Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Szerintem azért köthet bele, mert ez egyedi megoldás, nem pedig szabvány. A szabvány azt jelenti a szerelőnek, hogy megadott magasságon, megadott anyagból ( pl éghetetlen,) a szolgáltató leírása alapján csinálja meg, amit már több soron leteszteltek, van neki tanúsítványa, ezért tudják külön vizsgálat nélkül is, hogy pl milyen környezeti hatásoknak áll ellen, és minek nem.Az ereszcsatornán a címkéért külön pont jár! :)

De, ... ha Nálad már órát jönnek cserélni, akkor szerintem nem fognak belekötni, mert addigra már át kellett menni ezen a részen.

(#3152) Lenry válasza Z_A_P (#3150) üzenetére


Lenry
félisten

hogy a szabvány villanyóradoboz az nem ez

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3153) 313313 válasza Lenry (#3152) üzenetére


313313
addikt

Villanyóra stekrény szódával elmegy, remélem nem sima hungarocel, mert az lágyúl/gyullad/ég, mint a győzedelmi fákja...
Ellenben ha nincs látható/bontható földelése, akkor nem venném át...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3154) Z_A_P válasza 313313 (#3153) üzenetére


Z_A_P
addikt

+Lenry
+prtvlogan

Nálam maga a szolgálato mondta hogy nem kell szabványositas a napelemhez, mert nincs bővítés, 3x20A megvan , és földkábel van.

A hőszigetelés hungarocell...

"Ellenben ha nincs látható/bontható földelése,"
Mire gondolsz? Ott "lóg" az a kis doboz amibe a 2 földeles bemegy, ott szét lehet csavarozni. Az nem jó? A szonda nem látszik, az a térkő alatt van. :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#3155) Z_A_P válasza prtvlogan (#3151) üzenetére


Z_A_P
addikt

ha Nálad már órát jönnek cserélni, akkor szerintem nem fognak belekötni, mert addigra már át kellett menni ezen a részen.

De jó lenne, teljesen megőszülök mire lesz lesz :(

OK

(#3156) 313313 válasza Z_A_P (#3154) üzenetére


313313
addikt

Az ankerra,ahol rá van fogatva a zöldsárga.
Nem egy kolégánál bevett szokás, ahol nem látja az anker és az mkh csatlakozását, az olyan mintha nem volna...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3157) Z_A_P válasza 313313 (#3156) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nekem ilyen van: [link]
Nade hogy lassa a kötest? Ez a föld/térkő alatt van, nem áll ki fél méterrel. Vagy fel kell szedni térkövet, kiasni a fejét amíg at nem veszi? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#3158) User_2 válasza Z_A_P (#3157) üzenetére


User_2
tag

ezen a szondán vannak lukak, ha a lukakra van csavarozva a zöldsárga valami kötéssel, és ez a csavarozás a föld alatt van akkor azon nagy valószínűséggel nem okés.

föld alatt csak nem oldható, azaz hegesztett kötés lehet, kötődobozbansem okés.
ha a szondán nem csavaros kötés van, hanem hegesztve van rá egy horganyzott gömbvas kb 8-10mm átmérővel és ez a horganyzott gömbvas feljön a föld alól akkor az szinte biztos hogy okés.

van olyan szonda is, amin nem lukak vannak, hanem egy ostornak mondott gömbvas, a boltban vásárolt szondán szinte mindig rövidebb ez az ostor, mint szükséges lenne, szóval szinte mndig toldani kell hozzáhegesztéssel. a hegesztést mindig felületkezelni kell horganyzással, nyilván nem merítéssel, hanem horganysprével. mindemellett inkább az a jó, ha a hegesztés a földben 80 cm mélyen lesz a földben, tehát úgy kell tervezni, hogy abba a mélységbe kerüljön. kb 30 cm mélységben a hegesztés még egészen biztosan rozsdásodni fog, 80cm mélységben már kevesebb a zoxigén ott lassabban rozsdál.

ezt regszerelő mesélte el nekem mikor erről kifaggattam.

[ Szerkesztve ]

(#3159) Z_A_P válasza User_2 (#3158) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hát akkor az enyém nem a legjobb... :U
[kép]

bónusz: látható a fotón a bejövő szolgáltatói földkábel, amin már egy (120e Ft-os :O) javítás van, a drága munkások belevestek.

[ Szerkesztve ]

OK

(#3160) prtvlogan válasza Z_A_P (#3157) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Amit nem lát, azt nem köteles elhinni. Én elhiszem, hogy Nálad úgy van, ... De szerinted hányan behazudják, és mégsem úgy van. Valakit agyonver az áram [link] és kit vesznek elő?? Téged, vagy engem, vagy épp azt, akinél az eset történt.. ÉS mi mit mondunk, a szaki azt mondta, hogy ez így jó lesz ... Mégsem lett jó..
Nálam a szabványosításkor fényképeket készítettek, és leigazolták a fényképek alapján, hogy ez így az akkori szabványnak megfelelően készült el. Csatári villanyóra dobozzal, bemért földeléssel. Így őket már nem terheli felelősség, mert ha nem úgy néz ki, mint a fényképen, akkor tudják bizonyítani, hogy én alakítottam át.

Őszintén a Tiédet ha ellenőr volnék, azért nem venném át, mert nincs tesztelve, nincsenek papírjai. Egyedi megoldás, egyedileg kéne bevizsgálni. Nyilván a szolgáltatónak erre nincs kapacitása, ezért találták ki a szabványokat. Lehet, hogy a Tiéd 10x jobb, mint a szabvány, csak erről kellene papír, amit a szolgáltató elfogad.

[ Szerkesztve ]

(#3161) User_2 válasza Z_A_P (#3159) üzenetére


User_2
tag

ja és még valami: a szondát a ház alapjától kb 1 -1,5 méterrel kell indítani, nem kb 20cm-re az alaptól.
ezt nem tudom miért kell így, regszerelő nem mondta miért, lehet nem tudta ő se miért, azért nem mondta.
viszont az hogy kb 1 méterre a föld alatt an indítva a szonda az jó pont, mert abban a mélységben kell indÍtani, azaz kb 1 méter mélyen kell elkezdeni leverni a szondát.

(#3162) Z_A_P válasza User_2 (#3161) üzenetére


Z_A_P
addikt

a ház alapjától kb 1 -1,5 méterrel kell indítani,
Hat ott kb 40 cm az en telkem, ahogy a kepen is lathato, aztan mar a szomszed keritese van, tehat nem lehet messzebb. Ezt is csak azert "kaptam meg" hogy el lehessen setalni az oraig :)

@prtvlogan
Amit nem lát, azt nem köteles elhinni
Igen, ezt ertem. Fotom nekem is van (latod lentebb), de nyilvan azt sem kell elhinnie.

Hat kiderul :( Addig meg gorcsolhetek, meger-e nekem ez az egesz ennyit egyaltalan...

[ Szerkesztve ]

OK

(#3163) prtvlogan válasza Z_A_P (#3162) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nem Neked kell fotóznod, hanem neki. Ez a valid. Ha egy démászos, mvm-s, vagy más szolgáltatós kolléga leokézza, akkor rendben. Minden egyéb esetben szívás...

(#3164) 313313 válasza Z_A_P (#3159) üzenetére


313313
addikt

Belefotózni nem tudok, mert nyaralunk, de nálam ilyen, a dobozba jön a kb 12-es anker arra van rászórítózva a 16mm2 HKM.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3165) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok! Fejlemény, ma felszerelték az órákat fázisbővítéssel új légkábel stb. (nappali + vezérelt) - SX631/S34U18 ad-vesz órát tettek fel + a vezérelt SX601/S12U16

Időben így volt:
- március 14 napelem felszerelve
- április 20 készre jelent
- július 20 új szerződés megjött emailben (szaldós)
- visszaküldtük aznap emailben, augusztus 1-én hívtak, hogy jönnek aug.8-án, de utána lemondás miatt a mai napon belefért (visszahívott az ügyintéző) a bekötés.
Nagyon korrektek, rendesek voltak a szerelők, 1,5 óra alatt végeztek.

Még holnap beszélek a napelemesekkel, hogy bekapcsolhatom-e az invertert, mert erre kértek, hogy amíg nem jelzik vissza addig ne kapcsoljam be...

Levi

(#3166) Lenry válasza Levi123 (#3165) üzenetére


Lenry
félisten

neked az invertert ki állította be / programozta fel?

csak mert nálam akik a napelemet szerelték, nem tudtak belépni a menüjébe, mert nem volt hozzá jelszavuk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3167) MrTwister válasza Levi123 (#3165) üzenetére


MrTwister
őstag

Érdekes amit írsz. "...bekapcsolhatom-e az invertert" Nálam az eonosok lecserélték az órát aztán már kapcsolták is felfelé az invertert, nem kérdezték, hogy megengedte e a napelemes cég az inverter indítását, sőt le is fényképezték az invertert! :DDD Mondjuk ez Opusz-Titász terület. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3168) asdf_ válasza MrTwister (#3167) üzenetére


asdf_
veterán

Miért kéne, hogy megengedjék? Ha készre van jelentve, akkor a bekapcsolás egyetlen akadálya a villanyóracsere, addig a próbaüzemet kivéve tilos. Azután nincs indok, hogy miért ne lehetne bekapcsolni. Ha nem lehetne, akkor a szolgáltató által átvenni sem lehetne.

(#3169) MrTwister válasza asdf_ (#3168) üzenetére


MrTwister
őstag

Én sem értem, hogy Levit miért kérte erre a napelemes cég, lehet valami távfelügyeletet állítanak be hozzá vagy ilyesmi. Passz. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3170) Z_A_P válasza MrTwister (#3169) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nekem is azt mondta EON-os hölgy hogy oracsere után rögtön be is fogják kapcsolni a szerelők.

OK

(#3171) Z_A_P válasza 313313 (#3164) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R
Köszi. De itt miért egyszerűbb bontani mint nálam abban a kis dobozban az óra mellett ahol a földelo vezetékek össze vannak kötve?

OK

(#3172) 313313 válasza Z_A_P (#3171) üzenetére


313313
addikt

Mert nálad csak az MKH látszik, a földelő szonda nem.

Nállam a dobozban lentről jön a 12-es anker, arra van rászórítózva a 16mm2 MKH, ami oldalról jön be... Leveszem a tetejét látszik mind a kettő...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3173) Z_A_P válasza 313313 (#3172) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ertem.
Hat most mar az eselytelenek nyugalmaval varom az oracseret, lesz ami lesz :(

OK

(#3174) Z_A_P válasza Levi123 (#3165) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi az infokat! Akkor ha jol ertem nalad kesz, mukodik ha bekapcsoljak (nalam az oracsere alkalmaval be fogjak kapcsolni, EON azt mondta)?
Milyen panel/inverted, hany kwp?
Kivitelezo penzenel van, nem tudod?

Oracseret hogy csinaljak? Foldkabel jon be nalam, azt fogjak valahogy aramtalanitani? Vagy feszultseg alatt megoldjak?

[ Szerkesztve ]

OK

(#3175) 313313 válasza Z_A_P (#3174) üzenetére


313313
addikt

Vagy FAM-ba fesz alatt, vagy lekapcsolja a 3 kismegszakítód az óra mellett és kikapcsolt állapotban cserélik az órát, ha cserélik....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3176) Levi123 válasza Lenry (#3166) üzenetére


Levi123
senior tag

Nem programozták még be, a kivitelezőt felhívtam azt mondta küld majd emailben egy leírást a beállításokról. Huawei inverter, letölthető hozzá a program. Jelszó az inverter oldalán van ha neked is Huawei van.

@#3169 MrTwister
rosszul emlékeztem mivel már 4 hónapja volt :D , beszéltem velük telefonon.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#3177) Levi123 válasza Z_A_P (#3174) üzenetére


Levi123
senior tag

Ja kész lett, most visszatölt néztem, bár az aplikációt még nem tudtam teljesen beállítani, de a villanyóra menüben már a visszatöltött kWh-nál van 7 kWh.
Bekapcsolhatja az EON is szerintem, nem mondta az ügyintéző, hogy ennek akadálya lenne, úgy ahogy a többiek is írták. Csak nálam nem állt rendelkezésre a 3 fázis (1fázisom volt) amikor felszerelték az invertert így nem tudtak próbázni, mert kell neki az AC oldalról is a 3 fázis. Huawei sun2000-6ktl-m1 inverter van +11 db longi 410W panel. D-DK irány egy oldalra szerelve, optimalizáló nélkül.
Napokban ráveszem magam, bekészítek a hűtőbe némi alkoholt és megpróbálom feltöltögetni, dokumentálni a pályázati felületen és akkor elméletileg valamikor kifizetik nekik a maradék részletet.

Óracsere:
nálam 1 fázis volt régi megoldással, fa villanyóra szekrény, műanyagra szerelt órákkal, tetőn bejött az a vezeték. A régi szekrény mellék kialakítottuk az új mérőhelyet, csatári szekrény N+V+H 3 mérőhelyesre. Kijöttek a szerelők, szentségeltek, hogy nem jó az előkészítés vezetékek stb nem mindent úgy csinált a szerelő ahogy kellett volna - megoldották. Levágták a régi vezetéket az oszlopról, majd behúzták az új kábeleket.
Nem feszültségmentesítik a vezetéket, nálad se fogják simán rákötik feszültség alatt. A földelést nem tudom megnézték-e, mi tettünk új szondát, felvittük kis dobozba az óra alá, ott csatlakozik rá előírt módon a vezeték a pálca végére.

Bekötés nálam:
Az előkészítést már megcsináltam korábban, tettem egy dobozt 30x40cm, sínnel (hasonló ehhez, csak nagyobb, utálom amikor nincs hely [link] ) + fővezetéki leágazó sorkapcsokkal - ebbe jön be az órától az L1, L2, L3, N, L1V, NV, PE
+ ebbe jön a napelem AC dobozból a visszatáplálás vezetéke és innen megy a lakáselosztó felé + még ide kötök be egy 4P T1+T2 AC túlfeszültség levezetőt. A lényeg, hogy az áramvédő kapcsoló előtt legyen a napelem visszatáplálás rákötve, másképpen mindig le fogja kapcsolni a áramvédő kapcsolót.

Levi

(#3178) MrTwister válasza Levi123 (#3177) üzenetére


MrTwister
őstag

"még ide kötök be egy 4P T1+T2 AC túlfeszültség levezetőt" mármint az inverternek (őt véded vele, villámcsapás a napelemeknél) vagy az egész lakást véded vele. Azért érdeklődöm mert én is szeretnék ilyet a lakáselosztóba, hogy bevédje a lakás minden elektromos eszközét. Nálam csak AC kismegszakítókat raktak fel, semmi túlfeszlevezető, azt mondták az eonsolarosok, hogy a Sungrow inverterbe minden védelem megvan így nem kell semmilyen DC védelem kívűlről. Azért kíváncsi lennék ha a panelek kapnak egy közvetlen villámcsapást azt az inverter mennyire kezeli le. Bár lehet szamársákot mondok és egy közvetlen villámcsapást a háztető sem élne túl, hiába a panelek kapják. :U (nincs villámhárítónk)

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3179) fil


fil
őstag

Ez a EPTK ma egy levelet küldött, hogy hiánypótlás keretében a RRF-6.2.1 kedvezményezettek összeférhetetlenségi nyilatkozatot töltsem fel. Ez valami sablon nyilatkozat, de én ilyet sehol nem találok. Honnan lehet ezt letölteni? Esetleg ,ha az alvállalkozói nyilatkozatot lemásolom - értelemszerűen a megfelelő adatok módosításával - akkor ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3180) Lenry válasza fil (#3179) üzenetére


Lenry
félisten

nekem a kivitelező külön küldött ilyen nyilatkozat, szerintem te is tőlük kérd
(mert valójában arról szól, hogy a kiviteleződ nem összeférhetetlen a pályázattal)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3181) fil válasza Lenry (#3180) üzenetére


fil
őstag

A szállítóit és az alvállalkozóit - amit küldött - azt feltöltöttem. Most kértek hiánypótlásként kedvezményezetti összeférhetetlenségit.
Már tele van a tö...m ezzel az egésszel. Már megbántam ,hogy belefogtam. Elment másfél év és semmi eredmény. Egy nagy sz...r az egész.

(#3182) S-eye válasza fil (#3179) üzenetére


S-eye
senior tag

Mennyi idő telt el a beküldés óta? Előleg elszámolás vagy záró elszámolás?

(#3183) Z_A_P válasza fil (#3179) üzenetére


Z_A_P
addikt

En is kaptam valamit, de nalam a kivitelezo elkerte az account-om, uj jelszo, szoval en most nem tudok belepni, max ha kerek emlekeztetot es resetelem :)
De igy legalabb nem kell foglalkoznom ezzel egy perrcet sem - korabban mindig tovabbitottam nekik amit kaptam.
Van amugy palyazatironk is, zongorazzak le egyutt.

OK

(#3184) Z_A_P válasza 313313 (#3175) üzenetére


Z_A_P
addikt

+Levi123

" mi tettünk új szondát, felvittük kis dobozba az óra alá, ott csatlakozik rá előírt módon a vezeték a pálca végére."

na nekem is igy kellett volna, a levert szonda olyan "palcas" kellett volna inkabb, es kiloghatott volna a palca vege a terkobol, es akkor ugy kotom be kesobb ahogy akarom.
Anno egy villanyszerelo mondta ilyet vegyek, de aztan mar nem jott el leverni, bekotni. En levertem (siman le tudtam utni 15 perc alatt kalapaccsal), masik villanyos rakototte a foldelest. Aztan ment ra a kule/csovek/terko, minden, es az egesz 30cm a fold alatt nyugszik.
:(

[ Szerkesztve ]

OK

(#3185) fil válasza S-eye (#3182) üzenetére


fil
őstag

Előleg elszámolás. Július 14.
Írtam az MVM Optimumnak, hogy ilyen nyomtatványt hol találok. Várom a választ. Aug 16. a határidő a hiánypótlásra, ha addíg nem találok jobban, átszerkesztem a szállítói...
Éppen tegnap este jött egy elégedettségi kérdőív a pályázatról. Ma töltöttem ki. Lehet, hogy ez már a megtorlás... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3186) Levi123 válasza MrTwister (#3178) üzenetére


Levi123
senior tag

A túlfeszültség levezetőt az elektromos eszközeim védelme miatt szeretném beszerelni. Az inverterben van beépített DC oldali védelem, nálam sincs DC doboz, csak az AC oldalon túlfeszültség levezetővel - még a tervezőnek is írtam, mert a kapcsolási rajzon szerepel (ő is megerősített ebben, hogy nincs rá szükség mert beépített van az inverterben) meg gondolom be is számolták az árajánlat kalkulációnál...

#3184 Z_A_P
Mi van ha veszel még egy szondát és leütöd a meglévőtől messzebb, majd azt is bekötöd?

Ti is kaptatok elégedettségi felmérést az EPTK felületén? :D

[ Szerkesztve ]

Levi

(#3187) Janou válasza Levi123 (#3186) üzenetére


Janou
őstag

Én is kaptam. Gondoltam hogy kitöltöm de csak egy nagy 0-át tudtam volna adni jóindulattal erre az egészre. A kezdetek óta egy kapavágás nem történt...
Más: aki az E.On-al csináltatná ott sem történt még semmi? Vagy csak engem tisztelnek meg azzal, hogy *zarnak bele az egészbe?

(#3188) Lenry válasza Levi123 (#3186) üzenetére


Lenry
félisten

kaptam
nem pazarlom rá az időmet, de csak egy nullát tudnék adni.
a pályázati felület értelmetlenül túlbonyolított.
én az a perverz állat vagyok, aki egész jól elvan a bürokráciával, gond nélkül töltögetek ki akármilyen űrlapot, de itt egy lépést se tudtam volna tenni a tizen-huszon oldalas leírások nélkül.
a UI szar, fontos funkciók 5x5 pixeles ikonok mögé dugva, rohadtul nem intuitív az egész.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3189) Z_A_P válasza Levi123 (#3186) üzenetére


Z_A_P
addikt

Már le van térkovezve az egész, alatta kg cső fut (esőviz), azon túl meg már szomszéd telek. Nem nagyon ütök le már semmit :(

OK

(#3190) Levi123 válasza Janou (#3187) üzenetére


Levi123
senior tag

Szerintem senki nem adna nekik 0-nál többet :D
Már én is azt hittem valami értelmes üzenet jött, vagy valami erre megláttam, hogy elégedettségi felmérés :D jót nevettünk rajta.

Nálunk is EON a terület, EON által megbízott szerelők voltak 3fázist bekötni. Vagy nem a hálózatra, hanem a napelemre gondolsz?

#3188 Lenry
Pontosan ahogy írod, fontos funkciók szinte rejtve, több kattintással elérhetők...

#3189 Z_A_P
Ez érthető, szerintem megoldják így is, nálam nem volt rendben az előkészítés mégis megoldották, nagyon segítőkészek voltak le a kalappal. Minden hozzáállás kérdése szerintem.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#3191) Janou válasza Levi123 (#3190) üzenetére


Janou
őstag

A napelemre gondoltam. Nálam nem az E.On csinálná a szabványosítást és bővítést hanem regisztrált villanyszerelő.

(#3192) Z_A_P válasza Levi123 (#3190) üzenetére


Z_A_P
addikt

nálam nem volt rendben az előkészítés mégis megoldották,

Mit és hogy oldottak meg? :R

OK

(#3193) S-eye válasza fil (#3185) üzenetére


S-eye
senior tag

Én 3 és 4 nappal később küldtem, remélem visszajeleznek a jövő héten nekem is.

(#3194) Levi123 válasza Z_A_P (#3192) üzenetére


Levi123
senior tag

A reg.villanyszerelő nem úgy csinált meg minden előkészítést ahogy azt az EON elvárta volna (pl. a vezérelthez nem megfelelő keresztmetszetű vezetéket húzott be - azt kisebbre cserélték - ezt nem nagyon értettem de mindegy). Kicsit morogtak, meg elkérték a telefonszámát a szerelőnek és felhívták, elmondták mire figyeljen legközelebb.
De nálam teljesen új mérőhely lett + betáp fővezetékek, mert nem volt csak 1 fázisom. Nálad sokkal egyszerűbb lesz szerintem, jönnek és felteszik az órát és kész.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#3195) Z_A_P válasza Levi123 (#3194) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha így lesz, vendégem vagy egy virtuális sörre :D

[ Szerkesztve ]

OK

(#3196) 313313 válasza Levi123 (#3194) üzenetére


313313
addikt

HKV-be nem fér bele a 10mm2-es vezeték, csak a 6mm2.
Szabvány 10mm2 mkh-t ír elő 32A-ig a fogyhelyen, kivétel vezérelt, ahol elég a 6mm2-es...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3197) Levi123 válasza 313313 (#3196) üzenetére


Levi123
senior tag

Akkor itt a magyarázat köszi!
#3195 Z_A_P :K

[ Szerkesztve ]

Levi

(#3198) Z_A_P válasza 313313 (#3196) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hogy-hogy elég a vezéreltnél a 6-os? :F

OK

(#3199) 313313 válasza Z_A_P (#3198) üzenetére


313313
addikt

Mert annál vastagabb nem fér bele a HKV-ba. Érvéghüvelybe a 6mm2-es is pont neccesen fér fele a HKV-ba....

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3200) Z_A_P válasza 313313 (#3199) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nade akkor máshova is elégnek kéne lennie a 6 mm2-nek, nem? Függetlenül hogy befér vagy sem :F

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.