Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#975) Sk8erPeter válasza lakisoft (#974) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, megnéztem.
Nagyon kíváncsi lennék: szerinted konkrétan miben fejlődött "nagyon sokat"?
Nagyjából semmi különbséget nem láttam ahhoz képest, mint amikor legutóbb próbáltam.
Még új júzert sem lehet hozzáadni, jogait menedzselni, pedig azt még a korábban mutatott, böngészőben kezelhető DBNinjával is lehet, persze nem is beszélve a phpMyAdminról, ahol elég normálisan van ez is megoldva.
Mondjuk az tetszik, hogy ott van a táblákra jobb klikkelve a "Select Rows - Limit 1000", tehát hogy nem kell külön rányomni a query futtatására, mint a DBNinjában, de asszem ez elég alapvető elvárás. Meg a phpMyAdminban azt is be lehet állítani, hogy egy átlagos selectnél defaultból hány rekordot kérdezzen le (tök hülye számokat is be lehet állítani, pl. 37).
A rekordok szerkesztése viszont tényleg kényelmes.
Az is tetszik, ahogy pl. egy UPDATE vagy INSERT query összeállításában segít, hogy mutatja a default értékeket is: http://i.imgur.com/32k8O.png.
De mondjuk elvileg még ez is alapvető elvárás lehet egy ilyen proginál (még ha ingyenes is).
Az is jó, hogy a szintaktikai hibákat egyből jelzi az editorban - ez sem egy hű de nagy valami.
DE ami kifejezetten hiányzik, hogy én nem találtam grafikus alapú query-összeállítót, ami van a dbForge Studio for MySQL-ben - persze utóbbi nyilván többek közt ezért sem ingyenes. Habár most ugrik be, az Microsoft SQL Server 2012 Express-ben található SQL Management Studio is tök ingyenes, mégis tudja ezt... (lehet, hogy most jön a hivatkozási alap, hogy a Microsoftnak több a tőkéje)

Ami viszont szerintem alapvető elvárás, az a korábban említett user-létrehozás, meg az, hogy importálni lehessen normálisan a MySQL dumpokat, a tömörített változatokat is (.gz), mint ahogy phpMyAdminban tök egyszerűen lehet is, kb. három klikk. De itt csak olyat találtam, hogy meg lehet nyitni egy .sql-fájlt, és azt le is lehet futtatni (OK, végül is így importálhatom a rekordokat), DE a tömörített állományokat (.gz) már el sem fogadja. Hát ez mi?

Szóval én ezek miatt nem vagyok túlságosan elragadtatva a MySQL Workbench-től, mert a böngészőalapú phpMyAdmin az alapvető, elvárható funkciókból (lásd utóbbi kettő) még mindig többet tud, még ha lassabb is.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.