Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) _DiEGO_ válasza bigdady (#17698) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nekem ami fenn van :
KMPlayer <<< mert ez volt az első ami az ami :R
Splash Player EX <<<-- mindenre szinte ami film :C
PowerDVD 12 <<<-- 3D miatt :DD

[link]

[link]

(#17702) PazsitZ válasza Narancs (#17699) üzenetére


PazsitZ
addikt

Adobe termékekkel (photoshop) egy alap problémád lesz, hogy igényli a 768-as felbontást.
Egyébként, bár lassabban, de elviszi. Volt, hogy nekem is buliban kellett SOS melót csinálnom rajta. :)

- http://pazsitz.hu -

(#17703) bigdady válasza _DiEGO_ (#17701) üzenetére


bigdady
nagyúr

kösz.

Vki nem tudja miért van az hogy feliratfájl esetén belassulnak a hd filmek? Vmi kodek kéne? Nincs kodek pack a gépen, csak wmp classic home cinema

(#17704) szigmat válasza PNP (#17688) üzenetére


szigmat
tag

Köszönöm a válaszod PNP!

Akkor marad a régiben minden.

(#17705) Narancs válasza runner 125 (#17700) üzenetére


Narancs
őstag

Köszi a választ!

Beauty is pain

(#17706) KovGer


KovGer
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Milyen gépet ajánlatok? Én ahogy böngésztem a Dell és a Lenovo gépei fogtak meg, bár a dell billentyűzete szimpatikusabb, Mert a funkció bill a ctrl on belül van. Bár neten eddig csak angol billes gépeket láttam, így nem tudom, hogy hova dugták el az í betűt. Mit javasolnátok melyik irányba keresgéljek.

Általános jellemzők:
kijelző: 10-11,6"
proci: amd vagy Intel (Melyik melegszik kevésbé?)
ram: min 2 GB (WIN 7 HP miatt, alatt csak starterrel adják őket)

Pár kérdésem lenne, aki már vásárolt ilyen gépet. A célom az lenne, hogy egy Home Premium 64 bites windowsos változatra szert tegyek. Ami igazából érdekel, hogy ilyenkor a gép mellé megkapom a telepítő dvd-t is? Vagy csak fel van rá durva és mehetek napozni ha behalt? Mert én igazából linuxal szeretném használni és akkor az asztali gépemre felmehetne a WIN 7 HP, mert a sulis licensz meghalt rajta. Netezni meg filmezni tökéletes nekem a linux is.

Köszi a válaszokat!

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#17707) Khelben válasza KovGer (#17706) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezekhez a gépekhez általában OEM windowst kapsz, ami csak akkor legális, ha azon a gépen használod, amihez kaptad.
Telepítőt tudsz letölteni netről, a kód a lényeg, nem az, hogy miről telepíted. De általában van a hdd-n recovery partíció, amiről újra lehet telepíteni driverekkel együtt. Persze ez nem segít, ha pl a hdd hal be.

(#17708) bigdady válasza KovGer (#17706) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem egy asus 1215N silver van HP-vel. Ajánlani tudom.
billentyűzete a lenovo thinkpadnak van a legjobb. pl x121
Ehhez adott wint nem tudod más gépen használni mert ezek oem winek.

[ Szerkesztve ]

(#17709) KovGer válasza Khelben (#17707) üzenetére


KovGer
csendes tag

Általában van recovery partició? Nem tudom pár ismerősnek már újra kellet vírusok miatt pakoljam a rendszerét, de azokon nem találtam recoverys pariciót. Mondjuk azok első alsókategóriás gépek, de akkor is. És a DELL illetve LENOVO tartalmaz ilyen particót?

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#17710) Bogyó bá' válasza KovGer (#17709) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha jól tudom, minden Windowsos mai netbookon van recovery, amíg a negyeszű júzer le nem takarítja róla. Nekem a filléres Samsung N150-nél (ha már nem is indul el a rendszer) BIOS-ból egyetlen paranccsal újratelepít mindent (az oprendszert, a drivereket és az összes gyári alkalmazást egyszerre).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17711) #43373312 válasza PNP (#17676) üzenetére


#43373312
törölt tag

Én a setfsb proggival tuningoltam anno a 1215n netbookot, 2100+ mhz-n még stabil volt, de csak játék alatt nyomattam,mert nekem tuningnál pl. usb hibák voltak. (csináltam 2 ikont, alap és tuning).
Az nvidia gpu-t nem tuningoltam, de úgy az igazi :)
[pl]

Érdemes esetleg moddolt biost keresni még, de ezzel óvatosan:
[eee mod bios]

[ Szerkesztve ]

(#17712) Shad_ válasza KovGer (#17709) üzenetére


Shad_
csendes tag

Minden laptopon van recovery, a BIOSból egyszerűen és gyorsan teljesen eredeti állapotába állítja vissza a gépedet. Sztm nagyon hasznos, én a multkor 2 év után lementettem az adatimat és fél óra alatt helyreraktam a gépemet.

Az OEM licenszek az adott géphez tartoznak, licencelés szempontjából nem rakhatóak át másik gépre.

(#17713) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Nem biztos hogy a témába vág a kérdésem de biztos van szaki aki tud válaszolni.

Szóval egy netbook akksit fel lehet tölteni valahogy netbook nélkül? :F

Üdv:Viktor

(#17714) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!
Asus F5GL gépen hdmi kábelen kirakva a képet a tv-re vmiért nem megy át csak a kép, hang nem. Hang csak a notebookon van. Érthetetlen, Létezik hang nélküli hdmi kimenet?
Nem tudjátok mi lehet?

(#17715) sunahunter


sunahunter
senior tag

A kérdés:
IBM T61 vagy Hp NC6400

Köszönöm.

(#17716) Motaba78 válasza bigdady (#17714) üzenetére


Motaba78
őstag

a hang beállításoknál állítsd át a kimenetet.

(#17717) Shad_ válasza bigdady (#17714) üzenetére


Shad_
csendes tag

Hi!

Az én HP-men hasonló a probléma volt, filmnézésnél a hang nem ment át. Megoldás nálam: próbálj ki egy másik media playert, lejátszót. Nálam amit használtam nem külde ki a hangot a HDMI-re. Elindítottam egy másikkal a filmet és simán működött...Meg persze a hang beállításoknál a HDMI-s hangkimenet be legyen állítva.

(#17718) KovGer válasza Viktoár (#17713) üzenetére


KovGer
csendes tag

Fel, vágd szét a trafót és a megfelelő vezetékeket kösd be az aksiba. Különben vannak olyan készülékek, amik képesek erre, de csak szervizekben találhatók meg mert nincs rá szükség.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#17719) Viktoár válasza KovGer (#17718) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi,roncsolás nélkül gondoltam. A netbook "töltőelektronikája" bemondta az unalamst de jó lenne néha akksiról használni.

Üdv:Viktor

(#17720) _DiEGO_ válasza Viktoár (#17719) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Az akksi tuti jó ? esetleg nem a zárlatos stb... akku vágta haza az elektronikát ?

Végül is mi a lényeg ? Mekkora fesszel / árammal tölt / töltött ? Ha tudsz egy olyan töltőt csináltatni :R megoldva a dolgod ... érintkezők közül melyiken mit ad le ? müszerrel kilehet mérni (elvinni elektronikai műszerészhez) .

(#17721) Viktoár válasza _DiEGO_ (#17720) üzenetére


Viktoár
addikt

Az akksi tuti jó mert elöszőr azthittem az a rossz és vettünk egy újat. :W

Nem tudom mitől döglött meg az elektronika.Kisakkozom én hogy melyik két érintkező az amivel tölteni lehet de nem merem csak simán egy adapterrel tölteni.Ezekben az akksikban nincs valami elektronika amit kinyírhatok? :U

Üdv:Viktor

(#17722) Bogyó bá' válasza Viktoár (#17721) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De, tuti ki fogod nyírni!
Lítiumos akksit csak a saját spéci töltőelektronikájával lehet / szabad tölteni, ami benne van a laptopban. Neked ugye, meg az ment éppen tönkre. Vagy laptopszervizben meg kellene javíttatni a gépet, vagy másik gépben használni az akkut.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17723) Viktoár válasza Bogyó bá' (#17722) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem,köszi akkor hagyom a fenébe.Hálózatról használjuk továbbra is. :U

Üdv:Viktor

(#17724) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Létezik az Acer 722-eseből C-60-as, magyar billentyűzetes, gyárilag 4 giga rammal 500-as vinyóval szerelt változat? Ha lehet, akkor kék színben. Sehol nem találok ilyet, ami megbízható boltnak is tűnik. Ez a típuszám: Acer Aspire One 722-C6Cbb pedig 2 giga rammal és 320-as hdd-vel szerelteket hozza. Aki vett már esetleg ilyet, tudna dobni egy linket, ahol biztos a kiírásnak megfelelő terméket adják a páciensnek?

Üdv:
spgabor

(#17725) runner 125 válasza spgabor (#17724) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, a nevesebb shop-okban nincs ezzel a konfiggal, akkor egyszerűen az kifutott. Ilyen egyszerű.

..egyébként nagyon ragaszkodsz az Észerhez? Ilyen árban kapsz 1215N/1215B eeepc-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17726) spgabor válasza runner 125 (#17725) üzenetére


spgabor
aktív tag

Néztem az Asus-t is, mert az jobban tetszett először, de sok helyen olvastam, hogy a c-60 jobb, mint az E350, meg akksiban is tovább bírják, ezért nézegetek már ezeket. Szerinted melyik a jobb választás? 1215B vs 722?

szerk: bár most látom, hogy asus is van c-50-el, viszont abban csak 1 giga ram van
Ezeket lehet kapni Win nélkül, mert az is az egyik nagy bajom, hogy mindenhol adnak hozzá 7-et

[ Szerkesztve ]

(#17727) PazsitZ válasza spgabor (#17726) üzenetére


PazsitZ
addikt

A c-60 fogyasztásban jobb max. az E350-nél
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#17728) runner 125 válasza spgabor (#17726) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahogy PazsitZ is írta, teljesítményben jobb az E-350, mint a C50/C60-as AMD-k.

..max fogyasztás kevesebb az utóbbiaknak, így lehetséges a hosszabb üzemidő.

Nekem már a 3. eeepc-m van, eggyel sem volt semmi probléma, sokáig kiszolgált mind, így netbook-ból nálam favorit a márka. Így mindenképen az Asus-t javasolnám, annak ellenére is, h mostanság elég sok panasz van a szervizükre.

Ellenben az Acer-rel, itt két év gari van, magyar szervizzel, míg az Acer-eket a cseheknél, Brno-ban szervizelik.

mod.

100k-ért már van 1215B, RAM-ot tudod cserélni. Mivel DDRIII modul van bennük, így 64 bites op rendszer alatt látnia kella 4gb-s modult.

Viszont, kb 20k-val többért megkapod E-450-nel, ami még jobb.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17729) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,

egyik ismerősöm ilyen problémával fordult hozzám, de mivel nem értek hozzá itt is felteszem a kérdést:

"rendezvényekre veszek 240wattos aktív hangfalat (párban) és ahoz kell valami, amiről megy a zene, mert nincs a hangfalban lejátszó"

semmi komolyra nem kell gondolni, a kérdés nagyjából annyi lenne, hogy vegyen egy nagyon kicsi netbookot, vagy esetleg tud ilyet és elég lenne ehhez egy mp4 lejátszó is?

és melyikből melyiket?
Köszi!

One Ring to rule them all

(#17730) sunahunter válasza LOTR (#17729) üzenetére


sunahunter
senior tag

Uristen.

Kell valami erosito elsosorban ami meghajtja a hangfalat hacsak nem aktiv cuccrol beszelunk.
Ha csak lejatszani akar, eleg az mp3 lejatszo, nem art ha adapteres, mert nehogy lemeruljon a nagy zeneles kozepen.

Ha viszont komolyabban zenelni akar, kell egy legalabb 1.6-os procis nagyobb kijelzos gep, amin a virtualdj elfut pl. Kis kijelzos nem jeleniti meg normalisan, gyenge gepen meg akadni fog.

Amit leirtal abbol mas bovebb infot nem lehet hozzafuzni.

(#17731) kigyossy válasza runner 125 (#17728) üzenetére


kigyossy
csendes tag

Gondolkodom egy asus 1215n vagy egy 1215b vasarlasan. Tudnatok a dontesben es a legjobb ar/ertek aranyu specifikacio megtalalasaban segiteni? Egy maniam van, ssd-t szeretnek, van ilyen vagy lehet cserelni? Arban brutto 125e-ig el tudok menni, alap felhasznalasra kell. Koszonom

(#17732) LOTR válasza sunahunter (#17730) üzenetére


LOTR
addikt

köszi a hszt, de úgy gondolom nem te leszel az aki segít a választásban...

eddig egy sima notebook töltötte be ezt a szerepet, ami nyilvánvalóan teljesen felesleges erre a célra, tehát a legköltségkímélőbb megoldást keressük és gondoltuk, hogy talán a modern mp3-4 lejátszók is bőven jók lennének, hogy meghajtsanak 2 hangfalat, amik háttérzaj-keltésre kellenek majd

One Ring to rule them all

(#17733) sunahunter válasza LOTR (#17732) üzenetére


sunahunter
senior tag

Bocs, nem olvastam, hogy a hf aktiv.
Barmilyen mp3 jo hozza igy, felesleges a netbook.

(#17734) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Sajnos csak 75-80eFt áll rendelkezésre ebben az árban milyen netbookot érdemes venni?
Amúgy ezt néztük ki,
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/eee-pc-1015bx-blk043w-p72195252/termek-leiras.html
J&W ről mi a vélemény?
http://www.grando.hu/j-w-minix-10-netbook-fekete-1484598942
de ha ti tudtok jobbat akkor légyszi ne kíméljetek. Lánynak lesz 18. szülinapjára :)
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#17735) xrvman válasza xrvman (#17734) üzenetére


xrvman
őstag

Szerkesztési idő lejárt:
még ezt is találtam
http://www.ebolt.hu/product399185_category11329.html?ASPG
persze ha van jobb akkor jöhet

(#17736) runner 125 válasza kigyossy (#17731) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az 1215N (D525 Intel-lel) már nem kapható, ebből fakadóan én a drágább - kb 20k-val - E-450-nel szerelt verziót vásárolnám.

xrvman

1015BX a legjobb választás ezek közül. Van HDMI, elvileg 1 USB 3.0 és ATI VGA.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17737) xrvman válasza runner 125 (#17736) üzenetére


xrvman
őstag

Nagyon szépen köszi!
Ha tudsz jobbat írd be, nem feltétlen ezek közül muszáj választani.

(#17738) Damage401 válasza xrvman (#17734) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

Én a J&W Minixről nagyon jó véleménnyel vagyok, hisz nekem is ez van. Pont ugyan ez amit belinkeltél csak megspékelve egy Windows 7 starterrel. Nekem minden téren megfelel igaz 3 cellás aksival, pont elég.
Mivel többek szerint az Atomnál a 720 fps videóknál (mivel nincs benne vga gyorsítás minden a cpu végez) FPS drop van. én nem tapasztaltam. Itt jobbára az Asus fogják javasolni az AMD platform végett, de ahogy mostanában olvasom ott meg nem mind1 milyen codecet használnak hogy mennyen azon a C50 mkv movie-k. Illetve ami hátránya az Asusnak az a híres support oldal, illetve a fényes kijelző, tehát napon nem valami szépen olvasható a tartalom. Viszont a J&W matt kijelző van. Én bátran merem ajánlani hiába hogy Intel Atom(Tm). tesztelgettem nekem nem okozott csalódást, nem kellett játszanom a kodekekkel sem :)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#17739) jeni


jeni
félisten

Szia

A páromnak vennék egy Netbookot.

Ma melyik a jobb?

az Atom 1,66Ghz proci?
vagy
a AMD 1GHz változata?

Valamint az Intenek INTEGRÁLT VGA TÍPUS: Intel GMA 3150
az AMD-nek meg INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD6250.

A memória mérete másodlagos mert az cserélhetős és bővíthető,bár az számít,hogy DDR2 vagy DDR3 az utóbbit favorizálom.

USb 3.0 mellékes nekem

(#17740) runner 125 válasza jeni (#17739) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az Atom-ot pontosítsd légyszi', mert némelyik 1 magos.
Bővebben.

Az AMD Brazos projektje nagyon ígéretesnek tűnik, úgyhogy én mindenképpen arra szavaznék.

Ha, pl N280-as procival néztél egy típust, abba még DDR II megy, viszont a 2 magos verziókba (AMD C-50 is) már DDR III-as foglaltú modul kell.

USB 3.0-ról a helyedben ilyen könnyen nem mondanék le. Egyelőre ez a jövő. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17741) xrvman válasza runner 125 (#17740) üzenetére


xrvman
őstag

Az asuson USB 3.0 at nem látok külön feltüntetve

(#17742) xxxbmx válasza xrvman (#17741) üzenetére


xxxbmx
tag

az usb 3.0 tényleg nem szabad lemondani!aki már próbálta a kettő különbségét az tudja...jóval gyorsabb...

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#17743) runner 125 válasza xrvman (#17741) üzenetére


runner 125
nagyúr

EEE PC topikban volt már róla szó, sajnos kevés típusnál tüntetik fel.

Az én Intel D525-ös 1215N-emnél sem írta pl. az ipon.hu, mégis van rajta 2 is.

1015BX-ből is van több típus, de a 042S végződésűn 1 biztosan van. Meg kell nézni/kérdezni, ugyanis az USB 3.0-nak kék színű a csatija.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17744) kigyossy válasza runner 125 (#17736) üzenetére


kigyossy
csendes tag

Koszonom, a 1215b e450-es gepet megrendeltem.

(#17745) zooltan93


zooltan93
csendes tag

Üdv!

Ismerősünk szeretne venni egy netbookot alapvető funkciókra pl: zene- és videó lejátszás (meg persze internetezés). 70-80 ezer forintot szán rá. Azért kérdezem itt, hogy milyet éri meg, mert ilyenekhez nem értek és nem akarom azt, hogy tesco-s eladókra bízza a pénzét.

(#17746) KovGer válasza jeni (#17739) üzenetére


KovGer
csendes tag

"Valamint az Intenek INTEGRÁLT VGA TÍPUS: Intel GMA 3150
az AMD-nek meg INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD6250."

Ebből az egyik nem integrált. hanem normális vga. Én jobban ajánlanám az amd-t ati kártyával, jobb ha pl tv-re akarod kötni vagy monitorra.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#17747) xxxbmx válasza zooltan93 (#17745) üzenetére


xxxbmx
tag

itt elég sok van és elég komolyat lehet kapni már 80k-t![link]
semmi esetre se vegye nagy áruházakba eszméletlen árkülönbözettel dolgoznak egy laptop bolthoz képest!

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#17748) Motaba78 válasza KovGer (#17746) üzenetére


Motaba78
őstag

mind a kettő integrált, csak az egyik a lapon(gma3150) a másik a cpuban található (hd6250)

(#17749) tope válasza xrvman (#17734) üzenetére


tope
addikt

Én pl. az Asus-t fogok venni nemsokára, találtam 71.981 Ft-ért is, de ha jól néztem USB3.0 nincs benne. A J&W meg olyan típus, mint laptopnál az Emachines kb, vagy rosszabb, szép paraméterek, de noname

(#17750) Eszterrr


Eszterrr
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy 9-11' méretű laptopot.
Netről akarom rendelni maximum 100 000 Huf-om van a gépre.
Főleg böngészni szeretnék rajt de azért gyors legyen.
Fő szempont, még hogy színes piros v lila legyen. :)
Ezekbe a méretekbe nincsen ugye dvd meghajtó bent, oprendszer telepítést pendrivról lehet elvégezni ?
Valaki segítsen légyszi.
Akár privátba is küldhettek olyan linket ahol már csak a kosárba gombra kell kattintanom :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.