Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) opr válasza Moby (#10490) üzenetére


opr
veterán

Ketszer kuldte el ez a fos valamiert az elozo valasz elso vazlatat, ez a hsz ignoralhato...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10502) hombre[EU] válasza zozika84 (#10499) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nincs benne semmi rizikó, nem akkora hülyeség. ha holnap eltūnne a ps store-ról a komplett activision akkor észre sem vennék a könyvelésben, kerekítési hiba.
csak egy warzone-t pótolni kell,mert egy ūr marad utána...na ez a nehezebbik része, mert dolgozni kell :D
azon is csodálkozok,hogy egyik sem csinált fifanak konkurenciát. ea hülyére keresi magát monopol helyzetbōl pedig 100+ millió embert könnyū megosztani

Life, Uh, Finds A Way

(#10503) zozika84 válasza hombre[EU] (#10502) üzenetére


zozika84
őstag

Na ott a buktató, hogy dolgozniuk kellene vele :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#10504) Wesder válasza hombre[EU] (#10502) üzenetére


Wesder
félisten

Azèrt nem csináltak, amièrt 20+ ève senkinek sem sikerül.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10505) Wesder


Wesder
félisten

Bethesda has just revealed that Indiana Jones is an Xbox and PC exclusive. It's coming to Xbox Game Pass day one, but Disney had a contract for multiple consoles before Microsoft's Bethesda acquisition.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10506) Bad Pritt válasza Wesder (#10505) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Awkward. Gondolom perkálni fognak a Disney-nek, úgy sincs elég pénzük. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10507) Wesder válasza Bad Pritt (#10506) üzenetére


Wesder
félisten

Ez tuti csak nekünk új infó, az Egèrnek biztos szóltak, meg fizettek is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10508) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok.
Valaki abban esetleg tud nekem segíteni,ha veszek a konzolhoz Game pass-t akkor a benne szereplő játékokkal csak egy adott hónapban tudok játszani,vagy amíg aktív a Game pass előfizetésem addig végig elérhető egy adott játék?

(#10509) ρσгτσ válasza csabi98 (#10508) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Addig tudsz játszani vele, amíg van aktív előfizetésed és a játék benne van a Game Pass -ban. Mert nem mindegyik marad benne örökre.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#10510) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#10506) üzenetére


hombre[EU]
veterán

akkor ez jó drága jàték lesz (nekik) :D

Life, Uh, Finds A Way

(#10511) csabi98 válasza ρσгτσ (#10509) üzenetére


csabi98
tag

Köszönöm a segítségedet!
Láttam,hogy most benne van a Mortal Kombat 11 is illetve a Forza Horizon 4 és az 5 is!
Mondom,ha konzol vásárlásra kerül a sor hamarosan akkor nem venném meg ezeket hozzá külön lemezes verzióban,hanem inkább előfizetek Game Pass-ra és akkor ugye ott van csak kérdés meddig.. :D
Na majd meglátom még hogy lesz! :D

(#10512) ρσгτσ válasza csabi98 (#10511) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Külsős címnél egyéni megállapodás kérdése, hogy meddig marad bent. Saját játéknál pedig elsősorban a licenszek határozzák meg, hogy meddig lesz része az előfizetésnek.

Forza -nál például ez pont lényeges, de egyelőre nem tudjuk, hogy a játékhoz kapcsolódó jogokat mennyi időre vették meg. Autós játékoknál például az autómárkák, pályák/versenyek lehetnek azok, ami miatt kikerül vagy módosítani kell a tartalmon.

Nyilván a zenéket vagy egyéb márkákat egyszerűbb kiszedni a játékból. Vagy akár rendezni a jogokat. De olyan tartalmaknál, ami szerves részét képezi a játéknak már nem olyan egyszerű a helyzet. Úgy meg nem biztos, hogy megéri fizetni nagyobb összeget, ha már nem igazán népszerű a játék.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#10513) Wesder


Wesder
félisten

Bombshell from Sarah Bond. Bobby Kotick forced Microsoft to give Activision higher revenue share to keep COD on Xbox Series X|S

"Kotick made it clear if we did not move beyond standard revenue share that he intended to not place Call of Duty on Xbox.”

Azoszt igen...

70/30 helyett 80/20 arányban állapodtak meg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10514) Wesder


Wesder
félisten

PlayStation Boss Jim Ryan 'Pretty Sure' Call of Duty Will Remain on PlayStation in Bombshell Email - IGN

“It’s not an Xbox exclusivity play at all,” Ryan wrote in the email, “they’re thinking bigger than that, and they have the cash to make moves like this. I’ve spent a fair bit of time with both Phil [Spencer, boss of Xbox] and Bobby [Kotick, boss of Activision Blizzard] over the past day. I’m pretty sure we will continue to see COD on PS for many years to come.

“We have some good stuff cooking. Keep your eyes peeled. I’m not complacent and I’d rather this hadn’t happened, but we’ll be OK, more than OK.”

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10515) NyMRooD válasza zozika84 (#10503) üzenetére


NyMRooD
őstag

Mondjuk akkor az MS-nek is azt kellene a felvásárlások helyett ;]

Lásd ezelőtti hozzászólását Wesder-nek, akkor mégis megpróbálják, szvsz nem fog összejönni, de hajrá.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#10516) NyMRooD válasza Wesder (#10505) üzenetére


NyMRooD
őstag

Csak ne megint FPS legyen, bár Bethesda, szóval gondolom az lesz (bár már lehet van hivatalos infó is).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#10517) opr válasza Wesder (#10513) üzenetére


opr
veterán

Ha jol tudom, ezt nem csak a boxal jatszottak el. Egyszeruen annyira nagyok es fontosak, hogy nincs valasztas, mindenki bepucsit nekik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10518) hombre[EU] válasza Wesder (#10513) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ebben semmi újdonság, az activision mindenkitōl 80-at vitt...és nem csak activision. valószínū a ubisoft, az ea és a gta is 80-20-ban megy

Life, Uh, Finds A Way

(#10519) zozika84 válasza NyMRooD (#10515) üzenetére


zozika84
őstag

A Sony is csak a felvásárolt studiókkal halad ezen az úton. A saját studiók maradnak a copypaste játékaiknál, így mondhatjuk, hogy ugyanazt csinálják mindketten. ;]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#10520) gyimger


gyimger
őstag

Épp most akartam feltenni egy kérdést, de látom, hasonló a téma: mondjátok már el kérlek, mintha egy öt évesnek magyaráznátok, hogy a Sony által fizetett exkluzivitás miért , a Microsoft által pénzelt exkluzivitás miért rossz?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#10521) zozika84 válasza gyimger (#10520) üzenetére


zozika84
őstag

Ez valóban egy remek kérdés :K

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#10522) NyMRooD válasza zozika84 (#10519) üzenetére


NyMRooD
őstag

Azért van saját alapítású stúdiója a Sonynak bőven, de egyébként eddig a játékokról beszélgettünk, hány nagy címet vett eddig a Sony?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#10523) gyimger válasza NyMRooD (#10522) üzenetére


gyimger
őstag

Amíg a saját kérdésemre kerestem a választ, ezen az oldalon bukkantam rá, hogy 24 videójáték-stúdiót vásároltak fel eddig. Ezek mindegyike nekik gyárt játékokat. Szóval a kérdésem továbbra is fennáll.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#10524) NyMRooD válasza gyimger (#10520) üzenetére


NyMRooD
őstag

Egyiknél se jó, elég nagy gyökérség szerintem ha már egy be futtatott címet exkluzívvá tesznek. Én személy szerint zozikára reagáltam, ha visszanézed érteni fogod.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#10525) _drk válasza gyimger (#10520) üzenetére


_drk
őstag

Rossz az üzleti modell!

A Sonynak ott vannak a drága jatekaik amik piaci alapon is megállják a helyüket. Sokkal jobb oda adni egy Santa Monicanak a 200misit, hogy alapból vissza hozzá árát de még a konzolt is eladja, így a bizalom is megvan, hogy adnak nekik elég időt. Suckerpunch 7 éves Csucsima fejlesztés, de mindenki imádta!
Ha nem is jön vissza a pénz, akkoris jó System sellernek, tehát ha játszani akarsz vedd meg a konzolt meg a játékot is. Biztosan van ilyen is. Pl uncharted vagy Last of us.
Legjobb játékok overall, senkit nem érdekel hogy mínuszos.
3 év múlva meg már lerágott csont rendszeren belül, ráadásul generálodik egy új Hype PC-n ami nem konkurencia és ott is eladhatnak pár milliót, a Hype még konzolon is.

Xboxnak alig van exkluzivja, igazából ez a legnagyobb baj.
Most a Starfield lesz az első ami fájni fog a kékvérűeknek.
De ezeket elkótyavetyéli! Egyből gamepass ami jó, de alig hoz pénzt, ráadásul PC is ami csak viszi el a tábort. Egy PC-s soha nem fog venni xboxot.
De nagyobb baj a bevétel hiánya! Hogy ad a Micro a Bethesdanak megint sok száz milliot sok évre pl egy új Elder Scroll játékra ha a Starfield alig hozott pénzt.
Ráadásul torzítják a piacot a gamepassos játékokkal. Ingyen jó, de pénzt nem adnánk érte, igazából az indinek jó csak.

(#10526) NyMRooD válasza gyimger (#10523) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ezek közül a stúdiók közül hány rendelkezett sikeres ip jogaival? Ha csináltak sikerjátékot azt már eleve a Sony megrendelésére tették.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#10527) Moby válasza _drk (#10525) üzenetére


Moby
addikt

>Hogy ad a Micro a Bethesdanak megint sok száz milliot sok évre pl egy új Elder Scroll játékra ha a Starfield alig hozott pénzt.

Úgy, hogy végtelen mennyiségű elkölteni való pénzuük van másból, amit ha nem erre, akkor elköltenének valami más hülyeségre. A Sony a playstationből él, az MS meg nagyon nem az XBOX-ból él. Hobbiprojekt ha úgy jobb. Ezért fognak mindig többet adni egységnyi pénzért mindenből. Nem ennek kell a profitot termelnie.

(#10528) Moby válasza gyimger (#10520) üzenetére


Moby
addikt

Az exkluzivitás csak a fanboyok szerint jó. Minden normális ember szerint nem az, de kénytelen kelletlen elfogadja. Nem nagyon tehet mást.
Ennyi a válasz.

(#10529) Wesder válasza _drk (#10525) üzenetére


Wesder
félisten

A játèk megtèrülèse max akkor kell hogy èrdekeljen, ha befektető, vagy rèszvènyes vagy.

Na meg nekem mèg mindig fura hogy 6-7 èv alatt nem sikerült megèrteni hogy a Microsoft gaming nem csak a konzol eladását jelenti.

A Sony sem vèletlen viszi PC-re a játèkait. Most hogy ez kapzsiság, vagy már tènyleg nem elèg csak konzolra gyártani a saját játèkokat, azt nem tudjuk meg valószinüleg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10530) Moby válasza Wesder (#10529) üzenetére


Moby
addikt

Senki nem a konzolját akarja eladni. A konzol eladás a legrosszabb üzlet a gémingben, még akkor is, ha haszonnal adod el. Mindenki a tartalmat akarja eladni, ha lehet inkább másét, mert semmi nem jobb üzlet annál, hogy nem csinálsz semmit, más gyártja a tartalmat, más vállalja a rizikót, más csinálja a befektetést, Te meg leveszel 30%-ot a haszonból. A konzol ahhoz kell, hogy az áruházad le legyen választva a vörös óceában, ahol akkora cápák úszkálnak, akik megesznek reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#10531) Wesder válasza Moby (#10530) üzenetére


Wesder
félisten

De ahoz hogy ezt megtehesd, a konzolt kell eladnod.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10532) Moby válasza Wesder (#10531) üzenetére


Moby
addikt

Ezen a kijelentésen a világ legtöbb játékát értékesítő Gabe Newell most rettenetesen röhög :D
Ja, hát aki hülye, az így csinálja. Az MS a világ barma volt akkor, amikor dedikált hardvert csinált ehhez, a legnagyobb platformját meg odadobta a pufisrácnak. Ezek meg azóta is küzdenek a másik barmokkal, mint malac a jégen, pedig ott volt a zsebükben az aranytojást tojó tyúk. Most meg már vissza se tudna szállni a saját hajójukba.

[ Szerkesztve ]

(#10533) hombre[EU] válasza gyimger (#10520) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szerintem nincs baj egyikkel sem. két fél közti megegyezés...ennyi

Life, Uh, Finds A Way

(#10534) opr válasza gyimger (#10520) üzenetére


opr
veterán

Most komolyan azt varod, hogy elmagyarazzuk, hogy miert rage-elnek az agyatlan 8 eves fanboyok?
Mert... Hulyek? :DDD

Amugy, jobban kifejtve: Sajat studiok altal jo minosegben gyartott exkluziv jo, mert idealis esetben megmutatja, mit tud a vas.
Vasarolt exkluzivitas - tehat nem megvett studio sajat projekttel, hanem kulsos studio altal csinalt jatek ex cimme avanzsalasa siman penz raboritassal meg szerintem rossz. Tok mindegy, melyik oldal csinalja.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10535) gyimger válasza NyMRooD (#10526) üzenetére


gyimger
őstag

És? Ez ilyen törvényileg körbehatárolt dolog, hogy csak kis nevű stúdiót lehet megvenni sikerjáték nélkül? Vagy tiltva volt valaha is a Sonynak, hogy megvegyék az Activisiont? Szerintem nincs semmi különbség a Sony által felvásárolt kis stúdió sikerjátéka és a Microsoft által felvásárolt nagy stúdió sikerjátéka között. Az, hogy a Sony panaszkodik az exkluzívok miatt, az kb. kabaré kategória.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#10536) opr válasza gyimger (#10535) üzenetére


opr
veterán

Ja varj, most arrol beszelgetunk, hogy amikor egy piacon van ket nagy szereplo, es az egyik egy hirtelen huszarvagassal, irdatlan penz beleontesevel egyik naprol a masikra meg akarja sokszorozni a meretet, akkor a masik ceg miert probal megtenni mindent annak az erdekeben, hogy ez ne tortenhessen meg? Hallod, elkepzelni nem tudom. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10537) gyimger válasza opr (#10536) üzenetére


gyimger
őstag

Értem a különbséget a Square Enixtől megvásárolt Final Fantasy és a Bethesda felvásárlásával elkészített Starfield között. Ez stimmt. De exkluzivitásról papolni kicsit visszás így.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#10538) _drk válasza Wesder (#10529) üzenetére


_drk
őstag

Túl becsülitek szerintem a Microt.
Mármint nem a pénzt, mert az van bőven.
Csak hogy az Xboxtol nem várnak semmit. Pont a pénz embereket fogja egyre jobban zavarni, hogyha idővel nem csordogál vissza valamennyi pénz és/vagy nem úgy növekednek a mindenféle számok pl előfizető szám és hasonló.
Nyilván ez nem most lesz a 70 milliárdos AB felvásárlása után, de 2-3 év múlva ha még mindig nem jók a számok lehet nem lesz következő nem tudom milyen nevű Xbox.
Mert ezt is megtehetik ha már van bőven pénz.
Elsőre nyilván csak a stúdiók kevesebb pénzt kapnak, majd be is zárják őket.
Most is voltak már nagy leépítések pedig volna min dolgozni.

(#10539) Wesder válasza _drk (#10538) üzenetére


Wesder
félisten

Oh boy...

Inkább jobb ha el sem kezdem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10540) NyMRooD válasza gyimger (#10535) üzenetére


NyMRooD
őstag

Valamit félreértesz, az egész reagálásom a következő párpeszédnek szólt:
Hombre: "csak egy warzone-t pótolni kell,mert egy ūr marad utána...na ez a nehezebbik része, mert dolgozni kell "
Zozika: "Na ott a buktató, hogy dolgozniuk kellene vele"
Én erre mondtam, hogy: "Mondjuk akkor az MS-nek is azt kellene a felvásárlások helyett"

Aztán ez indult el egy más irányba, amit ha jól látom Zozika is félreértett, nem a studió felvásárlásokkal van a baj, hanem a már sikeres és meghatározó IP-k felvásárlásával és azok exklúzívá tételével, attól függetlenül, hogy a Sony, MS vagy a Nintendo csinálja. Tehát, senkit nem érdekel, hogy a Sony felvásárolta a Bungie-t addig amíg a Destiny nem lesz playstation ex cím, ha csinálnak egy új játékot a Bungie-val és az exklúzív lesz, azzal nincs bajom (opr-el #10534 kommenjével értek egyet). Ugyan ez igaz az MS-re is, nincs bajom, hogy ha a felvásárlás után az új ABK ip-k exkluzív címek lesznek, de ha a Diablo is azzá válik akkor a @#[Ł$...

Az meg, hogy harmadik félnek fizetnek azért, hogy exkluzív / ideiglenes exkluzív legyen egy cím, lásd: Final Fantasy (sony), Tomb Raider (MS), Bayonetta (Nintendo) egy rohadt dolog és nincs rá mentség.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#10541) gyimger válasza NyMRooD (#10540) üzenetére


gyimger
őstag

Köszönöm a választ és én személy szerint egyet is értek vele. Nem lenne fair a Playstationtől elvenni az Elder Scrolls-t, de a Starfieldre nagyon nem lehet mit mondani. A Microsoft fizette, legyártatta. A Sony megvette a Naughty Dogot, legyártatta a Last of Ust. Egyikből botrány lett, másikból nem(?). Már 3200+ ember írta alá a petíciót, hogy ne csak hogy Xbox exkluzív ne legyen, egyenesen PS exkluzívvá kell tenni a játékot, úgyhogy vannak még furcsaságok :DDD

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#10542) NyMRooD válasza gyimger (#10541) üzenetére


NyMRooD
őstag

Sokan azért csinálnak belőle botrányt mert már a felvásárlás előtt be volt jelentve a Starfield és a studió rajongói maguk között már fel hypolták, míg a Naughty Dog a felvásárlás előtt nem dolgozott a Last of Us-on, de még az Uncharted-et is eleve a Sony-nak kezdték csinálni, ezért más egy picit, de a Spider-man exkluzívitásán már pörögtek azért, de aztán kiderült, hogy a Marvel az MS-t is megkereste. Arról a petícióról én is olvastam, inkább nem kommentálom :D

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#10543) ρσгτσ válasza _drk (#10538) üzenetére


ρσгτσ
őstag

2-3 év az semmi, annyi idő alatt nem sok minden derül ki. Eleve, mire lezárul ez az egész felvásárlás az is még lesz egy év. Már ha eljutnak odáig.

Temetni még jópár évig felesleges az Xbox -ot, mert ahol ennyi pénzt égetnek el, ott nagyon hosszútávon gondolkoznak.

Egyébként nem kifejezetten az Xbox -nál, hanem úgy egészében a Microsoft -nál volt leépítés. És bár soknak számít a 10 ezer fő, de COVID után azért volt pár nagyobb leépítés máshol is. 2019 és 2022 között közel 60 ezer fővel nőtt a létszám a Microsoft -nál, és 190 ezer körül voltak év végén.

Tehát COVID alatt elég durván megnőtt a Microsoft létszáma.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#10544) opr válasza gyimger (#10537) üzenetére


opr
veterán

Akkor most jutottunk el arra a pontra, hogy inkabb legyszi ird le, mi zavar, mert ennek igy nincs ertelme. De konkret peldaval legyszi, ami nem valami random rage-elo idiota tweetje. :)

#10541: Akkor most megis azon vagy kiakadva, hogy a 150 millionyi PS felhasznalo kozott van par ezer hangos barom? Hat, van. Ekkora userbase mellett mindenhol lesz, ez nem PS specifikus. A PS-t is emberek hasznaljak, es az egy fore juto marhak szama a vilagon mindenhol ketto. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10545) opr válasza NyMRooD (#10540) üzenetére


opr
veterán

Pontosan igy. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10546) pzstm válasza Wesder (#10539) üzenetére


pzstm
titán

most miért....megmondták anno sokan hogy a Minecraftot megvenni őrültség.... ;] :P

nem akarják itt egyes emberek tudni hány részvényes van Minecraftból kifizetve :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10547) gyimger válasza opr (#10544) üzenetére


gyimger
őstag

Nem zavar semmi, egyáltalán!
Csak kicsit kettős mérce szaga volt annak, amiről mostanában sokat olvasni, miszerint a Sony tart attól, hogy a Microsoft felvásárlásaival exkluzivitást szereznek. A Sony felvásárolt X stúdiót, mind neki és csak neki gyárt játékot. A Microsoft ezt nem teheti meg, mert...? A "bejáratott IP" indokot kevésnek érzem jogilag.

Az FTC meghallgatás a Call of Duty esetleges exkluzívvá tételéről a Final Fantasy 16 megjelenésének napján kezdődött el. A Sony által megvásárolt exkluzív játék megjelenésének napján. :)

Terjedt egy időben a pletyka (Kinda Funny riportere indította), hogy a Sony a Starfield ideiglenes exkluzivitásáért fizetett volna a Bethesdának. Ez valahogy átfedésben volt a felvásárlással, nem ment végbe a dolog. Nem úgy, mint a Deathloop esetében, mert egy évig ültek a játékon, ami később már papíron a Microsofthoz tartozott.
Szóval most a Sony ujjal mutogat a konkurenciára, hogy "megveszik előlem azt a játékot, ahová én évekig fizettem exkluzív tartalmakért".

Ezért írtam reggel, mondjátok meg, mi felett siklok el, mert nekem nem tiszta. :D

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#10548) negyven2 válasza _drk (#10538) üzenetére


negyven2
veterán

Viszont sokan meg rossz oldóról közelítik meg az egészet. Ugyanis az általad leírt felfogás szerint miképp lehetséges, hogy egy kvázi küszködő (legalábbis egy PS-hez képest) Xbox, vagy inkább egy Microsoft Game divízióhoz csak úgy hozzávágnak ennyi pénzt? Az ABK tavalyi nettó nyeresége olyan 1,8 milliárd volt, de átlagban olyan 2 milliárd körül van. Ezt ugye önmagában olyan 30-35 év alatt termelné vissza nekik, ha tartaná ezt a bevételt.

De ez egy optimista felfogás, mert a játékpiacon azt lehet tapasztalni, hogy egyre többe kerülnek a játékok és egyre több idő őket megcsinálni (AAA játékok esetében mára az 5 év már átlagosnak számít, de egy AAA+ esetén ez még több idő). Vagyis ezt a ~70 milliárdot nem egyhamar fogja visszatermelni. De nem is ez a cél. Ahogyan a Zenimax se túl hamar fogja azt a 8,5 milliárdot. Pluszban többször nyilatkozták az MS-nél, hogy az ABK felvásárlása esetén se fognak leállni az aktivációkkal. Vagyis még többet öntenek a sokak által haldokló gaming részlegbe.

De ott van a másik dolog, amit sokan felhoznak, hogy ebből a rengeteg pénzből miért nem saját játékok fejlesztésébe ölik? Nos, ott van az Amazaon, akik valószínűleg ezt teszik és láthatjuk mekkora sikereket érnek el vele! Pusztán végtelen pénzből még nem készülnek jó játékok. Ezt már régóta lehet tudni, hiszen már többször elfordult ez a felfogás a játékiparban, hogy ha van rengeteg pénzünk, akkor abból csak jó játék jöhet ki. Nos, tehetséges csapatok, fejlesztők nélkül ezt nem igazán lehetett megcsinálni. Felhozhatnám a Star Citizen-t is, de az a téma sajnos egy aknamező!
Vagyis bár az MS-nek megvan a végtelen pénze, de kellenek nekik mellé azok is, akik ebből a végtelen pénzből eladható és sikeres terméket is csinálnak! Ezért kellett nekik a Zenimax, ezért kell nekik a ABK, és ezért szeretnének még több csapatott, stúdiót, kiadót felvásárolni! Ők jelenleg elég sok helyen piacvezetők, vagy meghatározó szereplői az adott piacnak, és ez a tervük a jelenleg leggyorsabban fejlődővel, a gaming piaccal is. Max legrosszabb esetben dobják az saját konzolt, és átállnak pusztán játékkiadóvá.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#10549) Moby válasza _drk (#10538) üzenetére


Moby
addikt

Nemtudom feltűnt-e, de ezek 20 éve ezt csinálják :) Volt pár jó évük, de azon kívül... Most mi alapján kezdetetek el pánikolni? Nemhogy a kedv nem fogyott el, de egyre többet tolnak bele. Ennek a halottlátásnak nincs semmi tényszerű alapja.
Don't fos. Senki nem fog bezárni semmit. Bezárni a sony szokott stúdjiókat, elég nagy lendülettel.

[ Szerkesztve ]

(#10550) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.