Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) duggoo


duggoo
csendes tag

Hello Srácok!

Valaki segítsen nekem legyen olyan kedves. Vettem ma egy Asus Radeon HD 6970 2Gb-os vga-t és az a problémám vele, hogy a gyári bios ami rajta van nem szabályozza a ventillátor sebességét...na már most ez úgy néz ki, hogy 90 fokos hőmérsékletnél ez a szerencsétlen 35%-on járatja a ventillátorát. Mi lehet erre a megoldás? Esetle hogyan tudok BIOS-t frissíteni rajta? Milyen BIOS-t rakjak rá? Esetleg az is megoldhatja a problémámat ha átkapcsolom a BIOS kapcsolót 2-re?
Előre is Köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

Jiayu G4S//Intel Core i7 3537U 2 GHZ/6 GB DDR3 1333Mhz/Nvidia GeForce GT720M/Kingston 128 GB SSD/500 GB HDD/32' LG Full HD LCD TV

(#902) karaokeone válasza n_gy_k (#1) üzenetére


karaokeone
csendes tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy tudok olyan műveletet esetleg, hogy egy régi Geforce FX4 64MB-os videókártyából csinálni egy teszem azt, 256MB, mondjuk azon módon, hogy Rendszer RAM megosztás? Mint Laptopoknál? És ezáltal növelni a teljesítményt?

(#903) Pocok256 válasza dealerman (#887) üzenetére


Pocok256
veterán

Bios reading not supported This Device :(

Szóval nem lehet :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#904) phg


phg
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni nálam többet látott emberektől.
Van egy [MSI GT60] notebookom.
Pár napja ki lett benne cserélve az nvidia GTX 670M videó kari egy ATI 6990M -re. Az új kártyát a rendszer látja , de nem akarja működtetni. Hiába teszek neki akármilyen ati drivert, mindegyikre az az üzenet hogy ez a szoftver nem elérhető vagy hogy a windows az eszközt letiltotta. Hibakód:43
Fórumokon nézegettem ahol többen csináltak már ilyen jellegű cserét ráadásul szintén ati radeon hd 6990M-el.
Többen írták a bios frissítést vagy az új rendszert hogy ennyi kel hozzá, hát ezeket meg is csináltam de mégsem tudok életet lehelni az ati kártyába.Felmerült az is hogy a kártya bios-át nem csípi a gép. Esetleg ha valakinek lenne ötlete vagy tapasztalata számomra és megosztaná velem azt megköszönném. :R

(#905) Sethdobaloah válasza karaokeone (#902) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ilyet nem lehet

...csak én vagyok helikopter?

(#906) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

Egy Palit Geforce gtx 460 sonic platinumhoz találtam vga bios frissítést!

Van valami kockázat benne?

Zoll

(#907) 4d


4d
aktív tag

Üdv ati winflash-el van egy kis problémám, lehet hogy én rontok el valamit. Elindul a flesselés de nem történik semmi. Lockolva van a bios?

(#908) emiki6


emiki6
veterán

Atiflash futtatható Windows 8.1 64 bites oprendszeren?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#909) Tournament válasza emiki6 (#908) üzenetére


Tournament
aktív tag

igen ATIWinflash

[ Szerkesztve ]

(#910) slloyd


slloyd
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A problémám nem mindennapi.
2 db gtx 580 csücsül a gépemben 1 zotac alapórajeles és 1 msi oc.
A gondom az lenne hogy a játékok kidobálnak dxd3d crash üzenettel.
Kivettem az msi oc-t a másik mellől semmi probléma a zotac al.
Egyedül hagyva az msi-t viszont szintén kidobálnak a játékok ezzel az üzenettel.
Msi afterburner-al visszahúztam a gpu/mem frekit gyári alapórajelesre 777/2000 mh -re és a jelenség vagyis a crash-ek száma csökkent.
A tervem az lenne,mivel az oc-ra gyanakszom,hogy valahogy a gtx 580-as zotac alapórajeles bios-át szere tném kimenteni és belesütni az msi 580 oc-ba hogy gyári órajelen ketyegjen az is.
Szerintetek működne úgy hiba nélkül?
Lehetséges a gyyári bios belesütése?
Ha megkérhetném a segítőkész ph társakat privátban válaszoljanak nekem.
Köszönöm szépen előre is a segítségeteket :R
Remélem nem sokára újra hasíthat az sli rendszerem :O

[ Szerkesztve ]

(#911) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok valaki tudna nekem küldeni egy ati radeon hd 6750m bios-t?Samsung laptop-ba kellene.

[ Szerkesztve ]

(#912) klac válasza perfegor17 (#911) üzenetére


klac
aktív tag

Próbáld meg letölteni, innen vagy innen.

(#913) klac válasza perfegor17 (#911) üzenetére


klac
aktív tag

Esetleg innen is próbálkozhatsz.

(#914) perfegor17 válasza klac (#913) üzenetére


perfegor17
senior tag

Sajna egyiken sincs ilyenre bios.

(#915) klac válasza perfegor17 (#914) üzenetére


klac
aktív tag

Valahol csak van, lehet ez letölti.

(#916) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Hali.

Adott egy XFX GTX280-as "végéa". :) Van rá valami módosított BIOS ami csökkenti a fogyasztását? A tápom 750W-os Thermal. Azzal nincs gond. Csak netezéshez is azért 100W-ot elzabálni. Egy héten belül úgy teleeszi magát hogy nem fog elférni a gépházba. :DD Természetesen játékok alatt engedheti de azért ne az egekig. És a 105C-os hőmérséklet neki egyébként hosszútávon rendesen nyomatva neki a terhelést nem gáz? Mivel szerintem hosszú távon a nyák nem bírná.

Van valami stabil BIOS modding ezekre a problémákra? :U

Smoke some weed nigga!

(#917) karaokeone


karaokeone
csendes tag

Szerintetek videóvágáshoz, grafikához nvidia vagy ati radeon?

(#918) takessz


takessz
senior tag

Üdv érdeklődni szeretnék hogy a Sapphire HD6670 1 giga Gddr5 kártyámat szeretném bisolni és érdeklődnek milyen BIOS-ra lehetne e kicserélni amitől jobb lesz a kártya illetve hogy BIOS cserénél lehetséges e olyan hogy a Sávszélessége nőni fog a kártyának!!!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#919) Wiz Khalifa válasza karaokeone (#917) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem Nvidia. :) De annyival is többet zabál. Meg gyakrabban is cserélni kell mint az AMD-t ( ATI régi nevén. :) )

Smoke some weed nigga!

(#920) Wiz Khalifa válasza takessz (#918) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A sávszélessége szerintem nem lehet nagyobb. De ezt még nem néztem meg hogy a VGa mókolások meddig fajulhatnak el.

Itt vannak a BIOS-ok:

Tessék.

Csak azzal próbálkozz aminek megegyezik a Core/Mem rész és a Memória GDDR5-ös legyen. Meg hogy 1Gb-os legyen ne a 2Gb-os változat. :)

Remélem tudtam segíteni. :R

de VIGYÁZZ!!! a Sapphire karik hajlamosak megdögleni BIOS mókolás után. Nekem is így vált kukává a Sapphire Radeon HD6770 1Gb GDDR5-ös karim. :((( A Chip végéből elfüstölt egy milliméteres darab. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#921) karaokeone válasza duggoo (#901) üzenetére


karaokeone
csendes tag

amit még próbálj meg:
- hogy az energiaellátást, ne a windows kezelje, hanem a Bios, azaz válaszd a "KI" opciót.
Ezt az energiagazdálkodási lehetőségeknél, a speckó beállításnál találod.
- nézd meg a gyári oldalt, hogy nem e találsz hozzá firmware update-et, mert az is megoldhatja a problémát.
- szerezz egy különálló ventit rá

utolsó opció: ha ez egy zsír új kártya, akkor szerintem vidd vissza, mert nem szabadna elérnie a 90 fokot. És talán sokat állt a boltba, és elengedett a GPU-nél a hűtőfolyadék, vagy esetleg poros.

(#922) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem. Van egy GIGABYTE GV-N660OC-2GD GTX660 2GB videokártya aminek a TDP limitjét szeretném feljebb vinni. Kepler BIOS Tweaker-rel akárhogy szerkesztem át a biost akkor is leszabályoz a kártya. MSI Afterburner-ben 1200MHz/3350Mhz tud a VGA stabilan +10% TDP limittel. A boost alapon is felmegy 1150MHz-ig. TDP limitet elérve szépen veszi vissza az órajelet.
Már 200W-os limittel is próbálkoztam de így is visszaveszi a frekit 1050MHz-ig. Mit rontok el? :U

(#923) DonLaca@ válasza DonLaca@ (#922) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Megoldottam... :DDD

(#924) gtx560unlock


gtx560unlock
csendes tag

Sziasztok!Egy olyan kérdésem volna hogy egy gtx560-at egy BIOS flash-el lehetne unlockolni egy gtx560ti-re mert a 2 kártya lényegében ugyan az.Vagy hogy lehete valami baja kártyának ha meg próbálnám a BIOS cserét.

gtx 560 ti :http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTX560_Ti_DCII2DI1GD5/#specifications

gtx 560 : http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTX560_DCII_OC2DI1GD5/#specifications

[ Szerkesztve ]

(#925) karaokeone válasza gtx560unlock (#924) üzenetére


karaokeone
csendes tag

A rizikó mindenképp benne van, hogy nem fog működni utána, de ha nem vagy hozzá értő akkor inkább ne piszkáld.

(#926) poster


poster
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, pontosabban a tesómnak :DDD csak teljesen kikészült, hogy elromlott a kártyája én meg annyira nem értek hozzá.

Nos adott egy 7870 Tahiti-s alapú kártya, amit frissíteni próbált, aztán szépen el is rontotta, mert azóta nem ad képet a kártya és amikor próbálná újra frissíteni azt az üzenetet kapja, hogy ERROR 0FL01, Adapter not found.

Ez pontosan mit takar, újra lehet éleszteni valahogy, vagy esetleg csak szervizben tudják már? mindenféle ötletet elolvastunk már, de nem jöttünk rá mi lehet a próbléma :F

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#927) karaokeone válasza poster (#926) üzenetére


karaokeone
csendes tag

Próbáld rendszergazda néven futtatni a programot, lehet ez is a hiba oka. Ha nem megy, akkor keress olyan progit, ami mindenképpen felül írja a kártya progiját, és a PCI-ban lévő elhelyezkedés alapján felismeri. Ha ez sem segít akkor szervíz.

(#928) poster válasza karaokeone (#927) üzenetére


poster
csendes tag

Mindenhogyan próbáltuk, levittük egy itteni pc-boltba, mert van rá ugyan garancia, de előtte akartuk tudni lehet-e vele mit kezdeni, nos ő sem, illetve több boltban sem vállalták a javítását egyéb okokra hivatkozva, míg ma visszavittem az üzletbe, nos elvileg 2 hét múlva kicserélik a kártyát.

(#929) duggoo válasza karaokeone (#921) üzenetére


duggoo
csendes tag

Köszi a segítséget, de sajnos csak 1 hónap garancia volt rá. Ezt az energia gazdálkodási dolgot leírhatnád bővebben, mert csak olyan talltam a spciáli beállításokban, hogy pci-express és ott valami kapcsolati valami s ott a "KI" opció van jelölve alapértelmezetten. Ha mást kell állítani, akkor tedd meg, hogy leírod. A hűtőn most rajta vagyok, mert azt már ajánlották többen is, de kissé drágák. :(
Előre is köszönöm!

Jiayu G4S//Intel Core i7 3537U 2 GHZ/6 GB DDR3 1333Mhz/Nvidia GeForce GT720M/Kingston 128 GB SSD/500 GB HDD/32' LG Full HD LCD TV

(#930) jeni


jeni
félisten

Szia
Szeretném az MSI R9 270x VGA karit BIOS-t frissíteni. Mi képen kell? DOS alatt a pendrive egységre kiirva az adott

-ra kattintani vagy?

Segítséget előre is köszi.
Eddig csak alaplapot frissítettem BIOS alól. VGA-t sosem.

Valamint a karin van két állású kapcsoló, az eredeti állásban hagyva kell frissíteni vagy előtte át kell kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#931) isizakhi03


isizakhi03
tag

Hali! Tudnátok olyan programot mondani nekem, amivel lehet az R7 200 széria biosát módosítani? Köszi!

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#932) jeni válasza isizakhi03 (#931) üzenetére


jeni
félisten

üdv
nekem sikerült frissítenem a 270x karimat
ati winflash 2.6.7 verzióval

(#933) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Van egy Asus GTX 650TI kártyám amin szeretném a biost egy kicsit átírni,de nem tudom mivel lehetne. Esetleg tudna nekem segíteni nekem ebben? Nagy dologra nem kell godolni,mert csak a GPU órajelét szeretném feljebb húzni. MSI AB-ben már leteszteltem,alapfeszen stabil az órajel amit szeretnék beállítani.

Leszedtem ezt e programot,magát a bios-t felismeri,de az órajelet nem engedi emelni.

(#934) Vigneau válasza miresz (#933) üzenetére


Vigneau
félisten

Van már frissebb, hátha az a baj: KBT v1.27.

Apropó, van itt valaki, aki teljes mértékben képben van a KBT működésével? Régebben egy GTX 660-at írtam át - de azóta bő 6 hónap telt el és kopik a memóriám -, hamarosan pedig egy GTX 680 válik az áldozatommá.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#935) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Gigabyte VGA-knál erre valóban oda kell figyelni? Nem zavar a fekete képernyő, tudok vakon gépelni, de az igazán érdekelne, hogy mi igaz ebből:

You can only update to a VBIOS version of the same series.
If your VBIOS version is:
F1, it can only be updated with VBIOS versions F2-F9.
F10, it can only be updated with VBIOS versions F11-F19.
F20, it can only be updated with VBIOS versions F21-F29.

F90-es a GTX 680-am BIOS-a, de F92 és F93 már csak GTX 680 OC-hoz készült. :)

Persze tudom, hogy különbséget tesznek Hynix és Samsung RAM-okkal szerelt VGA-k között.

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#936) iceool20


iceool20
tag

Sziasztok!

Régebben volt egy téma arról, hogy bizonyos ati kártyákat ha jól emlékszem pl HD7850-et fel lehet tuningolni illetve bios flash vagy update-el 7870-re? Vagy ez csak egy nagy kamu hír volt? Annyira nem vagyok otthon benne. Nekem jelenleg ez a típus van a gépbe sapphire hd7850 2gb gddr5 dual-x oc és ha meg lehetne oldani kipróbálnám! Köszi a segítséget előre is! :)

Üdv!

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#937) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Van egy Asus 7870-em (HD7870-DC2-2GD5) és 2d alapfeszen hibázik. [link] Ha a 2D feszt, csak 0.010-zel feljebb veszem, már nem csinálja El is mentettem Asus GPU tweak 1-es profilba, de a gép bekapcsolásakor, nem tölti be, csak ha megnyomom a gyors gombját!

1. Nem lehet ezt automatizálni?
2. Valamint az, hogy az alapfesz 2d-ben kevés a kártyának, azt okozhatja-e más alkatrész, pl. táp?
3. Lehet csak ezt módosítani a BIOS-ában? Techpowerupon néztem, de ott feszekről nem írnak, a BIOS-oknál.
4. Ez lehet ok garanciális cserére?

(#938) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Tudnátok valami összefoglalót linkelni KBT-vel kapcsolaban? Ugyanis elég kezdő vagyok, és üres fejjel nem akarok neki álni. :R

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#939) Stonerice válasza Stonerice (#938) üzenetére


Stonerice
őstag

Itt melyiket kell módosítani, ha a tdp-t is feljebb akarom tolni? Igaz nekem 670-van
Ja, és mi van akkor ha a tdp limithez nem nyúlok, hanem helyette a fesz-t emelem, vagy csak feloldanám ( ha lehet ) a fesz emelési lehetőséget. Ha csak a feszt emelem módosítás után, akkor már a tdp limit is nő valamiylen arányban nem? Vagyis gyorsul a vga :B ?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#940) Stonerice válasza Stonerice (#939) üzenetére


Stonerice
őstag

Elegendő ezen az egy lapon a módosításokat végezni?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#941) Vigneau válasza Stonerice (#940) üzenetére


Vigneau
félisten

A legfrissebb már a v1.27, de ez is megteszi. A def 250W, a max 300W lehet nyugodtan, bár én eddig nem estem még 225W környékére sem. Ne feledd, a feszültség emelésével nő a boost értéke is. 1187mV környéke bőven elég, az AB-ben 1212mV-nak felel meg. A GPU legalább 40-50W-tal lesz majd éhesebb ekkora feszültségemeléstől.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#942) Stonerice válasza Vigneau (#941) üzenetére


Stonerice
őstag

Oké, de mit kell állítani? A képek amit linkeltem egyik sem saját.. csak találtam egy tutorialban. :DDD

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#943) Vigneau válasza Stonerice (#942) üzenetére


Vigneau
félisten

A v1.27-nél a két legalsó hármas a lényeg a TDP limit terén a 3. fülön. A 2. fülön pedig a feszt állítod a két felső kettős csúszkán.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#944) Stonerice válasza Vigneau (#943) üzenetére


Stonerice
őstag

Próbáltam keresni képet, mert perpill nem otthon vagyok..

Akkor egyszer itt kell módosítani azt ami be van keretezve, illetve az alatta lévő utolsó 3 értéket is?

itt elég csak a 2 maximumot?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#945) Vigneau válasza Stonerice (#944) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, pontosan. De erre akkor is rá tudsz jönni, ha több BIOS-t leszedsz a techpowerup-ról és megvizslatod őket. Én így vettem észre jó pár dolgot.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#946) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Egy gyors kérdés. A sima 650TI-re a 650TI boost biosa vajon jó lehet?

(#947) nordenrena


nordenrena
csendes tag

Sziasztok!
Van egy problémám. Vettem egy féltéglát, Isten áldja az eladó jóságát! :W
Sapphire HD6870 névre hallgat, ref hűtéses.
Féltégla, mert nem használható.
Atiflash nem látja, vakon se lehet BIOS-t cserélni rajta. Próbáltam, hogy a másik 6870 helyére dugtam, de így csak az is eltűnt. Drivert újratelepítettem.
Van még az EEPROM rövidre zárása, de vegyész vagyok nem műszerész. Azt se tudom hol keressem.
Van erre megoldás, vagy levélnehezéket vettem 21E-ért?

Gondolkodott ma már?

(#948) jeni válasza nordenrena (#947) üzenetére


jeni
félisten

alapból ha berakod mit történik?
végig fut a folyamat vagy el se indul a géped vagyis az integrált kimenetet használod?
helyedben semelyik hóküszpókúszót nem csinálnék rajta,mert végén rád keni,hogy elbaltáztad a karit.

(#949) nordenrena válasza jeni (#948) üzenetére


nordenrena
csendes tag

A hókuszpókusz nem probléma, mert nem reklamálok. Több mint egy hónapja vettem és akkor nem szóltam. Egy 7770-es van mellette, mert alapból nem ad képet.

Gondolkodott ma már?

(#950) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Itt is megkérdezem hátha ... [link]

A kártya ez

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.