Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40151) Integra válasza TayRol (#40150) üzenetére


Integra
titán

teljesen jó:)
már látom ahogy a cb-be viszont beleöntöd a factory-t.. :DDD

jut eszembe,
gondolkodom, hogy nem az új gyári idomokat rakom vissza a motorra, hanem beszrezek valami utángyártott pályaidomot szarérthugyért, de mindenképpen olyan kell, aminek az idomaiban megvan a hely a lámpáknak és az indexeknek és a tükröknek is.
fehér teljesen jó, max azt festhetem meg matricázhatom kedvem szerint:D
tudtok ajánlani ilyen cégeket? mindegy hogy magyar vagy ausland..
internet rulez:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40152) TayRol válasza Integra (#40151) üzenetére


TayRol
veterán

az tuti. :K
jo otlet, esetleg nezz szet itt.

(#40153) mvman válasza yodamastah (#40079) üzenetére


mvman
csendes tag

Ok felveszem a Dynamicot a listámra :D Hol lehet olcsón megvenni? nem nagyon találok jó árakat... listaáron biztos nem veszem meg, akkor inkább mást nézek...

Leonardo 250-est sohasem próbáltam, de körülbelül ugyanaz mint a 150es. Nem rossz vas, jól fekszi az utat, nem egy alsó kategóriás robogó volt ez anno. 4T miatt jól is fogyaszt, relatív jól is megy. Megbízhatósága nem tudom, nem az enyém sajna. Meg annyira nem is értek hozzá.... esetleg megkérdezhetem :)

(#40154) TayRol


TayRol
veterán

2011-es Speed Triple. Elso fejidom nelkul szerintem nagyon gaz.:) Guluszemu.

(#40155) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hol lehet ilyen benzinstabilizáló tablettát kapni?
Télire motorelrakás előtt - teletankoláshoz.
Nemmintha már el akarnám rakni... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40156) yodamastah válasza Integra (#40151) üzenetére


yodamastah
őstag

2005 ota hasznalok egy idomot, mar a masodik motor van alatta. Van benne hmm... aszem 7 eses, meg mocsok sok palya es utca kilometer, de meg ugy ahogy egyben van most is :) pascalplast.sk itt vettem. Lampa ki van vagva terzmeszetesen.... erdemes meg a blokk oldalat befedni deklivedokkel.. esetleg bukogomba.....

MV: en legutobb az olajexpressz.mol.hu -n vettem, itt volt a legolcsob, ki is hozzak ingyen. Valoban nem lehet sok helyen kapni sajna. Kuton rohely aron adjak sajnos...

(#40157) F1DO válasza mvman (#40153) üzenetére


F1DO
senior tag

Leonardoból a 150-es négyszelepest ajánlanám, a 250-es szerintem nem Bp-re való..
(Szereltem is, sajnos nem egyszer ezt a típust....)
Amúgy a 250-es Yamaha blokkos, a 150-esnél Rotaxra emlékszem..

(#40158) yodamastah


yodamastah
őstag

HOlnap megyek megnezni egy 250es LEO-t :D

(#40159) Integra válasza yodamastah (#40156) üzenetére


Integra
titán

a 2009-2010-es 600rr-en már bevan fedve, megkérdeztem, rá lehet tenni az enyémre is, megpróbálok olyat keríteni.
a bukógombában nem vagyok biztos. eddíg jól jártam, hogy nem volt rajta.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40160) Integra válasza Ferdzsoo (#40155) üzenetére


Integra
titán

benzinstabilizáló tabletta?? wtf??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40161) TayRol válasza Integra (#40160) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

(#40162) Ferdzsoo válasza Integra (#40160) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én sem hallottam azelőtt róla, itt írta valaki... :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40163) Integra válasza Ferdzsoo (#40162) üzenetére


Integra
titán

már maga a név is odab@sz....
és van aki tényleg ilyeneket potyogtat a tankjába?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40164) Kígyó válasza F1DO (#40144) üzenetére


Kígyó
senior tag

En szegedi vagyok, itt azert sok dugo nem volt 10 eve amikor en tanultam vezetni. A feklampa pedig azert van ugye, hogy jelezze a mogotted levonek, hogy lassitasz. Nem pedig azert, hogy jelezze hogy huzod/nyomod a feket. Arrol pedig aztan tenyleg nem volt szo hogy nagyobbat fekezzunk a kelletenel..
Egyebkent nem is biztos hogy oktato mondta, nem emlekszem mar honnan szedtem, de mint motorosnak, szerintem tobbet er mint a sportdob es a xenon, ha nem akarod hogy eltapossanak..

(#40165) Djuree válasza Integra (#40163) üzenetére


Djuree
félisten

nem árt az. fél év nemhasználat után beletrutymósodhat a benya a tankba, amit csak a tank teljes belső tisztításával lehet kiszedni :K persze ha valaki csak 2-3 hónapig nem használja a gépet akkor nem kell. én azért rakok bele...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40166) mvman válasza yodamastah (#40156) üzenetére


mvman
csendes tag

Kösz az infókat!

(#40167) Picco válasza Djuree (#40165) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

en a helyedben semmifele ilyen cumot nem tennek a tankba, mar csak azert sem mert nem tudod h pontosan mi is az amit eppen beledobsz...

mod: OFF

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40168) Daywalker válasza Picco (#40167) üzenetére


Daywalker
addikt

Pedig ajánlott, fűnyírókba is ajánlják és minden olyan motorhoz, ami szezonálisan van használva. Normális márkát kell venni. Egyébként az üzemanyagban vannak olyan anyagok és adalékok, amik a hosszú állás során kicsapódnak, ezért kell bele. Állítólag a karburátornak és a gumialkatrészeknek is jót tesz.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40169) Picco válasza Daywalker (#40168) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

attol fugg h mikor tankolod, mert ha mar az osz 2. feleben abban mar vannak erre iranyulo adalekok es nem lesz semmi baja. foleg a gazolajra jellemzo amugy a dermedes.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40170) Daywalker válasza Picco (#40169) üzenetére


Daywalker
addikt

De ez nem gázolaj és nem is a dermedés miatt kell. Leírtam az előző hsz-ban (kiegészítettem), miért kell. A benzint nem adalékolják másképp tél előtt.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40171) Picco válasza Daywalker (#40170) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

hidd el h a benzin is kap nemi adalekot.
amugy kivalhat belole nehany alkotoresz, de csak ha nagyon! sokat all.
en mondjuk nem foglalkozok vele, mert telen is max 2hetente jaratva van az enyem es nem feltetlenul csak uresben, hanem megyegetek is vele 1-1 picit.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40172) Daywalker válasza Picco (#40171) üzenetére


Daywalker
addikt

Mindegy, nem vitatkozok, mindenki azt csinál amit akar. Szerintem nem véletlenül írják több téliesítéssel foglalkozó írásban, hogy érdemes használni. Részemről téma lezárva.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40173) Picco válasza Daywalker (#40172) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem akartalak megserteni meg veletlenul sem, benzinkuton dolgozom, hidd el h tudom mit beszelek :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40174) Daywalker válasza Picco (#40173) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem sértesz meg, mert elhiszem, h a hideg miatt van benne plusz adalék. Azt viszont kétlem, hogy télen olyan plusz adalékokat is adnának hozzá, ami korlátozza, hogy a hosszú állás miatt (tehát nem a hideg miatt) ne csapódjon ki belőle az adalék -- ennyi erővel akkor nyáron is adhatnának hozzá ilyet. De mint mondom, mindenki azt csinál, amit akar. Az a baj, hogy a benzinkúton annyi mindent mondanak (a pénztárosok nem értenek hozzá, a kutasok pedig...pff), hogy azt sem hiszem el amit kérdeznek.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40175) Integra


Integra
titán

bmw nemtomennyi gt...
kemény:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40176) Picco válasza Daywalker (#40174) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

Az adalekot pl en toltom hozza es mi OMV-tol vesszuk, telen teljesen mas cumot hoznak.
Igen, az orszagban elegge rossz a kutasok megitelese, nem is csoda, hallok innen-onnan eleg sokmindent...mondjuk ezeket elhinni is eleg nehez...de ez hosszu tema :)
Node kivancsiva tettel, fogok ket benzinallo flakont, egyikbe most, masikba 2 honap mulva teszek 2-2 littyo benzint. Feldatumozom es meglatjuk h mit hoz a tavasz ^^
Ez szerintem az atlag embernek elerheto "legtudomanyosabb":DDD modszer :)

(#40178) Integra: szerintem nem vakitas, csak mar idejemult, 2010 van, valtoztak az uzemanyagok az elmult evekben eleg sokat.

Dermedesgatlot gazolajba ugy viszik telen mint a cukrot, pedig mi mindig elmondjuk az embereknek(kiveve amelyik kocsog:DDD) h az uzemanyagban mar benne van! :)

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40177) Integra válasza Djuree (#40165) üzenetére


Integra
titán

ez egy baromság.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40178) Integra válasza Daywalker (#40168) üzenetére


Integra
titán

jah, állítólag.
ki mondta ezt?
9 éve áll a fazer a garázsban, minden amit itt összeírtok mit kell csinálni a motoron téli elrakáshoz, azt nem csinálom meg vele, középsztenderd, letakarom aztán ennyi.
tavasszal meg pöccröff... ja és az akksit se kötöttem le soha. most kaputt egy új yuasha akksit ennyi év után.
szóval hagyjuk az urban legendeket meg a mókusvakítást:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40179) Integra válasza Daywalker (#40174) üzenetére


Integra
titán

jah, de ezt a tabblettás blődlit azért rendesen benyelted... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40180) TayRol válasza Integra (#40178) üzenetére


TayRol
veterán

enis igy csinalom, de tavaly az akksi lemerult, mert 3 honapig nem hasznaltam a motort. de utana minden patent volt.:)

(#40181) Integra válasza TayRol (#40180) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy minden patent lesz:)
max töltőre dugod az akksit. ctek töltők esetén már le se kell kötni az akksit csak csatlakoztatod és kész:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40182) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Párommal meg hánytuk-vetettük a dolgot, és úgy döntöttünk, hogy eladjuk a kawát:
er-6n eladó

(#40183) TayRol válasza Integra (#40181) üzenetére


TayRol
veterán

igy tortent. 3 napig toltottem, aztan ment vissza a helyer.:)

(#40184) TayRol válasza zsoltee10 (#40182) üzenetére


TayRol
veterán

nocsak, mi lesz helyette?:)

(#40185) zsoltee10 válasza TayRol (#40184) üzenetére


zsoltee10
addikt

Még nincs konkrét kiszemelt, de van néhány kritérium, aminek meg kell felelnie.
Két személynek kényelmes legyen, erős legyen, normális szélvédelem, és elegem van a láncból....

(#40186) .mf válasza Integra (#40175) üzenetére


.mf
veterán

Nájsz!
Kéne!...
... a bal oldali csaj az utolsó képen :DDD

A motor, hát........
ha a K9 liter-gixerre mondták, hogy a kipuffja leginkább egy delfin-hímivarszervre hasonlít, akkor ennek a kipuffja egy bálnáé :)) a bálna maga pedig a motor lenne :))
Volt már bálna-merci, akkor most már van bálna-bömös is, csak két keréken :))

Biztos zsírkaraj jóságos, de nekem nem kéne, már túlságosan nagyra nőtt monstrum.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40187) TayRol válasza zsoltee10 (#40185) üzenetére


TayRol
veterán

az utolso kriterium miatt elegge leszukul a kor.

(#40188) zsoltee10 válasza TayRol (#40187) üzenetére


zsoltee10
addikt

hát ja. BMW-n kívül van még valami?

(#40189) Integra válasza zsoltee10 (#40185) üzenetére


Integra
titán

ha kardán, sok nem marad. de annál inkább drágábbak:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40190) Integra válasza zsoltee10 (#40188) üzenetére


Integra
titán

vfr1200f:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40191) runner 125 válasza Integra (#40190) üzenetére


runner 125
nagyúr

Óh, számomra álom. :B :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40192) zsoltee10 válasza Integra (#40190) üzenetére


zsoltee10
addikt

:) ha lenne már belőle 3-4 éves használt, akkor játszana. :)

(#40193) Djuree válasza Integra (#40177) üzenetére


Djuree
félisten

persze hogy az, végülis csak az mondja aki a benzint gyártja :DDD :C meg a szerelő is mondta, nem is 1...
gondolom neked nem is áll fél évig a motor....vagy ha igen akkor sürgősen nézesd meg a tankod ;) szép lehet a belseje...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40194) Daywalker válasza Djuree (#40193) üzenetére


Daywalker
addikt

Kétszer ment el ugyanaz, marmint post :(((

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40195) Daywalker válasza Djuree (#40193) üzenetére


Daywalker
addikt

Hagyd, felesleges vitázni. Ez nem beszopás kérdése (és ha minden igaz nem is tabletta, hanem a liqui mollynál egy flakon, olyan mint a karburátortisztító - szilárd dolgot nem tennék a tankba még akkor sem, ha 100 pluszt lovat adna :DDD ). Nyilván az összes motorral foglalkozó mérnök, szerelő hülye és a kézikönyvet is kis sárgák írták unalmukban, csak itt ilyen okos mindenki. Egyébként 6 hónap állás környékén javasolják a "konverzálást", előtte nem feltétlenül szükséges.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40196) Ferdzsoo válasza Integra (#40190) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

1200FD! ;]
Ha már VFR1200 :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40197) Gaboman válasza Daywalker (#40195) üzenetére


Gaboman
nagyúr

"csak itt ilyen okos mindenki"
Még nem szoktatok hozzá, igaz nem mindenki csak egy, két emberke.
De nem kell foglalkozni velük ők úgy is mindent jobban tudnak nálatok meg másoknál is.
És ne adja isten hogy a véleményetek eltérjen mert akkor még hülye is vagy és értesz hozzá.Egyébként jó hogy a 95% velünk ért általában egyet, de biztos a többsége a hülye.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40198) Djuree válasza Daywalker (#40195) üzenetére


Djuree
félisten

én sem tablettára gondoltam, azt én sem dobnék bele. a liqui molly meg az egyik legjobb minőség, biztos nem szar :K
nekem kb. pont 6 hónapot fog állni a gép, inkább rakok bele.
mondjuk az hozzá tartozik hogy fater még nem is hallott ilyenről, neki is mindig áll vagy 6 hónapot a motor, és még semmi gond nem volt vele :U
már nem tudom mi legyen, tegyek vagy ne tegyek :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40199) TayRol válasza zsoltee10 (#40188) üzenetére


TayRol
veterán

van, persze.:)

(#40200) Gaboman válasza TayRol (#40199) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez visszalépés lenne nekik ER6-N után, csak a teljesítményre értem, írta hogy erős legyen, nem hinném hogy a Kawasaki után annak érezné.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.