Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) Maszki


Maszki
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hogy tudnám azt megoldani, hogy egy potméter segítségével szabályozzak egyszerre több ventilátort is? :F (áramot sata, vagy molex csatin keresztül kapná) Valami hasonlóra gondoltam, a pirossal bekarikázott helyre jönne a potméter. Előre is köszönöm!

◄ Maszki ►

(#17352) MaTpr0F válasza Lompos48 (#17350) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Mármint ezeket a diódákat a 4,5-es tápra kötve kapnék 3v-ost.

(#17353) Lompos48 válasza MaTpr0F (#17352) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem, hanem a 9V-os adapterre. Arról volt szó - mintha - az elején. A 4.5V-osra elég 2 db. filléres 1N4007 dióda sorbakötve, ezúttal plusz-anód-katód-anód-katód-óraplusz sorrendben. Diódánként "elfogy" 0.6...0.7V.

[ Szerkesztve ]

(#17354) MaTpr0F válasza Lompos48 (#17353) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

(#17355) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv

Tervezek venni egy ilyet: [link]

Valaki rendelt már, tudja, hogy lehet rögzíteni?

Üdv. :R

Üdv.:M.

(#17356) macko20 válasza Maszki (#17351) üzenetére


macko20
őstag

Az a csati a pvm ,és a kontrol az alaplap felé ,arra hiába raknál
csak a másik két kábelen lenne hasznos a poti ha megfelelő méretű

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17357) Maszki válasza macko20 (#17356) üzenetére


Maszki
tag

Értem, köszönöm szépen!

◄ Maszki ►

(#17358) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok .

Kellene egy kis segítség. Van a házam oldalán egy [22 cm-es venti] ezt szeretném ventiszabályzóval szabályozni mint az összes többi ventimet . A [szabályzó ] . Milyen módon tudom összekötni vele ? Mert a molex csatiról kapja az áramot és van még egy szabályzó rajta ami 3 pines . A cél az lenne hogy 3 pines vezetékkel kötném össze. Ez kivitelezhető ?

Köszi.

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#17359) macko20 válasza Andrej1 (#17358) üzenetére


macko20
őstag

A képek alapján talán mert a gyári szabályzója kérdés h azonos-e a kaze-val
de fordsz kontrolt biztosan nem lesz max a potit tudnád tekerni a kaze-n
elsőre azt mondanám ne kísérletezz mert a kaze már szabályzott 12V-ot ad ki ,de a venti csatin kérdéses h melyik ág van szabályozva (+/-) a kaze rámehet a kísérletre...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17360) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a plexi vezeti az áramot? Lehet, hülye kérdés de nem tudom.
Csináltam a vgamra egy hátlapot és nem tudom, hogy a plexi hozzáérhet-e a nyákhoz vagy sem.

(#17361) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok valami ilyesmire lenne szükségem.:
hol lehetne hasonloot beszerezni.?

(#17362) macko20 válasza MaTpr0F (#17360) üzenetére


macko20
őstag

Az anyagában tiszta plexi nem vezeti ,ha van rajta fólia ,v festés /hőálló ezüst/ az esetleg
de a vga melegedése miatt inkább légréssel szerelném, ill kérdés h a plexid bírni fogja-e a hőt ami a cpu +chipset+vga-ról jön?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17363) macko20 válasza haiiro_o (#17361) üzenetére


macko20
őstag

PWM Fan Hub
keresgélj.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17364) MaTpr0F válasza macko20 (#17362) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Olvadásra gondolsz, vagy a hőtágulástól elpattanna?
Egyébként víztiszta plexi, a külső oldalán feketére fújva.

(#17365) macko20 válasza MaTpr0F (#17364) üzenetére


macko20
őstag

olvadás ,80-100c is lehet bent

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17366) MaTpr0F válasza macko20 (#17365) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Hát kicsit már aggódnék, ha akkora hőfokok lennének a gépházban. Azért nincs pokrócba tekerve.
De lemérem mielőtt feltenném.

[ Szerkesztve ]

(#17367) dfdfdf válasza MaTpr0F (#17366) üzenetére


dfdfdf
őstag

A VGAnak kell a szellőzés szerintem... Hatalmas gap pad és alu lemez esetleg :)

(#17368) MaTpr0F válasza dfdfdf (#17367) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Végül is az se rossz!

(#17369) dfdfdf válasza MaTpr0F (#17368) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ez ügyben azért megkérdezném 1-2 modder véleményét de elvileg a gap paddal átadod a hőt és szét is "oszlatod"

(#17370) MaTpr0F válasza dfdfdf (#17369) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

De ha nem ér hozzá akkor fölösleges (szerintem). Láttam már gyári kártyát is úgy, hogy csak takarólemezként volt rajta a backplate, ténylegesen nem ért hozzá semmihez (ha jól emlékszem a strix 970 volt).

(#17371) dfdfdf válasza MaTpr0F (#17370) üzenetére


dfdfdf
őstag

Te tudod te kártyád :) én azért szeretem ha szellőzik rendesen.

(#17372) >Deego..


>Deego..
senior tag

Ha valaki foglalkozik fémlemezek megmunkálásával és rám tudna fordítani pár percet az kérem jelezze P.Ü.ben.

Könnyedebb munkáról lenne szó amit jutalmaznék is.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17373) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek ha rossz helyre írok, már próbálkoztam az alaplapos, illetve a házválasztós témában is, de nem kaptam választ. Talán itt tud nekem segíteni valaki.

Van egy Gigabyte GA-B85M-D3H (Rev. 1.0) alaplapom, aminek hiányzik a hátsó takarólemeze (I/O shield). Ezt szeretném pótolni. Itthoni webáruházakat nézegettem, de nem igazán tartanak ilyesmit. E-bayen amit meg találtam elég drága lenne, annyit nem ér meg.

Tud valaki esetleg segíteni, hogy kitől vagy hogyan tudnék szerezni esetleg csináltatni ilyen lemezt?

[ Szerkesztve ]

(#17374) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Van egy LSI 8408E raid kártyám. A rajta lévő CPU eléggé melegszik, konkrétan tűzforró, ezért arra gondoltam, ráteszek egy a VGA-kra gyártott kompakt vízhűtést.

Rá gondoltam: [link]

Mit gondoltak, van ennek értelme? Vajon elfér a hő leadó rész a két kártya között? (Ugyanis a raid kártya mellett van egy hálókártya is.) Mennyire bírják ezek a hűtések a 7/24 órás üzemet?

Köszönöm előre is!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#17375) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv!

NZXT Phantom 410 gépház tetejéből kivettem a ventilátorokat, emiatt viszont túlságosan be lehet látni a tetején.
Úgyhogy a tetejére szeretnék valamit rakni, hogy ez a rész kevésbé legyen látható:

Van erre valami bejáratott anyag? Fém/műanyag/szövet, akármi?

(#17376) macko20 válasza BullZeye (#17375) üzenetére


macko20
őstag

Sztem fehér öntapadós fólia ,és lehet h a venti csavarok és maradék likakra a és megmaradó venti fekete , stb színű részeire is tennék

(#17374) Honkydoo

sztem min 40mm magas a hő felvevő rész a szivattyúval de inkább magasabb,és vannak lefogató furatok? ,vízes forumban kérdezz rá a 24/7-re

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17377) BullZeye válasza macko20 (#17376) üzenetére


BullZeye
veterán

Szia,

Fólia nem túl légáteresztő. Esetleg más anyag? Pl házakhoz kapható fémrácsot lakkfehérben/feketében lehet kapni valahol méretre? Vagy gondolkoztam már, hogy ami régen a hangszórókra került szövet, annak mi a neve, lehet kapni olyat?

(#17378) Honkydoo válasza macko20 (#17376) üzenetére


Honkydoo
őstag

[link] Itt látszanak a méretek.

Furatok vannak a raid kártyán, de gondolom a furatok helye nem passzol.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#17379) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali

Egy rádió került ma éppen a szerelő asztalomra technics st-g3 aminek a hibája háttérvilágítás van és kész ennyi. 2 gold cap 2,3V 3,3Fos kondi :Y kiszáradt, kifolyt benne. Ilyet hol kaphatnék értelmes áron? Sokat nem ér már ez a tudner de jó lenne a vidi erősítőmhöz.

(#17380) fero02 válasza dfdfdf (#17379) üzenetére


fero02
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#17381) Lompos48 válasza fero02 (#17380) üzenetére


Lompos48
nagyúr

3.3Farad! Azok szuperkondik!

[ Szerkesztve ]

(#17382) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Újabb fejlemények:
- Kiesett a vízhűtés. (kicsi ház amibe raknám, lehet el sem férne a két kártya között)
- Marad a nagyobb hűtőborda, és/vagy a hőcső. Ebben a témában viszont teljesen tanácstalan vagyok. :F Mit javasoltok, milyen hőcsöves hűtés után nézzek?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#17383) Honkydoo válasza Honkydoo (#17382) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ebayen találtam egy egész pofás notebook hűtést: [link]

A ház: [link]

És maga a kártya: [link]

Szerintetek össze lehet barkácsolni a fenti hűtővel a kártyát, úgy hogy a házba beleférjen?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#17384) dfdfdf válasza Lompos48 (#17381) üzenetére


dfdfdf
őstag

az áruk is szuper ahogy látom.... azt hiszem ez a gazdasági totál kár . nem ér annyit a tuner...

(#17385) Lompos48 válasza dfdfdf (#17384) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Utána kell keresgélni, nem is olyan drága 2.29USD darabja, szállítás ingyen: [link]

Egyébként tesztként megpróbálhatod kiszerelni őket. Nem fogja észbetartani az állomásokat, beállításokat kikapcsolás után. Előtte tisztítani kell a kifolyt trutymót!

[ Szerkesztve ]

(#17386) dfdfdf válasza Lompos48 (#17385) üzenetére


dfdfdf
őstag

Nah ezt kipróbálom akkor :)
Más: Van egy Videoton DC2050E típusú hangfalam hangszórók nélkül. Nézegetem mit vehetnék bele ezek közül melyik lenne a legjobb szerinted?
A magas- és középhangsugárzó az van utángyártott de a mély az már mástészta :)
HA20-484(8Ohm 55W) vagy HA20-569(8Ohm 80W) én az utóbbit venném bele mert egy Videoton EA6383 hajtaná őket egy alapos újrakondizás után.

(#17387) Lompos48 válasza dfdfdf (#17386) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudom. Általában a ládákat tervezik a hangszórókhoz. :)

(#17388) dfdfdf válasza Lompos48 (#17387) üzenetére


dfdfdf
őstag

Szeretném a gyárihoz közeli állapotot elérni nem újratervezni :)

(#17389) Lompos48 válasza dfdfdf (#17388) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor (ha ismered...) az eredetihez közelítők fognak a legjobban közelíteni. Ennél többet nem tudok.

(#17390) macko20 válasza Honkydoo (#17383) üzenetére


macko20
őstag

Hát, noti hűtésem van jó pár db ennél komolyabb is ,de ezekhez kell a venti is ami lehűti,
abban a házba a két kártya csak egymás mellett fér el sztem,viszont így nagyon kevés hely maradna a hűtésnek
esetleg ha pesten v környékén laksz elhozod az egészet ,és itt nálam megnézzük mit lehet belőle kihozni
oszlopos fúró,multi gép ,stb. is van ha kellene alakítani vmin

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17391) Honkydoo válasza macko20 (#17390) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rendben, ha meglesz a ház lehet élek a lehetőséggel. :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#17392) dfdfdf válasza Lompos48 (#17385) üzenetére


dfdfdf
őstag

Nah megnéztem a tunert 2 szuperdrága kondi kivéve 3 vezetősáv hidalva 2 tarnyó kicserélve és müködik tökéletesen THX :R

(#17393) Lompos48 válasza dfdfdf (#17392) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:C

(#17394) dfdfdf válasza Lompos48 (#17393) üzenetére


dfdfdf
őstag

Nah de most jön a fekete leves. A videoton erősítőm kipróbálva de a hangja az förtelmes hangerő nem sok van és kicsit torzít is több bemeneten és több dologgal is nézve.
Külsőre rendben van csak az erősítő egy 4,7 ellenállás van kiégve mind2 végfokpanelen.

(#17395) Lompos48 válasza dfdfdf (#17394) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A belső a lényeg. :D Én körülnéznék az ellenállások körül tébláboló tranzisztorok házatáján kis.

(#17396) ProdiG


ProdiG
tag

Sziasztok! Teljesen amatőr vagyok ilyen téren, a gépházamban összesen 6 darab venti teljesítene szolgálatot,2 a gépház elején,2 a végén,és 2 a proci hűtőmön. Az alaplapra 2 ventit tudok csatlakoztatni,2 molex szabad, így 4et tudok működésre bírni és még marad 2 amit nem tudok hova dugni. Külső tápot lehetne ehhez fabrikálni ami csak a ventiket hajtaná, és mondjuk 2 állású kapcsolóval szabályozni őket,ha pl. játszom akkor feltekerni őket,ha nem,akkor csak mondjuk 40%on pörögnének. Kivitelezhető lenne ez,vagy valami egyszerűbb megoldás létezik? Előre is köszönöm! :R

(#17397) macko20 válasza ProdiG (#17396) üzenetére


macko20
őstag

Venti vezérlő előlapi panel....
a cpu-t az alaplapra kötném és azzal vezérelném,a többit az előlapira

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17398) macko20 válasza Honkydoo (#17391) üzenetére


macko20
őstag

Amit még jó lenne ha megnéznél h Pci-/Pci-E reiserrel arrább lehet-e tenni a kártyát

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17399) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Egy Cooler Master 690 es háznak szeretnèm valahogy kivágni a hdd tartó egy rèszèt hogy egy 31cm es VGA is befèrjen.

Esetleg csinált már valaki hasonlót? Vagy ismeri a házat, hogyan csináljam?

(#17400) imibogyo válasza castiels (#17399) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem a legegyszerűbb kiszedni a helyéről (popszegecseket kifúrni), majd a kivett tartóból kiflexelni a nem-kívánatos részt, esetleg ha nem elég biztos a kezed, akkor egy nagyfordulatú multigéppel könnyebb dolgod lesz. Ezután már csak egy kis festék neki, meg beszerelés után is egy lehetnyi a popszegecsekre és szinte észre sem lehet majd venni. ;)

100%-ban pont ilyen házzal még nem volt dolgom, de 5,25-ös helyek áthelyezésénél tökéletesen működött a megoldás. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.