- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
- Autódiagnosztika: a gyakorlatban
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- droidic: Időutazás floppyval: A 486-os visszavág PCem-men
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
Hirdetés
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
dudi
senior tag
Igen, tehát a 160w-os hd-plex dc/dc van mellé, az 9A-t tud leadni 12V-on (max 10A). A vga az, amit jelenleg is hirdetek, egy asus hd7770, elvileg 80watt max tdp-vel. Ha a procit le tudom venni 35w-ra, ahogy tervezem, akkor már talán beleférhet. Ha meg nem, akkor vga nélkül megyek tovább.
-
dudi
senior tag
Megpróbálom összeszedni, hogy mit tervezek használni:
72mm magas cpu hűtő,
Dual slot vga, hd7770, de erről le tudok mondani,
Max 1db 2.5 vagy 3.5" hdd plusz m.2 alaplapon.
Hd-plex ac/dc táp picopsu-val.
Ezeknek úgy számoltam, hogy egy 27x22x14cm ház volna kb. az optimális, vga nélkül pedig 22x22x14. Viszont ilyet nem találtam eddig, ami kapható (lone industries l3 a kedvenc). Tehát nekem nem szempont a cpu-ra ülő atx táp, ugyanis olyan nem lesz.
Így esetleg létezhet nekem való házikó?Köszi a segítséget
-
dudi
senior tag
Köszi szépen az ajánlást!
Már én is észrevettem, hogy az Asrock nem lesz jó, viszont most szemezek a giga h170n-wifi-jével, ami 7ezerrel drágább a h110-nél, viszont ami tetszik rajta az a dual lan és wifi. Bár nem biztos, hogy ezek létszükségletek. Szerinted a h110-zel is alul lehet feszelni a procit? 65W-os i5 6600-at tervezek bele, amit jó volna minél hidegebben tartani (6600T nem tűnik túl ésszerűnek).Eredetileg én is az In Win-ekkel szemeztem, ki is választottam, hogy nekem a BM669-es kell, erre kiderült, hogy szép meg jó, csak kapni nem lehet sehol. A chopin árát kicsit sokallom (jó volna 12-15-20 körülre lőni, táp nélkül).
A 3.5"-es hdd és egy esetleges vga miatt egyelőre a raijintek metis a jelenlegi kiszemelt. Lényegesen nagyobb, viszont mindent tud, ha nem tévedek (277x254x190, 13,36 liter, de belemegy 160mm cpu hűtő) és elvileg 14-15 ezer körül megvan.
ML06-nak nem igazán tetszik sajnos az elrendezése; valami kockább, tömörebb ház a jelenlegi elképzelésem (magasabb hűtők miatt is).
A cooltek U1 is jól néz ki, kérdés, hogy ez vagy a nagyobb metis.. Kár, hogy simán elférhetne benne még egy vga is. Bár cserébe közel feleakkora csak, mint a Raijintek (267x197x162, 8.52 liter)
Mégegyszer nagyon köszi a tanácsokat!
-
dudi
senior tag
válasz
Grave_444 #33215 üzenetére
sziasztok,
még mindig házat keresek, azóta annyit változott a dolog, hogy rendeltem egy hd-plex AC-DC belső tápot, aminek a méretei 150x52x40mm. Ennek kéne beleférnie egy a Chieftechez hasonlóan kicsi házba.
Létezik ilyen?
-
dudi
senior tag
Hello. Asrock h110 itx vásárlását tervezem, mellé egy i5-6600-zal. Ennek keresek apró itx házat, amibr még szeretnék egy 3.5"-es hdd-t is tenni (plusz m.2 ssd). Szeretném közel némára csinálni, úgyhogy picopsu-ra gondoltam.
Milyen házat ajánlotok? Néztem az antek isk300-at, amibe elvileg elférhet a gép, vagy a chieftec ix-04b lehetne jó, ha lehetne kapni. Köszönöm a segítséget.dudi
Új hozzászólás Aktív témák
- INGYEN FOX - GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX V2 ÚJSZERŰ - GARIS
- MSI Meg X399 Creation alaplap AMD Ryzen Threadripper 2920X processzorral, 32GB memóriával eladó!
- Alaplap, i5 processzor, 16gb ram, Gyári hűtő
- Asus ROG STRIX X299 E-Gaming / Beszámítás OK!
- AKCIÓ! MSI Z77 MPOWER Z77 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
- AKCIÓ! EZÜST! RITKASÁG! Surface Pro 11 Qualcomm Snapdragon X Elite 16GB 512GB OLED 120Hz Gar!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest