Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39951) Daywalker válasza Silencer83 (#39948) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem nem anti-hoppingos 900-asom van, ez az első motorom és csak egyszer sikerült kuplungolásból eredően véletlenül megcsúsztatni a seggét, de inkább megtanultam gázfröccsel és óvatosabb kuplungolással visszaváltani. Nem feltétlenül csak az anti-hopping miatt írtam a kawát, hanem mert a 2005-ös évjáratú 636-os tényleg király gép, radiális fékekkel és nem utolsó sorban durván is néz ki. Viszont ami már ezen a gépen is idegesítő, hogy a magasabbak (ami japánoknál max. 180 cm) ezen is úgy ülnek, mintha előre akarna bukni, ezért kuporogni kell rajta (Integra tudja miről beszélek, mert az RR is ilyen szerint). Bezzeg a régi gépek, az enyém olyan mint egy franciaágy, akár rá is fekhetek a tankra a 185 centimmel, akkor se fejelem le a plexit :DDD

A lényeg, hogy próbáld ki, mielőtt megveszed, mert a sport gépek nagyon jók, de általában kényelmetlenek, ezért nem mindegy, melyik típust választod, mert bizony van különbség még így is. Ja és azt is el kell döntened, hogy mennyi lóvéd van, ha alkatrész kell. Ha olcsón akarod megúszni, akkor a gixxer a jó döntés, ha meg pénz nem számít, akkor Yamaha.
(ja és vásárlás előtt olvasd el a topikon belül a legelső hozzászólást, mert nagyon hasznos írás, nekem segített a vásárlás előtt).

runner 125: Nyilván mindenki azt ajánlja, amije van vagy amit szeret, de én nem ezért ajánlottam konkrétan, hanem mert tényleg jókat mondtak róla, illetve csak azt akarom, hogy próbálja ki, mert a képek alapján nem lehet ítélkezni. Ugyanígy a GSX-R-t is próbálja ki, szerintem...szerintem nem rosszak a Suzukik, sőt!

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39952) Gaboman válasza Silencer83 (#39939) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hétköznapi motorozásra esetleg pályázásra vagy hosszabb túrázásokra is szeretnéd használni?
Mert az sem mindegy mi a célod,ezt is figyelembe kell venned mielőtt motort választasz magadnak.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#39953) TayRol válasza runner 125 (#39949) üzenetére


TayRol
veterán

nekem aztan nincsen kawam.

(#39955) Daywalker


Daywalker
addikt

Integra: kicsit késve, de itt vannak a képek.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39956) ALI_G válasza TayRol (#39935) üzenetére


ALI_G
veterán

Most biztos nem izzadtunk volna :))
De én még reménykedem, hogy lesz 20+ fok és majd akkor.

(#39957) TayRol válasza Daywalker (#39955) üzenetére


TayRol
veterán

ezeket mar mutattad.:D

ALI: hat en is remelem.

(#39958) Daywalker válasza TayRol (#39957) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de ő kintről nem érte el a szervert és ezért kérte, hogy tegyem fel az Imageshack-re...most feltettem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39959) TayRol válasza Daywalker (#39958) üzenetére


TayRol
veterán

ja, ertem.:)

(#39960) Silencer83 válasza Gaboman (#39952) üzenetére


Silencer83
addikt

csak hetkoznapi/utcai motorozas, absz. nem turaznek, palya meg vegkepp nem :B :U

(#39961) Gaboman válasza Silencer83 (#39960) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor ha jól értem inkább város és környéke motorozásra szeretnéd főként?
Milyen helyen laktok,sok jó egyenes van ahol ki is tudod használni a motorban rejlő erőt,vagy kanyarokkal tűzdelt inkább?
Ezekkel a motorokkal mindkét helyen jól jársz.Könnyűek,súlypontjuk alacsonyan van ezáltal jól dönthetőek.Örömmotorozást fognak nyújtani abban biztos lehetsz.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#39962) Silencer83 válasza Gaboman (#39961) üzenetére


Silencer83
addikt

:R
Pécs belvarosaban lakom a parommal(na meg egy kutya es macsek :DDD ), de a melohelyem ~30km Harkány, ebbol nagyreszt sik egyenes, kanyar keves van. bar itt a mecsek, szerpentines fasza helyekkel

99%ban varosi motorozas lenne

(#39963) Picco válasza Silencer83 (#39962) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

Varosi motorozasra en abszolut egy Supermoto-t ajanlanek. Nemhinnem h szukseged lesz a 600-as teljesitmenyere, foleg h azt foleg nagyobb fordulaton erzed majd, de addig nem porgetheted hivatalosan mert mar regen gyorshajtas :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39964) Silencer83 válasza Picco (#39963) üzenetére


Silencer83
addikt

ezen en is filoztam, csak sajna nem jonnek be annyira ill ez a szivem vagya (kulso miatt valoszinu)

(#39965) yodamastah


yodamastah
őstag

Varosi motorozasra: 250es kozepes meretu 4T robogo :) Jol megy, kenyelmes, lehet bele pakolni, keveset eszik. En mar jo ideje tervezemhogy veszek ilyesmit, lehet most telen meg is fogom ejteni a dolgot.... A gixxerrel jo motorozni, de Abol Bbe kozlekedni nem az igazi. Mocsok idoben meg kifejezetten sajnalom is.

[ Szerkesztve ]

(#39966) DigitXT válasza yodamastah (#39965) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez bizony nem hülyeség.:K Nekem mondjuk 180-as van, és
olyan keveset azért nem eszik (4,2 körül, kizárólag városban
hajtva), de a többi mind igaz. Jól pakolható, kényelmes, stb.

(#39967) Gaboman válasza Silencer83 (#39964) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csatlakozom én is Picco véleményéhez!
Ha 99%ban városban fogod használni és legtöbbet egyedül mennél akkor egy SMel sokkal jobban jársz.
A 600as Speed gépet nem fogod ott kihasználni, szeretik a fordulatot.Városi vezetésnél meg az kell hogy hirtelen ki tudjál vágni egy kocsi mögül akár gyök kettőről is.Ahhoz meg jobb egy SM az alacsony fordulaton leadott nagy nyomatéka végett.
Ha pedig 2személy meg esetleg csomagok is akkor egy nagy cm3 robogó lenne az ideális erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#39968) .mf válasza Silencer83 (#39960) üzenetére


.mf
veterán

"csak hetkoznapi/utcai motorozas, absz. nem turaznek, palya meg vegkepp nem "

Akkor ne vegyél sportmotort. Tényleg. Pont az ellenkezőjére való: városba nagyon nem az igazi, túrán és pályán érzi magát elemében. S ilyen rövid távra alig hoz valamit a nagyobb teljesítmény, a városban szívás több időt elvisz. Egy supermotoval jobban járnál: könnyebben kezelhető, jobban manőverezik, keskenyebb, így könnyebben elfér és előre tudsz sorolni lámpánál, stb; s az városon kívül is nagyobb élmény, mint egy robogó, ami a másik alternatíva lenne.
ZX6R-em van, Bp-en lakok, s városban, hétköznap inkább BKV-vel járok (hacsaknem munka után még van időm kicsit csavarogni is, de akkor is alig várom, hogy végre nem a városi lámpa-lámpa tötyögésben, dugóban és rossz aszfalton, hanem végre gyorsforgalmi utakra meg városon kívülre mehetek). Városban szívás, mert érzem, hogy nem szereti az alacsony sebességet, az alacsony fordulatszámot; s szélessége miatt gyakran nem tudok előresorolni lámpánál, miközben sm, enduro vagy robogósok simán mennek előre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39969) yodamastah


yodamastah
őstag

Tevedes ne essek sportmotorral kivaloan lehet menni varosban. 2 evig tukor nelkul jartam (ugyis mindig hatranezek most is), es ugy rettenetesen jol el lehet ferni barhol. Tukorrel is, de amikor nincs tukor meg arra se kell figyelni. A robogosokat toltam le vele stb... FOrdulni meg fordul az lassu temponal is csak imblyog a magas sulypont miatt. Megsozkhato. A gond az hogy kenyelmetlen. FOleg az enyem, amin kb 10 centivel ulok magasabban mint a gyari, meg sokkal erosebb rugok vannak benne, alig mozog a futomu lassu temponal. Szoval lehet meni sportmotorral nagyon ojl varosban, de nem praktikus. Nagy melegben meg kifejezetten idegesito hogy ott van a labad kozt egy 100 fokos blokk. Folyik rolad a viz.. Egy nagyrobogo minden szempontbol praktikusabb... persze nem olyan meno az biztos :)

(#39970) .mf


.mf
veterán

B+, ezek ám stuntosok a javából (főleg, amilyen nóném, sőt, a kommenteket olvasva nem-minőségi motorokon végrehajtották) [link] :Y :C :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39971) runner 125 válasza .mf (#39970) üzenetére


runner 125
nagyúr

A vége a legfaxább. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39972) Gaboman válasza Silencer83 (#39962) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ő és ő jó szolgálatot tenne az ilyen jellegű közlekedésre.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#39973) mvman válasza yodamastah (#39965) üzenetére


mvman
csendes tag

Én hajtottam néha a haver 150es Apriliáját. Halál kényelmes és nagy csomagtartója van. Mondjuk nem megy mint az állat, de 110-120 kijött belőle óra szerint, ami azért nem rossz. Normálisan közlekedve evett 3.5 litert meg egy kis olajat :D Közlekedni szerintem is frankó egy ilyesmi motor.

(#39974) runner 125 válasza mvman (#39973) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerencsétlen srác, idejött, h szeretne egy faxa 600-as sportot, aztán a végén Simora beszélitek rá. ;] :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39975) DigitXT válasza runner 125 (#39974) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért nem mindegy, hogy csak közlekedni, vagy motorozni is szeretne-e.:DDD
Szerintem csak azért venni egy 600-as sportgépet, hogy a városban menjen
el vele A-ból B-be, baromira nem racionális: se nem használja ki, se nem túl
kényelmes, csomagtartója aztán meg végképp nincs.:N Akkor már inkább az
említett maxirobogó. Persze ha élvezkedni is akar, akkor lehet SM is, ugye...

Szerk: bár visszaolvasva az a legkomolyabb érv, hogy az tetszetős... Na igen:
van olyan, amikor az ember "szerelemből" vesz vmit, aztán sose használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#39976) Kígyó válasza runner 125 (#39974) üzenetére


Kígyó
senior tag

LoL Nekem is pont ez jutott eszembe. Egyebkent sem tartom tul sanszosnak, hogy ra lehetne beszelni barmi masra, azt aki sportmotort akar, plane nem egy robogora.. :DDD
De nem is erdemes. Tegyuk fel megvesz egy szupermotyot, aztan meg faj a szive akarhanyszor meglat egy r6-ot. Jobb ha megveszi amit akar, max lecsereli utana. Neha jobb tanulni sajat hibabol. :)

(#39977) Daywalker válasza Kígyó (#39976) üzenetére


Daywalker
addikt

Sajnos motort eladni nem olyan könnyű, mint gondolod...tehát nem lehet olyan könnyen cserélgetni, ha nem jön be. Sajnos ez nem az az ország:(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39978) Kígyó válasza Daywalker (#39977) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ezt be kell kockaztatni. Januarban megveszi apropenzert, aztan ha nem tetszik, meg szezon elejen becsereli egy kereskedesben. Nyilvan bukik rajta valamennyit, de hat ezert hivtam hibanak.. :)) A masik dolog pedig az, hogy nem is biztos, hogy le akarja majd. En pl eleg sokat hasznalom a 750-es sport-turamat varosban, es egyaltam nem erzek kesztetest cserelni. Es nem csak azert mert szeretek turazni is..

(#39979) Zewa válasza Silencer83 (#39962) üzenetére


Zewa
senior tag

Hali!

Egy ilyen motorontyűhoz mit szólnál?
Szomszédon a tag, erős 40-es de nagyon odafigyel(t) a motorjára és tényleg fincsia gép.
Km állás is valós. :U

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#39980) runner 125 válasza DigitXT (#39975) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze, nekem nem kell magyarázni, tisztában vagyok vele. :D
..valóban, aki sportmotort nézett ki, senki nem fogja rábeszélni egy sm.-ra. Illetve, gondolom, ha már egyszer megveszi, akkor csak-csak el fog vele menni túrázgatni..
Egyébként 100k-ért már faxa 125-ös 2t robogókat kapni, másodmotoronak / városban flangálni viszont első osztályú.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39981) runner 125 válasza Zewa (#39979) üzenetére


runner 125
nagyúr

Félre ne érts, de ez a motor már lassan megeszi a kenyere javát.
Ahogy néztem 2005 körüli R6-okat nézett, ami 1m környéke, gondolom idősebb vasat nem szeretne. Viszont sport-túra kategóriában a CBR-F nyerő választás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39982) yodamastah válasza Kígyó (#39976) üzenetére


yodamastah
őstag

Az en peldam pl az hogy sportmotorral tolom 6 szezon ota, orrba szajba palyazok vele, megis a vagyam (2. motornak) egy kenyelmes 250es robogo. Vicces gondolom, de ha kozelekedni akarok akkor huszadrangu hogy milyen koridot lehet menni a motorral a seggem alatt. Legyen praktikus, kenyelmes, olcso, egyen keveset. Persze ha a garazsban szivesebben simogatna egy sportmotort azzal nincs it kezdeni, de sportmotor arra valo hogy kenjed neki mint az allat, azt meg kozuton... szerintem fejeltos...

(#39983) Daywalker válasza yodamastah (#39982) üzenetére


Daywalker
addikt

Valahogy én is így vagyok vele. Ha egyszer lesz pénzem, akkor tuti veszek egy nagytestű robit városba, mert oda az való.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39985) SzalaiG válasza runner 125 (#39981) üzenetére


SzalaiG
addikt

Állítólag vissza is hozza 2012ben ezt a modelt a Honda. Lesz újra CBR-F.

(#39986) runner 125 válasza SzalaiG (#39985) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hámermér', kivonta volna? :F

Hondaspecfikusok jobban tudják, de úgy tudom, h 2002 óta ezzel a formával érhető el a CBR-F, s kb. csak a fényezésen változtattak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39987) TayRol válasza Daywalker (#39983) üzenetére


TayRol
veterán

szarabb a tmax 500 robogo a varosban, mint a 2003-as r1, a meleget leszamitva (es hogy be kell oltozni, de ez emberfuggo.). tapasztalat.

(#39988) TayRol válasza runner 125 (#39986) üzenetére


TayRol
veterán

ha jol tudom, 2007.ig forgalmaztak.

(#39989) DigitXT válasza TayRol (#39987) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez érdekesen hangzik: miért szarabb?:R
Pedig 500-asként szednie kellene a lábát...

(#39990) Djuree válasza Daywalker (#39983) üzenetére


Djuree
félisten

sztem meg bicikli ;) egészségesebb, olcsóbb, egyszerűbb tárolni, nem olyan balesetveszélyes, jótékonyan hat az emberi formára :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#39991) runner 125 válasza TayRol (#39987) üzenetére


runner 125
nagyúr

Én is meghallgatnám az okát. Kíváncsi vagyok tényleg mi nem tetszett neked benne. :U

-
Ez komoly?! S azóta nem is kapni ebből újat?! Ez érdekes. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39992) TayRol válasza DigitXT (#39989) üzenetére


TayRol
veterán

semmi gond a mentdinamikaval:) sot, legalabb a kezedet sem fujja a szel, ugyebar az 500-as elso idomja ugy van megformalva.
amugy: nehezebb, szélesebb, sulypont feljebb van, mint az r1-gyen. ellenben ott futi a blokk a nemesebb szervet. ja, meg egy dolog a robogo mellett: csomagtarto,

(#39993) yodamastah


yodamastah
őstag

En sem nagy luxusrobogokra gondoltam. Kozepes meretuekrol. Olyan mint mondjuk az Aprilia Leonardo. Nem Tmax vagy Burgman....De nem is egy SR50.... a ketto kozt vanak olyanok amik nem tul szelesek, de mennek 120-130-al, azaz ki lehet menni veluk a varosbol nyugodtan....

(#39994) yodamastah válasza Djuree (#39990) üzenetére


yodamastah
őstag

Bicikli nagyon balesetveszelyes... tapasztalat. 2x elutottek mar BP-en (mindket esetben repultem) mig motorral 100x annyi varosi km alatt tizede afferom volt mint biciklivel.

(#39995) Boci_83


Boci_83
őstag

Csak mert rég jártam erre!!! :D
Egy kép is!

[ Szerkesztve ]

**********

(#39996) Picco válasza Boci_83 (#39995) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

hubaz, ez merre van? :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39997) Boci_83 válasza Picco (#39996) üzenetére


Boci_83
őstag

Itt a falu szélén! :DDD

Nem jöttél a Mátrába!! Annyian voltak, hogy csuda!!

[ Szerkesztve ]

**********

(#39998) TayRol válasza yodamastah (#39994) üzenetére


TayRol
veterán

vagy honda sh125.vagy pcx 125. nekem ezek jonnek be, nagyobbat varosban tartani nem tartom jo otletnek.

(#39999) Picco válasza Boci_83 (#39997) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

mert itt coptam a meloval...amugy sem szeretem ha sokan vannak....sok az okorallat...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40000) .mf


.mf
veterán

Én a mai, még jó időt kihasználva szüleimhez hazavittem a motort, még egy kicsit meghajtva, majd félretéve (beszenvedve) a garázsba.

Hazafelé jövet látok egy szép gépet a ház előtt, oda is mentem megnézni, SV650, de olyan majd' fehérnek kinéző ezüst fényezéssel bitangjól nézett ki (főleg, ahogy hátulról közelítettem, elég szépen eltalálták a hátulját, a formáját és a féklámpáját is). Na, az meg az unokatesómé, mint kiderült :) tudom, hogy rég motorozik, de még csak most láttam a motorját először.

Jövő héten még hazamegyek akkut kiszerelni, aztán megnézzük, hogy olajat és szűrőt mi is ki tudjuk-e cserélni; többi szervizelés pedig marad jövő tavaszra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.