Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42051) alvaro válasza Integra (#42049) üzenetére


alvaro
senior tag

Kicsit hupásan :D

Ha erősen ráfogtam, akkor nem hagyott ám ki, szóval annyira nem volt vész - csak az "adagolhatóságot" vágta agyon, amire viszont többé-kevésbé magasról teszek, mert a fék nekem csak arra jó, hogy megálljak (mondjuk 20-30-ról), vagy ha valami váratlan dolog miatt hirtelen kell lassítani...

Itt pedig 3-4 fok, most sütött csak ki a nap. Élvezkedni nem volt kint kedvem. Holnap, munkába menni, arra már megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#42052) zsoltee10


zsoltee10
addikt

én gurultam egyet. asszonyt nem sikerült rábeszélni, úgyhogy egyedül mentem. :)

(#42053) Ferdzsoo válasza Integra (#42048) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Eléggé eldöntődtem már a Conti Road Attack 2 mellett a két komponens miatt.
illetve dícsérgetik errefelé a szerelők is... :U
Most igazából a pénz számít a legkevésbé az új gummánál.
Dunlop roadsmart amit nagyon mondanak még, igazából most a lényeg hogy túrára a legfrankóbb legyen...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#42054) Integra válasza Ferdzsoo (#42053) üzenetére


Integra
titán

azzal is jól jársz:)
conti race attack van most enyémen is, és bitang jó gumi, csak a metzeler tök más technikát használ és ezért nem fog olyan gyorsan elkockásodni. mert a race attack az utcai engedélyes verseny gumi igazából, ennek megfelelően el is fogy:DDD
ha túrára, akkor pláne az m5 interact-ot mondanám neked, szintén a fent említett indok miatt.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42055) Ferdzsoo válasza Integra (#42054) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah, nem is mondtam, egyik munkatársamnak 2009-es 600rr-je van, tavasszal már le lett zsírozva hogy megyek vele egy hosszabbat. :)
Lehet hogy örökre elfelejtem a naked gépeket? ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#42056) Integra válasza Ferdzsoo (#42055) üzenetére


Integra
titán

hehe, először megkell majd szoknod az érzést, hogy mindjárt eldobod, mert annyira hegyes az eleje, folyton azt fogod hinni, hogy most ugrod át a kormányt. :) volt para az elején nálam is, csoda, hogy nem dobtam el.. kell pár ezer km, hogy megszokd az érzést és ne lepjen meg. úgyhogy csak ésszel:)
amúgy meg ja, naked gépek nyugger korra valók:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42057) Gaboman válasza Kígyó (#42045) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Persze, de ezen a motoron új az első,hátsó gumi, aksi új benne, lánckerekek újak rajta, Slip on 2 dobos LeoVince ami közel 150, kapja hozzá a gyári kipufogókat is, friss olajcsere, szóval ha az összes dolgot nézd hozzá árban nincs is különbség.És garanciás is, szóval azért ez így nyom a latba bőven.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42058) zsoltee10 válasza Ferdzsoo (#42053) üzenetére


zsoltee10
addikt

én is ajánlom a Roadsmartot, hátsó 24500 kilinél lett cserés, elsőben is annyi van, de még bőven bírja, ennek ellenére cserélem sportsmartra.

(#42059) Kígyó válasza runner 125 (#42050) üzenetére


Kígyó
senior tag

Az kellemetlen. En most ertem haza. Gurultam egyet a varosban, aztan megneztem haver pool-merkozeset a dontobe jutasert, majd kis kerulovel hazajottem. Ma nem kovettem azt a hibat mint 24-en, hogy kimentem a varosbol.. :) De igy is jo volt nagyon, ilyen zord idokben sokkal jobban ertekeled azt a par kilometert is. :))

(#42060) Mizsala


Mizsala
csendes tag

Sziasztok!

De tök jó hogy motoros topic is van itt! :D
Látom néhányan tanácsokat osztogattok, hogy mit is kellene venni egy kezdőnek.
Hát én pont motor vásárlása előtt állok és már elkezdtem nézelődni. Első gép lenne, 130kiló vagyok, valami csopperbe gondolkodok, tudtok valamit ajánlani? :) Úgy gondolom egy legalább 600-ast kell néznem, vagy talán még nagyobbat? Gondolom kezdő motornak ilyen súly alá elég lesz. A Virago-kat nézegettem, megfelelő egy kezdőnek szerintetek? Illetve az öreg mocikhoz lehet könnyen alkatrészt szerezni? Úgy értem mondjuk egy 80-as évjáratú csopperhez mennyire macera bármit is beszerezni?
Köszi előre is a válaszokat, kitartás mindenkinek, nemsokára motoros idő lesz!!!! :D

(#42061) Kígyó válasza Gaboman (#42057) üzenetére


Kígyó
senior tag

Okay, en azokkal az adatokkal gondolkoztam amit eddig kaptam. Mondjuk igy sem gyoztel meg. 150et szamolsz a kidorrentokre, pedig azok hasznaltak. Sztem kb 80-100-at szabad. Kopo alkatraszeket full aron plusznak szamolod, ami realis is lenne, ha mindegyik azonnal cseres lenne a masikon. Pedig gondolom nem azok. Garanciat kis extranak latom egy ilyen gepnel, nagyon kicsi az eselye hogy hasznat veszed, foleg ha atnezetted rendesen. Szoval ez biztosan nem befolyasolna a dontesben. Ez persze az En velemenyem, lehet vele nem egyeterteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#42062) zsoltee10 válasza Gaboman (#42057) üzenetére


zsoltee10
addikt

a másik moci 2 évvel fiatalabb, és harmad annyi km van benne. a gyári gumik, lánc még nagyon sokáig elég lesz, a két használt kipuffra meg inkább 70-80k a reális.

(#42063) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Mindegy, úgysem én döntöm el, ha lenne annyi kpm én is biztos a Fullgasost venném, de az ő döntése lesz.
Mindenesetre CBF után kicsikét aprónak tűnik alatta.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42064) zsoltee10 válasza Gaboman (#42063) üzenetére


zsoltee10
addikt

ez a másik. megdöbbentően pici a motor alatta. Inkább egy Varadero illene hozzá.... arra is lehet tenni sport-túra gumit.

(#42065) Kígyó válasza zsoltee10 (#42062) üzenetére


Kígyó
senior tag

Pontosan. Az aksirol meg annyit, hogy az En motorom 11 eves. Tavaly csereltem a gyarit . Tudom hogy nem eladasra kell venni egy motort, de azert az megfontolando, hogy tegyuk fel 4 evet hasznalja a skac motort, es belerak 20E kilometert ez ido alatt.Tehat 2015ben amikor el akarja passzolni, "A" esetben lesz egy 10 eves motorja 51000km-rel, "B" esetben pedig egy 8 eves 31000-rel. Szerintem neki nem lesz olyan szerencseje, hogy talal valakit aki inkabb ad masfelszer annyi penzt az oregebb, hasznaltabb motorert azert mert gari meg uj akksi, meg hasonlok.. :))
Ez kb uti a garit szerintem. :D

(#42066) Gaboman válasza Kígyó (#42065) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Most te mondod a magadét meg smiléket vágsz de a másik gépet még nem is láttad lehet közel nincs olyan állapotban mint amit mi néztünk.
Mert ez tényleg olyan mit ami most jött le a szalagról, ha a Balatonboglári szép állapotban van akkor nem kérdéses a dolog, csak ezt képről baromi nehéz megállapítani.
Ezért kell látni, kipróbálni élőben és utána lehet osztani melyik is éri meg jobban.
Mert lehet az fiatal, kevés kilométerrel ha lelakott, agyonhajtott.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42067) Kígyó válasza Gaboman (#42066) üzenetére


Kígyó
senior tag

Te kertel velemenyt, en az rendelkezesre allo adatokkal dolgozva elmondtam az enyemet. Erre te uj adatokat felhozva elegge erdekes ervelessel probaltad megdonteni amit mondtam. Igazad van. Itt kellett volna abbahagynom. Voltam olyan hule, hogy felhivtam a figyelmed a szvsz rossz gondolatmenetre, es megvilagitottam mas szogbol is dolgot. Erre te elkezdesz tamadni. (Megnezni eloben.. pff Ez teljesen egyertelmu, irtam is korabban, hogy "atnezetted rendesen").
Szoval lenyeg a lenyeg: En kerek bocsanatot! Foleg a smiley-k miatt. Nem is tudom hogy gondoltam.

(#42068) zsoltee10 válasza Gaboman (#42066) üzenetére


zsoltee10
addikt

nyilván a boglári csak akkor jobb választás, ha a kevés km-nek megfelelő gyönyörű állapotban van. az enyém is még 30ekm-rel olyan volt, mint a zsír új. mostanra aztán már van itt-ott néhány karc, horzsolás, kosz, kopás.

(#42069) runner 125 válasza Mizsala (#42060) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem innen a topikból cruiser-eket illetően senki nem jártas. :F
..én típusspecfikus fórumban érdeklődnék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42070) Steven válasza Mizsala (#42060) üzenetére


Steven
addikt

A baj az , hogy szerintem itt nem sokan értenek a choperek hez ... de csak válaszol neked is valaki:(

Szerintem talán jobb választ kapsz chopper ügyben más motoros oldalakon ...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#42071) Gaboman válasza Kígyó (#42067) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem próbáltam én megdönteni semmi, élőben megnézve fog eldőlni hogy melyik a jobb választás.
Utána okosabbak leszünk.

zsoltee10 Fazer1000 32000km volt amikor megvettem, de 100 szebben nézett ki mint sok 3-4 évvel fiatalabb 10-20 ezer kilométerrel rendelkező másik Fazer.
A lényeg hogy mennyire vigyáznak rá mire is használják a motort, ezért nem lehet adni csak az évre és benne lévő kilométerre.Ha én is csak azt néztem volna sosem veszem meg anno.
Szerettem de nem az én stílusom volt.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42072) runner 125 válasza Steven (#42070) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42073) Kígyó válasza Gaboman (#42071) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ez igy van. En egy givi dobozzal szivtam meg nemreg. Jelentkeztem hirdetesre. Kepek kicsik voltak, tul kis tetel volt ahhoz hogy megerje elmenni megnezni. Az uriember telefonban allitotta hogy "gyonyoru allapotban" es "belekothetetlen" stb. Jolvan mondom bekockaztatom. Ehhez kepest amikor megerkezett csak lestem. Kisebb-nagyobb karcok vannak a doboz fenyezesen, prizmaim(leejtestol keletkezett), belsejeben. Egyik madzag ami megtartja amikor kinyitod szakadt. Felhivtam mar csak azert is. Elmondtam neki mi a helyzet, erre o teljesen megrokonyodve, elkepedve hallgatta a problemaimat. Szerinte az egy nagyon popec allapotu doboz, a legjobb ami valaha jart nala, a kulcs meg semmi, o is egyet kapott, siman lehet masoltatni(utobb kiderult 1200 penzert).. Fel is ajanlotta a hogy ha visszakuldom visszaadja a penzt. Szoval lehet h naiv vagyok(kizart), de nekem tenyleg az jott le hogy nem akart o atverni, csak nala tenyleg ez volt a dobozok alfaja meg omegaja.
Itt legalabb olcson megtanultam, hogy tenyleg semmit nem szabad elhinni, es megnezni is csak akkor szabad valamit, miutan egy rakas hi-res kepet kertel, mert sok esetben mar ott is megsporolhatod a benzint es idot, amit teljesen feleslegen pazarolnal egy allitoag hibatlan allapotu motor megtekintesere.

(#42074) Gaboman válasza Kígyó (#42073) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez pontosan így van, én még 2008ban Bakonycsernyéről-Bonyhádra oda-vissza 370Km tettem meg egy képeken csodálatos, kifogástalan állapotú motor végett.
Amikor odaértem nem hittem a szememnek, mintha nem is az a motor lett volna mint ami a hirdetésben szerepelt.
Írtam is a hirdetőújságnak hogy távolítsák el mert nem azt szerepel rajta ami a valóságot tükrözi.
Tanulópénzt megfizettem!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42075) Mizsala válasza runner 125 (#42069) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Runner 125, Steven, köszönöm a gyors és korrekt válaszokat, ezesetben körbenézek más oldalakon is, csak úgy megörültem, hogy PH-n van motoros topic is :) De hát ami itt nincs az nem is létezik :D

(#42076) .mf


.mf
veterán

Hmmm...

Ugyebár aug-ban vettem a motorom, s akkor kötöttem rá kgfb-t is, k&h-nál.
November végén felmondtam, majd pár nappal később újrakötöttem, mivel 36k helyett 21k volt az új ajánlat. Aztán azóta vártam a csekket. Pénteken jött is egy boríték, de nem csekk volt benne, hanem az alábbi levél:

"Felmondási szándékával kapcsolatban tájékoztatjuk Önt arról, hogy a fenti szerződésének évfordulója 2011.08.18, ezért a kgfb-ról szóló 2009. lxii törvény 7.§ (1) értelmében, felmondását az évfordulóra előjegyeztük, Kérjük, hogy az évfordulóig szíveskedjen a szerződést díjfizetéssel hatályban tartani, ...
Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a fenti törvény 10. § értelmében a biztosítási szerződés hatálya alatt ugyanarra a biztosítási időszakra kötött további biztosítási szerződés érvénytelen.
2010. dec. 21"

Ezt most hogy a tökbe képzelik? Nov. 26.-án felmondtam dec. 31.-ével, jan 1.-étől pedig él az új szerződés, kész. Erre dec. 21.-én küldenek egy ilyet (valójában postára már csak jan. 6.-án adták), hogy nem engedik felmondani, és az újat semmisnek tekintik? Kedd reggel be is megyek a fiókukba, hogy ezt most mire véljem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42077) ferkoboy válasza .mf (#42076) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Sajnos már nem egyen váltási időpont a január 1-től kezdődő tárgyév.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#42078) TayRol válasza Integra (#42046) üzenetére


TayRol
veterán

nem tudtam gurulni, mert Rakospalotan meg eleg sok ho volt, meg jég, annyira nem melegedett fel az ido.

(#42079) zsoltee10 válasza Mizsala (#42060) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egy barátomnak 800-as Intruderje van, meg van velégedve. Az akksit macerás kivenni, másra nem panaszkodott. 7x ezer km van benne, semmi baja.

Mindenképp kardánost vegyél, vagy legalább szíjast. Mennyi pénzed van a projektre?

(#42080) Djuree válasza Mizsala (#42060) üzenetére


Djuree
félisten

faternak egy ls650-je van, nagyon jó gép bár 130 kiló alá sztem kicsi :K ha nagyobb kell akkor intruder. munkatársamnak olyan van, ő is van vagy 130 kiló és nagyon bevált neki :K virago-t azt nem ismerem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42081) Mizsala válasza zsoltee10 (#42079) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Hát egy XV750-et néztem most ki, 450-re tartja a tulaj, 81-es. Nagyon jó állapotban van, legalábbis a képek és az elmondása alapján, belealkudtam a friss műszakit szó nélkül, kardános a kicsike. Az érdekelne, hogy az ilyen régi gépekhez ugyanolyan könnyen lehet alkatrészt rendelni ha szükséges? A projektre kb 500-am lenne, így az XV750 tökéletes lenne, friss műszakival átírva pont 500.

(#42082) zsoltee10 válasza Mizsala (#42081) üzenetére


zsoltee10
addikt

szerintem alkatrészt kapsz hozzá mindent, mert az xv750-et, szinte változtatás nélkül gyártották vagy 20 évig, ha jól tudom.

(#42083) Steven


Steven
addikt

Amúgy lehet hogy égő meg minden de két hete motorozással álmodom :B
kár ,hogy nem valami déli országban lakunk..JÖHETNE MÁR A TAVASZ

MÁS: idén szeretnék egy ilyen túrát tolni... :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#42084) Djuree válasza Steven (#42083) üzenetére


Djuree
félisten

én is mennék már nagyon :O
én is mennék olyan túrára, de még ahhoz béna vagyok. majd pár év múlva :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42085) Gaboman válasza Steven (#42083) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én is mennék már, de azt hiszem ekkora túrát én nem vállalok be! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42086) Steven válasza Gaboman (#42085) üzenetére


Steven
addikt

jó hát ekkorát én sem szeretnék valahol meg kéne állni egy két napra:) ahol sok a viz és ameleg:D mármint a nap sütés úgy meleg értitek úgye??? :D:D:D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#42087) Kígyó válasza Steven (#42083) üzenetére


Kígyó
senior tag

Az igen, ssp-ot se latok surun igy felmalhazva!

En is ugy vele egyebkent hogy a tura az olyan legyen, hogy 1 nap motorozas adott helyre, ott 2-3 nap pihenes, motorozgatas, utana egy nap vissza.
Az hogy 5 nap folyamatos motorozas, az mar inkabb szenvedes. Jobol is megart a sok nah.

[ Szerkesztve ]

(#42088) zsoltee10 válasza Steven (#42083) üzenetére


zsoltee10
addikt

idén mi csinálunk egy ilyesmi túrát párommal. kicsit több nap alatt, mert olyan már volt, hogy 1500km 3 nap alatt, meg 2000km 3 nap alatt, és alig maradt meg valami emlékül, csak rohantunk.

egyébként meg nem álmodozni kell, hanem nyeregbe pattanni. :D Én ma is gurultam 100 kilit.

(#42089) alvaro válasza zsoltee10 (#42088) üzenetére


alvaro
senior tag

...én most bejöttem dolgozni motorral (25km), de nem élvezetből, arra nem volt alkalmas az idő: 2 fok, csúszós-taknyos út, és undok köd végig. Rettentően vigyáztam... szóval ez mint motorozás nem volt élvezetes, de a szabadság...

(#42090) Integra válasza Kígyó (#42087) üzenetére


Integra
titán

pedig lehet vele:K
tankra a bagster már megvan, hozzá egy hátitáska, és lehet, hogy veszek egy bagstert majd farokidomra. ha úgy hozná. de inkább lenyúlom fater gépét a nagy dobozokkal túra esetén:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42091) Steven


Steven
addikt

a baj az hogy még mindig folyik valahonnan az olaj így nem akarom gyilkolni kettő nálunk még mindig van hó ,ma meg ahogy írták előttem is taknyos szar az út... szvl szervíz aztán ha jó idő van én is megyek... :C

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#42092) zsoltee10 válasza alvaro (#42089) üzenetére


zsoltee10
addikt

nálunk 10-12 fok van itt a mediterráneumban. :D :P szépen sütött a nap, végre bizonyíthatott a Schuberth C3 bukó, istenkirály. még a napszemüveget is használhattam. :)

(#42093) Integra


Integra
titán

eladó szuzi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42094) Kígyó válasza Integra (#42090) üzenetére


Kígyó
senior tag

En anno kb 2 eve lattam itthon egy 2000 koruli Firebladet hirdettek. Kompletten fel volt dobozolva, 2 sidebox es egy top. Azota sem lattam ilyesmit, le kellett volna mentenem a kepeket. Ilyen esetben mondjuk meg lehet el is hinnem a csak "turara hasznalt, nyugdijas fogorvostol.." szoveget.

(#42095) runner 125 válasza Integra (#42093) üzenetére


runner 125
nagyúr

Krva szép.

..egy ilyenen tuti megdöglenék. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42096) Integra válasza Kígyó (#42094) üzenetére


Integra
titán

azzal nem kell foglalkozni, rendesen betyár becsülettel kell olajat cserélni benne, ez a lényeg. meg minden más kopó alkatrészt, nem lesz baja annak.
az enyémről senki sem hiszi, hogy túrázni vettem, bár arra is használom, de nem hirdetem nyugger motornak majd, ha lecserélem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42097) Integra válasza runner 125 (#42095) üzenetére


Integra
titán

én se merném bevállalni.. tapasztalatlan vagyok hozzá nagyon még.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42098) zsoltee10 válasza Integra (#42097) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jól tudom, hogy Motul 300V-t használsz? Mennyiért veszed? Csak azért kérdem, mert van egy benzinkutas ismerősöm, elég jó áron tud szerezni olajakat, hátha olcsóbban, mint amennyiért eddig vetted. Persze, csak ha érdekel.

(#42099) Integra válasza zsoltee10 (#42098) üzenetére


Integra
titán

igen, tavaly 10w-40 300v volt, idén 10w-50 300v-re váltok, de lehet, hogy az 15w-50:)
jó kérdés, utána kell járnom, most hirtelen nem tudom fejből megmondani:(
[link]

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42100) zsoltee10 válasza Integra (#42099) üzenetére


zsoltee10
addikt

azt mondta a srác, hogy 4L-es kiszerelésben 3500/ liter.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.