Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186) pergabb válasza masterful87 (#184) üzenetére


pergabb
senior tag

alaból be vagy ágyazva a profil és már nem kell korrigálnod. Az más kérdés, hogy nem mindig 100-as.
Fixes esetén lehet választani Lr-ben, pl 35mm, 85mm stb, ott ki be tudod pipálni a korrekciót, de nagyon fostalicskra, még picit torzít és a peremsötétetédst sem veszi le rendesen, saját magad 3 perc alatt jobbat dobsz össze. Ca-t pedig átlalában eddig sem szedte le egy beépített profil, katt amásik fülre és játsz a csúszkákkal, ált. színt sem kell módosítani és elég feltolti 2-3 pixelre a nyomtalan eltűntetéshez, de ahogy tapasztaltam csak a 35-ös csinál ilyet, 85mm-es obin 0 CA van, abban csak a torzítás marad ott valamennyire és a vignettálás. Majd lesznek biztosan jobb profilok, perpill ne állnak a helyzet magaslatán. A 14-30-as is vignettál a széleken némileg.

A kérdésedre még egyszer.. :D már be van építve a korrekció, azaz nem kell keresned, rajta van az elkészült képen. Kromatikus aberrációt szedd le, mert azzal az obival marad.

@Konyi79 a sigma 105mm 1.4 art ugyan ez, végtelenre ugrik, téma 3 méterre és nem ismeri fel szemkövetővel sem. Már megszoktam, hogy kézzel húzok egyet rajta, kezdő pontra tekerem az obit és egyből betalál. Új frissítéssel amúgy szerintem jobban működik, maga a téma követő is szépen rácuppan a témára, amúgy .. na mos nem jut eszembe a neve, de csoportos af? vagy mi az amikor egy kis kocka és körbe még pásztáz? :D dinamikus? na mindegy, azt használom erre, míg kutya esetében ha szembe fut, akkor pont szarabb és mellőzöm :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.