Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sidi: 386-os Chicony gázplazma laptop memóriabővítése
- tordaitibi: Windows rendszerek indítása EFI partíció nélkül
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- potyautas: Idővándor
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- mefistofeles: A furcsa hobbi.....
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
PROTRON
addikt
válasz
imibogyo #51986 üzenetére
Szerintem elbeszéltek egymás mellett.
Az én 10940x procim vígan el van normál körülmények között max 74 fokos hőmérsékleten(cinebench teszt), egy Prolimatech Megahalems hűtővel, amikor stressz teszt alatt 220W tdp-t vel bírkózik, pedig az adatlapja szerint 200 a plafon.
De ha ráadom az FPU stressz tesztet, azonnal 100 fok fölé megy, mivel átlépi a 220-at és jön a dyrout...már nem segít hogy feltekerem 1200-ról 1700-ra a ventilátorok fordulatszámát, mert maga az adott hőcsöves kialakítás, adott elrendezésben, adott hosszon, adott alu lemezekkel ennyit bír. Ez csak 1 torony, a hőcsövek egymás mögött, egyvonalban helyezkednek el(a légáramlás irányát tekintve), nem úgy mint a D15 vagy Dark rock pro 4 esetében.Na most attól még mert működött nektek az adott dolog a hivatalos specifikáción kívüli elrendezésben, nem zárja ki azt hogy egész egyszerűen azért működött, mert messze voltatok az adott hűtőegység maximális hőkapacitásától. De még a biztonsági tényezővel csökkentett adatlap szerintitől is.
Tehát arra gondolok, hogy hőcsöves hűtésnél ha valamit 200W-ra írnak, de te csak 100W-al terheled, akkor az még simán működni fog akárhogyan helyezed el...de ha oda teszel 190W hőterhelést, akkor már a suboptimális pozícionálás miatt nem biztos hogy fogja tudni tartani, holott ha optimálisan helyeznéd el akkor menne, hisz 200w alatt vagy.Továbbá erre még rárakódik az hogy valamire a specifikációban 200W-ot írnak még nem jelenti azt hogy nincs benne a technológiában tartalék, hiszen MINDENT kötelező biztonsági tényezővel számolni.
Az én esetemben is 220-al még gond nélkül megbírkozik a hűtőm, holott hivatalosan 200 a plafon, de jelenleg vízszintesen van az alaplap, tehát az adott technológiát tekintve optimális elrendezésben, a biztonsági tényező határaival számolva még 8 év után is használható a cucc.
Új hozzászólás Aktív témák
- LEGO klub
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések
- Nintendo Switch 2
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Sorozatok
- Google Pixel topik
- Parfüm topik
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- GIGABYTE Z390 AORUS MASTER WiFi Alaplap
- MINDIG VAN ÚJ és Jönnek MÉG! - 1GB (13db) - 2GB (13db) - 512MB (0db) DDR2 RAM-ok (és Kitek)
- KONKRÉTAN FÉLÁRON! Új GARANCIÁS ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME
- Corsair VENGEANCE RGB PRO DDR4 16GB ( 2x8 kit ) 3200Mhz memória eladó.
- DDR4 Memóriák Patriot Viper, G.Skill Trident Z, Kingston Fury
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3280, 100% akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- ROLLEREK: ÚJ, Újszerű, Használt 30+ db listát tudok küldeni
- Számlás,garanciás SSD-k! Kèszletről!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest