Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Face50


Face50
csendes tag

rendben!
köszönöm seítséged! :R :R :R
üdv!

Acer Extensa 5630EZ, Logitech G5,

(#252) barnam_ válasza Face50 (#251) üzenetére


barnam_
nagyúr

Na, sikerült?

(#253) Face50


Face50
csendes tag

sajnos még nem volt időm...
koliba vok

Acer Extensa 5630EZ, Logitech G5,

(#254) z0d1AK


z0d1AK
veterán

valaki tudna segíteni nvFlash progi használatában?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#255) joi29


joi29
őstag

-Hali ki milyen bios flash progit ajánl egy x800GT átneveléséhez mondjuk GTO-ra
Pro-ra vagy esetleg XT-re. :D

(#256) barnam_ válasza joi29 (#255) üzenetére


barnam_
nagyúr

atiflash vagy winflash...
én az előbbit ajánlom, meg azért is jó, mert nem árt ha hozzászoksz milyen dos-ból frissíteni, lehet hogy szükség lesz még rá :P

(#257) Móci


Móci
addikt

Szerintem is inkább az atiflash, az a biztosabb...
Van egy bootoló kis dos-os képfájlom, anno egy win 95-ös rendszerlemezről csináltam.
Ha van igény rá, valahova szívesen feltöltöm.
Annyiból egyszerű, hogy kiírod, az újraírható lemezt nem zárod le, így rá tudod írni a szükséges programokat is erre a cd-re. Utána boot, flash, örül.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#258) joi29 válasza barnam_ (#256) üzenetére


joi29
őstag

-Köszönöm és ezeknek létezik auto-flash változata is, csak azért kérdem mert
van hogy hoznak nekem se kép se hang kártyákat és előfordul hogy ép nincs
kéznél pci-s vga. :)

(#259) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) uj verzioja (v4.8).

Tovabbi info itt.

(#260) csigi


csigi
addikt

Sziasztok.
Ajánljatok nekem Ati-hoz bios szerkesztő progit. Az egyetlen frissebb dolog, amit találtam a Radeon Bios Editor (Techpowerup, ha jól emlékszem). Node az nekem túl bonyolultnak tűnik. Pl. csak órajel állítgatásból tízféle lehetőség van, azt se tudom ijedtemben melyikhez nyúljak. :B
Clock info 0-9... kitöltve végig egy 4850-es kártyánál. Régen csk 3-4 ilyen volt.

Más progi van erre, vagy ezt kell használnom?
Köszi, üdv: csigi :R

nofene

(#261) vergilx


vergilx
őstag

hali!
egy Gainward 9600GT-n szeretnék biost frissíteni,illetve feszt emelni a karin.
(fesz emelés nibitorral)
aki ért hozzá tudna segiteni légyszi?

(#262) Haart


Haart
addikt

Úgynézki meghalódni látszik a kártyámon(88gtx) a memóriák, szemetel és nemlehet vele mit csinálni. Azt kérdezném hogy megtudom-e csinálni hogy leveszem a kari mem órajelét és beleégetem valahogy bios formájában, hogy ne erőlködjön annyira? Mivel tudom ezt megoldani dos nélkül? Lehet-e egyáltalán.

(#263) barnam_ válasza Haart (#262) üzenetére


barnam_
nagyúr

Meglehet csinálni, de előtte érdemesebb kipróbálni hogy hibázik-e kisebb órajelen.
Ha nem, akkor lehet bios-ba írni. NiBiTor-al tudod szerkeszteni a bios-t, és NVFlash-el pedig flash-elni. [link]

(#264) Haart válasza barnam_ (#263) üzenetére


Haart
addikt

Thx majd tesztelem a dolgot :R

(#265) csigi


csigi
addikt

No, sütögettem bioszt a nyomorult Radeon Bios Editor progival.
Mivel a kártyám 2D-ben 500\750-en megy 3D-ben pedig 625\1000-el, így átírtam a képen látható színes triumvirátust (clock info 01, 02 és 03):

2D-ben csökkentettem, 3D-ben növeltem a számokat, megfelelően kitesztelt értékekkel, feszültségekkel. Be is sütöttem.
Na de ettől kezdve mit látok, a clock info 07, 08 és 09 kezd el működni. Vagyis nem az a három, ami korábban. :W Így egyből 500\1000-en ment a kártyám, amit ezelőtt még soha nem csinált. :O
Visszasütöttem a default bioszt, és most itt vagyok.
Valaki nem ért ehhez a progihoz? Melyik órajeleket kellene megváltoztatnom?

nofene

(#266) barnam_ válasza csigi (#265) üzenetére


barnam_
nagyúr

Írd át a Clock info 7/8/9-t is arra, mint az 1/2/3. Csak az UVD-t (clock info 4/5/6) ne változtasd.

(#267) csigi válasza barnam_ (#266) üzenetére


csigi
addikt

Igen, ez lett volna az egyik következő kisérletem... De ezt Te tudod, avagy csak adtál egy tippet? De mindenképpen ki fogom próbálni.
És mi az az UVD? Egyedül csak a clock info 0 -t értem, az a boot. :B
Köszönöm! :R

nofene

(#268) barnam_ válasza csigi (#267) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát nálam működik úgy, hogy csak a Clock Info 1/2/3-t írom át... szóval inkább csak egy tipp.
UVD

(#269) Haart


Haart
addikt

Téma: adott egy 88gtx, nem ad képet a dvi-ken keresztül, viszont a gép megy normálisan win is betölt, hallani a bejelentkező zenét. Vmi ötlet hogy mi lehet vagy, teljesen meghalt a kártya?

(#270) Geniust válasza Haart (#269) üzenetére


Geniust
tag

Szia.Nekem ugyanez lehet mint neked 9600gt golden sample néha azt csinálja föleg ha lekapcsolom és rá pár percre be akarom kapcsolni akkor nem ad képet de a win betölt....Nem mindig csinálja de néha rájön......Valaki aki jártás ebben segithetne rajtunk h a karinkba mi a fene ütööttt???Villám??:D Vki adhatna tanácsot mit kezdjünk az ilyen karival...Thx:)

(#271) Haart válasza Geniust (#270) üzenetére


Haart
addikt

Kizárólag vga átalakítóval müködik a vidkari, ha közvetlen dvi kábellel kötöm össze a monitorral akkor nemad képet. LOL.

(#272) csigi válasza barnam_ (#268) üzenetére


csigi
addikt

Hát jó, akkor ma este besütöm az clock info 1,2,3 számokat a 7,8,9 -be is. Aztán majd jövök és elmesélem mi sült ki belőle... ;]
:R

nofene

(#273) csigi válasza csigi (#272) üzenetére


csigi
addikt

No működik a dolog!
Még nem volt időm tesztelgetni, csak a 2D\3D közötti váltást néztem. Stimmelnek a frekvenciák, csinálja a dolgát. :K

nofene

(#274) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok nekem egy semi FX5200 -s vga-m van és annak a bios-át szeretném frissíteni, és az a kérdésem hogy az első írásban található oldalon nem találom a hozzá való frissítást vagy csak egyszerüenén nem találom. Légyszi aki megtalálja nekem a hozzá való frissítést, és aki letudná nekem írni a frissítés menetét annak nagyon megköszönném a segítséget!

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#275) csigi válasza Brucehun (#274) üzenetére


csigi
addikt

És milyen oknál fogva szeretnéd cserélni a bioszát? :U

nofene

(#276) Brucehun válasza csigi (#275) üzenetére


Brucehun
aktív tag

simán csak frissíteni szeretném

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#277) csigi válasza Brucehun (#276) üzenetére


csigi
addikt

Ha nincs semmi baj a kártyáddal, akkor szerintem ne piszkáld. Nem hozna teljesítménybeli változást.

nofene

(#278) zaragosa


zaragosa
csendes tag

Sziasztok.
Gainward 8800GT GS 1024MB-os karin hibázik a memória és megpróbálnám a biosból letiltani a második 512MB-ot úgy hogy ráírok egy 512Mb-os biost.
Szerintetek?
Ha szerencsém van a hibás memóriamodul letiltódik.

(#279) csigi válasza zaragosa (#278) üzenetére


csigi
addikt

Úgy gondolom, hogy nincs olyan, hogy második 512MB. Párhuzamosan használja a gpu a memóriákat...

Vagy javítsatok ki. :U

nofene

(#280) joi29


joi29
őstag

-Hali a vga bios SSID zárját lehet e és hogy lehet feoldani atiflash alól.
-Azért kérdem mert sikeresen frissitettem az x800GT-met x850XT PE-re.
de sajna a maradék 8 pipát nem kapcsolta be az új bios csak az órajeleket
emelte meg.
-Mondjuk ez is több mint a semmi :) de ha lehet azért még kihoznék belőle
ez~azt... ;]

(#281) barnam_ válasza joi29 (#280) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hali a vga bios SSID zárját lehet e és hogy lehet feoldani atiflash alól.
Nem vagyok expert, csak láttam már ilyet :D
Szóval ha egy olyan bios-t akarsz feltenni atiflash-el, aminek más az SSID-je (tehát mondjuk egy másik gyártó bios-át), akkor figyelmeztet, és csak a -fs (vagy -f a force, de az minden figyelmeztetést mellőz) kapcsolóval tudod felrakni.
Ha nem kapcsolta be a +8 pipe-t, akkor az vagy nem x850XT bios, vagy nem megy a kártyádon.

(#282) joi29 válasza barnam_ (#281) üzenetére


joi29
őstag

-Hát már ezt a saját gyártótól származót is csak -force flashing -el
sikerült felgyömöszölni, a bios-ok biztos jók mert vagy 4 különbözőt próbáltam
és minddel mukodott.
-A gondot szerintem valamilyen beépitett zár okoz amit ha jól gondolom valahogyan szoftveresen lehet oldani, mert nem hiszem hogy a PColor belebabrált volna
a gpu-ba, ezért érdekelne hogy valahogyan lehet e ezt módosítani... :)

(#283) barnam_ válasza joi29 (#282) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pedig a -f az SSID figyelmeztetést is mellőzi, tehát az nem lehet a gond.
Softmod-al nem lehet bekapcsolni a +8 pipe-t?
Vagy esetleg próbálj meg egy másik X850XT bios-t.

(#284) joi29 válasza barnam_ (#283) üzenetére


joi29
őstag

-Ok akkor megpróbálok még néhányat hátha. :D
-Ja és kössz a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#285) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok.

Adott egy 9600GT pcie 512 mb kártya, ami nem ad képet. Win hibátlanul betölt, de kép nincs. Semmilyen. A tartalék pci kártyámat mellé téve és az nvflasht elindítva, nem is látom a pcie kártyát, mint eszközt. (No nvidia display adapters found) Másik progi sem látja és ismeretlen eszköz sincs a gépben. (everest, gpu-z) A kártya plusz tápja bedugva, venti forog, külsérelmi nyom és szag nincs.

Gondolom valaki korábban megpróbálkozott egy biosfrissítéssel amit elronthatott, ezért szeretném kijavítani, de nem engedi sehogyan sem, a fenti hibaüzenetre hivatkozva. Próbáltam win alól és boot floppy-ról is és úgy is, hogy nincs mellette a tartalék kártyám és egyedül a pcie kártya van a gépben. Semmi változás, csak ugyanaz a hibaüzenet.

Olvastam, hogy az eeprom egyik lábát földelve, rá lehet bírni arra, hogy mindenképpen beírható legyen a firmware, de azt sehol nem találtam meg, hogy melyik a kérdéses láb.

Tudja valaki? Esetleg egyéb ötlet a javításra?

(#286) quickboost


quickboost
csendes tag

Üdv!
TPU Radeon Bios Editorral megcsináltam a bios-t majd az Atiwinflashel próbáltam frissíteni a biost, viszont valószínűleg áramszünet miatt lekapcsolt a gépem. :S
Megpróbáltam bekapcsolni, de se kép se hang csak a ventik forognak.
Másik videokártyával próbáltam, azzal működik.
Lehet valamit kezdeni a kártyával, hogy újra működjön vagy lehet kidobni a kukába?

(#287) csigi válasza quickboost (#286) üzenetére


csigi
addikt

Szerezz be egy PCI-os vga-t. Majd arra kötve a monitort süsd újra a kérdéses videókarit.
Csak jól nézd meg melyik kártya a célpont...

nofene

(#288) csigi válasza csigi (#272) üzenetére


csigi
addikt

No, ilyenkor meg mi van... :W
RBE progival szerkesztett bioszt sütöttem be, több próbálkozás után akkor a clock info 1,2,3 és ugyanazt a 7,8,9 -be is.
Most finomítgatás után újra akartam változtatni a 2D-s értékeket. De nem sikerült, maradt az eredeti. Végül visszasütöttem a kártyámból kinyert, eredeti, gyári default bioszt. A 3D-s dolgok helyreálltak, de 2D-ben továbbra is az általam megváltoztatott 300\650 maradt.
Szóval nem vagyok képes azt megváltoztatni még az eredeti biosz besütésével sem! :Y

Van egy olyan érzésem, hogy ennek az RBE proginak gőze sincs a 4850-hez. Valóban nincs más lehetőségem bioszt szerkeszteni?

nofene

(#289) csigi válasza csigi (#288) üzenetére


csigi
addikt

Jáj, bocsi, elcsosztam.
Most jöttem rá, hogy úgy írtam bioszt, hogy a Catalyst overdrive is be volt pipálva. Az meg überelte az általam besütött értéket... :B :R
Homokot szórok a fejemre, RBE jól működik.

nofene

(#290) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Srácok!

Nemrég kijött a 4.9-es NiBiTor ami már a GTX295 is rendesen látja. Infó kellene róla hogy 2 GPU-s kártyánál hogy működik ez a bios módosítás.
Nem vagyok láma, csak eddig 1 GPU-s kártyákat módosítottam kizárólag. Azért bizonytalanodtam el, mert 9800 GX2-nél úgy tudom 2 bios van, és nem mindegy milyen sorrendbe frissítem. Azzal se vagyok tisztában hogy most a 295-ön minden GPU-hoz külön bios tartozik, vagy itt már csak 1. A GPU-Z amikor lementem a bios-t csak egy fájlt ment le. :U Elqúrni semmiképpen se akarom. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#291) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Egy Ilyen Asus V8460 gf4ti4600 kártyához keresek bios-t. Valaki dobna egy linket ahol tuti fent van mert már agygörcsöt kapok lassan.

Üdv és köszi.

(#292) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok!Szeretnék kérni egy kis segítséget!Van nekem egy 9800GX2-m,és az a gondom ha játszok,ugye melegszik,és a venti felpörög.Ezzel nem is lenne gond,csak ha abbahagyom a játékot,ez akkor is megy tovább,de ha már lehűlt 66°-ra akkor is!Na most nem tudom ezt biosból be lehetne e lőni,mert hosszútávon zavaró.Valaki tudna segítteni? :F :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#293) Gézengúz válasza HummeRC (#285) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kíváncsiságból... Próbáld már ki az Nvflash windowsos verzióját is...Vagy az úgy nem megy ha épp másik kártya adja a képet...?

(#294) thumb


thumb
aktív tag

sziasztok

nekem egy 8800GTX Oc-m van az lenne a kérdésem, hogy nincs valami olyan flash cucc amivel ugy lehet flash-elni vga bios-t mint pl. az asus update-el, hogy szoftveresen xp-ről resi aztán kész? :) Még annyit, hogy két oldalt találtam ahol bios-ok vannak melyiet ajánlanátok? [link][link] ill. hogy a bios fresh csak azoknak jó akik tuningolnak vagy fagyás problémákat is megold pl.?

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#295) barnam_ válasza thumb (#294) üzenetére


barnam_
nagyúr

üdv,
-nv winflash: [link]
-techpowerup és mvktech megbízható oldalak

a bios fresh csak azoknak jó akik tuningolnak vagy fagyás problémákat is megold pl.?
a fagyás problémákat legtöbbször nem a vga bios okozza, tehát arra nem gyógyír. tuningra jó babrálni a bios-t, de önmagában attól nem lesz gyorsabb a vga.

(#296) thumb válasza barnam_ (#295) üzenetére


thumb
aktív tag

köszönöm a gyors választ. az egyik oldalon két bios van a másikon egy melyik a jobb szted ha ketővel küzdök vagy egy is elég? én biztosra veszem hogy a vga-val van a baj 99%.

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#297) barnam_ válasza thumb (#296) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pontosan mi is a baj a vga-val?
Szerintem a techpowerup-on (de ha ott nincs jó a másik oldal is) keress a vga-dnak megfelelő bios-t, arra figyelj hogy a memória gyártója és késleltetése ugyanaz legyen.

(#298) thumb válasza barnam_ (#297) üzenetére


thumb
aktív tag

annyi a baja, hogy a dx7-es játékokkal nincs baja de pl. dx9 cod4 vagy cod5 bebootol a gép elindiítom a játékot 20 mp kifagy aztán resi megy egy órát kb. aztán megint fagyás. vagy megáll a kép és egy picit besötétül, vagy kék halál, vagy valami directx valamit ír ki és utána hal meg :S. már mindennel próbálkoztam az összes dx verzióval rengeteg driverrel és operációs rendszerrel is az összesnél mindig ugyanezt produkálta csak az időtartam változott max tehát nem egy óra mulva fagyott ki másodjára hanem 5 perc mulva stb. :S:S
A rendszerem minden eleme szine vadi új csak a vga-t hagytam meg.

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#299) barnam_ válasza thumb (#298) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kék halál/fagyás nem feltétlenül a vga miatt lehet, valószínűleg vmit nem jól állítottál a bios-ban (már ha tuningolsz). Meg kellene próbálni másik vga-val, vagy a vga-t egy másik gépben. A következő kék halálnál jegyezd le hogy mit ír ki.

(#300) thumb válasza barnam_ (#299) üzenetére


thumb
aktív tag

hát az az igazság hogy nem irnám ha nem tudnám biztosra. eleve csak dx9-ben jelentkezik. amikor nem tuningoltam a gépet akkor is ezt csinálta. amikor még a régi gépem volt akkor is ugyanez volt és a melóhelyemen is ezt produkálta egy teljesen más configgal. nem is az hogy kék halál mert nincs minden esetben kék halál sőt ez a ritkább hanem megálla kép és egy picic besötétül aztán eltünik valamilyen direct errorral de csak ezt az egy szót tudom elolvasni olyan gyorsan elkapja aztán vagy ujraindul vagy kék halál. és az előző driverrel még olyat is csinált (ezt a munkatársam ultrája is csinálta egy darabig) hogy megáll a kép és közben ilyen hangot ad ki brrrrrrrrrrrrrrrrr biztos találkozott már vele más is :) hülyén hangzik de így van és roppant idegesítő. :) hát ez is hogy mitől lehet :S bár ezt mostanában nem csinálja vagyis igen csak hang nékül. :K

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.