Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic

Hozzászólások

(#1851) czakof1946


czakof1946
tag

A link lemaradt:

https://www.youtube.com/watch?v=hpIFvNcU6Cw

(#1852) looser


looser
addikt

Helló, nem tudja valaki, hogyan lehet rávenni a winampot arra, hogy egy alternatív midi plugin-ba töltött soundfont (sf2) hangkészletét használja midi lejátszáshoz?

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1853) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Jé, ez a topik még megy? Király!
Esetleg nem tudja valaki, mi lesz a sorsa a Winamp-nak? Az oldalukon nem sok mindent árulnak el a terveikről, csak hogy "készül". Kedvenc zenei lejátszóm volt Windows-on.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1854) #54715584 válasza TigerCat (#1853) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem emlékszem már, de mintha vki megvette volna (AOL?) és tervezik, hogy lesz még.
De ennél többet max google tud mondani. :D

(#1855) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Mennyire normális az, hogy ha a winampot wasapi-val használom, akkor a mély fele olyan erős lesz?
Ezt a leírást használtam: [link]

(#1856) Fire/SOUL/CD válasza ReSeTer (#1855) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Teljesen normális.
Nem tudom, hogy esetleg szakmabeli vagy avagy sem... :R
HA NEM (elnézésed, ha igen), akkor annyit tudni illik. hogy az MP3 (és egyéb) VESZTESÉGES tömörítésről, hogy csak azért tudnak kisebb fájlméretet készíteni, mert a minőség is romlik.
A WASAPI nem más, mint egy olyan filter, ami az eredeti minőséget próbálja visszaállítani.
Amúgy ez lehetetlen(nem is tudja, csak emulálja), ezért csak, amolyan "közelítő" eljárásokat lehet alkalmazni.
A legnagyobb méretet pont az ún. mély tartomány "biztosítja, így ez a legnagyobb tartomány, amit az MP3 tömörítők "levágják".
Ha ezt valaki vissza szeretné állítani "eredetire", akkor bizonyos hangtartományokat, fel kell erősítenie(ez lehet szimpla hang"mérnöki" avagy matematikai algoritmus, avagy ezek keveréke.
Az általad említett "filter" a Maiko API, ami egy "szimpla" hangtechnikai tuning, és mint ilyen, sajnos vannak ilyen "gondjai", hogy pl a mély tartományt túlzottan erősíti. :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1857) csabyka666 válasza Fire/SOUL/CD (#1856) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha már szóba került a tömörítés, lenne egy kérdésem.
Törekszem arra, hogy jó minőségben szóljanak a zenék, ezért - ugyan csak belépő szinten - de erre "gépesítettem" rá: Sound Blaster X-Fi Surround Pro 5.1 hangkártya + Creative Aurvana Live! füles, illetve Genius SP-HF2000X 2.0-s hangfalrendszer, amennyiben 2 darabot rendszernek lehet nevezni. :)

Flac formátumokat is hallgatok, és tényleg érezhető a különbség, a füles és a hangfal is teljesen máshogy szól ugyanannál a zenénél 320-as mp3-ban illetve flac-ban. Érzésem szerint azonban vannak olyan zenéim is, amik flac formátumúak ugyan, de a minőségük nem tetszik, szerintem csak fel vannak konvertálva mp3-ból.
Hogy ezt kiderítsem, létezik valami program, ami megmutatja nekem? Úgyértem számokkal, grafikonnal...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1858) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Szoktam úgy átnézni a felvételeimet hogy TCM-ben megnyitom, és rákattintok amit hallgatni akarok, Winamp megnyitja.
Ez így megy is rendben a másik gépemen, viszont a kis netbookomon nem megy. Valahogy néha elindítja a kattintott számot, de néha meg a j betűvel behívható listához adja csak hozzá. Hogyan lehetne megcsinálni olyanra mint ahogy a másik gépemen működik tehát hogy normálisan menyjen? Eléggé idegesítő ez a jelenlegi marhasága.
Köszi!

üdv, adika4444

(#1859) adika4444 válasza adika4444 (#1858) üzenetére


adika4444
addikt

Problémát megoldottam LOGOUT blog-omban írtam is róla:)

üdv, adika4444

(#1860) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Még 2016 korai időszakában jöhet egy új Winamp verzió. Újdonságok nem lesznek benne, csak teljesítmény, kompatibilis hibák, egyéb hibák javítása.

Mindenesetre én várom, mert régi nagy kedvenc zene lejátszom.

(#1861) csabyka666 válasza Sz_Imre (#1860) üzenetére


csabyka666
addikt

Hú, ez nagyon jó lenne, de azért tartsuk meg a régi verziók telepítőjét is, mert ezek a foltozgatások nem mindig szoktak jól sikerülni. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1862) TigerCat válasza Sz_Imre (#1860) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó hír, pont tegnap olvastam én is a fórumukon.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1863) Yodafon


Yodafon
senior tag

Másnak is akadozik a Class FM online adása? Nincs olyan fél óra hogy ne akadna meg és buffereljen sok 10 mp-en át... :(((

I'm gangsta!

(#1864) csabyka666 válasza Yodafon (#1863) üzenetére


csabyka666
addikt

A többi netrádió működik?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1865) TigerCat válasza csabyka666 (#1864) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mire megkedvelek egy csatornát, addigra pont megszűnik... Ehh.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1866) Taoharcos válasza Yodafon (#1863) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Nekem a MusicFm szokott kicsit megakadni. Tök mindegy mivel hallgatom. Szerintem az internetszolgáltatók szivatnak.

(#1867) Yodafon válasza csabyka666 (#1864) üzenetére


Yodafon
senior tag

Petőfi is néha fogja magát és... leáll :Y
De a többi (MusicFM, BBC World Service, Sláger FM ) megy rendesen

I'm gangsta!

(#1868) csabyka666 válasza TigerCat (#1865) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja szokott ez így lenni, erre mondjuk nincs módszer. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1869) csabyka666 válasza Yodafon (#1867) üzenetére


csabyka666
addikt

Buffereléssel nem lehet áthidalni? Beállítások -> Plug-inek -> Kimenet -> Nullsoft DIrectsound Output -> Buffering fül, és itt tudod huzigálni a buffer méretét. Szerintem amúgy nem oldja meg, egy próbát talán megér.

Lehet, hogy a Petőfinél van valami gond, mert itt sem lehet hallgatni. Esetleg ha találsz másik URL címet, akkor manuálisan add hozzá, és próbáld meg, hátha...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1870) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Sajnos nem tudom lejátszani a wma file-okat (a winamppal).
Már mindent próbáltam mi lehet a baj?

Os: win 10

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1871) SATA_boy válasza kleinguru (#1870) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Ugyan nem írtad mi az a 'minden' amit próbáltál már, de ezt is megnézhetnéd:

[link]

Ebben javasolják a Media Format Feature Pack feltelepítését:

[link]

(#1872) kleinguru válasza SATA_boy (#1871) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, mind a 2-t próbáltam.

1.: még a megbízhatatlant is kipipáltam, nehogy ez legyen a gond.
2.: ne települ windows 10-re

Egyéb, amikor le akarok játszani egy wma file-t, akkor feljön a Plugins --> Output --> Nullsoft wma ... not installed --> Configure (ablak)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1873) csabyka666 válasza kleinguru (#1872) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha a Winamp kompatibilitását átállítod Win7-re, akkor sem játssza le?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1874) kleinguru válasza csabyka666 (#1873) üzenetére


kleinguru
addikt

Sajnos nem:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1875) SATA_boy válasza kleinguru (#1872) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Megnéztem VirtualBoxban Win 10 alatt, nekem működik a wma lejátszás.

Erről az oldalról letöltöttem a Multi-national installer verziót (a winamp hivatalos oldaláról jutottam ide).

A teljes verziót telepítettem, de a nyelveknél annyit változtattam, hogy csak a magyar nyelvet rakja fel az angol mellett.

A feltelepítés után készítettem egy mp3-as fájlt egy youtube-os videóról. Az mp3-as fájlt megnyitottam a winamp-pal, amit az gond nélkül le is játszik.
Utána átkonvertáltam ezt az mp3-as fájlt wma formátumúra ezzel a programmal - a wma-s verziót is gond nélkül lejátssza a winamp.

Esetleg ezt a verziót megpróbálhatnád (ami nem tetszik, hogy lejárt a telepítő tanúsítványa, de a víruskergető nem talált vele problémát).

(#1876) kleinguru válasza SATA_boy (#1875) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi szépen, nagyon részletes leírás, otthon leszek, kipróbálom:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1877) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Új rendszer, új telepítés minden. Ahányszor elindítom a winampot, a médiatár is mindig megnyílik. Hogy lehet ezt letiltani? 5.666 Build 3512-es verzió.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1878) csabyka666 válasza Winner_hun (#1877) üzenetére


csabyka666
addikt

Alt + L nem veszi le véglegesen?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1879) Winner_hun válasza csabyka666 (#1878) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az a főképernyőn a lejátszás menüpontot nyitja le.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1880) csabyka666 válasza Winner_hun (#1879) üzenetére


csabyka666
addikt

Jobb klikk a kereten -> médiatár...?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1881) Winner_hun válasza csabyka666 (#1880) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ott valóban az Alt+L-t írja gyorsbillentyűnek, ettől függetlenül a lejátszási menüt nyitja le a billentyűzetkombináció. Kipróbáltam:
- sarki x, program újraindítás: bejön az ablak
- jobb klikk a kereten, kiveszem a pipát, újraindítás: bejön az ablak
- főablakon ML gomb megnyomása, eltűnik a médiatár, újraindítás után szintén megjelenik

A listaszerkesztőt ha bezárom akkor az nem nyílik meg a program újraindítása után. Valami valahol nagyon el van állítva, de az is lehet hogy ez egyszerűen ilyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1882) csabyka666 válasza Winner_hun (#1881) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem az egy olyan bug abban a verzióban, ami lehet csak nálad, az adott hardver(szoftver?)környezetben jön elő. Én az 5.63-at használom (2012. június 28.), azzal nincs ilyen probléma. Korábban próbáltam az 5.666-ot is (emlékeim szerint ez a "legújabb"), de annál nálam olyan nyűgje volt, hogy nem úgy tette le a tálcára, mint egy átlagos Windows-programot, hanem valahogy mintha alulról nyitotta volna fel, meg talán valami hangkártyás probléma is volt...szóval visszatértem 5.63-ra.

Ha nem fontos az 5.666-ot használnod, próbáld meg az 5.63-at.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1883) Winner_hun válasza csabyka666 (#1882) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a verzió megoldotta a problémát, köszönöm:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1884) csabyka666 válasza Winner_hun (#1883) üzenetére


csabyka666
addikt

Remek, igazán nincs mit! :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1885) Kam1kaze válasza Winner_hun (#1877) üzenetére


Kam1kaze
tag

Én még a klasszikus skint használtam XP alatt, most, hogy átváltottam modernre Win7 alatt, nálam is jelentkezett ez a probléma. Neten nem találtam rá megoldást, ezért teszteltem.

A magyar nyelvi fájl okoz hibát, mert angolra visszaváltva, nem jön elő a médiatár, Winamp újraindításnál. Kettő megoldást sikerült találnom.

Egyik, ha már fel van telepítve a Winamp, akkor le kell szedni egy régebbi magyar nyelvi fájlt, telepíteni, vagy ha *.wlz fájl, akkor bemásolni a C:\Program Files\Winamp\Lang mappába és programból arra átváltani (alap magyar maradhat mellette a mappában). Utána kikapcsolni a médiatárat, újraindítani a Winampot (ekkor már nem jön be a médiatár) és visszaváltani az alap magyar nyelvi fájlra. Nálam ezzel a módszerrel nem jött többet elő.

Másik megoldás, tiszta telepítésnél, ki kell szedni a médiatár telepítését. Amit nálam emlékeim szerint XP-n engedett, de most Windows 7-en nem enged alapba, csak "trükközéssel".
Winamp Médiatár elől ki kell szedni a pipát, Win7 esetén csak elszürkül, utána azon belül ki kell szedni a Hordozható médialejátszók elől a pipát, ezután a Winamp Médiatár elől is engedi már kiszedni.

Készítettem képsorozatot róla.

Én az utolsó verziót használom: Winamp 5.666 Build 3516 (Multi-national installer) Winamp-5.666_full_all_redux.exe

[ Szerkesztve ]

(#1886) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Nagyon kivágta a Winamp a biztosítékot, légyszi help!

Be van rakva egy mappa lejátszásra, eddig ha j betűt nyomtam bejött a zenék listája, de most nincsenek elemek a listán. b és z gomb léptet, csak a j betűs ugrásnál nem tudok választani. Mit lehetne tenni? Köszi!
köszi

üdv, adika4444

(#1887) csabyka666 válasza adika4444 (#1886) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Melyik verzió?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1888) adika4444 válasza csabyka666 (#1887) üzenetére


adika4444
addikt

5.666-os

üdv, adika4444

(#1889) csabyka666 válasza adika4444 (#1888) üzenetére


csabyka666
addikt

Nézd meg ezzel, az 5.666-tal sok nyűg van...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1890) barnamo


barnamo
tag

Üdv,
beállítás, vagy alap Winamp feature [v.5.666 b.3516] hogy nem jó az útvonal szerinti sorba rendezés.

Konkrétan:
ha van egy 'Flowers in the dirt' és egy Flowers nevű album mappám is, akkor az egyszavas 'Flowers' a 'Flowers in the dirt' után kerül a listaszerkesztőben, nem elé, ahogy az intézőben van.
Nem tudok rájönni, hogy valami beállítás ez nálam, amit meg kéne találnom, vagy másnál is így van-e.
A számok szerinti rendezés sem az igazi, de az trükközhető. Viszont nem akarom csak azért átírni az album címek szerinti mappaneveket, hogy az intéző és a winamp szerint is ugyan az legyen a sorrend... (nem használok playlist fájlt, nem szeretem hogy folyton frissíthetni kell ha bármit átírok.

Nagyon zavaró a dolog:)

(#1891) barnamo


barnamo
tag

Az előzőt nem tudtam törölni, de rosszul írtam meg, pontosítok:

Flowers in the dirt [album előadó] és egy Flowers [album előadó] mappákról van szó.
A zárójeles rész lemaradt.
Mert zárójel nélkül még jó volt a rendezés, épp ez hozta be a gondot, most hogy odaírtam az előadót is.

(#1892) csabyka666 válasza barnamo (#1891) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Hú, nem értem. Vagy lehet mégis... Szóval van egy "Flowers in the dirt" című és egy "Flowers" című albumod, ugyanattól az előadótól?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1893) barnamo válasza csabyka666 (#1892) üzenetére


barnamo
tag

Hello, külön előadóktól. Albumnévre mappázva csináltam egy válogatást valakinek, és ahol azonos előadó 2 albuma került egymás után, oda raktam be közéjük hígításként azonos szóval kezdődő albumokat. Itt konkrétan azért raktam be 3 mappányi Flowers című albumot, hogy a Flowers in the dirt elé kerüljön, hogy majd úgyis elé teszi, mert egyszavas album, de nem, mert a winamp utána rakja be....

[ Szerkesztve ]

(#1894) csabyka666 válasza barnamo (#1893) üzenetére


csabyka666
addikt

Hú, én nem értem ezt. Szerintem írd le konkrétan, hogy mik vannak, illetve miket hogy rendez. Vagy egy másik megoldás: töröld le az 5.666-ot és tedd fel az 5.63-at, én ezt használom, nincs vele gondom. Igaz, ilyen rendezgetős dologba nem mentem bele. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1895) barnamo válasza csabyka666 (#1894) üzenetére


barnamo
tag

Még konkrétabban akkor :)

Intézőben így látszanak a mappák:
Flaming Pie [Paul McCartney]
Flowers [Echo and the Bunnymen]
Flowers [Julie Felix]
Flowers [The Rolling Stones]
Flowers In The Dirt [Paul McCartney]

De a winamp így rendezi be a listaszerkesztőben:
Flaming Pie [Paul McCartney]
Flowers In The Dirt [Paul McCartney]
Flowers [Echo and the Bunnymen]
Flowers [Julie Felix]
Flowers [The Rolling Stones]

(#1896) csabyka666 válasza barnamo (#1895) üzenetére


csabyka666
addikt

Lehet a kódtábla zavarja meg, a "[" nem túl gyakori karakter, talán máshol értelmezi? Mindenesetre próbáld meg az 5.63-at, hogy abban ugyanez hogyan mutat. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1897) barnamo válasza csabyka666 (#1896) üzenetére


barnamo
tag

Arról frissítettem, pont azért, mert ott is így volt. Majd kitalálok valami a szögletes zárójel helyett. De a simával meg az volt a bajom, hogy az albumcímben is előfordul. Csak kár, hogy ilyen miatt nem lehet az a mappa neve amit szeretnék.

(#1898) csabyka666 válasza barnamo (#1897) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezesetben szerintem egyszerűbb, ha együtt élsz a problémával. :U :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1899) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Megoldódott.
:$

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1900) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Újabb probléma.

nem régiben felfedeztem, hogy egy adott listán belül lehet csinálni úgynevezett Tárolt Listákat! Amikhez a fő listából lehet küldeni adott zenét.
Na már most ebből a Tárolt listákból ami nem kell hogy törlöm ki?
Kicsit hülye a rendszer vagy nem tudom, de ha csinálok a Megnyitott listámon kívül egy Tárolt Listát. Jelen esetben 2 lett. de az egyiket elrontottam és most nem bírom kitörölni.
Ott lehet ezeket előhozni ahol a hangszínszabályzó meg a többi cucc van.
Köszönöm
Hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.