Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic

Hozzászólások

(#1251) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv újra!

Egy kérdés. Win7-et használok, és eddig nem nagyon akadtak a zenék Winamp-ban, de pár napja elkezdett szarakodni. Eddig olyankor szaggatott csak, amikor megnyitottam a filekeresőjét (de ez gondolom az aero miatt volt...), viszont most már böngészés közben is be-beakad, és élvezhetetlen a zene így.
Eddig a "DirectSound" plug-in-t használtam. Most átraktam "WaveOut"-ra, így valamivel jobb, de így sem százas - sőt így még a fadingot sem tudom használni. :W
Prioritás "realtime"-on van, jobban nem tudom már húzni...

Valaki mondjon valami bíztatót, mert nehogy már egy DualCore-os, Intel procis laptopot fingasson egy ilyen program...főleg, hogy 3 giga ram van alatta.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1252) Lenry válasza csabyka666 (#1251) üzenetére


Lenry
félisten

épp az a baj, hogy realtime-ra húztad a prioritást.
tedd szépen vissza normálra

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1253) csabyka666 válasza Lenry (#1252) üzenetére


csabyka666
addikt

Megpróbálom, remélem segít!

Köszi!

MOD: Hihetetlen, abszolút nem akad be, amikor megnyitom a filekeresőt! :R
Viszont böngészésnél kicsit néha megtorpanik, de majd finomítok rajta. (közel sem annyira, mint szokott)

Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1254) Fecogame


Fecogame
veterán

Újabb gubanc:

Most hallgatok egy 320kbps-os rádiót, és 2,5MBites netnél akad, amint elkezdek netezni ( pl. ide írni ). Tehát amikor van más netes forgalom is.

Ennyit lefoglalna a rádió?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1255) Perillustris válasza Fecogame (#1254) üzenetére


Perillustris
senior tag

Mekkora rendszermemóriád van és milyen böngészőt használsz?

Perillustris

(#1256) Fecogame válasza Perillustris (#1255) üzenetére


Fecogame
veterán

FireFox 3.6

2GB RAM ( lásd adatlapom )

Update: Most nézem, átlag 40-50 KB/s-ot vesz le a rádió a netből. De ettől még nem kellene akadnia... :U

OFF: Ezzel a hsz-emmel lettem senior tag :D

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1257) Perillustris válasza Fecogame (#1256) üzenetére


Perillustris
senior tag

Tény, hogy elegendőnek kéne lennie. Nekem is volt hasonló problémám, még 5 megás nettel is. Akkor, amikor megpróbáltam az áttérést 2.95-ről. Vissza is tettem gyorsan. Mindenesetre próbáld ki másik böngészővel, pl. az Operával.

Perillustris

(#1258) Fecogame válasza Perillustris (#1257) üzenetére


Fecogame
veterán

Felraktam a 2.95-öt, így se jó :( Akad, nagyon.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1259) csabyka666 válasza Fecogame (#1254) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Szerintem a netsebességhez nincs különösebb köze. Egy 2,5-ös netnek sokszor ennyit el kéne bírnia. Valamint ha csak írsz pl. ide, az semmit sem foglal a sávszélességből.

Hasonló problémával küszködtem én is - épp' előtted beszéltük a fórumon.

Kezdésként állítsd a Winamp prioritását "normal"-ra (alapból "realtime"-ra teszi), majd ha ez sem segít, akkor a "Winamp preferences -> Online services -> Bandwith control"-nál a minimum értéket állítsd mondjuk 128-ra, és ezesetben egy fix sávszélességet foglalsz le a Winamp-nak. Így ha netrádiót hallgatsz, és közben pl. fullon megy a torrent, akkor sem akadhat meg a zene, mert mindig megkapja a szükséges sávszélt.

Ha ezek sem segítenek, akkor vagy Winamp reinstall, vagy csak szimplán a netrádió terhelt túlságosan. (nekem pl. a WoED.fm-nél csinálja azt, hogy 20 percig megy folyamatosan, majd megáll, pufferel, és megint 20 percig jó...de ez szerintem amúgy szerverhiba)

Remélem tudtam segíteni!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1260) sfdrakex válasza Fecogame (#1258) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Le/fel töltés nem megy semmi ? Esetleg egy cfos speedet tegyél fel.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1261) Fecogame válasza csabyka666 (#1259) üzenetére


Fecogame
veterán

Most belőttem a beállításokat, felraktam legújabb winampot, így már jónak tűnik. Még :D

Kösz a segítséget mindenkinek! :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1262) Fecogame válasza Fecogame (#1261) üzenetére


Fecogame
veterán

Update: Semmi töltés , mégis akad. :W

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1263) Ndruu válasza Fecogame (#1262) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Először nézd meg más programmal is.
VLC, KMPlayer vagy MPC, ezekkel nyisd meg az url-t. Ha jól megy, akkor Winamp hiba és ott kell keresni a hibát, ha a többivel is rossz, akkor net hiba, vagy valami buffer gond lesz.

Harrrr!!!!

(#1264) Fecogame válasza Ndruu (#1263) üzenetére


Fecogame
veterán

Megnéztem AIMP2-vel is, meg valami stream progival is, azokkal jobb, de nem tökéletes.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1265) Perillustris válasza Fecogame (#1264) üzenetére


Perillustris
senior tag

Jetaudio?

Perillustris

(#1266) csabyka666


csabyka666
addikt

Na, most akkor jó, vagy nem jó? :)

Csak kíváncsi vagyok, mennyire mondtam hülyeséget...

Közben még egy dolog felmerült bennem: ha akad az mp3 is, nem csak a netrádió, akkor én még a hangkártya driverén is elgondolkodnék. Ha az mp3 jól megy, akkor az ötlet elvetve.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1267) Fecogame válasza csabyka666 (#1266) üzenetére


Fecogame
veterán

Csak a netrádió.

Jetaudio-t mindjárt megnézem.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1268) atesss


atesss
addikt

Üdv !
A Winamp ShoutCast-ban szeretném azt kikapcsolni, hogy ha rákattintok egy új csatornára, és elkezdem hallgatni, akkor automatikusan megnyitja a "Related Stations"-t.
Tehát hogy maradjon az állomás megnyitása előtti ablak (pl. egy csatornanévre való keresés eredménye).
Ver.: 5.571, Win XP

(#1269) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!
Az miért van hogy megnyitok egy számot winampban és random(kb 20 mpenként) megakad a zene(de a hangsávon úgy mutatja hogy megy a zene).Ugyanez Media player classicban tökéletesen megy.
Annak lehet köze hozzá,hogy eddig a K-lite volt feltéve most meg felraktam hozzá a VLC-t is?

Üdv:
RexpecT

(#1270) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Winampot megnyitom ezt a rádiót és nem megy a hang alatta, nem tudom hallgatni:
128 kbps-re kattintok és amit letölt az alatt nincs hang.
Ellenben például a a Class FM-et tudom hallgatni.

Live poor, die ritch.

(#1271) canniball válasza gyáliSanyi (#1270) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam szól.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1272) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

RexpecT: DirectSound Output-on és WaveOut Output-on is akadozik? (Ctrl+P - Plug-ins - Output)

gyáliSanyi: Nálam mindkettő jó. Talán kevés a buffer.

Harrrr!!!!

(#1273) RexpecT válasza Ndruu (#1272) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha hazaértem megnézem :R !

(#1274) gyáliSanyi válasza Ndruu (#1272) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Itt kell állítani a Buffer-en?
KÉP
És itt mit kell megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#1275) Ndruu válasza gyáliSanyi (#1274) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igen, ott, hirtelen nem találtam meg én sem. :) Pedig korábban már mutattam.

Harrrr!!!!

(#1276) RexpecT válasza Ndruu (#1272) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi WaveOut-on jól mükszik :R .

Akkor gondolom a VLC kavart be,mert eddig ilyet még nem tapasztaltam

(#1277) gyáliSanyi válasza Ndruu (#1275) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ok, de itt melyiket hány százalékra állítsam? Vagy hány KB-ra, vagy mit kapcsoljak ki/be hogy ne rontsak el semmit?

Live poor, die ritch.

(#1278) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

RexpecT: Tudomásom szerint nem szokott a VLC ilyenekbe belenyúlni. Talán a Winamp újratelepítése újra használhatóvá teszi a DirectSound kimenetet is. Akadás itt is akkor fordul elő, ha valami buffer túl szűknek bizonyul.

gyáliSanyi: Nagyon elrontani nem lehet. Csinálj egy biztonsági másolatot az in_mp3.dll fájlról, aztán kezdődhet a beállítás.
Próbáld meg a Streaming Data Buffer értékét 256kB-ra állítani, az felső csúszkát kb. 50%-ra, az alsót 20-25% környékére állítsd. Leokézod, kipróbálod a rádiót és ha még mindig akad, akkor a csúszkákat mozgasd. A buffer értékét nem növeld meg túlságosan (512 fölé ne menj), mert akkor már lassan tölt be a stream.
Ha valamit elrontanál így, akkor a korábban elmentett fájlt csak visszamásolod a megfelelő helyre (felülírod amit elrontottál) és kész.
Próbálgatni kell. Rádiója is válogatja. Olvastam, hogy van akinek ugyanígy nem mennek bizonyos 128kbps-os streamek, de a 320kbps-osok igen.

Harrrr!!!!

(#1279) RexpecT válasza Ndruu (#1278) üzenetére


RexpecT
addikt

Megint csinálta úgyhogy újraraktam.Most Lite verziót telepítettem,ebben a régi skin van,és hiába töltök le újat nem vált át rá?Az 5-ös Winamp már nem támogatja a custom skineket?

(#1280) Ndruu válasza RexpecT (#1279) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Lite nem tudom hirtelen miben kevesebb a Full-nál, de a Skineket kezelnie kellene. Lehet a régi skinek nem kompatibilisek vele. Én mindig a Classic skint használom/használtam, mostanában már csak Aimp2-vel hallgatom a zenéket.

Harrrr!!!!

(#1281) RexpecT válasza Ndruu (#1280) üzenetére


RexpecT
addikt

Egyébként az ujrarakás után is csinálta,szóval megint átállítottam waveoutputra.Kíváncsi vagyok meddig fog működni. :U

(#1282) Ndruu válasza RexpecT (#1281) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A winamp prioritása nincs véletlenül valós idejűre állítva? (Feladatkezelőben lehet átállítani.)

Harrrr!!!!

(#1283) RexpecT válasza Ndruu (#1282) üzenetére


RexpecT
addikt

Ehhez nem piszkáltam.Angol windowsom van,de a task managerben nem találok priority menüpontot sem real time alternatívát.

(#1284) Fire/SOUL/CD válasza RexpecT (#1283) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Csinálj egy tiszta telepítést(ha eddig nem csináltad), azaz uninstall után kézzel töröld a pl c:\program files-ból a teljes winamp könyvtárat, futtss le egy registry takarítót, pl CCleaner, gép restart, winamp telepít.

Csak a winamp szórakozik, más lejátszók nem? Mert ha igen, akkor lehet, hogy nem is a winamp a gond, hanem pl a hangkari drivere okozza a problémát...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1285) Ndruu válasza RexpecT (#1283) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Amit itt előttem írnak, az megoldást jelenthet, az újratelepítést én is így szoktam.
Egyébként a prioritást így lehet beállítani (XP):

Harrrr!!!!

(#1286) RexpecT válasza Fire/SOUL/CD (#1284) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszönöm a segítséget.Normál prioritáson van a winamp.Úgy raktam újra,ahogy írta(bár restart nem volt).
A Media Player Classic Home Cinema nem csinálta sosem.
Egyenlőre úgy néz ki,hogy most jó.

Köszönöm a segítséget Nektek :R !

(#1287) Puma K


Puma K
veterán

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy lehet-e valahogy az újabb MilkDrop 2 visual-t betenni régebbi Winamp-ba? 5.08 van fent mert mióta Win7-en vagyok azóta kifagy 5-10 perc után a legfrissebb is. Ezt javasolták, hogy tegyem fel és nem fog kifagyni, így is lett nem fagy egyáltalán, de viszont ebben még csak a MilkDrop 1.4b van ami meg elég tré a legújabbhoz képest. Meg van Winamp könyvtárán belül, hogy hol vannak a visualok mappái be is másoltam a MilkDrop 2-őt de nem jó. Nem jelenik meg Winamp-pon belül a többi visal között ahol ki lehet választani, hogy melyiket használja. Van valakinek valami tippje?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1288) Fire/SOUL/CD válasza Puma K (#1287) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom, hogy korábban próbáltad-e a tiszta telepítést, amit KORÁBBAN javasoltam, és Ndruu kolléga is megerősített(akkor nem csak én vagyok "uninstal expert" :DDD )

A Milkdrop2, nem fog futni, azon "egyszerű" oknál fogva, hogy az a Winamp, nem kezel bizonyos függvényeket. Ha tévednék, akkor sorry.
Nekem meggyőződésem, hogy a tiszta instal eredményt fog hozni, szvsz egy próbát megér.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1289) Ndruu válasza Puma K (#1287) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha a tiszta telepítés nem segít, akkor talán úgy is meg lehet oldani, hogy az új Winamp-ból átmásolod a megfelelő fájlokat a régi mappájába.

Az 5.56-os verzióból kiszedtem neked. [link]

A Winamp/Plugins mappába kell bemásolni úgy, ahogy van.

Harrrr!!!!

(#1290) atesss


atesss
addikt

#1268 -re valaki ? [link] :F

(#1291) Ndruu válasza atesss (#1268) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Tudomásom szerint ezt nem lehet beállítani. A jobb felső sarokban van egy link, amire kattintva átvált a régi Shoutcast felületre, ami rendesen működik.
Igen, Winamp fórumon sem lett rá megoldás, csak amit én mondtam.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1292) Puma K válasza Fire/SOUL/CD (#1288) üzenetére


Puma K
veterán

Volt már úgy is ahogy a linkedben szerepel csak újraindítás rész maradt ki, de kipróbálom. Gondoltam még arra is, hogy regedit-et beírom futtatásba és ott is körbe nézek maradt-e valami a Winamp-ból. Aztán reinstall, aztán ha úgy sem jó akkor maradok a régi Winamp-nál.

(#1289) Ndruu:

Próbáltam úgy is, hogy bemásolom, de sajnos nem jó. A Winamp telepítőjében kell benne lenni a visual-nak. Köszönöm azért, hogy kimentetted!

Holnap megpróbálom, majd írok a fejleményekről.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1293) Fire/SOUL/CD válasza Puma K (#1292) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azon a cuccon, ami az adatlapodon szerepel, azon nem lehetne(elméletben) ilyen gond. (mármint, hogy az újabb Winamp-al gondok vannak, mert fagy) Nekem az összes(3 :DDD ) cuccom Giga, ebből a legnagyobb 2 CPU, DUAL Opteron, szóval kizárt, hogy nálad ilyen hibák forduljanak elő. Egy dolog ami fontos(és nem a hang szempontjából), hogy pl W7 alá is meg kell engedni hogy DX-et töltsön le a Winamp. Jogos lenne a kérdés, hogy DX-nek mi köze a hanghoz? Sok, meg nem csak ahhoz, pl a hálózathoz is. :K

Más tippem nincs.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1294) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

A winampban hol lehet kikapcsolni az automatikus lejátszást indításkor-t? Nagyon idegesít.

(#1295) Ndruu válasza Mr-Pamacs (#1294) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egy Winamp újratelepítést javaslok és ne jelölj be minden funkciót. Elvileg akkor kerül be az autoplay funkció, ha telepítéskor a Winamp-ot társítod alapértelmezettként az Audio CD lejátszásához. Nekem két Winamp is van fent a gépen (5.552 és 5.56), de egyikben sincs ilyen autoplay funkció.
Ha biztosra szeretnél menni, akkor 5.51 előtti verziót telepítsd föl, mert az 5.51-gyel került bele az autoplay funkció. [link]

Esetleg próbáld ki az AIMP2-t.

Harrrr!!!!

(#1296) Hunter2


Hunter2
addikt

be lehet valahogy állítani hogy a winamp mennyit buffereljen netrádió hallgatásakor?

(#1297) #65675776 válasza Hunter2 (#1296) üzenetére


#65675776
törölt tag

Options -> Preferences... -> Plug-ins -> Nullsoft MPEG Audio Decoder vx.xx [in:mp3.dll] -> Configure -> Streaming

(#1298) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Lenne egy kis gondom: legújabb winamp lite verzió, minden indításnál és bezárásnál megakasztja a gépet egy pillanatra... Kb. egy fél másodpercig olyankor megragad az egér ott ahol éppen van :F
Valami 5let? Előző verziók nem csinálták.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1299) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egy könyvtárban van egy nagy .flac fájlom és egy .cue. A winamp hogyan tudja kezelni a .cue-t? Futtattam egy CUE_Navigator_v0.6.exe fájlt, de ettől se tudta használni. Legújabb winamp van telepítve.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1300) Ndruu válasza tknof1871 (#1299) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Winamp sajnos nem tudja kezelni a cue fájlokat.
Ezzel a beépülővel viszont működésre bírható. Kicsit furcsán működik (AIMP2-höz képest), feldarabolja az egészet és külön-külön jeleníti meg a számokat. 5.52-vel biztosan működik, talán támogatja a legújabb verziót is.

Harrrr!!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.