Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Pillangóhatás: F billentyű meghibásodása -új gamer számítógépasztal
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- LordAthis: RETRÓnia - RETRÓ Mánia - Úton van hozzám egy csodás történelmi darab!
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
ooloo
őstag
válasz
#17283328
#9974
üzenetére
Siker... :-)
Valamilyen megfontolásból rádugták a csatlakozókra a foglalatot is ( olyat amilyen a ventilátorokon van ) . Nem esett le a tantusz , hogy miért van a szabályozón is és a ventilátoron is ugyan olyan foglalat , hiszen ezeket nem lehet egymáshoz csatlakoztatni. Jobban szemügyre véve azt tapasztaltam , hogy eléggé lötyög a "sapka" a csatlakozó végén... aztán egy gyenge húzásra le is jött . Az alábbi képeken a "van sapka - nincs sapka" látható. Miután levettem az alaplapról a ventilátorokat és csatlakoztattam a szabályozóhoz , picit erősebb lett a légáramlat... :-)
Nagyon köszönöm a segítséget !
-
moha21
veterán
válasz
#17283328
#9969
üzenetére
El van magában nagyon picit melegszik, csak ahol a vezetéket kötöd fá ( forrasztás azért jobb lenne ) ott kell szigetelni. Élettartam nehéz megjósolni, de mivel felül van méretezve nem valószínű gondod lesz vele valaha is.
(#9970) Soseee: Ha pufferkondi akkor nem valószínű gond lesz fele. Ha azonban tutira akarsz menni ugyanolyan kapacitásút veszel ( a feszültség lehet nagyobb csak kisebb nem ) és figyelni kellene az ESR értékre.
-
moha21
veterán
válasz
#17283328
#9967
üzenetére
Egyenáramot nem lehet transzformálni.

Szóval a ventilátorod 0,14 ampert vesz fel 12 V mellett abból a 1,68 W teljesítmény.
Kell nekünk egy ellenállás amin közelítőleg 5 V fog esni.
Mivel a legközelebbi ilyen ellenállás 56 ohm, így a ventilátorodon 7,27 V feszültség lesz
614,16 mW mellett. Az ellenállásod ~400 mW-ot fog eldisszipálni ( elfűteni ) így érdemes legalább 1 W-osat venni bele.
Tehát 56 ohm 1W -os ellenállás kell neked. Olyan 30-40 Ft körül vannak darabjai szóval megfizethető.
Meg kellene nézni melyik ágon kapja a ventilátor a feszültséget. Valószínű a fekete a 0V a másik kettőt ki kellene próbálni +12 V-al és amelyikkel működik azt elvágni és oda az ellenállást.
A szigetelésre mindenképpen figyelj nagyon!
Ez a legegyszerűbb módszer lassítani a ventilátort, lehetne hőmérséklet figyelősre stb. csinálni, de az már valamivel bonyolultabb.
Új hozzászólás Aktív témák
- Futás, futópályák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- Xbox Series X|S
- Synology NAS
- Arc Raiders
- A világűrbe repíti az AI-t az NVIDIA és a Starcloud
- További aktív témák...
- 27% Számlával! ASUS ROG Loki 1200W 80 PLUS Titanium Tápegység!
- Chieftec CTG-450-80P 450W teljesítményű, 80+ minősítésű ATX tápegység
- 0 perces COOLER MASTER MASTERBOX MB600L V2 TEMPERED GLASS eladó! SZÁMLA (a Te nevedre)! ÁRON ALUL!!!
- Zalman ZM1200 ARX 80plus Platinum 30 hónap garanciával!!! AkciÓÓ!
- Corsair CX500 (CMPSU-500CX) 500W tápegység
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3919, 100% Akkumulátor
- 143 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-13500H, RTX 4060 (ELKELT)
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Zalman T4 PLUS CM 650W
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


