Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) albinolynx válasza tibor123 (#150) üzenetére


albinolynx
őstag

Egyrészt már tárgytalan, másrészt meg volt egy árhatár ami fölé nem akartam menni. Meglátom milyen lesz. Kínai dual core telefonommal elvagyok és nem érzek késztetést, hogy piszkáljam a gyári rendszert. Persze ehhez hozzá tartozik, hogy itt nincsen hetente beta CM rom, stb.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#152) imiadmin


imiadmin
őstag

az MK 818-as láttátok már?
Csak az vele a baj, hogy a Kinect senzort akkor nem tudom hova rakni...

(#153) tibor123 válasza imiadmin (#152) üzenetére


tibor123
tag

Helo!
Jónak tünik, különösen az Rj45 lan csatlakozó tetszik nagyon. Nekem ott van a netkábel a tévénél. Mióta meghalt az mk-812 gépem, (biztosan emlékszel még rá) azóta tovább nézegetem, keresgetem a smart boxokat. Venni akarok megint eggyet. De a nagy kérdés... Melyiket?
Nagyon csábítóak az uj boxok.
SoC RK3188
4x1.8Ghz proci
2giga RAM
Antutu: 17000pont (külföldi oldalak szerint)
Kár hogy, Magyarországon, boltból, garanciával, nem lehet kapni komolyabb tudású gépet.

(#154) PongiBandi


PongiBandi
tag

Skacok, nem nagyon jön a kép az AV kimeneten (csak vibrál, fut a kép, PAL-on is, NTSC-n is), pedig amikor vettem, kipróbáltuk, jó volt (amúgy itt vettem a fórumon energiezolee kollégától, akit igen korrekt partnernek ismertem meg).

Amikor kipróbáltuk, akkor az ő gyári jack-RCA kábelével próbáltuk ki, az én készülékemhez sajnos nem volt ilyen kábel, így én vettem egy noname jack-RCA kábelt. Sajnos energiezolee kolléga már eladta a sajátját közben, így azzal már nem tudom újra kipróbálni, ugyanis az egyik teóriám az, hogy a gyárival működik, a noname jack-RCA kábellel meg nem. Ebben kérnék segítséget, nincs valakinek egy felesleges, nem használt gyári AV kábele véletlenül eladósorban? Vagy ha nincs is, esetleg (bp és vonzáskörzetében) nem tudnék valakivel összefutni, akinek van, egy (ellen)próba erejéig?

Kösz

Üdv
BF

(#155) tibor123 válasza PongiBandi (#154) üzenetére


tibor123
tag

Nekem van. (Megmaradt az elromlott gépem után) Egy gond van csak:
Van több hasonló kábelem is és közé raktam ezt is. Külsöre egyformák, de nem kompatibilisek egymással. Fogalmam nincs, hogy melyik az MK-812 kábele. Hajdu-Bihari vagyok. Ha nem találsz közelebbi megoldást, gyere el a gépeddel, kiválasztjuk a kábelt és neked adom ajándékba.

(#156) energiezolee válasza PongiBandi (#154) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Még arra gondoltam, hogy azt is ki lehetne próbálni, hogy szét vágod az AV kábelt és bekapcsolt állapotban hozzáérintgeted a kábeleket az RCA TV-be dugott videó bemenetéhez, szerintem így is ki lehet deríteni melyik a kép...
Utána csak a hangokat kell tesztelni és össze lehet forrasztani ha már minden passzol..
Az autóban úgy is el tudod rejteni a "ronda" részeit a kábelnek!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#157) imiadmin válasza energiezolee (#156) üzenetére


imiadmin
őstag

amikor én leadtam a rendelést, akkor pont az új firmware és a hozzá adott kábel előtt rendeltem, így nekem még anélkül érkezett... persze reklamáltam, hogy nekem miért nem jár... azt írták, hogy a következő rendelésemhez hozzácsapják (jó fejek...). Mondtam, hogy ok, és gyorsan meghülyítettem az egyik kollégámat és írtam nekik, hogy itt az új rendelés, kérem a kábelemet is! Persze elfelejtették, de a csomagban egy minőségi fehér kábel volt. Ez után reklamáltam, hogy nem jött az elmaradt kábel.... sűrű elnézések közepette ugyan az volt a vége: ha legközelebb rendelek, pótolják...
Megint rendeltem, és meg is kaptam, de most már a cucchoz tartozó kábel is ilyen gagyinak látszó fekete kábelt lett...

nektek melyik van hozzá?

(#158) PongiBandi válasza tibor123 (#155) üzenetére


PongiBandi
tag

Kösz a felajánlást, de sajnos nem nagyon járok arrafelé... Kár hogy nem tudod melyik kábel tartozott az MK812-höz...

(#159) PongiBandi válasza imiadmin (#157) üzenetére


PongiBandi
tag

Szia,

Nem lehet egy próbát esetleg összehozni a kábeleiddel? (már ha bp-en vagy közelében vagy) Nagyon leköteleznél...

(#160) tibor123


tibor123
tag

Ha valaki kimérné ellenállás mérövel, hogy a jack kiosztásán hogyan helyezkedik el a videokimenet, audiokimenetek és a test, akkor ki tudnám választani a kábelt és elküldeném PongiBandinak. Egyszerübb lenne így, mint értejönni.

(#161) tibor123 válasza imiadmin (#157) üzenetére


tibor123
tag

Nekem egy átlagosnak tünö, fekete színü kábelt adtak hozzá. Kinézetre ugyanaz, mint egy boltban vásárolt. Kimértem a jack-ek kiosztásait, na ott viszont már voltak eltérések.

(#162) imiadmin válasza tibor123 (#160) üzenetére


imiadmin
őstag

este lemérem....

@PongiBandi: pesti vagyok én is...

[ Szerkesztve ]

(#163) PongiBandi válasza imiadmin (#162) üzenetére


PongiBandi
tag

dobtam egy privit :K

(#164) nukleraj válasza tibor123 (#160) üzenetére


nukleraj
csendes tag

Szia,
Krónikák kedvéért:
A jack "nyakánál" GND,
aztán következik a composite video (sárga),
audio bal (fehér)
és a csatlakozó "hegyén" az audio jobb (piros)

Nukleráj

(#165) tibor123 válasza nukleraj (#164) üzenetére


tibor123
tag

Köszi! Megvan, kiválasztottam a kábelt, bár ugyhiszem, hogy már megoldódott PongiBandinak a kábelproblémája.
Egyébként, nagyon jó, hogy leírtad a kiosztást, mert aki nem kapott kábelt hozzá, ezek alapján könnyedén készíthet egyet magának.

(#166) PongiBandi válasza tibor123 (#165) üzenetére


PongiBandi
tag

Igen megoldódott PongiBandi kábelproblémája, de azért kösz :R

(#167) tibikomu


tibikomu
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok ebben a témakörben, előre is elnézést ha butaságot kérdeznék.
Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata a korábban említett
miniandroidpc.com oldalon hirdetett SWCX 818-as Tv box-szal kapcsolatosan. Ez nekem úgy tűnik, hogy az MK 812-es dobozos változata?
Nekem eddig egy Mepgood MEP X2-es (néhol Somertek néven futó) dobozom volt, ami kezdett vacakolni, egy nap csak egyszer volt hajlandó bebootolni. Végül a Kínai szállító küldött egy linket ahonnan egy img. kiterjesztésű fájlt kelett egy Phoenix programmal az SD kártyára telepíteni. Nos a végén teljesen halott lett a kütyü és most úton van Kínába javítani.
Elhatároztam, ha megjön, eladom és veszek egy olyat aminek van támogatottsága.
Nincsenek nagy igényeim, néha netezésre, belső hálózaton keresztüli filmnézésre szeretném használni, de ha lehet ne szaggasson HD tartalmaknál.
Szempont még a LAN csatlakozási lehetőség is, Útálom ha szaggat a WIFI miatt.
Ha valaki el tudna látni jó tanáccsal, hálás lennék. :))

(#168) albinolynx válasza tibikomu (#167) üzenetére


albinolynx
őstag

Én jövő hétre (talán már hétfő, mert tegnap vámkezelt lett a csomag) várom az MK812-t. Nagy reményeket fűzök hozzá. Alaposan körüljárom majd. Ha nem sürgős, akkor várd meg és lehet számodra is megfelel majd.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#169) tibikomu válasza albinolynx (#168) üzenetére


tibikomu
csendes tag

Érdeklődve várom, főleg az érdekelne, hogy milyen formátumú HD-s filmeket hajlandó akadás mentesen vinni .
Továbbá az is fontos szempont, ha például használok egy usb-s egeret, meg pendriwe-ot vagy HDD-t akkor egy időben be tudjam dugni, ne kelljen még egy USB-s bővítőt is használni, aztán a végén egy egész "sündisznó" van a TV körül.
Kicsit elkeserítő az is , hogy a melegedési gondokat olvasom, én talán ezért gondolkodom dobozos kivitelben, mert talán az nem melegszik annyira. Erről is érdekelne más tapasztalata.
Máskülönben meg néztem a videó felvételt az MK 812-ről, és a menüje szimpatikusabb az enyémnél, az tele volt mindenféle Kínai szeméttel amit le sem tudtam törölni.
Szóval várom az infókat.
Köszi

(#170) albinolynx válasza tibikomu (#169) üzenetére


albinolynx
őstag

Ha tudod rootolni, akkor minden kínai apk-t letörölhetsz. Amiben még biztos vagyok, hogy mivel egy usb foglalata van, így muszáj usb hubot használni, ha egyszerre több eszközt kötnél hozzá. Esetleg egy usb egér + bill. kombinációt el tudok képzelni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#171) tibor123 válasza tibikomu (#169) üzenetére


tibor123
tag

Helo. Hasonló helyzetben vagyok én is. Volt egy MK-812 stickem: 4 nap után meghalt. Azóta keresem a "megfelelö" boxot. Én is inkább dobozt vennék, mint sticket. Több USB, LAN csati miatt. Na meg a hütést is könnyebb megoldani benne (ha szükséges.) Egyébként az MK-812 teljesitményével meg voltam elégedve. Stabil, nem akad, nem fagy. A HD filmek sem akadtak, bár én csak MP-4 és AVCHD-t próbáltam. 28 Mbit/s bitrátánál még tökéletesen ment. Egyetlen gondom volt vele: - Az 50Hz filmeket is 60Hz-vel játszotta le. (függetlenül a HDMI kimenet beállitásától) De az is lehet, hogy csak én bénáztam el valamit.
Én most egy MINIX NEO X5 dobozzal szemezgetek. Elönyei:
-LAN csati, több USB
-Stabil RK3066 SoC
-Magyarországról, 2 év garancia!!!
Hátrányok:
-40000 Huf (Kínában 100$+szállítás)
-Május 17-töl lesz kapható (conrad.hu)
Ha tudsz egy kicsit várni - juliusban jelenik meg a MINIX NEO X7 már az uj RK3188 SoC-val. (4x1.8Ghz proci, 2Giga RAM)

(#172) tibikomu válasza tibor123 (#171) üzenetére


tibikomu
csendes tag

Az említett Minix Neo X5 Rootolható, firmware update biztosított?
Én a Conradot nem ajánlanám, mert gusztustalan árréssel adják ugyan azokat a kínai dolgokat, amiket az Ebay-en vagy más oldalakon megkap az ember.
Igaz a garancia kicsit nyűgös a Kínaiaknál, de azért általában működik. Én már telefont is sikeresen kicseréltettem, csak levelezés kérdése.

(#173) tibor123 válasza tibikomu (#172) üzenetére


tibor123
tag

Helo.
Természetesen rootolható. Néhány napja beszéltem egy magyar eladóval, aki rootolt firmware-val adta a készüléket. Ha jól tudom, megjelenése óta (2012 év vége) 3 firmware jött ki hozzá. A 40000 Huf tényleg nagyon sok, de ott a két év gari. Kínából hosszadalmas minden+ szállitási díj+ beleszaladhatsz egy vámfizetésbe is. Én is inogok a két vásárlási verzió között, mindegyiknek van elönye, hátránya. De közelebb áll hozzám, hogy Magyarországról vegyem meg.

(#174) tibikomu


tibikomu
csendes tag

Tudja valaki, hogy a Minix Neo X5 tudja-e kezelni az USB-s DVB-T Mpeg-4-es vevőket?
Egy jó beszerzési forrást tud-e valaki ( Ebay, vagy egyébb) ahol support is volna?

(#175) itanczos válasza tibikomu (#174) üzenetére


itanczos
senior tag

Meg kell nézni, hogy a nand-ban milyen modulok vannak. Az állomány neve alapján be lehet azonosítani, milyen HW eszközhöz való.
Szerintem alapból kicsi az esélye, hogy az alap rom-ba bele lenne fordítva.
A főzött rom-okban már sanszos!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#176) imiadmin


imiadmin
őstag

Nagyon leült a fórum... :O

Nekem bevált a cucc... voltunk nyaralni és a szálloda lapostévéjén simán youtube-oztunk... nagyon állat volt... :))

most nézegettem, hogy van újabb ROM rá (V4.2.2), csak az a baj, hogy az már nem támogatja az AV kimenetet és a HID BT eszközöket :F nem is értem... hát most is működik az air mouse....

"Even have above improvements, the V4.2.2 firmware still have little blemish. If any of the function does not works well, please reboot mini pc and try again.

V4.2.2 no longer supports AV output function. If you are connecting MK812 mini pc with RCA AV cable, please do not update the firmware.
Still can not supports Bluetooth HID devices, can not use Multiple-user and Miracast functions.
"

én maradok a V4.2.1-nél....

[ Szerkesztve ]

(#177) Attis79


Attis79
csendes tag

Szép napot minden fórum társnak.Egy nagy kéréssel/kérdéssel fordulok hozzátok.Költözés miatt nem lesz internet elérésem csak ha esetleg sztikket vennék,ami nem lenne olcsó sem de viszont a legnagyobb gond a korlátozót lenne az is.Szét néztem a netten,és találtam egy megoldást (talán)Ismerősöm hálózatára szeretnék rá csatlakozni,és ezt néztem ki ami megoldás lehet számomra.[link] Kérek minden hozzá értőt és tapasztalattal rendelkező emberkét hogy segítsen nekem megoldani a problémát.A ható távolság KB 4 KM lenne.

(#178) imiadmin válasza Attis79 (#177) üzenetére


imiadmin
őstag

Képes lennél kiadni 55e-et erre?
Akkor már inkáb egy LTE képes mobile hotspot...

(#179) Attis79 válasza imiadmin (#178) üzenetére


Attis79
csendes tag

Nem akarok ennyi pénzt kiadni feltétlenül.Minden megoldás érdekel,ha van ami olcsóbb.És természetesen ha segítesz eben a dologba :C

(#180) imiadmin válasza Attis79 (#179) üzenetére


imiadmin
őstag

ha van egy okos mobilod és elő van fizettve a net, akkor azon tudsz csatlakozni a mobilnet-hez és azt meg is tudod osztani (wifi hotspot). Ehhez már tudsz csatlakozni mint wifi routerhez...

vagy veszel egy mobil hotspot-ot, ami ua, csak ne a telódat használod, hanem ez egy célhardver...
keresd itt: LTE képes routerek árgép
persze ezekbe is kell egy SIM kártya, de ebbe elég csak net-et tudó előfizetésest veszel...

[ Szerkesztve ]

(#181) Attis79 válasza imiadmin (#180) üzenetére


Attis79
csendes tag

köszönöm a válaszod. Ígéretesnek tűnik a belinkelt oldal. :)

(#183) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy van e rá olyan dlna player amely külső hálózatról képes lejátszani a fájlokat. Pl IOS-en 8 player de akár ftp vagy samba szerverről képes e streamelni, esetleg ha valakinek van egy rám tudna írni?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.