Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11401) Colonel993 válasza bercsi (#11398) üzenetére


Colonel993
senior tag

Olcsóbb de jó alternatívák; Eneloop Tropical (és még szép színes is ^^ )
Vagy itt-ott előferdülő VARTA 2400mAh cellák... ezeknek a kisülési arányai megegyeznek a fehér Eneloopokéval... frissen töltött cellák másfél-2mp alatt felrántják a fullon kisütött vakuim.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11402) bercsi


bercsi
aktív tag

Köszönöm a tippeket.

Az ajánlott töltők közül beszerzem valamelyiket.
Akkuból maradok az eneloopnál, jókat olvastam róla, engem meggyőzött :)

(#11403) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Középérintkezős ősrégi manuál vakukat a K20D el tudja villantani?
Ma hozzájutottam ingyen egy bontatlan, vadiúj Carena TZ-250 nevű csodához és gondoltam miért ne bohóckodnék el vele... :DDD Van rajta egy teszt gomb, azzal villan, de a vázon már nem akar, megnéztem a K20D manualját és nem írják, hogy kéne valamit külön állítgatni.. csak vaku be és elméletileg villania kéne.. Nem volt még külső vakum ezért nem igazán tudom mit kéne ilyenkor állítani..
Elméletileg ezek a vakuk mennek modern digi vázakkal mert csak küldenek egy kis feszt a vaku érintkezőjére,hogy süsse el, nem? :F

(#11404) Colonel993 válasza Akos1994 (#11403) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nekem is van egy ilyen vakkantóm

Pentax rendszeren a szinkron idő 1/180-ad, tehát Manuálban van rakd erre az értékre vagy lassabbra (bár ott csak 1/160 tudsz majd) vagy rakd a szerencsekereket X-módba...
Ekkor kapsz egy fix 1/180-as vakuszinkronos módot.

A vaku elején van egy kapcsoló a fényérzékelő szenzornál, a test síkjában/résben... ott vannak mindenféle betű motívumok, rakd P-re (mint Pentax) hátha még ki is tudsz belőle csikarni valami extra üzemmódot Manuálban (M)

Amúgy meg a Piros és Kék állásban F2.8 illetve F4-es rekesz automatikához mér fényt (vagy M módban maxon eldurran)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11405) xXxian


xXxian
senior tag

K5II/K5IIs között csak a low pass filter a difi?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11406) fi:zi'k válasza xXxian (#11405) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Asszem igen.
Nem jött be a Nikon?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11407) ateszm válasza fi:zi'k (#11406) üzenetére


ateszm
senior tag

Biztos izgul a káötömre... :))

(#11408) X2N válasza xXxian (#11405) üzenetére


X2N
senior tag

Meg újabb autofókusz rendszer van benne, és a kijelző "légmentes" jelentsen ez bármit is. [link]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11409) _csocso_ válasza X2N (#11408) üzenetére


_csocso_
senior tag

Ez a K5-és K5II közti különbség. A két K5II között csak a szűrő a különbség semmi más.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11410) Wendelke


Wendelke
senior tag

Halihó!

Kérdeznék ha nem probléma :U

Sikerült vennem használtan egy Metz 50 Af-1 vakut a K-50-re, ami úgy tűnik, hogy ok, megy mindenféle módban P-TTL-ben is. Számomra egyenlőre a P-TTL fontos hiszen ez automata.

A kérdés a következő, P-TTL módban , amikor mennyezetre fordítom a vakufejet, és indirekt vakuzom, akkor is automatán villant a vaku, tehát beállítja fény erősséget, időtartamát, vagy az fénymérés adatai alapján megszakítja a villanást, hogy "optimális" legyen a megvilágítás?

A használati útmutatóban csak annyi van, hogy ilyen vakuzási módnál, vissza áll alapra a vaku zoom, nem jelzi ki az értékét stb.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#11411) gabor_01 válasza Wendelke (#11410) üzenetére


gabor_01
senior tag

Kérdezd meg még egyszer. Mert mindkét kérdésed ugyanazt jelenti. A válasz: igen és igen. :D

(#11412) Wendelke válasza gabor_01 (#11411) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi! illetve Köszi! :U

Fogalmazzunk úgy, hogy nem akartam kihagyni semmilyen lehetőséget. :D

Még tanulgatom a dolgokat. :R

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#11413) gabor_01 válasza Wendelke (#11412) üzenetére


gabor_01
senior tag

Előtted az élet :))

(#11414) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi.
Szerintetek mennyire rizikós külföldről (itt elsősorban japánra gondolok) gépet venni? Sok eladó K30-at találtam az ebay-en japán eladóktól, a képek és leírás alapján szép állapotban; sok volt köztük az új is. Elsősorban az áruk csábító, 80-100e közt vannak. Vagy inkább nézzek itthon drágábban kisebb rizikóval.

2.
A gyári 50/1.8-as obiról mi a véleményetek?

(#11415) ateszm válasza bercsi (#11414) üzenetére


ateszm
senior tag

Én gépet biztos nem vennék,főleg olyan messziről. Ugye nem EU tehát vám+áfa,úgy már nem hiszem hogy megérné. Inkább tegyél hozzá,és vegyél egy k50-et magyar garanciával. :)

(#11416) xXxian válasza bercsi (#11414) üzenetére


xXxian
senior tag

Azzal is számolj hogy így nyelv japcsi+inglish only.

50 1.8-nak jó híre van, van HU teszt is róla valahol.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11417) sasa134 válasza bercsi (#11414) üzenetére


sasa134
addikt

Az előttem felsorolt okok miatt necces a japán vásárlás. Ha olcsón, olcsóbban akarsz vázat, keresgélj itt:[link]

A dslr Forum nagyon tuti hely, biztos akad németorszgi ismerősöd aki el tudja intézni a vásárlást. Én sok motyót vettem, veszek itt. (persze be kell tartani a szabályokat: megfontoltan utalni előre, csak régi tagnak, a személyes találkozást preferálni, stb stb)

Avanti Roma

(#11418) Meridani


Meridani
tag

Sziasztok! Akadt egy kis probléma. M módban van a gép és több képet csinálok egymás után, statikus témánál semmi sem változik. Fókusz meg fénymérés középpontra állítva, semmi mátrix mérés és mégis teljesen elrontja az expozíciót néha. Általában jó, de sokszor alá lő vagy 2-3 FÉ vel pedig a beállítás szerint jónak kéne lennie.

Ja K-30ról van szó.

(#11419) 1501N válasza Meridani (#11418) üzenetére


1501N
tag

Nèha nekem is csinàl ilyet a k20d, kikapcs, akksi ki ès vissza meg szokta javítani. Ha ez sem segít, akkor egy gyàri àllapotra valò visszaàllítàs utàn is megcsinàlnàm.
Az obin a rekesz rendesen mûködik ugye?

[ Szerkesztve ]

(#11420) Meridani válasza 1501N (#11419) üzenetére


Meridani
tag

Több obival is csinálja, szóval nem hiszem hogy az a gond. Néha fölé is lő. Csak azt nem értem ha M módban van akkor miért változik. Van valami amiről nem tudok? :-D

(#11421) hcs57 válasza Meridani (#11420) üzenetére


hcs57
őstag

Talán ezzel lehet valami... nem spot-ra van állítva?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11422) Meridani válasza hcs57 (#11421) üzenetére


Meridani
tag

De spoton volt. Állványról, megvilágított tárgynál is számítana? Megpróbálom középre súlyozottal akkor.

(#11423) hcs57 válasza Meridani (#11422) üzenetére


hcs57
őstag

Hát nagyon nem mindegy... spot-on arra törekszik, hogy a közepe (egy pontban) legyen optimális.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11424) Meridani válasza hcs57 (#11423) üzenetére


Meridani
tag

Csak azért volt fura mert se a gép se a tárgy se a megvilágítás nem változott.

(#11425) hcs57 válasza Meridani (#11424) üzenetére


hcs57
őstag

Spot esetében elég minimális eltérés, az eredmény ez lehet. A középre súlyozott valamivel jobb eredményt ad.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11426) 1501N


1501N
tag

Làttàtok, hogy a fotoplus-nàl 110 egy k30 egy kit obival? Csak ne tetszene a k-s2 annyira... :)

(#11427) sasa134 válasza 1501N (#11426) üzenetére


sasa134
addikt

K-S2-nek van már magyar ára?

Avanti Roma

(#11428) 1501N válasza sasa134 (#11427) üzenetére


1501N
tag

Tudtommal nincs még.

(#11429) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Szenzortiszításra kit tudnátok ajánlani? Már ha van miből választani. :)

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11430) VGNGR válasza xXxian (#11429) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ha csak szösz, akkor patikai körtefecskendő. Ha kóla, akkor szervíz. Pl megapix.

(#11431) xXxian válasza VGNGR (#11430) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem tudom mi...valami szmötyinek tűnik. Annak ellenáre hogy mindig nagyon óvatosan cseréltem...De lehet veszek ilyet akkor első körben, nem nagy kiadás. Köszi!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11432) VGNGR válasza xXxian (#11431) üzenetére


VGNGR
senior tag

Tükörfelcsapással kukkants bele, nagyjából látni fogod, hogy csak egy pihe, vagy odaragadt valami juice.

(#11433) xXxian válasza VGNGR (#11432) üzenetére


xXxian
senior tag

Lestem..sajna nem pihének tűnik, de megpróbálom lefújni :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11434) mrmarkus válasza sasa134 (#11427) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Pentax K-S2 a Fotoplus már kínálatában... :)

Dupla kit 279 900- HUF
Szimpla kit 249 900- HUF

Freedom of Information

(#11435) mumk1 válasza mrmarkus (#11434) üzenetére


mumk1
addikt

Basszus! Egyre jobban tetszik ez cucc... :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11436) sasa134 válasza mrmarkus (#11434) üzenetére


sasa134
addikt

Wow köszi. Egész jó ár!

És végre felkerült a camerasize-ra is. [link]

Avanti Roma

(#11437) Colonel993 válasza mrmarkus (#11434) üzenetére


Colonel993
senior tag

Az konkrét... megcentírozza a 300e HUF-ot.
Ennyiért már jót is lehet kapni :N

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11438) 1501N válasza mrmarkus (#11434) üzenetére


1501N
tag

Tegnap mèg nem volt àr, csak `hamarosan`cimke. De egèsz jó! Kösz az infòt!

(#11439) Polarstar válasza mrmarkus (#11434) üzenetére


Polarstar
nagyúr

wow!!

Hol van az a Olivin, amivel reklámoztak? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11440) mrmarkus válasza Polarstar (#11439) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

??? :U

Freedom of Information

(#11441) xXxian válasza mrmarkus (#11440) üzenetére


xXxian
senior tag

Szerintem a "Military Edition" érdekli. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11442) Polarstar válasza xXxian (#11441) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pontosan!
11347 hsz.
Ott olivint ír. A magyar kereskedőnél meg egy grey-green verzió van. Csak mintha az ezerszer világosabb lenne.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11443) mrmarkus válasza xXxian (#11441) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Én ezt elfogadom, csak azt nem értem, miért tőlem kérdezi? :D
Mert erre leginkább a Fotoplus tudna neki válaszolni, ugyanis nem én forgalmazom ezeket a K-S2 masinákat...

Freedom of Information

(#11444) xXxian válasza mrmarkus (#11443) üzenetére


xXxian
senior tag

:D

Ja! Tényleg. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11445) lungfefe


lungfefe
csendes tag

Sziasztok.

Van egy k500-as gépem. Tök jó kis gép, szeretem. Egy hiányzik belőle: a keresőben a fókusz visszajelzés. Az lenne a kérésem, hogy ezt utólag(mattüveg csere, szoftver hack) lehet-e aktivizálni, beletenni.

(#11446) _csocso_ válasza lungfefe (#11445) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Sajnos nem, fizikailag hiányzik belőle, ezért is adják olcsóbban.. :(

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#11447) mrmarkus válasza lungfefe (#11445) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ezt nem lehet megoldani. Viszont amennyiben cseréled a mattüveget, akkor pontosabban tudsz majd kézzel fókuszálni...

Freedom of Information

(#11448) xXxian


xXxian
senior tag

Hi,

Összemaszatoltam a szenzort, pumpa már nem segít. Muszáj elvinni a Camera Kft-hez? Állítólag ott is kell hagyni...Vagy meg tudom tisztíttatni máshol? Esegleg DIY?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#11449) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Pentax K-50 vázam van. Megvettem az első teljesen manuális objektívem.
Az lenne a kérdésem,hogy azt tudom hogy a fókuszt és a rekeszt manuálisan állítom be,de a objektív csatlakozó részén található egy kis karocska amit kézzel megmozgatva a rekeszt nyitja-csukja. Megfigyeltem,hogy a vázon is van egy emelentyű ami ezt hivatott vezérelni,de vázról még sem tudom vezérelni a rekeszt.
(Az objektiven nincs A állás)

Sony RX 10

(#11450) fi:zi'k válasza xXxian (#11448) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem muszáj, legfeljebb ajánlott. Nekem legutóbb 4-5 nap alatt csináltak meg egy vázat és egy obit, úgy, hogy ebben benne volt egy hétvége is.

(#11449) tévelygő
Az "rántja be a blendéket" a megfelelő értékre. Próbáld ki nyitva és 2-3-at rekeszelve is.
Az A állás ettől független, az csak annyival több, hogy a vázon állítod a rekeszt, nem az obin.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.