Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42651) Integra válasza runner 125 (#42646) üzenetére


Integra
titán

tuti mobilozott a nyanya...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42652) Kroni1 válasza Integra (#42651) üzenetére


Kroni1
veterán

De a bizti kedvéért b@szottnagy hodály kocsival jár, hogy neki legalább ne legyen baja..

[ Szerkesztve ]

(#42653) runner 125


runner 125
nagyúr

Mák?!

Ez kb Isteni szerencse, a csávó még csak el sem esett, állva "szállt le" róla.

Durva nagyon. Mondjuk hol máshol - ismét -, mint az amcsiknál. Felét kerékpárra sem engedném, nem autóba.

Mindenesetre tény, h a konklúziót mindenki alaposan vonja le.

...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42654) Kroni1 válasza runner 125 (#42653) üzenetére


Kroni1
veterán

ne menjunk az usába?! :D

(#42655) runner 125 válasza Kroni1 (#42654) üzenetére


runner 125
nagyúr

Dehogynem, ..de páncélozott Hummer alatt ne adjátok lejjebb. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42656) Integra válasza Kroni1 (#42652) üzenetére


Integra
titán

speciel ez egy egyszerű scion volt, kifejezetten kis doboz gép.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42657) Djuree válasza runner 125 (#42653) üzenetére


Djuree
félisten

nem hülyébbek ott sem mint itt :N csak ugye több az ember --> több a hülye :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42658) Djuree


Djuree
félisten

na ébredeznek a motorosok itt miskolc környékén is. 3-at is láttam hazafelé jövet és nem a simsonos horgász tata fajtából. hétfő óta most sütött ki a nap először itt, felszáll a köd 4 nap után, egyből kirajzottak :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42659) Kroni1 válasza Djuree (#42657) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem százalékos arányban is jóval több ott a hülye. Megmagyarázhatatlan, de igy van.

(#42660) runner 125 válasza Kroni1 (#42659) üzenetére


runner 125
nagyúr

..szerintem is, de nem érdemes belemenni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42661) Djuree válasza runner 125 (#42646) üzenetére


Djuree
félisten

na most néztem meg :Y :W :O
ezt nem hiszem el, ilyen nincs, egyszerűen rossz nézni :(
azt csodálom hogy a nyanyát nem verte szét a gyerek, én biztos megcsaptam volna nagyon, persze aztán én szívtam volna meg. ritkán vagyok ideges, de akkor kő kövön nem marad körülöttem :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42662) Kroni1 válasza Djuree (#42661) üzenetére


Kroni1
veterán

Szegényke csak nézte a földet, azt se tudta még hogy mi történt..

(#42663) Integra válasza Djuree (#42661) üzenetére


Integra
titán

az utolsó amikor ilyen eszedbe jut, hogy nyanyát verj, elhiheted.. :U
percekig csak próbálod felfogni mi történt, remegsz, mert pumpál az adrenalin és az jut eszedbe, hogy milyen kurva nagy mázlid van, hogy megúsztad és mi történhetett volna, hogy ha kicsit nagyobb sebességgel üti ki alólad a bringát. kb ez történik ilyenkor.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42664) DigitXT válasza Djuree (#42661) üzenetére


DigitXT
félisten

Alólam is ütöttek már ki motort hasonlóan, csak marharégen, és nem autós,
hanem a nagybátyám egy másik mocival (rossz volt a fékje), de szerencsére
nem lett belőle baj: az ember ilyenkor azt sem tudja egy pillanatig, "hol van",
nemhogy nekimenjen az őt elgázolónak. Szar érzés, azért, hiszen egy ilyen
simán végződhetett volna akár nagyon súlyos sérüléssel is. (Mocit lehet újat
venni, embert nem nagyon.) Más ám, ha nem történt semmi, csak majdnem,
meg megint más egy videót végignézni, és elmondani, hogy mit tettél volna...

(#42665) shiNIN válasza Integra (#42663) üzenetére


shiNIN
tag

Bennem azért felmerülne, hogy szegény motor... Sosem volt komoly motoros balesetem, igaz, itt is egész megúszta a srác, csak ujjam törtem meg nekimentem 30-cal oszlopnak, ilyesmi. Első gondolatom többnyire nincs, az ilyen "hoppá mivan" (az esetek nagy részében amúgysem voltam valami jól, amikor estem, lementem az útról, ilyenek. ó, a kezdet, amikor még csak az elméletet tanultam... forgalmi órákon és jogsival már sosem estem :D), a második... nem pontosan tudom a sorrendet, szerintem változó, hogy Cilit féltem vagy magamat először :) De közel vannak egymáshoz, már ha eszembe jut, hogy nekem bajom is lehet.
Persze, lehet venni másik motort, de ő Cili. Jóindulatú, kedves kis motor, akit egyszer valaki megvett a barátnő miatt, ment vele közel 6000km-t, lecserélte a barátnőt, kis motor ott porosodott a garázsban csomó ideig, megvettem, a hibátlan kis testét picit szétvertem itt-ott, míg megtanultam motorozni (jobb lett volna nyaralással kezdeni. nagyon szar volt munka után próbálkozni úgy, hogy évek óta nem pihentem igazán. persze voltak más tényezők is)... neki még élni kell... túrázni, élvezni az életet. Azért motor.
A számítógépeimmel sosem álltam meghitt kapcsolatban, de a motor, az más. Főleg ő :) Bár Teresát is megtanultam tisztelni, vannak jó személyiségvonásai, pl. sosem hagy minket cserben, szarrákopott fogasszíj vagy negyedrész ledarálódott szíjtárcsa mellett sem. Simán meghalhattunk volna, ha ezek nem a megfelelő pillanatban estek volna szét. Persze a védangyalomnak is illendő megveregetni a vállát. Mindenesetre Alvaro tanult belőle, máskor nem várja meg, míg elszakad a szíj, s nem hiszi el neki, hogy még jól van. A másikról annyira nem tehet, ő próbálkozott, de a vám/posta lenyúlta az alkatrészt. Azóta is síri csend van a témában, tologatták az aktát egyik szekcióból a másikba, ilyenek.

(#42666) TayRol válasza zsoltee10 (#42640) üzenetére


TayRol
veterán

na, zsir. jo ez az oxford eddig mindenki dicserte, szerintem en is beruhazok egybe - majd a nyar vegen.:)

(#42667) Gaboman válasza Integra (#42663) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Basszus én a balesetemnél olyan nyugodt voltam végig hogy még a szívverésem is csak 50 volt percenként.
Mentőbe a csaj azt mondta nekem szedek valamit hogy ilyen nyugodt vagyok?
Mondom nem csak tudatában vagyok hogy szerencsére egyben vagyunk és ez a legfontosabb.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42668) TayRol


TayRol
veterán

uur eg, nagyon hulyek!

(#42669) Integra válasza Gaboman (#42667) üzenetére


Integra
titán

jó neked, hogy igy jött ki rajtad, én csak igyekeztem öndiagnosztizálni, hogy leszakadt e a lábam vagy sem.. mert nem éreztem semmit az elején, de megijedni sem tudtam, hogy kell, csak reméltem, hogy egyben vagyok. :( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42670) runner 125 válasza TayRol (#42668) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az ilyen geczi bandát lökném utána a pcsába.

Undorító, nem is érdemes cifrábban kommentelni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42671) DigitXT válasza runner 125 (#42670) üzenetére


DigitXT
félisten

Jah, sorba leugrálhatnának, aztán arról lenne a videó.
(Legalább több f*szságot nem csinálhatnának: hehe.)

(#42672) Kroni1


Kroni1
veterán

érdekes lett volna ha húz egy gázt a hülyegyerek és belekapaszkodik a kormányba.. Ha a gixer magávalrántotta volna a halálba, asszem a kis társai egy darabig nem keményfiúskodtak volna.. :D

(#42673) bajnokpityu válasza TayRol (#42668) üzenetére


bajnokpityu
félisten

itthon meg:alighasznált,pályát sosem látott megkimélt gixert női tulajtól eladó...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#42674) Integra válasza bajnokpityu (#42673) üzenetére


Integra
titán

mondjuk ez sok esetben igaz lehet, pénz hiányában.. :DDD

mondjuk nem értem, hogy mi ez a nagy össznépi hurrá, hogy ledobnak egy motort egy ház tetejéről, arról nem is beszélve, hogy pár méterre a parkoló autóktól robban be a betonba, illetve mi van ha valaki épp arra sétál...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42675) runner 125 válasza Integra (#42674) üzenetére


runner 125
nagyúr

..minden bizonnyal történelmi okai vannak. ;]

Jah, azon én is csodálkoztam, h még csak nem is egy gyárépület belső udvara.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42676) Djuree válasza TayRol (#42668) üzenetére


Djuree
félisten

idióták. más meg örülne egy ilyen motornak :( azthittem rajta fog ülni a gyerek amúgy, az tetszett volna, ha puffan a hülyéje :DD
nem szeretem az ilyet nézni, én a motort is élőlénynek tekintem, beszélek is a sajátomhoz néha egy-két jó szót :DD

ha bejön a jó idő nem csinálunk egy belföldi lájtosabb 2-3 napos túrát? mondjuk a dunántúli vagy az északi középhegység környékére. szigorúan kirándulós, nézelődős, fotózós, útközben kajálni megállós :DD nem száguldozós kanyarvadászat :N
én nem szerveztem még semmit, de egy helyet tudok ajánlani aggtelek környékén egy jó kis hegyi szálló, van medence, szauna minden, oda szoktunk menni céges bulikra. innen lehetne menni minden felé, központnak jó lenne...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42677) shiNIN válasza Djuree (#42676) üzenetére


shiNIN
tag

Hát persze :) Én is megveregetem Cili oldalát néha mostanság, ha nem is megyek vele... Mondjuk ott áll a garázsban, ahol a kazán is, elég sokszor látom :) Ő és Teresa családtag, sosem adjuk el őket. Mire kéne nekünk új, nem is adnának értük sokat, Cilit kicsit már széttörtük esztétikailag, persze azért még szép és ha felvet a pénz, majd kijavíttatom, Teresa pedig most tart 83 ezer km-nél, de lesz ez kétszerennyi is.
A Dunántúl teljesen jó hely, meg közel is van nekünk :D Én egyébként kedvelem Zalát is, sokkal hegyesebb, izgalmasabb, mint az errefelé elhelyezkedő, amúgy teljesen kedvemre való kanyargós utak :) De itt a "meredek" lejtő azt jelenti, hogy tartom rajta a 60-at gurulva és közben nem kifejezetten kanyarog összevissza. Zala és az Alpok tökmás, úgyhogy túl lassan megyek ott, ami még a fogyasztást is rontja (ugyanis fékezek a meredekebb lejtőkön, motorfékkel), az élvezetet pedig főleg.

Persze tavasszal szinte bármi élvezetes lesz, csak az Alföld nem, pedig menni fogunk arra. Négyes főút. Akkor inkább már a szlovén autópálya, az sem valami izgalmas, de legalább vannak hegyek és alagutak :D

Én szívesen csatlakozom olyanokhoz, akik elviselik a tempómat, bár Alvaro a szűk keresztmetszet, főleg, ha még fotózni is fog :) Novemberi túránkról visszafele, a Balaton északi partján egy szakaszon pár percenként megállt, azt nem viseltem jól, éppen motorozós hangulatban voltam, nem megállósban. Számomra a 80-nal bevett kanyarok is felesleges tötyörgésnek tűntek :D De csapatban szerintem tudnék menni lassabban és gyorsabban is. Az utóbbit próbáltam már kezdőként (nagyon gyorshajtani nem vagyok hajlandó, de elfeledem a túlóvatoskodást, ha kell. ez akkor is megtörténik, ha valaki mögöttem megy és nem tud előzni. bled körül a buszok 95-tel toltak minket, nem voltak szívbajosak, mint errefelé, ahol néha 60-nal mennek kanyargós utakon, ahol nem tudok előzni), s nem hiszem, hogy unatkoznék egy ilyen különleges szituációban, szinte sosem mentem még másokkal :) Szerintem egy hosszú külföldi túrát nem lenne jó másokkal nyomni, de rövidebben még poén.

Megint kényszerírok motorozás helyett :( Legyen már tavasz, nem érdekel, hogy február eleje van... Ráadásul, de ez teljesen off, összejött a pocsék szigetelésű ház és a frissen vágott fa kérdéses mennyisége, így sikerül tavaszias időben 2 hét alatt elhasználni 50 ezer forint ára fát, egy nem túl nagy házban, úgy 18 fokkal, illetve akadt több is, de arról a nap tehet, nem a fűtés. Most már éjjel is fűtünk, nem szórakoztató 12 fokban kelni. Jó tájolású passzív házban inkább ablakot kellett volna nyitni ez idő alatt, annyi napsütés volt. De még egy olyanban is, amilyen a mienk lesz :)
Van ilyen, no. De mindent megteszünk, hogy több telet ne töltsünk itt. Én igazából már ezt sem akartam. A rossz karmánkat (sok nedves fa elégetése... nem szép dolog, valljuk be) pedig kijavítjuk az új házban.

(#42678) SzalaiG válasza TayRol (#42668) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezek sem dolgoztak meg érte... :( :(((

(#42679) Integra válasza zsoltee10 (#42643) üzenetére


Integra
titán

itt is van egy cikk a téli motorozásról meg fűtős kütyükről:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42680) Integra


Integra
titán

[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42681) zsoltee10 válasza Integra (#42679) üzenetére


zsoltee10
addikt

köszi, ezt olvastam. azt írják, hogy automatikusan kikapcsolja magát. ezt most kipróbálom. bekapcsolom, úgy hagyom, leszívja-e az akksit.... hamarosan beszámolok, bár kétlem, hogy tényleg működik..

(#42682) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#42681) üzenetére


zsoltee10
addikt

két órája van bekapcsolva a markolatfűtés, egyelőre melegít rendületlenül. :)

(#42683) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#42682) üzenetére


zsoltee10
addikt

na, alulbecsültem az Oxfordot. Most jöttem haza, a markolat hideg, az ON led világít, de a fokozatjelző led nem. Ha kikapcsolom, aztán megint be, akkor a fokozatjelző villog, és nem fűt. :)

(#42684) Integra válasza zsoltee10 (#42683) üzenetére


Integra
titán

miért nem kapcsol újra be?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42685) zsoltee10 válasza Integra (#42684) üzenetére


zsoltee10
addikt

gondolom a védelem úgy van beállítva, hogy bizonyos akku feszültség elérése esetén kapcsol le. Nem tudom, ez mennyi lehet, sötét van, nem volt kedvem méregetni. holnap megmérem az akkut, és megpróbálom beindítani, kiváncsi vagyok, meddig engedte lemerülni.

(#42686) Integra válasza zsoltee10 (#42685) üzenetére


Integra
titán

hm, én azért ezt a lakapcsolást másképp oldottam volna meg.
jár a motor?
1. igen - megy folyamatosan
2. nem - 3 perc után lekapcsol
szvsz elég egyszerű lenne:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42687) zsoltee10 válasza Integra (#42686) üzenetére


zsoltee10
addikt

és azt neki honnan kellene tudnia magától? nem gyári alkatrész, és simán az akksira kötöttem. ehhez képest szerintem nagyon korrekt a dolog. amit te mondasz, azt nekem kellett volna megoldanom úgy, hogy egy gyújtás által vezérelt relét kötök be. Így csak akkor kapna áramot, ha ráadom a gyújtást.

(#42688) Integra válasza zsoltee10 (#42687) üzenetére


Integra
titán

világos, csak azt hittem az oxford azért ezt megoldja valahogy, mert ez így egy elegáns megoldás. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42689) Kroni1 válasza zsoltee10 (#42682) üzenetére


Kroni1
veterán

Rendesen rögzíthető ez a markolaton? Én majdnem vettem a Fazerre tavaly egy más típusú használtat de az eladó azt mondta neki nagyon nem jött be, lebeszélt róla, mondván, hogy nem túl minőségi pedig valami 15-20ezres cucc volt ha jól emlékszem.

(#42690) Integra válasza Kroni1 (#42689) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha a honda hivatalos képviseletei az oxfordot szerelgetik, akkor csak jó kell legyen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42691) zsoltee10 válasza Kroni1 (#42689) üzenetére


zsoltee10
addikt

őő, miért ne lehetne rendesen rögzíteni? adnak hozzá ragasztót is...

(#42692) Kroni1 válasza zsoltee10 (#42691) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát én az emlitett ~15e ft-osról hallottam hogy nem az igazi, mert egy idő után elforog a markolat ahogy húzod a gázt, meg hogy a kábel is könnyen megtörhet ahol kijön a markolatból.. Amúgy ezt 25e körül láttam pár helyen, az a reális ára?

(#42693) zsoltee10 válasza Kroni1 (#42692) üzenetére


zsoltee10
addikt

igen, 24-25k körül mozog. ez nem úgy tűnik, hogy meg fog törtni. elforogni sem tud, megragasztottam rendesen. ha meg mégis elforog, akkor leveszem, és újra megragasztom.

(#42694) Gaboman válasza zsoltee10 (#42693) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Régebben kipróbáltam hogy az SM/Cross/Enduró gépeken a kézvédő nem csak az eséstől véd meg hanem a menetszéltől is, amikor mínuszokban motoroztam mindig csodálkoztam hogy nem fázik igazán a kezem.
Aztán hidegben a Fazerral is elmentem mocizni na ott fél óra után hiába volt rajtam vastag bőrkesztyű szétfagytak az újaim.
Nem is gondolnák sokan mennyit számít az a két műanyag a kormányon.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42695) alvaro válasza Gaboman (#42694) üzenetére


alvaro
senior tag

Bizony, nekem sincs ilyen a kormányon, kell is a fűtött kesztyű! A többi részemmel viszont mínusz 2-3 fokban még nem volt gondom, egészen tegnapig, amikor is az akku Pest kellős közepén megadta magát, és be kellett tolni az egy darab 650-es hengert. Egy kicsit keményebb meló, mint a 250-es V2-t... még szerencse, hogy sikerült fogni egy segítőkész turistát (egyébként hol vannak a magyarok? mert hogy nem a Deák téren, az hót ziher...), de addigra jól beleizzadtam az öltözékembe, úgyhogy a következő 50-60km-en durván kihűtött a 0 fokos szél. Egy pár napig biztos nem lesz kedvem motorra ülni, most is érzem a darabjaim... ilyen még sose volt, az eddig téli útjaim úgy peregtek le rólam, mintha mi se történt volna :B

Viszont volt alkalmam tesztelni a fogyasztáskülönbséget egészen alacsony tempók között. Mostanában, hogy sokszor egyszerűen túl hideg (pl. fagy) van ahhoz, hogy kicsit is nagyobb tempót vegyek föl, gyakran megyek 50-60 körül a nyílt országúton is, és így 3.1l/100km-es átlagot értem el. Szinte meglepő, de jobb, mint az a 3.2-3.3, amit szintén télen, de 80 körül még járható hőmérsékletekben értem el, annak ellenére, hogy 70 alatt nem tudok ötödikbe váltani. A kisebb légellenállás ebben az esetben tehát bőven ellensúlyozza a rosszabb áttételt. Városban is keveregtem most, ami szintén alacsonyabb tempót jelent, mint a puszta, ez szintén pozitívan járult hozzá az eredményhez.

(#42696) zsoltee10 válasza Gaboman (#42694) üzenetére


zsoltee10
addikt

én is akartam ilyen kézvédőt, de nem találtam olyat, amit fel tudnék rakni. Keskeny és zsúfolt a kormány...

(#42697) Kroni1 válasza zsoltee10 (#42693) üzenetére


Kroni1
veterán

Te tetted fel amúgy magadnak? Ha jól emléxem az egyik boltban azt mondták nekem hogy fel is szerelik ingyé..

(#42698) TayRol válasza Gaboman (#42694) üzenetére


TayRol
veterán

hehe, en is nezegettem banditra kezvedot, ami a DL-en van de nem illene ra szerintem pedig tuti sokat szamitana a hideg ellen.

(#42699) TayRol válasza zsoltee10 (#42696) üzenetére


TayRol
veterán

hat egy szélesebb tuning kormanyon elferne minden.:) csak te nem a kocsisorok kozott.:)

(#42700) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Megjött ma a Full protektorom meg a protektor nadrágom is, eszméletlenül néznek ki, a terminátor kutya f@sza hozzám képest. :DDD
Könnyű ráöltözni és nagyon jó mozgásteret biztosít.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.