Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic

Hozzászólások

(#1151) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#1150) üzenetére


canniball
nagyúr

De a lényeg hogy kiderítettük. :)
Bár azt nem értem hogy lehet hogy rádió saját honlapján rosszabb minőségben van fent...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1152) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hol lehet beállítani a winampnál a media library figyelt mappáti az 5.56-os verzióben? Egyszerűen nem találom pedig korábban is winamp-et használtam és mindig be tudtam állítani.

(#1153) SalvadorLynx válasza SalvadorLynx (#1152) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Hülye voltam megoldottam :W

(#1154) trassher


trassher
addikt

Sziasztok.
Elmondaná nekem valaki hogyan lőjem be a winampot hogy szóljon az 5.1? Hiába írja ki nem szól csak a 2 első. Előre is köszi.
Itt egy kép.

Redmi Note 7

(#1155) Ndruu válasza trassher (#1154) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ott (a Direct Sound output settings-ben) csak azt mutatja, amit a hangkártya beállításaiból olvas ki. A Winamp attól még nem adja ki az 5.1-et, meg kell neki adni.
Ctrl+P - Playback (Playback fül) - Allow surround sound

Nálam stereo-ra van állítva a hangkártya is, de mégis szól mindegyik hangszóró (Z-5300 és 5.1 módba felkeveri magának).

Ha semmivel nem sikerül megoldani, akkor kell hozzá egy plugin. Linket nem tudok adni, mert jelenleg nem jön be nálam a Winamp pluginok oldala.

Harrrr!!!!

(#1156) trassher válasza Ndruu (#1155) üzenetére


trassher
addikt

Köszi a választ. nVMixerrrel újra megcsináltam a hangszóró varázslót majd a végén beállítottam a hátsó hangszóró kódolási módnál a Klón beállítást. Így már megy.

Redmi Note 7

(#1157) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

a wimampom valamiért nem 5.1ben játszik le zenét:-(

Eddig 5.1ben szólt, most meg csak sztereóüban.
Miért?

Ba van dugva minden jól, le is teszteltem, minden szól, csak a zene nem jön 5.1ben!

Legyen szép a napod!

(#1158) canniball válasza csyo (#1157) üzenetére


canniball
nagyúr

???

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1159) Ndruu válasza csyo (#1157) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

hh..
5.1-ben nem fog szólni a sztereó mp3. Kiterjesztett módban (klón mód) megszólaltatható mindegyik hangszóró, de ahhoz a Winamp-ot is be kell állítani.

Hangkártya beállításainál ellenőrizd, hogy 5.1-re van-e állítva.
Winamp-ban az előbb leírtakat (2-vel visszább) ellenőrizd. - Allow surround sound

Harrrr!!!!

(#1160) csyo


csyo
senior tag

az be volt állitva, meg minden ahogy kel, de nem szólt.

Most egyszer csak ismét 5.1ben szól, nem csináltam semmit sem.

egy játék futott közben, azt kikapcsoltam,azóta megy

Legyen szép a napod!

(#1161) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Egy elég idegesítő dologra keresem a megoldást:

Winamp legújabb, Win7. Néha olyat csinál, hogy a winamp ablakának a felbontása ilyen ~5000x3000 lesz (1600x900-as monitoron) és ekkor húzogathatom el 3x-ra, mire átérek a bezárás gombhoz, hogy teljes méretre tudjam rakni.. Van erre valami megoldás, hogy egy adott legyen az ablak mérete mindig, minden esetben? :)

(#1162) zsoltke


zsoltke
tag

sziasztok, olyan problémám van, hogy Win7 alatt egy ideig volt hangja a Winamp-nek aztán egyszer csak elment, próbáltam már újratelepítést, a hangszabályzónál mindig ugrál a kis zöld csík hogy szól a zene de nem hallok semmit és minden más programnak van hangja. köszi a segítséget!

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#1163) KrAt válasza KrAt (#1161) üzenetére


KrAt
veterán

Piciup, mer kurva idegesítő..

Ha tudtok mondani egy olyat, hogy kell fix ablakméretet állítani, az is tökjó lenen

(#1164) canniball válasza KrAt (#1163) üzenetére


canniball
nagyúr

XP alatt soha nem találkoztam ilyennel, lehet a Win7 topikban is érdemes lenne rákérdezned.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1165) KrAt válasza canniball (#1164) üzenetére


KrAt
veterán

XP, vista alatt én se sose, pedig nem ma kezdtem ezt használni :(

Win7 topic jó ötlet, eszembe se jutott, köszi :R :)

(#1166) gyenge47


gyenge47
tag

Hali

Ha egy videot teljes képernyőben nézek és a következőre videóra vált a PL-ben akkor visszaugrik a méretarányos képre. Ezt valahogy ki lehetne küszöbölni? Mert egy sorozatmaratonnál elég idegesítő, h a géphez kell jönni, h visszarakjam nagyképernyőre.

(#1167) Fire/SOUL/CD válasza gyenge47 (#1166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Winamp preferences/General Preferences/Video
Itt a Remove fullscreen on stop elöl a pipa kiszed [link]
(esetleg ha azt szeretnéd hogy ha nem is teljes képernyőn játszod le a mozikat, de akkor sem változtassa a video méretét a következő filmnél, hanem maradjon fix, akkor a Resize video window to fit window kikapcsolására van szükség)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1168) mzx


mzx
senior tag

Üdv!

Mely ".FLV" kiterjesztésű videofile lejátszására alkalmas freeware playert ajánlatok?
Google találatok kozott szinte ugyanaz a kettő fordult el, az első -legalabb- 50 találat esetén, de az egyik valszeg kamu és netán virusos/spyware (nem indul érdemleges letöltés), a masikat pedig bár installáltam, de a P3-as gépen szaggatottan játsza le, sajnos.

(.flv : azt'szem az adobe flash -böngészőkben található- player által alapból játszható formátuma;
ami tuti, hogy pl. youtube video-k többsége:
vagy csak evvel, vagy evvel is fel vannak töltve.
Meg sok esetben honlapokon a videók is flv formátumuak.)

Avagy létezik winamp plugin-ja? (kerestem, nem találtam)

[ Szerkesztve ]

(#1169) Ndruu válasza mzx (#1168) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Open source: VLC Media Player, MPlayer
Freeware/shareware: [link]

Winamphoz

Harrrr!!!!

(#1170) mzx válasza Ndruu (#1169) üzenetére


mzx
senior tag

köszi

(#1171) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Abban tudnatok segiteni, hogy a winamp-al hogyan lehet felvenni a lejatszott cuccot, konkretan a roxy-t halgatom neten keresztul es abbol szeretnek felvenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1172) Ndruu válasza Lauda (#1171) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Streamripper (Open Source)
Telepítés után egy mentési mappát kell neki megadni, aztán egy gombnyomásra lehet rögzíteni.

Ha nem szükséges a Winamp, akkor Screamer Radio, egyszerű és jó.

Harrrr!!!!

(#1173) Lauda válasza Ndruu (#1172) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom szepen! ;)

(#1174) djsunny


djsunny
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen progival lehet egy winamp által generált m3u playlist-et kinyomtatni? A fájlok nevei csak track1, track2 stb. de a playlist-ben rendesen látszódik az előadó-számcím is, viszont a winampban nem találok nyomtatási lehetőséget. :(

(#1175) Ndruu válasza djsunny (#1174) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha betöltöd Winampba a kívánt zenéket, megvárod míg az összes id3 tag-et beolvassa (lassan végig kell görgetni a listát, meg kell várni, amíg a számok hosszúságát jelző számok betöltődjenek), utána a Playlist ablakon a Misc gombra kell nyomni. Ott lesz, hogy Misc Opts - Generate HTML playlist (régi skint használok). A gyorsgombja Ctrl+Alt+G

Az elkészült html oldalt lehet szerkesztgetni, vagy a tracklist-et ki lehet másolni, szövegszerkesztőbe beilleszteni és mehet is a nyomtatás.

Harrrr!!!!

(#1176) djsunny válasza Ndruu (#1175) üzenetére


djsunny
aktív tag

Köszönöm szépen, sokat segítettél! :R

(#1177) 00roli00


00roli00
aktív tag

Hali.

Meg tudná mondani valaki, hogy tudom-e állítani a puffer méretet mint pl media player-ben, mert idáig nem sikerült megtalálnom.

(#1178) Ndruu válasza 00roli00 (#1177) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ctrl+P > Plug-ins / Input > MPEG Audio Decoder > Streaming

Harrrr!!!!

(#1179) #65675776 válasza Ndruu (#1178) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem az a puffer. Ő a lejátszásira gondolt szerintem. Azt viszont az Output plugin-eknél tudja állítani, mind a WaveOut, mind a DS esetén.

(#1180) Ndruu válasza #65675776 (#1179) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Valóban nem mindegy, de nem volt egyértelmű, hogy online stream-et vagy gépen lévő zenét akar hallgatni.
Egyébként igaz, a másik buffer tényleg az output menüpont alatt állítható be.

Harrrr!!!!

(#1181) 00roli00 válasza Ndruu (#1178) üzenetére


00roli00
aktív tag

Ezer köszönet. :R

Igen bocsesz, online-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1182) -dj-


-dj-
csendes tag

Hello, olyan kérdésem lenne, merre tudom kikapcsolni a Basic info/Alap adatokat.. sajnákatos módon régebben megtaláltam valahol a fórumban de most nincs meg!

(#1183) Ndruu válasza -dj- (#1182) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Hol? A playlistben, az info ablakban, vagy a buborékokban, vagy hol?

Harrrr!!!!

(#1184) -dj- válasza Ndruu (#1183) üzenetére


-dj-
csendes tag

Szia, mikor behozod File infot akkor, Alap adatok(basic info) Ide1, ide2 , egy külföldi fórumban régebben már megtaláltam a módját...azért lenne fontos mert megszoktam irni szépen vagy a File nevét, vagy az ide2(kitörlöm a linkeket, reklámokat)..most friss rendszer feltelepitésénél találkoztam a problémával, ahogy behozom a "szépen" megírt számokat..az "alap adatok" is betöltődik igy már nem is ér a munkám sokat.több 100giga mp3 ,flac van szó...
remélem most pontosabban írtam
előre köszi a választ

(#1185) Ndruu válasza -dj- (#1184) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Értem. Utánanéztem, szerintem megoldható.
Két Winamp verzió van a gépemen, az egyik az 5.32, a másik pedig 5.552.
Az 5.32-ben ilyen Tag editor van, a másikban pedig már ilyen.
Gondolom neked a régebbi kéne, ami az 5.32-ben is van.

MP3 fájlok esetében ezt az ablakot az in_mp3.dll fájl tartalmazza. Ezt megpróbáltam átemelni a régi verzióból az újba, tökéletesen működött, tehát nem okozott hibát.
FLAC esetében elvileg az in_flac.dll felelős a tagging ablak kinézetéért, ezt nem próbáltam ki.

Lehet érdemes korábbi verziót használni (pl. 5.32), de lehet kísérletezni ezzel az áthelyezgetéssel is.
A fájlok a .../Winamp/Plugins/ mappában találhatóak.

Harrrr!!!!

(#1186) -dj- válasza Ndruu (#1185) üzenetére


-dj-
csendes tag

Köszönöm Ndruu!

Feltettem a régebbit, megoldotta a problémát!!!, de azért tovább keresem a külföldi fórumokban is mert én arra emlékszem "Beállitásoknál kellett bűvölni valamit"!

(#1187) Ndruu válasza -dj- (#1186) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor pedig szerintem így lehet beállítani.

Ctrl+P (Preferences) - Plug-ins - Input - Nullsoft MPEG Audio Decoder - Title/Tags fül
FLAC-nál ahogy nézem, ez nem működik.

Harrrr!!!!

(#1188) -dj- válasza Ndruu (#1187) üzenetére


-dj-
csendes tag

Uhh még egyszer köszi,
rákerestem igy és angol fórumokban is ezt irják...
óriási segítség volt köszönöm!

(#1189) fekeandras


fekeandras
őstag

Na ez mi? :F winamp.com-ról szedtem le az ingyenes verziót. Netes rádiót keresgélek mindíg ezt az ablakot dobja ki.

(#1190) Ndruu válasza fekeandras (#1189) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Lehet ShoutCast hiba, akkor egy régebbi verziót kell leszedni és azt megpróbálni.
Lehet rossz tűzfal beállítás. A 80-as portnak nyitva kell lennie, hogy elküldhesse a kérelmeket a program. Engedélyezd a Winamp kommunikációját a tűzfal beállításainál.

Harrrr!!!!

(#1191) upszilon


upszilon
őstag

Kíváncsi lennék csinált-e már közületek valaki teljes értékű XP-t SD-kártyára? Nem install-készletre és nem PeBart megoldásra gondolok, hanem inkább erre. Vagyis teljes értékű, SD-kártyáról futó SP3-as XP-re, ami alá bármilyen programot lehet installálni.

És igen, természetesen tud bootolni a Notebookom a beledugott SD-kártyáról.

És igen, nem baj, ha hamar tönkremegy az SD-kártya az XP jegyzetelése miatt. Úgyis csak ritkán használnám. Olyankor amikor feltétlen muszáj.

Szóval aki már ezt a valóságban megcsinálta és működik is neki, az írjon legyenszíves néhány szót erről!

[ Szerkesztve ]

(#1192) upszilon válasza upszilon (#1191) üzenetére


upszilon
őstag

Bocs, topikot tévesztettem!

(#1193) fekeandras válasza Ndruu (#1190) üzenetére


fekeandras
őstag

Csak Bento és Big Bento Skin -nél csinálja. Winamp modern és Classic skin esetén hibátlanul műxik. Sebaj úgy is a Classic -ot használtam világ életemben. :)

(#1194) Ndruu válasza fekeandras (#1193) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Classic skin-t használom én is, nem tapasztaltam hibát. Akkor tényleg az új skinnek van baja. Winamp 2.93 forever :D

Harrrr!!!!

(#1195) Chieftec


Chieftec
őstag

Csaoo

Leszedtem a Streamrippert, hogy tudjak felvenni netradiobol.. Winamp, Streamripper legujabb verziok. A problemam az, hogy minden radiorol enged felvenni kiveve arrol nem amirol szeretnek: Technobase.FM
Amikor elkezdek felvenni ezt irja ki: SR_ERROR_NO_RESPONSE_HEADER: Server is not a shoutcast stream
Pedig az: Server: SHOUTcast Distributed Network Audio Server/Linux v1.9.8

Mi lehet a problema?? Fontos lenne.. Kosz elore is!!

(#1196) Chieftec válasza Chieftec (#1195) üzenetére


Chieftec
őstag

;]

(#1197) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Kilépek a winampból és mindig az a hibaüzenet fogad egy ablakban, h. "DDE Server Windows: winamp.exe-Alkamazáshiba
A '0X000000000 címen................. stb......"

Mi a ranc baja van??? A legújabb van fent. Már letöröltem és újra raktam, de nem jó. :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1198) gtasystem


gtasystem
őstag

sziasztok, had ne olvassam végig a topikot, tud valaki olyan plugint amivel a winamp is beépül a tálcába lekicsinyítéskor mint a WMP?
vagy csak nem állítottam be valamit? :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1199) Fire/SOUL/CD válasza Joe bácsi (#1197) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy használsz-e Codec Packot? Mert ez általában akkor jön elő ha NEM. Ilyenkor a Windows Media Decoder (in_wm.dll) szokta ezt a hibát okozni. Vagy uninstallálod ezt az INPUT Plugin-t, ha nem megy akkor átnevezed a Winamp/Plugins könyvtárban, vagy feltelepítesz egy Codec Packot, pl ezt: [/K-LiteCodecPack510Full]

Remélem segít.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1200) gtasystem válasza gtasystem (#1198) üzenetére


gtasystem
őstag

közben megoldottam.. :DDD

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.