Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Topiccsendőr #93212 üzenetére

    A betét/tárcsa kopás nem állandó arányú? Mennyiben befolyásolja a felhasználó? Egyenes arányban nő a súrlódás a fékerővel, mindegy ki húzza a féket. A felhordott szennyeződést tudnám elképzelni egyedüli lehetséges különbségként.

    Számoljunk egy kicsit:
    Adott az én motorom (cbr 600f4), nem egy nagy vmi.
    60k a Brembo első féktárcsa darabja, 8k az utcai Brembo betét, 14,6k a pályára való betét (feltételezem előbbi organikus, utóbbi szinteres).
    A te számaiddal kímélve elmegy 50000-et organikus betéttel, 30000-et a szinteressel, vagy legyen csak a fele 25000. (Nincsenek adataim erre vonatkozóan.)
    1000 km egy organikus, legyen kétszer ennyi egy szinteres vagy mittudomén.
    50x8k + 60k (50000 km) az első esetben és 25x14,6k + 2x60k (50000 km) a második esetben.
    Előbbi esetben 460k magyar pénz, utóbbi esetben 485k. Ez egy nagyon sarkított példa, nem tudom mennyi km alatt kopnak el ezek, de ha fele annyi idő alatt a tárcsa és kétszer annyit fut mondjuk a szinteres, akkor ezek volnának az eredmények. Ez így 5,5%-os különbség. Erre én simán rámondom, hogy ugyanott vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés