Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál... 2. rész.
- GoodSpeed: Egy bihari a Hajdúságban
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Gurulunk, WAZE?!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
st3v3np3t3r
nagyúr
válasz
mjani1172 #18826 üzenetére
alapjáraton nem megy a venti, ha terhelődik a proci/gpu, emelkedik a hőmérséklet, melynek hatására a vezérlés elindítja a ventit, fokozatosan gyorsítva. ha lecsökken a hőmérséklet akkor fokozatosan lassítja a vezérlés, majd megáll.
Tudni kéne, hogy
2,3 vagy 4 vezetékes.
2 vezeték esetén az alaplap szabályozza a venti tápját, ezzel szabályozza a fordulatot(ez régi módszer, új gépek esetén nem használják) - piros/fekete vezeték
3 vezeték esetén a táp mellett van már van már egy fordulatszám figyelő jel is az alaplapnak. a fordulat szabályozás müködése a 2vezetékessel azonos, ha nem forog a venti,pedig kéne, akkor 0rpm-et érzékel az alaplap,érzéli hogy nem forog és egyes bios-ok jelzik bootoláskor- piros/fekete/sárga
4 vezetékes esetén a táp és fordulat érzékelés mellett már van egy szabályzó vezérlőjel is. a venti megkapja a fix tápfeszt,ha be kell indítani akkor a szabályzó dróton kiadja az alaplap jelet, hogy induljon el, ha az alaplap kiadja a jelet-kék, de a ford.érzékelés 0rpm-et jelez(sárga) akkor az alaplap ebből tudja, hogy a venti hibás-piros/fekete/sárga/kékmivel a gép bekapcsoláskot system fan hibàt jelez, így abból lehet következtetni, hogy vagy tápot nem kap a venti, vagy a ventillátor hibás. részeltesebben a hiba okok lehetnek:
-venti(belsőtáp,fordulatszám érzékelés,kábelhiba,stb)
-alaplap(venti táp hiba, fordulatszám érzékelő hiba"ami fogadja a ventitől érkező jelet",fordulat vezérlő hiba)tehát hiba több ponton lehetséges.
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Nem lesz iPhone 19
- Autós topik
- Xbox Series X|S
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Beköszöntött az űrinternet kora
- Újradefiniálja a Xiaomi 17, milyen egy kompakt csúcstelefon
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Yettel topik
- További aktív témák...
- Latitude 7450 14" QHD+ IPS érintő Ultra 7 165U 32GB 512GB NVMe ujjolv IR kam gar
- Lenovo Legion 9 16" 3.2K Mini LED Laptop! i9-13980HX / RTX 4090 / 32GB DDR5 / 2TB NVMe! BeszámítOK
- TUF Gaming F15 FX506HC 15.6" FHD IPS i5-11400H RTX 3050 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- MUNKAGÉP Dell Precision 7520 / 16gb ram / 512gb SSD / Nvidia 4gb dedikált / MAGYAR Bill
- újszerű MacBook Pro M1 256GB SSD Apple magyar space gray
- Bomba ár! HP ProBook 430 G5 - i3-7GEN I 4GB I 128GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 Mobile Workstation - i7-11850H 32GB 512GB Nvidia RTX A4000 8GB 1 év gar.
- ÚJ Microsoft Surface Laptop 7 13.8" 2K - 120Hz Érintő - Snapdragon X Elite - 16GB - 512GB-2 év gari
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD Touch I HDMI I W11 I CAM I Garancia
- BESZÁMÍTÁS! 0 perces Apple iPhone 16 Pro MAX 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő