Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40251) alvaro válasza TayRol (#40239) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem sincs ilyen F650-en, csak egy egybites pilács, hogy "tartalék" - ami mondjuk elég bőkezűen adagolt, 4 literrel nagyon messzire elérek :)

(#40252) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Brigéciolból milyen színűt kell venni? És kb mennyibe van?
Moshatom ezzel a fényezett műanyag részekről is a rátapadt láncsprét?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40253) Djuree


Djuree
félisten

most mondja fater hogy azt mondta neki a szerelő hogy mostanában szarok a benzinek, kisprórolják belőlük az adalékokat. akkor is berozsdál a tank ha tele van tankolva :U persze ez csak fél év állásnál igaz....ez azért gáz...

Feree13: sztem azzal inkább ne most a fényezést. mosószeres víz mindent levisz egy kis áztatás után...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40254) TayRol válasza Ferdzsoo (#40252) üzenetére


TayRol
veterán

ketfajta van, a 'classic' es a brigeciol 2000. mindketto zold uvegben van, csak a nevuk mas illetve az uj valamivel kimelobb.

alvaro: nekem ez akkor is fura.:) a te motorod is karbis?

[ Szerkesztve ]

(#40255) Gaboman válasza Ferdzsoo (#40252) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Brigéciolból én ezt a fajtát szokom venni,meg a 2000 szériát.900-1000Ft között szokott lenni az ára, attól függ hol veszed.
Mindent moshatsz vele, én is át szoktam mosni még a fejidomot is meg az idomokat is ha koszosak.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40256) Ferdzsoo válasza TayRol (#40254) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez a D-3 lenne a classic?

szerk.: Kösz Gabo. :))

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40257) Gaboman válasza Ferdzsoo (#40256) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szívesen.
Igen, mellette belinkeltem a 2000is.
890Ft a 2000, érdemes azt venni hatékonyságra nem vettem észre különbséget, mindent ezzel mosok át utána meg viaszos samponnal, patyolat tisztára lehet vele a motort mosni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40258) Picco válasza zsoltee10 (#40248) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

tegnap lattam egy ilyen hajot, egybol eszebejutott h nicsak, nem csak a bmw gyart kardanos motort :)
Elegge jol nez ki az FJR egyebkent :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40259) Ferdzsoo válasza Picco (#40258) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én nekem a szíjas jön be a legjobban.
De példát nem tudok mondani ami tetszik is. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40260) Djuree válasza Picco (#40258) üzenetére


Djuree
félisten

ilyen van munkatársamnak. nagyon jó és szép gép :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40261) runner 125 válasza Picco (#40258) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, szép ez is.
.. ez egy igazi túragép, úgy tudom, h lehet választani automata-manuális" váltás között is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40262) Djuree válasza runner 125 (#40261) üzenetére


Djuree
félisten

már inkább sport-túra. a fazerem úgy állva hagyta mint a rosseb, nem akartam hinni a szememnek :U pedig az enyém sem gyenge...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40263) Gaboman válasza Djuree (#40262) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Meg voltál lepődve hogy otthagy? :U :F
Nem is lehet őket egy lapon említeni, a tied egy 600cm3 túrasport, FJR1300 több mint a duplája cm3vel rendelkezik, nyomatéka akkora hogy csak pislognál rajta.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40264) TayRol válasza Gaboman (#40263) üzenetére


TayRol
veterán

egeszen pontosan 134nm. a fazere pedig meglepodnek, ha 60-nal sokkal tobb lenne.

(#40265) runner 125 válasza Djuree (#40262) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem egyértelműen fogalmazol.
Az postból az jön le, h Te hagytad állva az FJR-t. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40266) Gaboman válasza TayRol (#40264) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez a motor tényleg egy igazi túrasport, kényelmesebb mint a Fazer1000 és erőben sincs hiány nála.
Egyedül az ára ami sok neki.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40267) SzalaiG válasza Picco (#40258) üzenetére


SzalaiG
addikt

Inkább a VFR. :Y

(#40268) TayRol válasza Gaboman (#40266) üzenetére


TayRol
veterán

eleg jo. bar en meg fiatal vagyok hozza, nem en vagyok a celcsoport.:)

(#40269) Daywalker válasza runner 125 (#40265) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem 3x kellett elolvasni, mire rájöttem mire gondol, de az utolsó volt a kulcs. Ha azt írta volna, hogy a fazeremet, akkor egyből leesett volna. ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40270) Djuree válasza runner 125 (#40265) üzenetére


Djuree
félisten

jah látom, kicsit kétértelműen írtam :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40271) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Új GSX-R-ek 2011

[ Szerkesztve ]

(#40272) Djuree válasza SzalaiG (#40271) üzenetére


Djuree
félisten

faszások :K majd egyszer veszünk ilyet is :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40273) runner 125 válasza SzalaiG (#40271) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy rémlik valaki fentebb már linkelte őket, de továbbra is mutatósak. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40274) runner 125


runner 125
nagyúr

Íjjj. Ez csúnya lehetett, ahogy nézem beöltözve nem volt.
:(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40275) Djuree válasza runner 125 (#40274) üzenetére


Djuree
félisten

azt melyik képből látod hogy nem volt beöltözve :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40276) TayRol válasza runner 125 (#40274) üzenetére


TayRol
veterán

de ez hogy tortenhetett... 2x2 sav, ott eleg nehez gazolni, hacsak nem 1 kereken ment vegig es kijottek ele.

(#40277) TayRol


TayRol
veterán

(#40278) runner 125 válasza Djuree (#40275) üzenetére


runner 125
nagyúr

Első képen a cipő.. nem motoros.

TayRol

Az autón úgy néz ki, h nem 1 keréken kapta telibe, illetve a motornak az eleje csúnyán "benyomódott", szal' gondolom frontálisan ment bele.
Az okát passzolom.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40279) Djuree válasza runner 125 (#40278) üzenetére


Djuree
félisten

bazzeg, ha nem mondod, ha lelőnek sem veszem észre a képen :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40280) ALI_G válasza Ferdzsoo (#40252) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem árt neki, de ne hagyd rajta órákig. A hígabbat vedd mindenképpen.

(#40281) Steven válasza ALI_G (#40280) üzenetére


Steven
addikt

tegnap a 15 kerbe is meghalt egy motoros ,de nem írták le hogyan... vagy hogy motoros alatt mit értenek ( milyen gépel)

Rossz azért ilyenekről hallani :(((

Más : most hogy bejött a cidri kezdek lefagyni a motorról :) kell lassan valami téli alsó ruházat, meg valami normális arc maszk mert ami most van az jól néz ki csak épp lóf@szt nem ér:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#40282) TayRol válasza Steven (#40281) üzenetére


TayRol
veterán

béléses cordura ruha. nekem meg a kezem a leggyengebb lancszem.

(#40283) Gaboman válasza Steven (#40281) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem is kivehető béléses cordura kabátom és nadrágom van, télen se fáztam benne annyira jól tarja a hőt és a hideget sem engedi át.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40284) Djuree válasza Steven (#40281) üzenetére


Djuree
félisten

béléses cordura :K meg alá 1 vagy 2 jégeralsó (vagy esetleg 3, fater-nál volt már rá példa :DDD ), 1-2 hosszúujjú póló (pulóver) és kész. ezek vékonyak, szellőznek is, meg ha az alsót átizzadot akkor is melegen tart, mert ott a felső réteg még szárazon. ennél jobb megoldás nincs. lehet venni 20k-ért alsóruházatot, ami ugyanaz mint a 700ft-os kínai :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40285) alvaro válasza Djuree (#40284) üzenetére


alvaro
senior tag

Hasonlóan vélekedem, bélelt cordura pulóverrel és jégerrel vagy melegítővel. A kezemnek kell a fűtött kesztyű, lábra se ártana valami, mindenesetre 2 zokni van a csizmában olyankor. Hasznosnak találtam még, hogy "labirintust" képzek az illesztéseknél, tehát a rétegezés pl. bokánál így néz ki: nadrágbélés - csizma - nadrágkülső. Ugyanez csuklóban kesztyű/béléssel. Sál se árt, illetve néha a hajammal tömöm ki nyaknál a kabátillesztést, bár most viszonylag rövid, nem biztos, hogy menni fog.

(#40286) TayRol válasza alvaro (#40285) üzenetére


TayRol
veterán

milyen kesztyud van?

(#40287) Steven válasza Djuree (#40284) üzenetére


Steven
addikt

hát a kabát nem gond az nekem is béléses gatyát még nem vettem mert nem akarok 20k kikölteni mert úgy is veszek inkább egy full szett bőr air hump os cuccot agyon protektorosat amit kb szerintem január február környékén meg is ejtek...
csizma meg nálam meleg még...:) viszont azt is le akarom cserélni valamire ami illik majd ruhához
viszont lehet hogy a többit is megtartom és még is veszek majd egy gatyát mert kell valami túrásabb kinézetű cucc meg valami sportosabb:) még nem döntöttem el ;]

Nekem a bőr kesztyűm az nem para eddig:)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#40288) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah szép procedúrám volt ma.
Lánctisztítás, brigeciollal stb, kideríteni miért kattant néha a hátsó fék.
Képzeljétek el, a féknyereg szára nem volt becsúsztatva a lengővillán lévő pöckébe.
Gondolom mikor a kereket cseszergették anno akkor úgy rakták vissza hogy nem a pöckébe csúsztatták hanem fölé! :Y rakták és így tulajdonképpen tökéletesen működött mert mikor előrefelé menetm és úgy fékeztem, akkor persze a pöcke megfogta így nem forgott el.
Csak éppen ha hátrafelé mentem és ráfékeztem akkor elmozdul egy kicsit az egész féknyereg és amikor újra előre menetben fékeztem visszaütközött a pöckének és ez volt a kattanás.
No comment.
Vágjátok amúgy miről beszélek? :D
De msot visszaraktam a helyére és érdekes, tökéletesen működik, no kattanás.
Hogy nem figyelhet erre egy szervizes amikor a kereket rakja vissza? :W
Nah ezért fogom megtanulni a motorszerelés részleteit és csinálom magamnak mint a számítógépet, mert soha nem fogják nekem olyan alaposan megcsinálni mint ahogy én csinálnám magamnak... :U

Szerk.: amúgy a brigeciol tényleg lehozza a rittyót, de megvallom hogy a motul chain clean sokkal gyorsabb, hatékonyabb és könnyeben leszedi a rittyót. Mondjuk van is majdnek 4k és kurv@ra nem sok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40289) TayRol válasza Steven (#40287) üzenetére


TayRol
veterán

nekem van elado borruham, igaz nincs benne legzsak, de varrhatok bele. :)

ja, es nagyon occsoert adom.

[ Szerkesztve ]

(#40290) Steven válasza TayRol (#40289) üzenetére


Steven
addikt

felröhögtem kicsit:D
amúgy miért adod el?? jól állt a képeken ;]
meg kérdés mit jelent hogy olcsó?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#40291) runner 125 válasza Steven (#40281) üzenetére


runner 125
nagyúr

Arcmaszknál arra figyelj, h csak olyat szabad megvenni, ami minimum a kulcscsontodig ér! Sok a gagyi maszk, ami kb. az állad alá ér csak, volt nekem is olyan, és piszkosul befújt ott a szél.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40292) TayRol válasza Steven (#40290) üzenetére


TayRol
veterán

ment pm.

[ Szerkesztve ]

(#40293) Steven válasza runner 125 (#40291) üzenetére


Steven
addikt

jah nálam is ez a helyzet mondjuk én poénból vettem meg ilyen halálfejeset :B

De tuti veszek valami normálisat... mert ez nem állapot :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#40294) Steven válasza Ferdzsoo (#40288) üzenetére


Steven
addikt

Érdekes történet, legalább szak szerviz volt?

Tayrol : ment a válasz :B

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#40295) TayRol válasza Steven (#40294) üzenetére


TayRol
veterán

:)

(#40296) Ferdzsoo válasza Steven (#40294) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mivel nálam még nem volt baszorgatva csak az előző tulaj lehetett így kb tudom hogy hol volt és igen szakszervíz... :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40297) Steven válasza Ferdzsoo (#40296) üzenetére


Steven
addikt

hát mák , hogy nagyobb baj nem lett ... jó emberek vagyunk hibázunk ,de ha fék neadj úristen pl nem működött volna .... most nem beszélgetnénk itt lehet úgy ,hogy gáz

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#40298) Ferdzsoo válasza Steven (#40297) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát hála isten működött, méghozzá teljesen jól. Csak mégsem rendeltetésszerűen. :)

Amúgy ma motor lemosása után átkentem az idomokat meg a műszerfalat "Kemény viasszal" (Tacskóban vettem ilyen cuccot, 1k-volt.) basszus, annyira durván csillog villog a motor és olyan szinten lepereg róla a por, a víz, meg minden. (Ráraktam a kakaóscsigámat nejlonban és lecsúszott a tankról folyamat. :DDD ) Hiheteten. Próbáljátok ki, szerintem nagyon hasznos.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#40299) alvaro válasza TayRol (#40286) üzenetére


alvaro
senior tag

Klan, anno a Nagyvastól vettem, mikor ott laktunk a közelükben - Gazdagrét mellett jöttem-mentem munkába, úgy könnyű volt :) Na jó, annyira nem volt könnyű, mert sokáig tartott, mire sikerült nekik beszerezni. Igazából nagy rám, de csak egy másik fajtából volt olyan, ami tökéletesen passzolt, viszont azon valami kemény műanyag bütykök voltak, amik szúrták-nyomták az ízületeket az ujjaimon, amikor behajlítottam őket - márpedig próbáld meg egyenes ujjakkal fogni a markolat :D
Azt mondta a srác, hogy föl is hagy a forgalmazással, mert nem pálya, hogy hirdeti, keresik rajta, aztán meg kopp van.
Adtak hozzá kapcsolót is, na az szar, valamiért teljesen hangulatfüggő lesz tőle, hogy mikor melegít, bekapcsolni nem elég... szóval ki szoktam hagyni a konfigból, reggel nem hiányzik, hogy ki tudjam kapcsolni, délután meg egyelőre jól megvagyok nélküle.

Ja, megvolt az idei első deres reggelem is, juhéjj :DD Szóval bőrkesztyű nekem esélytelen... fölraktam viszont a műanyagkannából kivágott takarólemezt a radiátorra, hamarabb bemelegszik így a motor, tavaly is jó szolgálat tett.

(#40300) TayRol válasza alvaro (#40299) üzenetére


TayRol
veterán

most 41 ezer ft a kesztyu, annyit nem adok ki erte.:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.