Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) Thunderzolee válasza iampeter (#6148) üzenetére

Nyilván a legerősebb procit kell beletenni, de kérdés, h hol fogod megvenni. :F
Ritkán látok ilyen procit, nem nagyon vannak tele a hirdetések ehhez a notihoz való processzorral. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6152) Tanisz válasza Thunderzolee (#6150) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! :R

T9300 core2duo van benne, pontosabban ez : Core 2 Duo T9300 2,5Ghz 6MB L2 cache 800Mhz FSB 45nm, szerintem ezt nem igazán kell cserélni, ha jól gondolom :)
Valamint nVidia Quadro kártyával felvértezett készülék.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6153) iampeter válasza Thunderzolee (#6151) üzenetére


iampeter
csendes tag

Socket 754-es megy bele, ugye? A többi meg az én gondom. xD

(#6154) csdm


csdm
senior tag

Képernyőt lehet cserélni laptopokban?

(#6155) Thunderzolee válasza csdm (#6154) üzenetére

Igen, az apróhirdetések között vannak akik direkt ezzel foglalkoznak. :K

A kijelzők csatlakozókiosztása a lényeg, (természetesen a méret után), h hány pines a csati.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6156) csdm


csdm
senior tag

Dell D630 hoz esetleg nem tudod, milyen csatlakozót keressek?
Használt kijelzoktől nem kell félni? Gondolom mar megvannak 3-4 évesek, még ha semmi baja sincs, akkor kell arra számítani, hogy egy idő után végelfaradásban tönkremennek?
Újat nem akarok venni ~40 ért amikor 60at ér a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#6157) Thunderzolee válasza csdm (#6156) üzenetére

Everest, vagy valami hasonló programok kijelzőkről adnak információt, de ha a hirdetések közt körülnézel, a hirdetők némelyike információkkal is szívesen szolgál.

Ahogy Googleval rákerestem, ezek 30 pinesek, és 1280×800, ill. 1440×900-as felbontással is vannak 14.1" méretben.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6158) fednick válasza Tanisz (#6149) üzenetére


fednick
csendes tag

Hello,

Tehetsz bele 800-as memót, menni fog a gép. Én konkrétan Micron memóriát használok a D630 gépemben és tökéletesen működik.

i need money, he's a mute.

(#6159) csdm válasza Thunderzolee (#6157) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi
Hasznalt kijelzőkkel kapcsolatos kérdésemre valaki?

(#6160) fednick válasza csdm (#6159) üzenetére


fednick
csendes tag

Én már vettem 1-2 kijelzőt használtan (konkrétan Dell D630-hoz), olyan ez kb, mint a memóriák: eléggé tartósak, igen kicsit az esélye, hogy tönkremegy alattad. Úgyhogy szerintem nyugodtan merj venni egyet használtan. A reális ára amúgy valahol 10-18k között van, garanciától, beszereléstől függően.

i need money, he's a mute.

(#6161) Tanisz válasza fednick (#6158) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi! :R

Egész véletlenül nincs egy eredeti (DELL OEM) Windows Vista Business HUN x64 vagy x86 telepítőd? :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6162) fednick válasza Tanisz (#6161) üzenetére


fednick
csendes tag

Sajnos nincs. De ne akard feltenni a vistát, csak megkeseríti az életed :) Egyébként ha véletlenül érdekel 2x2gb ram, keress meg privátban.

i need money, he's a mute.

(#6163) csdm válasza fednick (#6160) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi!

(#6164) Tanisz válasza fednick (#6162) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az rendben van, de azért raknám csak fel, mert upgradelni lehet elvileg win7-re, így akkor lenne egy hivatalos windows-om hozzá!:)

Köszi, már itt van mellettem a 2x2GB-ram, este belekerül a gépbe, ha nem lenne jó, akkor megkereslek!:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6165) fednick válasza Tanisz (#6164) üzenetére


fednick
csendes tag

Ez nekem is új infó, hogy lehetne upgradelni, így már értelek. Sok sikert :)

i need money, he's a mute.

(#6166) Tanisz válasza Tanisz (#6164) üzenetére


Tanisz
senior tag

Amúgy a Win Vista Business Edition az egyenlő a Windows 7 Professional-al?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6167) Tanisz válasza fednick (#6165) üzenetére


Tanisz
senior tag

Amíg nem látom a saját szememmel addig én sem hiszem, csak olvastam róla itt-ott, pletykákat hallottam.
Bár lehet csak legenda:D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6168) iampeter


iampeter
csendes tag

na böngésztem kicsit, és ezt dobta a gép:

amd turion ml-44
ati x1800
1-1 gb csx 400 mhz

ez mind fekszik az a3667g-be, ugye?

(#6169) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Van nekem egy Acer Extensa 5620G típusú laposom.
Szeretném bővíteni a 2x1 GB memóriát 2x2-re. Gyárilag 667-es ramok vannak benne, de ezek árban duplája a 2 gigás 800 Mhz-seknek. Beletudok tenni 800-asokat? Az se baj ha nem használja ki a gép, de jóval olcsóbbért találtam 800-ast mint 667-est.

(#6170) Thunderzolee válasza ArsenalF (#6169) üzenetére

965-ös chipset.
Ez csak 667-en hajtja a ramokat.

Elvileg ha 800-ast teszel bele, azt is fogja vinni 667-en hajtva.

De van olyan is, h el sem indul. :(
Esetleg próbáld bele, ha van rá lehetőséged, bár 99%, h menni fog.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6171) ArsenalF válasza Thunderzolee (#6170) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Köszönöm szépen! Megpróbálom kipróbáltatni. Az Acer szervíz is ezt a választ adta hogy elvileg mennie kell de nem biztos. Erre 10-ért ajánlottak RAM-ot, ennyiért 2-t veszek máshol...

(#6172) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, olyan kerdesem lenne hogy egy clevo 570 tu laptopba bele lehet rakni egy 9800 gs sli-t mert mxm III 2.1 he a foglalat... de nemtudom hogy 1 v 2 kartya illetve hogy letudja e kelloen huteni, illetve kepes e annyi wattot felvenni a gep... a chip keszlet megegyezik olyan laptoppal ami kezeli az sli-t de nem talatam semmi infot sli-vel kapcsolatban, hogy kezeli a gepem..

(#6173) Thunderzolee válasza Fail3D! (#6172) üzenetére

Az a 9800GS SLI az azt takarja, h két kártyát akarsz beletenni?

Némi angol nyelvű fórumozás után ki merem jelenteni, h az a gép agyon van pakolva rézzel, hőcsővel, és durvább videokártyákkal is szerelték, tehát a fogyasztás/hűtés nem lesz gond.
De azt nem vágom, h belefér-e kettő kártya? :F
Szerintem nem. Mintha csak egynek lenne helye.

Itt egyébként van egy komplett leírás is róla:
http://www.mxm-upgrade.com/m571tu.html

MXM HE típusú kártyák mennek bele.
Itt a képen a negyedik.
Ugyanolyan mint az MXM III, csak van az a kis fül a csatlakozó végén, amin még vannak érintkezők pluszban.

A gép manualja MXM III-at ír, de a fenti szerelési útmutatón két helyen is mutatják a kártyát, egészben, látni rajt, h az HE csatolós kártya.

Sajnos az nVidia kicsit elb×szta a kártyák neveit/számozását.
Az MXM III az csaknem ugyanaz, mint a HE, csak a HE-n van még az a kis érintkezőfül a sarokban, az MXM IV meg már megint olyan, mint a hármas, (ill. előzők), de 1.7 centivel hosszabb a hármasnál.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6174) Fail3D! válasza Thunderzolee (#6173) üzenetére


Fail3D!
addikt

nagyon szepen koszonom. most egy quadro fx 3700m 75 tdp vel van... csak lehet tudnek szerezni 9800 gts sli-t 150 tdp.. csak fogalmam sincs hogy a laptopoknal is ugy van megoldva hogy 2 kartya v 1 kartyan van a 2 gpu...:) szoval 1 kicsit megvagyok kavarodva ezen a teren:)

(#6175) blackstone


blackstone
csendes tag

sziasztok!

az lenne a kérdésem,hogy egy fujitsu-siemens amilo pro v3405 gépbe melyik a legerősebb proci,ami belemegy? ha jól tudom,csak 533 fsb-t tud,de láttam olyat is,hogy 667-es proci van benne...lehetséges ez?egy proci cserétől nem fog drasztikusan jobban melegedni?

(#6176) Thunderzolee válasza blackstone (#6175) üzenetére

Úgy látszik ezt már valaki kérdezte régebben, belinkelem amit akkor válaszoltam:
http://itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_processzor_ram_hdd/hsz_4111-4111.html

Nem fog jobban, melegedni, azonos TDP osztályba tartoznak a kétmagos procik az egymagosokkal. Az egymagos Celeronokból hiányzik a Speed Step (egy energiatakarékossági funkció), így azok folyton "maxon pörögnek", ezért nem termelnek kevesebb hőt a kétmagos társaiknál.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6177) Thunderzolee válasza Fail3D! (#6174) üzenetére

Na várjunk csak, az előbb 9800 GS-ről volt szó, most meg 9800 GTS-t említesz.

A GS verziók általában a "lebutított" verziói a "sima" GT kártyáknak. A GTS azonban már egy "felturbózott" változat.

Így már értem mi akar lenni ez az "SLI" megnevezés a típusban, pláne, h látom, a TDP is 150W.
Az MXM HE kártyák 75W-osak maximum.
Ez amit te említesz, ez meg 150W.
Duplája. Az SLI meg két- (vagy több) kártyás rendszerek megnevezése. Jelen esetben ez egy kétmagos videokártya lehet. Na ennek már nagyobb a fogyasztás/hőtermelés mutatója.
Nem javaslom abba a gépbe.

A 3700-es Quadro teljesítménye minden bizonnyal hagy maga után kívánnivalót, de nem azért, mert egy gyenge kártya volna, hanem mert nem játékra tervezték, hanem pl. grafikai tervezésre, CAD munkára.
Keress inkább egy másik gamer kártyát, de ne azt az SLI-s szörnyeteget vedd meg.

Itt egy lista az erősorrendről:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6178) Fail3D! válasza Thunderzolee (#6177) üzenetére


Fail3D!
addikt

koszonom, amugy a kartya nagyon jo jatekra is ami kifoghat rajta 1 bf3 ott mar nem lehet high beallitasokkal jatszani:)... csak gondoltam hogy eselteg ez meg jobb lehet ha mar 2 magos vagy kartyas... viszont abban tudnal meg nekem segiteni hogy a 3.0 b ami mondjuk ati 5850 v 70 kartya, egyezik e a foglalat a 3.0 he kartyaval? vagy hala az egnek a gyartok ennyire g cik, hogy minden kartyanal mas foglalatot adnak ki. mondjuk felek hogy inkabb masik laptopot kene nezni, de az mar min gtx 460m nel indul ami erdemben tobbet tudna, mint most ez.

(#6179) Thunderzolee válasza Fail3D! (#6178) üzenetére

Ezen az MXM-Upgrade oldalon fent vannak az újabb típusú A, és B kártyák adatai is:
http://www.mxm-upgrade.com/Tech_30.html

Látható, h a kártyák csatlakozója teljesen más.

Egyébként ennyire nem követem a piacot, az újabb kártyák már csak A, vagy B típusú csatival kerülnek forgalomba?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6180) blackstone válasza Thunderzolee (#6176) üzenetére


blackstone
csendes tag

nagyon köszi!

(#6181) Fail3D! válasza Thunderzolee (#6179) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat a val mar nem hiszem hoygdobnak ki... de mar a b is szerinterm elavult mivel az 5850 tol terjedt el, de ennyire en sem vagyok laptopokban otthon.

(#6182) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy szetszedes nelkul,megallapithato, hogy a videokartya az alaplapra integralt, vagy cserelheto (mxm modulos)
A gep: Asus g55 jelenleg gtx660m van benne, egyenlore nem kivanom lecserelni, csak erdeklodesbol kerdezem.

(#6183) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Hülye kérdés...

Fujitsu-Siemens S7010D-ben cseréltem alaplapot.

Az eredeti CP2120**-XX és VB208A* jelzésű volt, az új CP1830**-XX és
VB186A* .

Tök ugyanolyanok, csak éppen az újon a touchpad csatinak nincs annyi lába, mint a régin... Nem is megy vele a touchpad. Minden más jó, tehát kép, hang, billentyűzet, szépen működik vele a gép.

Valaki esetleg tudja, hogy milyen touchpadekkel szerelték ezeket a dögöket, illetve honnan lehet a 1830-as laphoz valót rendelni? Elvileg amúgy PS/2 touchpad van benne, Synaptics gyártmányú, az alaplapcseréig szépen működött. Gyanítom, hogy ha visszatenném a régi lapot, akkor azzal is menne.

Köszi, ha valaki tud ebben segíteni...

@Ehnaton88 : Jó esetben megállapítható. Everest, vagy GPU-z pl., jó esetben kiírja, hogy MXM modul, vagy integrált, de ha ráguglizol a gépedre, ott is lehet infó arról, hogy milyen az alaplap.
Nekem elsőre gyanús, hogy ráépített a GPU. (Kicsit lejjebb görgetve van kép a szétszedett gépről.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6184) Thunderzolee válasza Ehnaton88 (#6182) üzenetére

Hát ha az az alaplap, amit hcl linkelt, akkor nem cserélhető, rárajzoltam a videokártyát.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6185) Ehnaton88 válasza Thunderzolee (#6184) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Megneztem a kepet, az alaplap nem egyezik, szerintem az enyemmel, ebbol kovetkeztetek:
A csatlakozok helyzete es szama nem azonos, nalam 4db usb van (ezen 2 latok es rossz helyen) es a kartyaolvaso oldalt van a kepen, nalam alul. Egyebkent koszonom a gyors valaszt (hcl, thun.. :) )

[ Szerkesztve ]

(#6186) Thunderzolee válasza Ehnaton88 (#6185) üzenetére

Akkor még Googlezok egy kicsit, de az MXM-es weboldalokon nem írják, h MXM-es lenne a noti. :(
Ebből indultam ki, meg a képből.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6187) hcl válasza Ehnaton88 (#6185) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az nagyon jó, akkor ennyire különböző lapokkal adja ki az Asus a gépeit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6188) Ehnaton88 válasza Thunderzolee (#6186) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Szerintem sem lesz ilyen szintu kulonbsegek g55 modelleken belul, csak kivancsi voltam. Gondolom mikor ez a GPU keves lesz, akkorar a proci is. Viszont sok a tuningpotencial benne, ahogy neztem a komoly hutes miatt tartoasan birja a gpu 835->1000Mhz Memoria:5000->5700-6000Mhz orajelet :)

(#6189) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt tudja valaki, hogy a S7010-es Fujitsu Lifebook-okba mi a legerősebb belepakolható proci?
Pentium M735 van benne most, 740-nel szerelteket láttam, de tuti megy bele 2GHz-es CPU is... Csak nem tudom, mi.
i855GM chipsetes.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6190) Thunderzolee válasza hcl (#6189) üzenetére

Ha i855-ös, akkor csak 400-as FSB-t kezel.
A Pentium M-es procikat kezeli, amik 5-re végződnek, azok a 400-as FSB-s modellek a Dothan magos procik közül.

A legnagyobbak a 745 1.8GHz, 755 2GHz, 765 2.1GHz.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6191) hcl válasza Thunderzolee (#6190) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor pl. a 755 belemegy?
Nem lenne baj.
Illetve ha egy 533-as FSB-jűt teszek bele, az elketyeg 400MHZ-en? Bár a szorzója fix.
Lesz egy procimentes noti lapom, amiből vagy noti lesz, vagy letöltőszerver, abba kellene, és olyan procit akarok bele tenni, ami óccón az ölembe esik ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6192) Thunderzolee válasza hcl (#6191) üzenetére

Őszintén szólva nem tudom, a 0-ra végződő 533-as FSB-s procikat is viszi-e. :F
Szerintem nem.
Tartok tőle ugyanis, h mivel az 533-as FSB, ill. technológia a 915-ös chipsettel debütált, ami később jelent meg, mint a 855-ös chipset, a 855-ös chipsethez készült BIOS nem tartalmazza a proci mikrokódját, így fizikailag ugyan belemegy, de gyakorlatilag nem fog elindulni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6193) hcl válasza Thunderzolee (#6192) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem is ez a bajom... Mondjuk 400MHz-esből sem nagyon van értelmes eladó :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#6194) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Van egy Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3505-ös típusú notim. Kicsit lassú már, ezért azt gondoltam, hogy processzor cserélnék és memóriát bövítenék. Kérdésem processzor témában a következö:

- Jelenleg egy Intel® Core™ Duo Processor T2350-es processzor van benne. Ezt szeretném lecserélni valami jobbra. Néztem kettöt, a T5500-et illetve a T7200-at. Az lenne a kérdésem, hogy ezek a procik kompatibilisek-e a fent említett notival? Ha nem, akkor milyen procira lenne érdemes cserélnem?
(illetve tudtok-e olyan személyt, aki ezt nekem be is tudná szerelni?)

RAM témában:

- Pontosan milyen RAM való bele? DDR2 533-at láttam a specifikációs listákban, de szeretném, hogyha egy szaki is megmondaná, hogy melyik a tuti.

[ Szerkesztve ]

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#6195) hcl válasza Maateeo (#6194) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha DDR2/533, akkor olyanoknak biztos mennie kell benne, illetve valószínűleg a gyorsabbak is fognak, csak 533-on.
Viszont érdemes úgy venni, hogy bele tudd próbálni a gépbe a modult.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6196) Thunderzolee válasza Maateeo (#6194) üzenetére

Socket M-es processzorokat fogad:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M

A chipset adatlapja alapján 667Mhz-ig kezeli a ramokat, és a processzor FSB-t is: http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/309219.pdf

A listából bármelyik processzort belerakhatod, hőtermelésük egyforma, vinni fogja mindet. Memóriából SO-DIMM DDR2 667 2×2GB-ot lehet max. belerakni.

Kicserélni szerintem te is ki tudod.
Az alján van egy ablak, azt szedd le, ha jól tippelem, hozzá lehet férni a processzorhoz. Sajnos ehhez a típushoz nem találtam se szerelési leírást, se videot.

Lehet ilyen poros, azt legalább kitakarítod:

Ez a V3405-ös belseje, rárajzolgattam mi micsoda. A Proci hűtését kell lecsavarozni, akkor hozzá lehet férni a processzorhoz.
Úgy tudod kivenni, h ezt a csavart elfordítod.
Hát igen, pasztával utána ismét be kell kenni majd, ha nincs kér valaki ismerősödtől, vagy vegyél egy kis adagot.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6197) Thunderzolee válasza hcl (#6193) üzenetére

Ebayen is nézd meg, ott szinte mindig hirdetnek hihetetlenül olcsón ilyen régi procikat is, ráadásul pont a felsőbb típusszámúakat.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6198) hcl válasza Thunderzolee (#6197) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem vagyok regelve, és most nem is érek rá azzal szórakozni... Csak infónak kérdeztem.
Különben Vaterán sem drágák, csak lenne normális :)
A touchpad gond, amit kérdeztem, sokkal inkább probléma :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6200) hcl válasza desirehd (#6199) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gumi oké, csak ne legyen tőle melege.
Illetve rendesen meghúzni a csavarokat, meg próbáld kitalálni, melyik része rezeg be.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.