reported error.
Ez miért lehet? A kártya gyártója sapphire ha esetleg érdekes.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1040) ZoliZoli


ZoliZoli
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS GTX 670 2GB DCU2 videokártyám, a kártya bios frissítést követően használhatatlanná vált, mert a frissítési folyamat közben volt egy kis áramszünet sajnos. :(

A kártya a gépbe rakva csak annyi életjelet add magáról, hogy a ventik elindulnak, a tápellátás visszajelző ledek szép zölden világítanak, azonban kártya nem látszik a rendszerben. A windows nem érzékeli semmilyen formában.

A következőket próbáltam ezidáig.

Csináltam egy bootolható USB kulcsot (Rufus-al).
Erre felmásoltam az NVFLASH 5.136 DOS-os programot és a Tech PowerUp-ról leszedtem egy ASUS GTX670 2GB verziójú BIOS filet, amit bios mellé feltöltött, kártyáról készült kép alapján választottam ki. Mert ez hasonlított az enyémhez a legjobban.
A bios paramétereket nagyon nem nézegettem, mert nincs mihez viszonytanom, ugyanis az eredeti nincs meg nekem sajnos.

A problémám az, hogy nem tudom flashelni a kártyát, azt írja ki az "nvflash --list" parancsra, hogy nvidia adapter not found. A kényszerített flashelési parancsra is ugyanezt az üzenetet kapom.

Az alaplapom, amiről próbálom végre hajtani a javítást, egy Gigabyte Z68AP-D3 EFI "fél" UEFI bios-os lap egy i5-ös CPU-val így a flashléshez szükséges látvány biztosításáért az IGP felel. Sok fórumot, fölég külföldit olvasgattam át és ott olyasmit vettem ki a leírtakból, hogy az integrált vga okozhat ilyesfajta problémát tégla állapotú vga biosok frissítésénél.

Aztán van még egy opció, azt azonban még nem mertem kipróbálni ugyan is nem egyértelmű számomra.
A bios chipek két bizonyos lábát kell összezárni, ahhoz hogy a flashelő program számára láthatóvá váljon a téglásított chip az újraíráshoz. Na most az én kártyámon egy 8 lábú PM25LD020-as bios chip található.

Külföldi fórumokon eddig 2 változatot találtam a lábak összekötésére, csak egy másik chip a PM25LD010-es amelyen bemutatják. Igaz lényegében ez majdnem ugyan az mint 020-as végződésű.

Az első az 1-es és 8-as lábat zárja össze. A második verzióban pedig a 3-as és 8-as lábat zárják direktbe. Kérdem én, melyik az amelyikkel nekem működni fog, vagy netalántán az egyik verzió kinyírja végleg a bios chipet.

Aztán vannak olyan tippek is, hogy régi PCI-os kártyáról kell indítani a rendszert, meg ott van BLIND FLASH, utóbbit már próbáltam de az se hozott eredményt.

Szóval elég komplex ez a téma és most már úgy érzem muszáj segítséget kérnem, mert úgy érzem egyedül nem jutok előrébb. Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni nekem.

(#1041) colossal89 válasza Olajka02 (#1038) üzenetére


colossal89
tag

Szia!

Gpu z megnyit bios lementése (kisikon a Bios ver szám után)

Kepler Bios Tweaker leszed/elindít, betöltöd az előbb leszedett bios filet, editorral vissza állítod alap beállításra.
GPU Clock 1006 MHz
GPU Boost Clock 1072 MHz
Memória 1750

SAVE a munka végeztével

NVflash elindít rendszergazdaként (nv flash mappába berakod a bios filet)
Tutorial

A programok beszerzése

Valószínűleg feszültség állítás nélkül próbált meg okoskodni az előző tulaj az amúgy is gyárilag koppra húzott órajelekkel, ez okozza az instabilitást. Csak azt nem értem miért égette bele a kártyába a szar beállítását....

Sok sikert a munkához. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#1042) colossal89 válasza berik (#1039) üzenetére


colossal89
tag

Szia!

Radeon bios editor v1.28 csak a HD6000 szériával kompatibilis e fölött nem, ezért kaptad a hiba üzenetet.
Hawaii Editorral be tudod olvastatni viszont itt 254DPM State-t olvas ki ez adódhat a kompatibilitási gondokból. Ha csak bele akarsz nézni milyen beállítások vannak ezzel megtudod tenni, viszont nem finom hangolnám a kártyát vele. Külön 260X re szabott editor jelen tudomásom szerint nincsen. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#1043) colossal89 válasza ZoliZoli (#1040) üzenetére


colossal89
tag

Szia! Én kipróbálnám a helyedben egy 210GT vagy 520GT karival aprón olcsón 5k alatt lehet venni. És azokról bootolni. A pci-expressz kiosztásra figyelj oda nagyon, pl 1 slotban van az 520GT és a Második PCI expressz slotban a 670GTX akkor a flash-nél oda kell írni, hogy 2 Slotra akarod a flashet amiben a 670 van, erről a parancsot itt fórumon vagy tutorialban megtalálod. Tudok én is a vezeték kötögetős módszerről NV-nél, én nem ajánlom amíg nem vagy 120% ban biztos a dolgodban, és nem próbáltad ki a segéd kártyákkal való életre keltést. Simpla PCI karival is meg lehet próbálni akár. Képeken nem láttam dual bios kapcsolót rajta, ha lenne, akkor már nyert ügyed lenne. Sok sikert hozzá ;)

(Adatlapomon van a gépem)

(#1044) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok! Egy egy 8800gt-t szeretnek mac-re flashelni.

Ha win 7 alatt flashelem a biost a mac-es verzióra, akkor azután csak simán berakjak es megy mac-ben?
Ő lenne az aldozat:
XFX GeForce 8800GS 680M 1GB Alpha Dog Edition
Évekig pihent egy antisztatikus zacskóban. Így értéktelenedett el. Viszont Mac-ba még ér valamit... ezert szeretnem flashelni.

Bocs az ekezetek miatt. Mobilrol!

Ja es sos lenne! :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

(#1045) ZoliZoli válasza colossal89 (#1043) üzenetére


ZoliZoli
csendes tag

Rendben, köszi, megpróbálom egy másik kártya segítségével.

(#1046) colossal89 válasza perecKING (#1044) üzenetére


colossal89
tag

Szia! Ehhez a kártyához nincsen mac bios a nyilvánosan elérhető adatbázisokban. Ez annak tudható be, hogy valószínűleg ezzel a hardverrel nem szereltek egyetlen mac gépet sem. Ami még tetézi, hogy 10.5.7 től 10.11.3 ig driver sem elérhető ehhez a vga hoz.

Legközelebb ne privátban ha lehet. Más is hagy olvassa ezt a problémát. Értem, hogy neked sürgős, az én időbeosztásomon nem változtat, és nem fogok ettől hamarabb válaszolni, rá szoktam nézni a fórumra, és ha időm engedi válaszolok is. Köszönöm. ;)

(Adatlapomon van a gépem)

(#1047) colossal89 válasza lócitrom (#1031) üzenetére


colossal89
tag

Ezekhez (Mobil Series) általában nem adnak ki újabb biosokat, csak akkor ha stabilitást veszélyeztető hiba állna fenn.
"afelől érdeklődnék, hogy relatíve mai VGA-k BIOS-szát van-e értelme frissíteni? " A válaszom igen is meg nem is. Kellő utána olvasással tudom ajánlani csak.

Pro
Növelhetik a teljesítményt kis mértékben Stabilitást javíthatnak black screen memória kezelés ventilátor kezelés stb.. (gyári rom-ra értendő) Custom romok pedig nagy teljesítmény növekedést hoznak általában. Én ilyeneket használok és még ezekbe is bele nyúlok, úgy állítom be őket, hogy a maximumot hozzák ki a hardverből, memória időzítés, power limit, state szintek, és még sokmás.

Kontra
Jó pár hozzászólással korábban, tavaly 07hó volt gondom a biosommal, amit gyárilag adtak ki az egyik bios chipemen nem működött mert csíkozott viszont a másik bioson tökéletesen ment (dual bios) De ez valószínűleg nagyon ritka eset. Ha nincsen dual bios és rossz lenne a rom után a kari, akkor macerás lehet a felélesztése. Custom rom esetében pedig ha baja lenne a kártyának és nem tudod visszatenni a gyári biost és ezt még észre is veszik gariztatásnál akkor nem fogják garanciáztatni, mert nem a megfelelő bios működtette a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#1048) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , annyi lenne a kérdésem nem tudja valaki , hogy kell az nvflash-al win alol biost cserélni vga-n , csináltam már párszor de nem találom most azt a cikket ami ezt pontosan részletezi. :B
Ne csesszetek le nagyon mert nem lvasom át az egész topikot :B :B :R

vga

(#1049) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valaki aki Bakonycsernye közelében lakik és ért a BIOS beállításokhoz?
Szeretném a GTX 950 OC kártyám ventilátor profilját 33%-ról lecsökkenteni.
Aki bevállalná a BIOS átírást kérem írjon.

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1050) Olajka02 válasza colossal89 (#1041) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Köszi.
Megmókoltam, sikeresen.
De még is valami vissza állítja a tuning értékekre.
Gyanítom, hogy valamilyen gpu tweak maradék reg, vagy parancsfile működik magától, ami bekavar.

Üdv: Olaj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.