Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic

Hozzászólások

(#451) martonx válasza (#450) üzenetére


martonx
veterán

próbáld ki.

Amúgy meg nyilván más zenelejátszók is csak akkor tudják az adott zenéket megnyitni, ha ott találják őket, ahonnan a playlist keresi.

Pl. winamp playlistbe beteszel egy számot, majd utána átrakod máshova, akkor a winamp sem tudja lejátszani.

Én kérek elnézést!

(#452) VladimirR válasza (#449) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, eltarolja a konyvtarszerkezetet, illetve a file-oikhoz tartozo id3 informaciokat
es akar meg hasznalhato lehet hordozhato lejatszon is, mert mukodik a playlist relativ konyvtarmegnevezessel is, mint pl.: \zene\ilyenolyan.mp3

(#453) válasza martonx (#451) üzenetére



addikt

Egyelőre nem tudom kipróbáloni, mp3 playert csak tervezek venni. Azért is kérdeztem.
De így mi értelme hogy kezelnek mp3 playlisteket, ha gyakorlatilag használhatatlan?

Esetleg úgy lenne értelme, hogy relatív elérési útvonalat használ a playlist helyzetéhez vizsonyítva, úgy talán működne a playeren is.


szerk: VladimiR, oh thx. Akkor relatív kipipálva.
más akkor pl ha átírok egypár id3 tagot gyakorlatilag használhatatlan lesz a playlist? Vagy ha átnevezek egy könytárrat?

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#454) Blackmate válasza (#449) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ha winamp-pal, vagy egy mp3 editorral készítesz (pl. Tag&Rename) playlistet az a relativ utvonallal együtt, és az ID tagokkal együtt menti le a listet, ahogy VladimirR is mondta.

Pl ha megnézed EXTINF vagy vmi ilyesmi van egy winamp által generált playlistben.

A leg1szerübb playlist, ha fogod a fájlok nevet, és bemásolod egy txt-be, enterrel elválasztva a fájlok neveit, és átnevezed m3u-ra. Persze az m3u az aktuális könyvtárben legyen. Le fogja játszani a winamp, és szvsz egy mp3 player is, feltéve ha egyáltalán rendelkezik ilyen funkcióval.

[Szerkesztve]

(#455) válasza Blackmate (#454) üzenetére



addikt

Ok, köszi. Bár ez a txt megoldás gondolom csak akkor mükszik, ha ugyanazon könyvtárban van az összes file, ahol a playlist.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#456) Blackmate válasza (#455) üzenetére


Blackmate
senior tag

Pontosan.

(#457) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Winamp 5.1 Surround Edition
* New: CodingTechnologies AACPlus encoder!
Awesome at low bitrates!
* New: Grand Prize Winner of the Internet Surround Music Project!
KAJE - Hey Buddy (featuring Afrika Bambaataa)
* New: SHOUTcast Wire - A Media RSS Browser and Subscription Service
* New: Predixis Smart Playlist Generator
(Mix your tracks based on what they sound like!)
* New: AOL Radio featuring (((XM))) Free Sampler!
* New: CD Ripping now available at 8x in free version!
* New: Microsoft WMA encoder
* New: Over 200 new Milkdrop presets!
* Update: in_vorbis now returns bitrate in getextendedfileinfo
* Fixed: WMA stuttery playback
* Fixed: out_ds copy button on status tab now works all the time
* Fixed: Much improved ripping and playback with Sonic engine
* Fixed: Video window now resizable regardless of Sidecar
* Fixed: Length of long mp3's now reported properly
* Fixed: Silent install switch now works properly
* Fixed: Simultaneous CD Playback and Ripping


Tegnap felraktam a 5.094 utódját,és a felcsendülő Bővebben: link demo.aac olyat pattogtatott a 6 hangfalon,hogy csak néztem körbe. :D
Van valami konverter ami .aac(Advanced Audio Coding) formátumot tud előállítani egy másik formátumból,és az így előállított .aac is szép térhangzást biztosít?

[Szerkesztve]

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#458) SPDeluxe1.0 válasza SPDeluxe1.0 (#457) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Fagyizik ez a szar,ilyet még egyik verzsönnel sem tapasztaltam.:( Másnál is rakoncátlankodik?

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#459) róland válasza SPDeluxe1.0 (#457) üzenetére


róland
veterán

Huhh, hát ez elég vad. Egész más a mellékelt AAC anyag, mint az MP3. Pontosabban a demo anyag nem egyezik. A pattogás valamiféle ostort utánzó effekt akar lenni.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#460) SPDeluxe1.0 válasza róland (#459) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Ja-ja,nagyon jó,és ötször nagyobb is az .aac :),csak a lejátszó soxor lefagy,és néhány általam gyakran hallgatott szám hosszát hibásan határozza meg,a WMP pedig pontosan kiírja(percek vannak az eltérésben).Lehet hogy a médiapléjer jobb,de a winamp sokkal testreszabhatóbb és szimpibb,és nem szívesen váltanék a WMP-re,mert ridegebbnek találom,és nálam ez is számít;],így más lehetőségük nincs,csak ha hamarosan kidobnak egy 5.102-es javított verziót.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#461) frankie!


frankie!
őstag

Ez volt az a program, ami soha nem fagyott le. Fölraktam a legújabb verziót, rögtön kifagyott! Ritka sz@r lett!!! Amióta az AOL betolta a képét, megálltak a fejlesztések, jót nem csináltak.
Azt hittem, ha van egy tökéletes program, azt nem lehet elrontani. Ők megmutatták, hogy mégis!:Y

(#462) T. Almeida válasza frankie! (#461) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ez így van....:( Én 2.91 Lite -ot használok, teljes megelégedettséggel...

(#463) SzlobiG válasza T. Almeida (#462) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem semmi bajom az 5.1 Surround Editional.:U

(#464) burgatshow


burgatshow
veterán

Egy hülye kérdés! Biztos tudja, csak nem találom!

Rá lehet venni a winampot arra, hogy amikor shoutcastról nézek tv-t, akkor a videó ablakot always on top módba tegye? :F

Help me pls!

(#465) ActionMan


ActionMan
tag

Üdv!

Hogyan lehet azt megcsinálni a Winamppal, hogy csatlakozhassam neten keresztül valaki más Winampjához és így hallgathassam amit ő hallgat?

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#466) DragonReborn válasza ActionMan (#465) üzenetére


DragonReborn
csendes tag

Hol hallottad hogy lehet ilyet?

(#467) ActionMan válasza DragonReborn (#466) üzenetére


ActionMan
tag

Egy haver mondta, hogy csinált már ilyet, de nem emlékszik, hogy hogyan.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#468) Torry válasza ActionMan (#467) üzenetére


Torry
addikt

Lehet ilyet csinálni.
[link]
Innen kell neked a ''be a dj'' és a ''be a server''.

(#469) ActionMan válasza Torry (#468) üzenetére


ActionMan
tag

Köszi szépen, úgy tűník pontosan ezekre van szükségem!

Megpróbálok velük kezdeni valamit, ha nem megy, kérdezek.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#470) Shim válasza burgatshow (#464) üzenetére


Shim
őstag

külön csak amikor így nézel tvt nem hiszem, de semmiből se áll ctrl+A megnyomása és máris always on top lesz

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#471) DragonReborn válasza Torry (#468) üzenetére


DragonReborn
csendes tag

Koszi, ezt majd en is megnezem.

De azt hittem ezekkel internet radiot lehet csinalni.
Vagy mi most ugyanarrol beszelunk? :F

[Szerkesztve]

(#472) ActionMan válasza DragonReborn (#471) üzenetére


ActionMan
tag

Igen, ezekkel internet rádiót lehet csinálni, de nem kell, hogy publikus legyen a szervered.
Csak annyi csatlakozást fogadsz el, amennyit szeretnél (ezt a konfigban meghatározod) és jelszóval védheted a hozzáférést.

Még én sem üzemeltem be ráadásul azt hittem, hogy ezt jóval egyszerűbben is meg lehet oldani (kb. úgy, hogy a Winamp file menüben bírom az Add URL-hez a másik ip-jét), de végülis ha így működik, akkor ez is megteszi. :)

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#473) ActionMan


ActionMan
tag

Na bekonfigoltam amit be kellett konfigolni és működik a dolog.
Tudnak hozzám csatlakozni, hallják a zeném, innentől akár publikus rádiót is üzemeltethetnék. :)

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#474) DragonReborn válasza ActionMan (#473) üzenetére


DragonReborn
csendes tag

Prohardvare zene :)

(#475) Torry válasza ActionMan (#473) üzenetére


Torry
addikt

MIlyen minőségben tudod nyomni szakadás nélkül?

(#476) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hy nincs valami olyan plugin amivel tudja kezelni a winamp a cue fáljt? :F

(#477) ActionMan válasza Torry (#475) üzenetére


ActionMan
tag

A neted feltöltési sebessége és a sugárzás minőségének függvényében könnyen ki tudod számolni, hogy adott minőséggel maximum hány hozzád kapcsolódó klienst tudsz kiszolgálni.

Én nem próbáltam egyszerre 2-nél több embernek sugározni, és ezt is elég alacsony minőségen tettem (asszem 48kbps-el), de sokkal többet semmiképp sem tudnék kiszolgálni az ADSL feltöltésnek köszönhetően.

Pl. ha 5 embernek szeretnél sugározni mondjuk 96kbps-el, akkor ehhez ha minden igaz, 61,4 Kbyte/sec-os feltöltési sebességre lenne szükséged.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#478) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hali!

Winamp-hoz létezik olyan plugin, ami az átkeverést ütemre csinálja meg?

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#479) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Nemtud vki vmi jó kis modern skint winamphoz, amiben vannak analóg decibelkijelzők?

Az nagyon feeling sztem :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#480) Zoltán


Zoltán
őstag

Hogyan tudom megoldani, hogy a winamp kikapcsolásakor ne akarja felvenni a netkapcsolatot? A legújabb verziót használom. Köszi!

Ui.: azt sikerült beállítanom, hogy egyéb esetekben ne akarjon a nethez fordulni, de ebben az egy esetben nem.

(#481) burgatshow válasza Zoltán (#480) üzenetére


burgatshow
veterán

Pipáld ki, hogy többet ne jelenjen meg ez az üzenet, de nem tudom te mit raktál fel, mert nekem is a legfrisebb verzió van (tegnmap húztam le és dobtam fel), de tőlem ilyen hülyeségeket az install után kérdezett azt is csak 1x.

(#482) Zoltán válasza burgatshow (#481) üzenetére


Zoltán
őstag

Nem uzenet. Csak fel akarja venni a netkapcsolatot. Tovább már nem jut, mert a tűzfalamnak megmondtam, hogy ne tegye. Nem tudod véletlenül, hogy minek akarja felvenni a netkapcsolatot mikor a jobbfelső kis x-el kilövöm? Egy barátom is említette ezt a problémát a winampal, ő sem jut vele semmire.

v 5.112

(#483) Zoltán válasza Zoltán (#480) üzenetére


Zoltán
őstag

Fel #480!

(#484) Zoltán válasza Zoltán (#480) üzenetére


Zoltán
őstag

fel #480

(#485) ciao100


ciao100
csendes tag

Sziasztok!
A következő a problémám, egy ideje a winamp nem hajlandó lejátszani különböző video kiterjesztéseket (pl. avi-t) mi lehet az oka? Hang az ok, de a kép első kockája le van fagyva vagy még az se. :F

(#486) Zoltán válasza Zoltán (#484) üzenetére


Zoltán
őstag

Megoldottam, a media library miatt akart csatlakozni, valami frissítést keresni hozzá.

(#487) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Nem ismer valaki olyan programot, amivel valahogy automatizálni lehetne azt, hogy egy adott könyvtár zenéiből készítsen m3u listát? Mert elég fárasztó minden egyes albumnál winapból megcsinálgatni.

(#488) Debilon


Debilon
addikt

az mitől lehet, hogy a winamp 5.112-m eccercsak nem hajlandó audio cd-t lejátszani, hanem a következő hibaüzit dobja, aztán elindul a lejátszás, de teljesen néma..:)

[kép]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#489) pink75


pink75
aktív tag

még mindig a geiss a legjobb látvány plugin?

xxx

(#490) fradi81


fradi81
veterán

hali
Amikor elmentek egy listát htm-be, a dokumentumokba rakja a tempbe, de régebben mintha kapásból megnyitotta volna. Hogy kell beálítani hogy amint elmentem megnyissa? vagy pl ne a tempbe mentse hanem ahova beállítom? kösz

moto g72, Ninebot d28e

(#491) fradi81 válasza fradi81 (#490) üzenetére


fradi81
veterán

valaki?

moto g72, Ninebot d28e

(#492) gbravo válasza frankie! (#487) üzenetére


gbravo
csendes tag

olyat ismerek, ami a hosszú mp3-akat (mp3+cue) feldarabolja és ez csinál hozzájuk m3u-t is rögtön. De neked nem ez kell :DDD

(#493) benedekco válasza pink75 (#489) üzenetére


benedekco
addikt

nem...

sztem ez: [link] (ez ingyenes)


és ezek sem rosszak, csak ezek mind fizetősök, de van ingyenes példány, vagy talán lehet hozzűá szerválni crack-et, nemtom
[link]
[link]

[Szerkesztve]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#494) benedekco válasza fradi81 (#490) üzenetére


benedekco
addikt

nekem megnyitja az alapértelmezett böngésző és azzal oda mentem ahova akarom...
a billentyű parancs amivel csinálom: ctrl+alt+g
de hogy ezt hol lehet beállítani, azt nemtom...

winamp változat ami most fentvan a gépen:Winamp 5.1 Surround Edition

[Szerkesztve]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#495) benedekco válasza Debilon (#488) üzenetére


benedekco
addikt

a plugin-ek alatt az output-nál próbált ki, hogy directsoundra állítod, ha nme oldja + akkor az inputnál az audio cd plugin alatt lehet olyat beállítani, hogy: enable digital audioextraction when possible, ezt ha kiszeded lehet megoldja a problémát.... próba cseresznye...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#496) benedekco


benedekco
addikt

komoly problem:
adott 1 gép amin nincs monitor, mert csak! viszont azt szeretném, hoyg autorunból indúljon és automatishe elinduljon a lejátszás, egy általam meghatározott mappából, azaz ha Lanon keresztül módosítom a mappa tartalmát akkor az a következő induláskor már azt a tartalmat lökje be a playlistbe...
másképp feltéve a kérdést: ''winampot meglehet ugy nyitni paraméterezve hogy megadjam hogy melyik könyvtár tartalmát kezdje el lejátszani?''

lécci segítség! hogyan kell ezt a progot paraméterezni? mert nem találtam se itt se másutt erről információkat (lehet megint rosszúl kerestem...)

előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#497) benedekco válasza Zoltán (#480) üzenetére


benedekco
addikt

lehet hogy ez segít... meg kell próbálni...
general preferencesben meűállítani, hogy no internet connect, de ezzel vaslszeg megszűnnek a shoutcat-os cummók is...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#498) benedekco válasza benedekco (#496) üzenetére


benedekco
addikt

erre valami reaksön?

UP!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#499) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Need help!
Mikor feltelepítem a winampot(5.12) úgy rakom fel hogyne legyen videótámogatás semmilyen módon és csak audio fileokat kezeljen(és csak audio kiterjesztéseket).Ennek ellenére mikor betöltök playlistbe fileokat megnyitja a videókat is és le is játsza őket...
Korábbi változatok mentek rendesen bár volt már ilyen problémám,de vhogy(többszöri újratelepítéssel talán) sikerült megoldanom, most sehogy... :(

Valakinek valami ötlet? :F

(#500) válasza -FreaK- (#499) üzenetére



addikt

Talán nézz körül a setupban, ott minden ilyemit be lehet állítani.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winamp topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.