Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) norbertoth


norbertoth
senior tag

Neki is és nekem is külön bankkártyánk illetve tv-nk van, de egy neten vagyunk igen.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5552) #88470784 válasza norbertoth (#5551) üzenetére


#88470784
törölt tag

Akkor le is irtad a megoldást.

(#5553) atala válasza azbest (#5546) üzenetére


atala
addikt

Én nem is látom az S03E11 részt. Csak 10-ig van a 3. évad. Érdekes.

(#5554) rothfb válasza norbertoth (#5551) üzenetére


rothfb
veterán

Egy háztartásnak ingyenes. Ha egy neten vagytok, arra egyszer lehet felhasználni az egyhavi ingyenességet.

(#5555) Draken válasza atala (#5545) üzenetére


Draken
őstag

Magyar reg és az elején én sem láttam 10. rész után. Át lett állítva angolra, akkor már láttam a többi részt. 11-24 között talán jó, ha 1-2 részen van magyar felirat. Ugyanaz a jelenség tapasztalható akár pc-n webről, kliensről vagy mobil appról próbálom

(#5556) atala válasza Draken (#5555) üzenetére


atala
addikt

Valószínűleg magyar nyelvnél csak azokat mutatja aminek van magyar szinkron, vagy felirata.
De ez így elég gáz, mert lehet, hogy van egy 20 részes sorozat, amihez csak a 10. részig készült el a felirat, vagy a szinkron, és én azt hiszem, hogy vége az évadnak, közben meg lenne még, csak nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#5557) Draken válasza atala (#5556) üzenetére


Draken
őstag

Pont ezt tapasztaltuk, 10.rész után jött a 4.évad és elég sok minden kimaradt :U

(#5558) bandor válasza Draken (#5557) üzenetére


bandor
tag

Akkor mondok én is egy új verziót. Nálam 1. évad 13 rész, 2. évad 22 rész, 3. évad 10 rész, 4. évad 11 rész. Ez azért így elég gáz. Ennél az is jobb volna, ha nem lenne egyáltalán.

(#5559) kmarci25 válasza bandor (#5558) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Ezeket a problémákat jelezni kellene a Netflix-nek, mert valószínűleg algoritmus válogatja a magyar felületen megjelenő anyagokat, és ennyire nem okos. Gondolom itt manuálisan kellene belenyúlni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5560) norbertoth válasza rothfb (#5554) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszi! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5561) cichlid1


cichlid1
tag

Sziasztok, legmagasabb csomagra váltottam, a 4K, HDR, DV tartalmakért. Ugyanakkor nagyon sok film mellé sima HD van csak írva, komoly mozi filmek, blockbusterek mellé is, pl. John Wick 2, vagy akár 2017-2018-as filmek is. Idei sorozatoknál találtam pár HDR jelzésű anyagot de valóban csak ennyi UHD aynag van, vagy csak nem írják ki mindenhova a Dolby Vision-t, vagy 4K-t?

(#5562) l.skywalker válasza cichlid1 (#5561) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Itt tudod megnézni melyik tartalom van 4K-ban:
https://www.whats-on-netflix.com/library/4k-titles-on-netflix/

Milyen kijelzőn nézed?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5563) qqzs válasza cichlid1 (#5561) üzenetére


qqzs
őstag

Dolby vision nincs csak hdr es atmos

Eladó: GTS450

(#5564) rothfb válasza qqzs (#5563) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem nem DV-s a tv-m, de elvileg a Netflix alapból, ahol elérhető, bizonyos tartalmaknál DV-ben ad. Ahol nincs DV, ott HDR-ben. Atmos hanggal.

(#5565) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

gondolom egyenlőre csak az arra alkalmas hardveren megy a dolog....

(#5566) G-Bali válasza bandor (#5533) üzenetére


G-Bali
senior tag

Tud minden HD hangot? amazon fire stick 4k is mondták azóta

(#5567) ΞΔGLΞ válasza #53667584 (#5530) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Usa.

(#5568) ΞΔGLΞ válasza qqzs (#5563) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, hogy miért kell beírni ilyet, ha nem vagy tisztában, hogy működik a rendszer/netflix!
[link]
Ami HDR, az DV is és fordítva. Mivel a netflix a Dolby Vision-t jobbnak tartja, ezért ha a tv tudja ezt a megjelenési módot, akkor ott alapból Dolby Vision lesz.
Egyébként OLED-en nézve, én nem sok különbséget látok a kettő közt. De mégis a DV-t tartják a jobbnak.
Ugyanez van a hangnál is. Az első az Atmos, majd DD+ és sima DD5.1, ha az első kettőre nincs megfelelően kiépítve hangrendszer, teljesen felesleges abban hallgatni, mert nem lesz jobb, minden más csak placebo...
------------

(#5564) rothfb

Nem elvileg és nem is bizonyos. Lásd fent, amit írtam... Tehát ez az egész hardverfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#5569) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#5568) üzenetére


rothfb
veterán

Világos amit írtál.
Egyébként meg ugye (és nem okoskodni akarok), a HDR, az egy mozaikszó, High Dynamic Range. Magas dinamikájú színek, vagy valami ilyesmi. Ennek vannak fajtái. Van a HDR10, HDR10+ és a DV. Illetve talán még van egy, a HLG. Amelyik tv tud DV-t, abban fog menni neki a Netflix, amelyik nem, de tud más HDR szabványt, annak HDR10-ben. HDR10+ nincs a Netflixen.
Jól mondom?

(#5570) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#5568) üzenetére


rothfb
veterán

A "bizonyost" amúgy arra írtam, hogy nem mindegyik tartalom HDR-es. Sok nem HDR-ben van fent, de sok még csak nem is 4K. De van Full HD HDR tartalom is. Én már olyannal is találkoztam. Talán a Discovery olyan, de nem 100%.

(#5571) cichlid1 válasza l.skywalker (#5562) üzenetére


cichlid1
tag

Köszönöm valószínű itt lesz a probléma, mert mobilos appban böngészem és egy full hd tévére küldöm ki. Lehet hogy mivel a megjelenítő nem alkalmas rá, nem is mutatja a DV verziót. Na de hamarosan OLED érkezik :)

(#5572) Ájvé válasza rothfb (#5569) üzenetére


Ájvé
veterán

HDR nem a színmegjelenítésre vonatkozik. A fény és sötét megjelenítés közti különbséget emeli ki, vagyis nagyobb tartományban jeleníti meg egy képen a világos és sötét részeket, ezért igényel magas fényerőt a mély fekete mellett és ezért jobbak jelenleg HDR megjelenítésre az LCD TV-k mivel magasabb fényerőt tudnak megjeleníteni mint az OLED-ek.

(#5573) rothfb válasza Ájvé (#5572) üzenetére


rothfb
veterán

Pont azért jók az oled tv-k, mert teljes feketét tudnak (lcd-k sosem fognak tudni), plusz ott van még a végtelen kontraszt is.
Úgyhogy ezt gondold végig mégegyszer. Én láttam HDR-t lcd-n és most látok oleden, sőt oledeken (mert több is van, 65 és 55 colos) és teljesen más kávéház az oled. Képminőségben az oled (HDR-ben főleg) teljesen más szinten van. Mintha az lcd csak egy tv-nek látszó tárgy lenne. Ami megközelíti, az a Qled, de még az sincs a sarokban se. Nem véletlenül kerülneknl az oledek annyiba.
Amúgy köszönöm, a színek-fények tekintetében igazad van, a fényekre vonatkozik a nagy dinamika tartomány. Előbb benéztem, hdr-nek nincs köze a színekhez.

[ Szerkesztve ]

(#5574) Tuomas


Tuomas
addikt

Vikingek 6. (záró) évad nézhető! :C

We were here

(#5575) Ájvé válasza rothfb (#5573) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs mit végig gondolni, 1000 nit fényerőt írnak minimum HDR-hez, de LCD TV-k 2000 nitet is tudnak akár, ennyit OLED nem igazán képes kihozni. Ez a tartalom megjelenítése miatt szükséges, nem jelenti azt hogy jobb az LCD (sőt egyértelműen OLED a jobb). Nem igazán néztem még HDR tartalmakat, különösebben nem is érdekel, csupán azt írtam le amit eddig a témában olvastam vagy "hallottam", szóval nekem mindegy is.
"teljes feketét" "végtelen kontraszt" kettő ebben az olvasatban ugyan az, nem értem miért írod kétszer. Igen ez az OLED előnye, kétségtelen, de pont a technológia miatt a fényerő eléggé véges, LCD-nek ügye van háttérvilágítása.

[ Szerkesztve ]

(#5576) icemad válasza Ájvé (#5575) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak lcd-ből van millió féle... Va, IPS, Edge led, stb... Tavaly én is belefutottam tátott szájjal a f@szerdőbe, mikor bementem a media marktba és vettem egy Sony xf8096-ot. Azt a trágya képet, amit az tud... Annak a fején verném szét az egész tévét, aki még ilyet kiad a gyárból. Meguntam kínlódni vele, vettem LG c9 oledet. Ég és föld a különbség, igaz, hogy nem is egy árkategóriában versenyeznek. De az biztos, hogy hdr-nél nem az a fontos, hogy hány nitet tud a háttérvilágítás, hanem milyen a panel. A Sonyban nincs fekete, szóval hdr-ről teljesen felesleges beszélni is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5577) Ájvé válasza icemad (#5576) üzenetére


Ájvé
veterán

VA (SVA, PVA stb altípusok), IPS, TN+film, ezek panelek (még ennél több is van persze), ezen felül van háttér világítás, hagyományos fénycső és LED, EDGE LED olyan világítás ami oldalról világítja a panelt, nem hátulról. Ezeket jobb külön kezelni és nem egybe mosni.
OLED szerintem is jobb, ettől függetlenül vannak hátrányai is az LCD-vel szemben, egyik ilyen a korlátozottabb fényerő, ezzel együtt szerintem is sokkal jobb az LCD-nél. Majd egyszer ha lesz Micro LED (mármint van, csak normális méretben és megfizethető áron) az jobb lehet mindkettőnél, de addig is ha TV szerintem is OLED a legjobb.
"De az biztos, hogy hdr-nél nem az a fontos, hogy hány nitet tud a háttérvilágítás, hanem milyen a panel."
Most találtam egy cikket, ez neked ad igazat. Mondjuk sose izgatott a téma, de fényerő nem olyan fontos mint gondoltam.

(#5578) icemad válasza Ájvé (#5577) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Idézet a cikkből: "Nem véletlen, hogy az LG, amely az OLED technológia szószólója, a HDR technológiát egyelőre csak az OLED-tévéknél használja."

Másnál jelenleg nincs is értelme...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5579) devil-k válasza icemad (#5578) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hagyjuk már ezt a sz@rt itt. Meg van ennek a megfelelő topikja.

- mozi bolondéria -

(#5580) qqzs válasza ΞΔGLΞ (#5568) üzenetére


qqzs
őstag

Mert rosszul tudtam. Atmosrol csak annyit hogy keves anyag van atmosban. Es ha nincs atmos kepest rendszered akkor nem tudod abban hallgatni mert a netflix nem is abban streameli.

Eladó: GTS450

(#5581) qqzs válasza qqzs (#5580) üzenetére


qqzs
őstag

Most neztem kivancsisagbol ipad pron A1701 retinas es jon a dolby visin de csak hd- ben... ez most komoly?

Eladó: GTS450

(#5582) rothfb válasza Ájvé (#5575) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem csak az a bajom, hogy úgy beszélsz valamiről, hogy nem is láttál még olyat. Nekem oled tv-im vannak és sok hdr tartalmat néztem már.
Sokkal, de sokkal szebb minden oleden, mint akármelyik, akármekkora fényerejű lcd-n. Itt a vége, nincs mit elemezgetni rajta. Pont.

(#5583) Ájvé válasza rothfb (#5582) üzenetére


Ájvé
veterán

Sosem érdekelt a HDR ez igaz, csak olvastam róla, jó szórakozást hozzá és köszönöm az információt.

(#5584) rothfb válasza Ájvé (#5583) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig ha érdekel a tv nézés, sőt a Netflix, amiről ez a topic is szól, akkor bizony fura, hogy a hdr nem érdekel. Pedig ha valami nagyságrendekkel szebb képet ad, az a hdr üzemmód. Össze sem lehet hasonlítani az sdr-rel.

(#5585) ΞΔGLΞ válasza qqzs (#5581) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen az, mivel a kijelző felbontása nem 4K.

(#5586) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Reggel próbálták levonni a csomagdíjat a kártyámról, de nem volt rajta elég pénz, most tettem rá. Később újra megpróbálják levonni, vagy fel kell venni velük a kapcsolatot?

(#5587) icemad válasza devil-k (#5579) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért van offban. Kezdem unni, hogy minden fórumon máshova küldözgetnek. Ez valami új divat? És melyik topik lenne megfelelő? Lg? Hdr? Oled? Házimozi?
Lehet, hogy pár Netflix nézőt érdekel a téma, vagy most akar tévét venni, nekik hasznos lehet. Pl ne járjanak úgy, mint én...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5588) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha egy sorozatra az írják, hogy "új éved premier: péntek", pontosobban ma, akkor mikor kezdjük el keresni az új részeket? mert most 7:40-kor még nincsenek fent. gyerek beteg, otthon fekszik és be lett neki ígérve az új sorozat, de még nem tudja nézni. (Sárkányok: mentőosztag)

(#5589) devil-k válasza icemad (#5587) üzenetére


devil-k
nagyúr

OLED topik. Az a megfelelő.
Arról pedig nem tehetünk, hogy a Sony TV-d vásárlásakor te jártál el madárként.

- mozi bolondéria -

(#5590) Adama123 válasza Sanyi.mTs (#5588) üzenetére


Adama123
tag

Minden új cucc pontosan reggel 9-kor kerül fel.

(#5591) TCr válasza icemad (#5578) üzenetére


TCr
veterán

Tisztelettel megjegyzem, ez nettó hülyeség. Mármint a Te hozzásólásod. A cikk meg 5 éves, az LG összes UHD tévéjében van HDR, technológiától és paneltől függetlenül.
Beleszaladtál egy szar IPS-be, de ezért ekézni az összes LCD-t... :W

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5592) wwhy válasza icemad (#5578) üzenetére


wwhy
veterán

Ugyan már ... Decemberben vettem EZT, simán tudja a HDR-t ...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5593) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Kérem, hogy akinek van 4K-s csomagja, legyen szíves nézze meg nekem, hogy a Locke&Key 4K-ban elérhető-e? Köszönöm előre is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5594) erahurka válasza kmarci25 (#5593) üzenetére


erahurka
félisten

Mi ez mától nézhető? :Y :Y :Y

(#5595) Gijon válasza kmarci25 (#5593) üzenetére


Gijon
senior tag

Igen, elérhető 4K-s + HDR.

(#5596) kmarci25 válasza Gijon (#5595) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Köszönöm. :R

erahurka: Bizony. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5597) Sickboy25 válasza kmarci25 (#5596) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ennek én is adok egy esélyt... Kíváncsian várom!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5598) l.skywalker válasza kmarci25 (#5596) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Időgép kéne ide is a prémium csomagba.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5599) kmarci25 válasza l.skywalker (#5598) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Hogy érted? Néha átnézem a jövőben megjelenőket, és bejelölöm, hogy értesítsen arról, ami érdekel. Aztán vagy az appon belül szól, vagy emailben, ez már beállítás kérdése.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5600) l.skywalker válasza kmarci25 (#5599) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Úgy, hogy annyi a tartalom, hogy ebben az életben nem érek a végére annak ami érdekel :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.